yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  10. wwf türkiye'nin instagram sayfasında bu proje ile ilgili paylaşımlara yapılan yorumları görünce ülkenin içinde bulunduğu felakete rağmen birçok vatandaşın akıllanmadığını anladım. bu proje, çevre faciasına sebep olacak. projenin yapılacağı yer katarlı petrol zengini şeyhlere satılmış. projeyi engellemek için uğraşan wwf türkiye'nin instagram paylaşımlarına abuk subuk yorumlar yapılmış. birçok vatandaşın süveyş ve panama kanallarını, venedik'i öne sürerek kanal istanbul hakkında "bu projenin neresi kötü" şeklinde yorum yaptığını gördüm.

  bu ülkeyi cehalet ve ihanet bitirdi.

  13 ocak 16:29 13 ocak 16:34

  9. ibb başkanı ekrem imamoğlu'nun engellemeye çalıştığı proje. türkiye'ye atılmış en büyük kazıklardan biri. 2 ocak'a kadar itiraz süresi verilmiş. ülkenin yarısından fazlası itiraz etse bile itirazları ciddiye almazlar. 17 yıldır sadece rte'nin istedikleri yapılıyor bu ülkede. yakında tepkileri bastırmak için yeni gündem yaratırlar her zamanki gibi.

  projenin çevre felaketlerine zemin hazırlayacağı yetmezmiş gibi bir de ülkeyi suudi arabistan, katar, kuveyt gibi petrol zengini kabile ülkelerine satacaklar. suriye'nin cahilleri yetmedi bunlara. bir de basra körfezine bağlı kabile ülkelerinin şeyhlerini başımıza musallat edecekler. zor şartlar altında kurulan ülkemizi vahabi çöplüğüne çevirmek için uğraşıyorlar.

  31 aralık 2019 14:00 31 aralık 2019 16:05

  8. Memleketin içinden geçmek(gizlinot: Her anlamda)

  29 aralık 2019 20:10


  7. Araplara yapılmış reklamını görmemle beraber diyecek söz bulamıyorum. Her kesimden insanın yorumlarına göz attığımda venedik gibi gondola bineceğiz ne güzel yorumlarını aklım almıyor. bu yapıda insanlarla aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum. Ne büyük savaşlar, ne gencecik yiten canlar bunun için mi? Bu projenin o kadar çok eksisi var ki bu şehirde, bu ülkede yaşamıyor olsam ileride yaşayacakları için e müstehakmış diye yorum yapabilecek bir yapım varken sadece üzülerek sinirlenerek haberleri takip ediyorum. Daha da kalabalıklaşacak nüfus ile ki kültürel farklılıklarıyla başka ülkenin insanları, köprü trafiğinde sanki zaman geçirmemişiz gibi geçen boylu boyunca kanal ile olusacak ekstra trafik, güvenliği saymıyorum bile, yeşil alan bulamayan bizler, kafamızı pencereden cıkardığımızda nefes alamayan bizler. Elimizden gelen şey itiraz dilekçeleri, üşenmeyelim vatandaş olarak demokratik hakkımızı kullanalım . yarın öbür gün olanları gördüğümüzde bizler, en azından elimizden geleni yaptık diyebilelim..

  27 aralık 2019 12:22

  6. halkın artık ayaklanması gerekiyor. buna bile susabilen savunabilenler var. marmara denizi'nin kurumasından söz ediliyor. hiç mi korkmuyor bu insanlar anlamıyorum. ben düşündükçe deliriyorum. insanlarımızı, özgürlüğümüzü, ekonomimizi, sağlığımızı her şeyimizi katlettikleri yetmedi doğayı katlediyorlar şimdi de. açgözlülüğün de bir sınırı olmalı. yediniz bitirdiniz hala nasıl doymazsınız?! o projenin önünde gerekirse etten duvar örülmeli. insanlar bu vatan için kan döktüler, canlarından oldular. açgözlü bir topluluk gelip ülkenin anasını ağlatsın diye mi oldu bunca mücadele?! türkiye cumhuriyetinde yaşayan her bireyin bu projeye karşı çıkması gerekli. hem kendinize hem gelecek nesillere olan borcunuz bu. çok sinirleniyorum, küfür etmeden enrtyi bitiremeyeceğim sanırım. allah komple belasını versin bu ülkenin yakasından düşmeyen asalak kenelerin.

  27 aralık 2019 10:47

  5. boğazda oturmak isteyip satılık yalı bulamayan Araplara ucuz yollu boğaz tasarımı, yüzüğün sahibi sauron ve orklardan oluşan hükümetinin yanlarında yandaş müteahhit nazgul heyetiyle ellerini ovuşturarak bekledikleri yeni rant kapısı. bu doğa ve İstanbul katline başka bir açıklama getiremiyorum.

  ey güzel İstanbul koskoca orta dünyada ola ola Mordor mu oldun?

  27 aralık 2019 10:03 27 aralık 2019 10:04

  4. (link: https://twitter.com/mstselanik/status/1210197584800813057?s=21 Arap kanallarında yayınlanan kanal istanbul reklamı)

  Bu reklama yapacağım tek yorum istiklal marşımızdan geliyor.

  "Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı"

  27 aralık 2019 08:29


  3. Her türlü mecradan itiraz geliyor, akademisyenler bas bas bağırıyor, çevre felaketi falan rantı zaten geçtim kanları rantla dolaşıyor zaten (bkz: Akp çocukları), gündemi değiştirmek için bir şeyler bulur yakında, laleli yerli olmayan arabamız gibi ^-^

  Sonuç olarak ne dersek nafile kendi bildiğini okuyacak yine "capslock" tayipçim "capslock"

  26 aralık 2019 15:30

  2. tamamen rant projesi, ibb'yi kaybetmek istememelerinin en büyük nedenlerinden biri. daha da kötüsü çevresel bir felakete yol açacak olan projedir. denizlerin dengesi bozulur, marmara denizi ölür deniyor. çed raporu hazırlanırken hiçbir deniz bilimciye sorulmamış. konuyla ilgili ayrıntılı bilgilere kimyager ve deniz bilimci prof. dr. Cemal Saydam'ın açıklamalarıyla ulaşabilirsiniz.

  halk olarak 2 Ocak 2020 tarihine kadar itiraz hakkımız var.

  (link: https://bilimvegelecek.com.tr/index.php/2019/12/25/kanal-istanbul-ced-raporuna-itiraz-dilekcesi-ornegi/ Kanal İstanbul ÇED Raporuna itiraz dilekçesi örneği)

  (link: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/cevre/1710783/kanal-istanbul-projesine-yurttaslar-nasil-itiraz-edebilir.html burada da hem nasıl itiraz yapacağınızla ilgili açıklama hem de dilekçe örneği var)

  edit: hakkında referandum oylaması yapılması gereken, geleceğimizi bu derece etkileyen bir konu hakkındaki itirazımızı, nereye buruşturulup atılacağını bile bilmediğimiz, kimlere emanet olduğunu bilmediğimiz dilekçelerimizi düşündükçe sinir basıyor. ama yine de (link: https://www.tmmob.org.tr/sites/default/files/yurttas_dilekcesi.pdf ulaşabileceğimiz her yoldan) itirazımızı yapmalıyız. başka türkiye yok arkadaşlar.

  26 aralık 2019 13:55 26 aralık 2019 14:19

  1. Akıl almaz bir proje. Ama gerçekten akıl almıyor.

  Bu ülkede "yok artık olmaz ya" dediğimiz her şeyin olması ve bu akıl almaz proje içinde "yok artık" diye düşünsem de maalesef olma ihtimalinin yüksek olması..

  Şu proje için gerçekten akla yatkın bir sebep yok. Sebep yok. Neden? Niçin? Bu ev yol yapmak gibi de değil resmen trakya ve avrupa yakasının bir kara bağlantısı kalmıyor. Ve az ötede zaten doğal şartlarda oluşmuş bir boğazımız var. Bugüne kadar dünyada bir çok kanal yapıldı. Panama kanalı ve süveyş kanalı gibi. Ama hepsinin mantıklı bir açıklaması var. İnsanlar tüm kıtanın çevresini dolaşmaktansa kestirme bir yol bulmuşlar evet. Ama bu kanalın öyle bir amacı dahi yok. Olsa saçma zaten. Bir tek boğaz trafiği diyorlar. Bunun içinde son yıllarda boğaz trafiğinin azaldığına dahil veriler var. Şu proje için şey sormak istiyorum. Siz asıl ne istiyorsunuz? Onu söyleyin. Biz verelim. Yeter ki şu proje yapılmasın.

  26 aralık 2019 13:15