sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (113)
  • oylar (9)
  • medya (1)

  113. İki süslü söylemiş, ben de ihtiyacınız olmamasını dilemekle birlikte, yatak yaralarına iyi geldiğini söylemek isterim süslüler. Ozonlu kantaron yağı şeklinde satılanı babama kullanmıştık, henüz yaraya dönüşmemiş ancak dönüşmek üzere olan kızarıklıklara ve morluklara çok iyi gelmişti, tabii 2 saatte bir hastaya pozisyon verip çevirmek şartıyla.

  Sevgili (yazar: Rae) 'nin eklemesi: eğer yara mevcutsa yarım saatte bir pozisyon vermek gerekiyormuş. Teşekkürler kendisine.

  2 haziran 18:25 2 haziran 18:44

  112. kantaron yağım olmadan assssllaaa!!! süslüler gerçekten abartmıyorum; bizim evimizde 7 den 70 e, çoluk çocuk herkes için, her tür yara-bere, öksürük tıksırık, mide-sindirim problemleri, ameliyat , sivilce, leke, yanık izleri, kozmetik amaçlı, nemlendirme, masaj ve aklınıza gelebilecek her tür şey için kullanılmakta. bildiğiniz mucize yani! seyahatlere bile bunsuz gittiğimi bilmem :) yalnız dikkat edilmesi gereken 1-2 konu var. öncelikle; plastik ambalajlarda satılan kantaron yağlarını kesinlikle almayın! iyi bir kantaron yağının, yüksek kalitede bir zeytinyağı ile, sıcak ve ışıktan uzak yapılması gerekir. zeytinyağı plastik ile buluştuğunda, yapısı çok güçlü olduğu için plastiği parçalar ve kanserojen maddelerin yağa geçmesine sebep olur.  bir diğer konu da; rengini vermesi için güneşte bekletilmesi gerektiği... eskiler de genelde bunu savunur ama hayır!!! kesinlikle hayır!!! çünkü kantaron yağının asıl maddesi zeytinyağıdır. ve zeytinyağı güneşte bekletilirse bozulur ve yarar gördüğünüz bütün maddeleri kaybeder. ) hatta bazı kantaron yağlarının çok kötü ve ağır kokmasının sebebi de, ya güneşte bekletilerek yağın bozulması ya da kötü yağdan yapılmış olmasıdır. bu yüzden eğer işe yaramasını istiyorsanız hatta şöyle söyliyim; zarar görmek istemiyorsanız bu konulara dikkat etmeniz gerekir. bu arada merak eden olursa ben yağderesi kantaron yağını kullanıyorum, (link: https://www.yagderesi.com/ Yağderesi) kesinlikle tavsiye ederim.  hatta zeytinyağını da ordan alıyorum valla:))  yağları organik ve sürekli ödül alıyolar. kantaron yağını da bu yağdan yapıyolarmış. zaten bi kullanın arada ki farkı anlayacaksınız. son bir şey daha, sakın bunu sürüp güneşe çıkayım demeyin, sağlam yakar :))) ama güneş sonrası kullanılabilir.

  2 haziran 14:46

  111. Ameliyat izleri için hastalara tavsiye edilir

  Ekleme;girdiyi eksileyen sevgili süslü,bu pratikte hocalarımın uyguladığı birşey. Zamanı geldiğinde,kendi ameliyat ettiğim hastalara da önerecegim bir uygulama.Eksilemen bunun doğru olduğunu değiştirmiyor ve sen eksiledin diye de bir cerrahın bundan vazgececegini de sanmıyorum.Açıkcası zerre umrumuzda degilsin

  2 haziran 11:42 2 haziran 11:58

  110. tüy azaltma denilmiş ancak tam tersi yüzde tüylenme yaptığını biliyorum. izlere, yaralara iyi gelir ama orası kesinlik kazanmıştır.

  2 haziran 11:24

  109. Lazer epilasyon uygulamasında estetisyene, çok yanma hissi olduğunu ısrarla belirtmeme rağmen “güzellik için dayanmak şart” cevabıyla dayanmaya çalıştığım ama dayanamadığım noktada bıraktırdığım gün kırmızı nokta nokta halinde izler fark etmiştim bacağımda. Eve gidene kadar yanma hissi devam etti. Sonra bir baktım kırmızılıklar kahverengi olmuşlar. Zadevitalin kantaron yağı sayesinde kurtuldum o izlerden. Üstelik bir ayda. Ama her gün sürdüm. Şortla gezdim ki pijamaya falan bulaşmasın, emsin iyice yağı diye. Çok şükür izlerim geçti. Öyle de etkili bir yağ. 

  19 mayıs 11:50

  4

  108. kırmızısının 2. dereceden yanıklarda bile iz bırakmadığını gözlerimle gördüğüm yağdır.

  tüm yağlarda olduğu gibi gece yatmadan önce sürülmeli yoksa lekelenme yapıyor. kantaron yağında buna biraz daha özen gösterilmeli. iyileşmekte olan bir bölgeye sürüldüğünden bu konuda daha hassas davranılmalı.

  6 mart 17:16 18 mart 16:38

  107. bu yağ çok faydalı gerçekten. her derde deva. geçtiğimiz yaz sevgilimin bacağını halı saha maçına gittiğinde bi sinek türü ısırmış. ama öyle bi şişmişti ki bacağını kaybedeceğini filan sandık o derece(gizlinot: swh) baya iltihaplı bi kızarıklık oluşmuştu ve kaşıntısından duramıyordu. orayı kaşıyarak parçalayacaktı en son... sonra kantaron yağı sürdük. ertesi güne kadar ne kaşıntı kaldı ne de o eski görüntüsü. şişlik oldukça küçülmüştü. hal böyle olunca bi daha halı saha maçına gitmicem diyen adam, iyi artık her hafta gidebilirim diyordu.(gizlinot: jhfkjsjj)

  8 aralık 2018 04:01

  106. Yazıldı mı bilmiyorum süslüler ama bu yağ basura birebir. Basurum biraz acımaya başlıyor gibi olunca hemen bir pamuğa döküp sürüyorum. Bunu keşfim ise çok şiddetli bir atak dönemimde oldu. Neler denediysem geçmedi yürüyemiyordum bile. Doktorun verdiği ilaçlar bir işe yaramıyordu. İnternette denk geldim ve kaybedecek neyim var ki dedim denedim. Şimdi ise en ufak bir acıda sürüyorum hemen ilerletmeden. Umarım hiç ihtyacınız olmaz süslüler ama bu durumda olan varsa bir denesin.

  3 kasım 2018 16:04

  105. nerdeyse her derde deva denebilecek bir yağdır. iyileştirme özelliğini bizzat deneyimlemiş biri olarak yazıyorum. sivilce tedavisi için zoretanin kullandığım ilk ayda dudaklarım o kadar çok çatladı ki hiçbir kremden göremediğim faydayı bu yağdan gördüm. parmağımla pıt pıt dudaklarıma sürüyordum. yağı annem hazırlamıştı. bir kaba kantoron çiçeği ve zeytinyağı ekleyip 3 4 gün bekletmiştik. tam doğru olarak nasıl elde edilir bilmiyorum ama o halde bile çok faydasını görmüştüm.

  8 ekim 2018 22:57

  104. başlıkta maalesef çok yanlış bilgiler var, birçok kişi zeytinyağı eklenip karanlıkta bekletilerek elde edilir demiş. çok çok yanlış. doğrusu tam tersi. Sarı kantaron çiçeğinin üzerine saf sızma zeytinyağı eklenir ve cam bir kavanozda dışarıya, güneş alan bir yere konur. güneşte beklemesinin nedeni ise sarı kantaronda bulunan en önemli madde olan hiperisin yüzünden. Hiperisin güneş ışığında bulunan UV ile etkileşime geçerek aktifleşen ve bu sayede antiviral, anti-inflamatuar, antidepresan ve antineoplastik (tümör önleyici) özellikler kazanan bir madde. Yaklaşık 4 hafta güneşte bekleyip aktifleşen sarı kantaron yağı kırmızı bir renge dönüşür. O zaman yağı süzüp, koyu renkli cam bir şişede güneş almayacak şekilde saklayarak birkaç yıl boyunca kullanabilirsiniz.

  Başlıkta bir diğer gördüğüm şey de bu yağı günlük nemlendirici olarak kullananlar. Kantaron yağı güneşe duyarlıdır. Özellikle açık tenliyseniz ve güneşe çıkarken kullanırsanız cildinizde yeni güneş lekeleri oluşur.

  8 ekim 2018 07:45