sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (110)
 • oylar (7)
 • medya (1)

110. bu yağ çok faydalı gerçekten. her derde deva. geçtiğimiz yaz sevgilimin bacağını halı saha maçına gittiğinde bi sinek türü ısırmış. ama öyle bi şişmişti ki bacağını kaybedeceğini filan sandık o derece(gizlinot: swh) baya iltihaplı bi kızarıklık oluşmuştu ve kaşıntısından duramıyordu. orayı kaşıyarak parçalayacaktı en son... sonra kantaron yağı sürdük. ertesi güne kadar ne kaşıntı kaldı ne de o eski görüntüsü. şişlik oldukça küçülmüştü. hal böyle olunca bi daha halı saha maçına gitmicem diyen adam, iyi artık her hafta gidebilirim diyordu.(gizlinot: jhfkjsjj)

8 aralık 2018 04:01

109. kantaron yağım olmadan assssllaaa!!! süslüler gerçekten abartmıyorum; bizim evimizde 7 den 70 e, çoluk çocuk herkes için, her tür yara-bere, öksürük tıksırık, mide-sindirim problemleri, ameliyat , sivilce, leke, yanık izleri, kozmetik amaçlı, nemlendirme, masaj ve aklınıza gelebilecek her tür şey için kullanılmakta. bildiğiniz mucize yani! seyahatlere bile bunsuz gittiğimi bilmem :) yalnız dikkat edilmesi gereken 1-2 konu var. öncelikle; plastik ambalajlarda satılan kantaron yağlarını kesinlikle almayın! iyi bir kantaron yağının, yüksek kalitede bir zeytinyağı ile, sıcak ve ışıktan uzak yapılması gerekir. zeytinyağı plastik ile buluştuğunda, yapısı çok güçlü olduğu için plastiği parçalar ve kanserojen maddelerin yağa geçmesine sebep olur. (gizlinot: asla plastikte zeytinyağı almayın uyarısı da bu yüzdendir) bir diğer konu da; rengini vermesi için güneşte bekletilmesi gerektiği... eskiler de genelde bunu savunur ama hayır!!! kesinlikle hayır!!! çünkü kantaron yağının asıl maddesi zeytinyağıdır. ve zeytinyağı güneşte bekletilirse bozulur ve yarar gördüğünüz bütün maddeleri kaybeder. (gizlinot: zeytinyağını ocak yanında, ısıya yakın yerlerde tutmayın uyarısı da bu yüzdendir :)) hatta bazı kantaron yağlarının çok kötü ve ağır kokmasının sebebi de, ya güneşte bekletilerek yağın bozulması ya da kötü yağdan yapılmış olmasıdır. bu yüzden eğer işe yaramasını istiyorsanız hatta şöyle söyliyim; zarar görmek istemiyorsanız bu konulara dikkat etmeniz gerekir. bu arada merak eden olursa ben yağderesi kantaron yağını kullanıyorum, kesinlikle tavsiye ederim. hatta zeytinyağını da ordan alıyorum valla :)) linkini de şöyle bırakıyım (link: https://www.yagderesi.com/ ) adamların yağları organik ve sürekli ödül alıyolar. kantaron yağını da bu yağdan yapıyolarmış. zaten bi kullanın arada ki farkı anlayacaksınız. son bir şey daha, sakın bunu sürüp güneşe çıkıyım demeyin, sağlam yakar :))) ama güneş sonrası kullanılabilir.

edit: kızlar yukarıda da bahsettiğim yağderesi organik , yıl sonuna kadar kargo ücretsiz yapmış, kantaron yağı vs. alacaklara duyurulur :) ...

Edit: link hakkında bilgi vermeliymişim, kabine düştü... efendim yağderesi olarak vermiş olduğum link, organik ödüllü bir zeytinyağı ve ürünleri markasıdır.  Yağlarının müthiş bir aroması var.Bayağa bir kişi tarafından sevilmekte ve tavsiye edilmekte haklılar :)  Analizleri vs her şey sitelerinde var. Tamamen organik üretim yapıyorlarmış ve ödüllüler. En son da geçen macrocenter da gördüm; e orası da aldıysa demek... 

6 aralık 2018 13:30 13 aralık 2018 02:18

108. Yazıldı mı bilmiyorum süslüler ama bu yağ basura birebir. Basurum biraz acımaya başlıyor gibi olunca hemen bir pamuğa döküp sürüyorum. Bunu keşfim ise çok şiddetli bir atak dönemimde oldu. Neler denediysem geçmedi yürüyemiyordum bile. Doktorun verdiği ilaçlar bir işe yaramıyordu. İnternette denk geldim ve kaybedecek neyim var ki dedim denedim. Şimdi ise en ufak bir acıda sürüyorum hemen ilerletmeden. Umarım hiç ihtyacınız olmaz süslüler ama bu durumda olan varsa bir denesin.

3 kasım 2018 16:04

107. nerdeyse her derde deva denebilecek bir yağdır. iyileştirme özelliğini bizzat deneyimlemiş biri olarak yazıyorum. sivilce tedavisi için zoretanin kullandığım ilk ayda dudaklarım o kadar çok çatladı ki hiçbir kremden göremediğim faydayı bu yağdan gördüm. parmağımla pıt pıt dudaklarıma sürüyordum. yağı annem hazırlamıştı. bir kaba kantoron çiçeği ve zeytinyağı ekleyip 3 4 gün bekletmiştik. tam doğru olarak nasıl elde edilir bilmiyorum ama o halde bile çok faydasını görmüştüm.

8 ekim 2018 22:57

106. başlıkta maalesef çok yanlış bilgiler var, birçok kişi zeytinyağı eklenip karanlıkta bekletilerek elde edilir demiş. çok çok yanlış. doğrusu tam tersi. Sarı kantaron çiçeğinin üzerine saf sızma zeytinyağı eklenir ve cam bir kavanozda dışarıya, güneş alan bir yere konur. güneşte beklemesinin nedeni ise sarı kantaronda bulunan en önemli madde olan hiperisin yüzünden. Hiperisin güneş ışığında bulunan UV ile etkileşime geçerek aktifleşen ve bu sayede antiviral, anti-inflamatuar, antidepresan ve antineoplastik (tümör önleyici) özellikler kazanan bir madde. Yaklaşık 4 hafta güneşte bekleyip aktifleşen sarı kantaron yağı kırmızı bir renge dönüşür. O zaman yağı süzüp, koyu renkli cam bir şişede güneş almayacak şekilde saklayarak birkaç yıl boyunca kullanabilirsiniz.

Başlıkta bir diğer gördüğüm şey de bu yağı günlük nemlendirici olarak kullananlar. Kantaron yağı güneşe duyarlıdır. Özellikle açık tenliyseniz ve güneşe çıkarken kullanırsanız cildinizde yeni güneş lekeleri oluşur.

8 ekim 2018 07:45

105. Lise yıllarımda sivilceli bir yüzüm vardı, sıkıp oynuyordum ve çok izler oluşmuştu haliyle. Bir yakınım bana yurt dışından bu yağdan getirmişti ama nasıl minicik bir şişe görmeniz lazım. Üstünde marka vs bi ibare de yoktu. Sadece lekeli bölgelere kullandım o minik şişe bitene dek. Boyutunu tam olarak bilmesem de en fazla 3-5 ml bişeydi ama çok az az kullandığım için yaklaşık 1,5-2 sene yetti. Bir süre sadece izlerime, sonrasında iyi gelince nemlendiriciye karıştırıp tüm yüzüme de yaymaya başlamıştım, ona rağmen gerçekten İzlerime öyle iyi gelmişti ki anlatamam. Bir daha o kadar etkilisini gerçekten bulamadım ve sanırım bulamayacağım da. Gerçekten saf ve kaliteli bulursanız işe yarayan bir yağdır.  

8 ekim 2018 02:59

104. Kantaron bitkisinin kurutulmuş çiçeklerinin zeytinyağında birkaç ay bekletilmesiyle elde edilen, hücre yenileyici özelliği sayesinde yara, yanık ve izlerde mucizevi etkileri olan kırmızı renkli yağdır.

Eskiden haçlı seferleri sırasında yaralı askerlerin yaralarını iyileştirmek için kullanıldığı rivayet edilir. Hatta haçlı seferlerinin bu yüzden daha uzun sürdüğü söyleniyor.

Evinde kedisi olan insanların kesinlikle bulundurması gerektiğine inanıyorum, her türlü çiziği çok hızlı bir şekilde iyileştiriyor. Yüzümde kızarıklık olduğunda da kullanıyorum, ertesi güne parıldayan bir cilt ile uyandım hep. Ancak burada bir süslümüz doktorunun ciltte sabaha kadar kalmaması gerektiğini söylediğini belirtmiş. O yüzden geceden sabaha bekletmek iyi bir şey olmayabilir. Her evde mutlaka bulunması gerektiğini düşünüyorum.

8 ekim 2018 00:24

103. Mucizevi yağ. 10 gün önce annemle birlikte hacamat yaptırdık. İz kalmasından korktuğum için yaptırdığım gün kantaron yağı aldım. Her akşam uyguladım. Annem hiç yağ sürmedi ve onun sırtı çizik çizik duruyor benim sırtım tamamen iyileşti. 

İyileştirici etkisi olan sarı kantaron çiçeğinden elde edilenmiş. Sarı kantaron çiçeğinden elde ediliyor ama rengi kırmızı olmalıymış. Benim kullandığım da kırmızı. Doktorun sırtıma sürdüğü de kırmızıydı. 

İnanılmaz memnun kaldım. Bundan sonra evde kesinlikle bulunduracağım yağdır kendisi. 

Tek eksisine gelecek olursam o da kokusu. Leş gerçekten. 

7 ekim 2018 21:20

102. sivilce tedavisi için kullandığım yağdır

28 eylül 2018 17:14 30 ekim 2018 15:52

101. Sarı kantaron çiçeğinin kurutulup sızma saf zeytinyağı içerisine konulup doğrudan güneş ışığı alan ancak sıcak olmayan bir ortamda (gizlinot: karanlık ortam diye biliyordum, yanlış bilgiyi düzelttim) yaklaşık 1 ay kadar bekletilmesiyle doğal yoldan elde edilen yağdır. 

Kesik ve yaralarda çabuk iyileşme sağlamakla beraber yoğun miktarda sürülüp ağrıyan yer ısıtıldığında kas gevşetici işlevi görür. Tahriş ya da isilik tarzı döküntülerde de tedavi edicidir. Doğal mucizenin diğer ismidir.

edit: bilgi hatası giderildi.

16 eylül 2018 23:08 23 ekim 2018 09:03