sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (2)

  50. Uzuuuun zamandır çare aradığım cilt problemi. Beyaz minik tümsekcikler oluşur ve sıkınca içinden beyaz birşeyler çıkar. Sen ondan kurtuldum zannedersin fakat ertesi gün ağrılı bir sivilce olarak geri döner. Son altı aydır sanki çaresini buldum gibi.. haftada iki kere banyoda türk kahvesi ile peeling yapmak...gerçekten şaşıracak derecede azaldılar. Peeling yapınca bazen yüzeye çıkıp ucu açık iltihaplı minik sivilcelere dönüştükleride oluyor ama genel olarak gözle görülür ve farkedilir derecede azalıp bittiklerini gözlemliyorum. Yüzüm eskisinden çok daha iyi durumda. Banyoya bir kavanoz türk kahvesi koyup duş esnasında azıcık suyla ıslatıp yüze çok haşin davranmadan şikayetiniz olan bölgelere dairesel hareketlerle peelingi yapıp arkasından güzelce yüz yıkama jelinizle yıkarsanız on gün sonra gerçekten bana dua edeceksiniz. Kahve peelinginden sonra mutlaka yüzünüzü köpüren birşeyle yıkayın.

  29 mayıs 09:04

  49. Ergenlik sivilcesi geçer ama bu illet öyle kolay kolay geçmez.5-6 sene kurtulamadığım,uğrunda denemedik ürün bırakmadığım kahrolası komedonlar.Yüzünüze ışık vurmayadursun pütür pütür gözüküyor.En olumlu sonucu differin jel + clindoxyl ile alırsınız.Benim gibi araya asitler vs katmadan kullanmaya çalışın yoksa kurtulmak hayal olur.

  29 mayıs 01:53

  48. görüntüsü yetmezmiş gibi bir de ağrı çektiren bela. Çoğunlukla Çenemde takılıyorlar uzun senedir. hadi diyelim biri geçti hoop 2 gün sonra azıcık yakınında yine pırtlar hep. En son çıkanın şişliği uzun süre inmeyince sıkmaya çalıştım tüm yüzüm sızladı gün boyu ve arsız akraba gibi bekliyo orda. Çıkacaksa ucu açık sivilce çıksın bari ona da razı olacak duruma geldim. Sözlüktekiler süt ürünlerini bırakmayı denemiş, ben süt ürünü olarak kefir ve yoğurt tüketiyorum genelde. Onları da kesmeye çalışacağım birkaç gün hadi bakalım

  12 mayıs 23:49

  47. Sephora'dan indirim döneminde aldığım maskenin kapalı komedona sebep olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 3 haftadır yüzümde bu komedonlar, yediklerime son derece dikkat ettiğim halde geçmedi hala.

  Maske: sephora masque serum lissant revitalisant - beyaz ambalajlı

  14 mart 19:29

  46. Çözümü mü bilmiyorum ama ne zaman az su içsem cildimi basıyor bu illetler bol su içmeye başladığımda yavaşça gidiyorlar. Sıkmamak tırnaklamamak gerek iki ay lekesiyle uğraşıyorsunuz sonra

  13 mart 23:52

  45. muhtemelen gerçek bir süt ürünleri sevdalısı olmamdan kaynaklı hem yüzümün yağlı bölgelerinde hem de göğsümde asla eksik olmayan irili ufaklı yuvarlak beyaz tümsekçikler. 20lerin ortalarına yaklaşırken sivilcelerden yeni kurtuldum diye sevinirken şimdi bunlarla uğraşmak zorunda olmak, asla pürüzsüzlüğü yakalayamamak gerçekten deli ediyor insanı. ama sırf pürüzsüz cilt için insan peyniri sütü yemeyi bırakabilir mi bilmiyorum, en azından benim cesaret edebileceğim bir şey değil pek. 

  23 ocak 16:20

  44. Off lanet. İlk 8. Sınıftayken belirdiler. Yüzümün her noktasında. Alın, yanak, çene, burun. Bir tane bile sivilce yok ama her yer pütür pütür. Yıllarca uğraştım, çok iyi dermatologlara gittim. Temizlediler, maske yapıp yolladılar. Ama 10 gün sonra yine aynıydı. Yıllar geçtikçe daha da azalıyodu ama hep vardı. Hatta bir tanıdığımız bunun için nefesi kuvvetli(!!!) bir kadına bile götürdü. Öyle bir çaresizlik.

  Sonra üniversite dönemimde bir doktorun eline düştüm. Tez konusu roaccutanemış. Beni denek olarak kullanmış. Bir profesör neden geçmiyor soruma "komedona roaccutane verilmez, fayda sağlamaz, seni denek olarak kullanmış" dedi de öyle kurtuldum. 6 ay tedavi, Sıfır iyileşme, roaccutane serüvenim.

  Sonuç; şu an yüzümde o sıkmaların, ilaçların bıraktığı bir sürü gözenek ve leke.

  Verim aldıklarım effaclar k, dermapen, prp, kimyasal peeling oldu.

  Hala mükemmel değil ama çok çok azaldı yüzlerceydi, şu an 10-15 tanedir.

  22 aralık 2018 01:00 ed.24 aralık 2018 09:34

  43. Buhar dolu bir kaseyle işbirliği yapıp 5-10 dk beklerseniz, sonrada cildinizi güzelce aktardan alınmış doğal kostiksiz yosunlu sabunla yıkarsanız, kısa sürede kendilerinden kurtulacağınızın garantisini verebilirim.

  22 aralık 2018 00:43

  42. yıllardır bıkmadan yılmadan çözüm aradığım cilt problemi.

  bi kere bu kapalı komedonu kimseye anlatamazsınız. (başkalarına göre) dışardan görünmediği için problemi ifade edemezsiniz. benim deneyimim senelerdir böyle oldu yani. 

  kullandığım her ürünü bu komedonlara çare olması amacıyla deniyordum. herhangi bir üründe istediğim etkiye ulaşamadım. ne zaman cildimin iyi göründüğünü hissetsem tepeden vuran bir ışıkta yine gerçeklerle yüzleşiyorum : ( özellikle çene bölgemde ve burun kenarımdaki çizgilerin çevresinde yerleşiyorlar. normalde de gözeneklerim oldukça açık ama komedonlar beni daha çok rahatsız ediyor.

  ben de henüz kesin bir çare bulabilmiş değilim ama bu konu üzerine çok kafa yordum, çok ürün denedim. baya akne bloglarındaki yorumları diplerine kadar okudum. bi çok insan akne ve komedon problemi için süt ürünlerini bırakmayı öneriyordu. ben de en son çareyi çok sevdiğim süt ve süt ürünlerini tamamen kesmekte buldum. hala arada yüzümde tek tük komedonlar oluyor ama genel olarak butonlar azaldı veya boyutları oldukça küçüldü. eğer sizi gerçekten benim kadar rahatsız ediyorsa bu diyeti tavsiye edebilirim. kolay bi diyet değil ama 2-3 ay düzenli devam ederseniz farkı gözlemleyebilirsiniz. 

  21 aralık 2018 17:08

  41. sanırım bu başlık anlatım bozukluğu içeriyor çünkü benim bildiğim komedonun anlamı zaten ucu kapalı sivilce. yani şimdi kapalı ucu kapalı sivilce gibi bişey oldu bu.

  21 aralık 2018 15:13