girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

1. Benim ayrılmaz parçam, hatta göbek adım. Bunun regl ağrısından tutun gaz sancısına kadar, nöbetler halinde gelenden tutun aralıksız sürenine kadar pek çok çesidi vardır, az çok herkes yaşamıştır ve bilir.

Başınıza çok sık geliyorsa artık kabullenirsiniz, sözünü dahi etmez, sessizce çekersiniz. Hatta öyle trajikomik bir hal alır ki "bu sefer neyin ağrısı" diye soran olur bazen, siz "üşüttüm herhalde" dersiniz mesela gülümseyerek. Hayat ne garip, vapurlar falan (gizlinot: swh)

26 şubat 2015 17:15

2. Dönem dönem geleni sabır testidir. İnsana kendini sorgulatan, iyice şiddetlendiğinde eli ayağı uyuşturan ağrı çeşididir.

27 şubat 2015 00:29

3. yaşadığım bir karın ağrısında az kalsın iki doktor bir olup beni ameliyat edeceklerdi. Gaz sancısı olarak vuku bulan durum çok fenaydı. Ben doğum yaparken öyle sancı çekmedim. Hastane koridorlarını inlettim. Onlarda hemen ameliyata alalım dediler , ultrasonda bir şey gözükmemesine rağmen .sonra bir hemşire geldi ve karın bölgesindeki ağrılar için x bir spazmatik hap verdi hoopp yarım saate her şey normale döndü. Az kalsın durduk yere kesip biçeceklerdi.

27 şubat 2015 12:05


4. Regli dönemlerinde kadınların baş belası olabilen. Benim her ay ağrım olmaz. Ama olduğunda da henüz çok hafif ağrıyorken (gbkz: majezik) icmeliyim. Yarim saat geç içersem ağrım 4 5 saat geçmiyor abartmiyorum. Ağrıdan kivraniyorum ve cocuk gibi ağlıyorum :/

27 şubat 2015 12:19 27 şubat 2015 12:28

5. activia ve çikolatalı eti formu bir arada tükettiğim zaman oluşan dayanılmaz gaz sancısıdır.şu anda yaşadığım durumdur:S

27 şubat 2015 15:15

6. bu yaşıma dek her ay regl döneminde çektiğim ağrıların toplamı 4 çocuk doğurma gücündedir.

27 şubat 2015 15:34

7. ishal nedeniyle oluyorsa aklınızı alır. acıdan kıvranmak deyimini o zamanlar yaşıyorum. kaldı ki sıcak su torbası bende işe yaramıyor arkadaş.

28 şubat 2015 13:06


8. Her ay buscopan ile ağrı dicloflam ı karıştırıp iğne vurdurmazsam çocuk gibi ağlayabilirim o kadar kötü yani

:(

28 şubat 2015 14:05

9. Daha önce yaşadığınız (regl,gaz sancısı vs olabilir) tanıdık bir ağrı değilse,kesinlikle ağrı kesici alınmadan acil servise başvurulması gereken ağrıdır.

5 kasım 2015 11:17

10. son 1,5 ayımı kabusa çevirendir...uzun olacak biraz ama yaşadıklarımı mümkün olduğu kadar fazla kişiye anlatmaya çalışıyorum ki insanlar karın ağrısını hafife almasın...

30 Eylül Çarşamba sabahı mide ağrısıyla uyandım. Önceden süregelen mide problemlerim sebebi ile çok önemsemedim ancak ağrı geçmeyince öğleden sonra evimin yakınında olan Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'ne gittim. Pratisyen hekime muayene olduktan sonra bağırsak enfeksiyonu tanısıyla küçük bi serum içerisinde sanıyorum ağrı kesici, antibiyotik ve bulantı kesici verildi ve eve döndüm.

Ağrının artmasıyla birlikte Fulya Acıbadem Hastanesi'nin aciline gittim. Serum takıldı, kan tahlili, idrar tahlili vs yapıldı ve ek olarak ultrason ile karnım incelendi. Sonuç olarak kesin olmamakla birlikte büyük ihtimal bağırsak enfeksiyonu denilerek tanı yinelendi 2 farklı antibiyotik toplam günde 5 doz olacak şekilde verildi ve gece 00:30 civarında taburcu edildim.

Gece ağrım arttı, ateşim 39 dereceye yükseldi. Çok zor geçen gecenin ardından sabahın erken saatlerinde tekrar Acıbadem'e gitmek için yola çıktım ancak akrabalarımın yanında Kilyos'ta bulunduğumdan ve ağrım Fulya'ya gidene kadar çok arttığından yol üzerindeki Özel Levent Hastanesi'ne gittim. Burada da serum, kan testi, idrar testi, ultrason...

Aynı tanı ile (ancak apandisit de olabileceği karnımın sağ tarafında sertleşme olursa hemen acile gitmem gerektiği söylenerek) öğleden sonra taburcu edildim ve ailemin yanına Tuzla'ya gittim. 4 Ekim Pazar gününe kadarki süreyi bir artıp bir azalan ama hiç dinmeyen yoğun bir karın ağrısı ve yüksek doz antibiyotiklerle geçirdim.

Pazar sabahı ağrım dayanılamayacak seviyeye geldi. Hastaneye gidelim önerim ailem tarafından yine aynı şeyler yapılacak denilerek geri çevrildi ancak ısrarım üzerine bir tanıdığımızın bulunduğu Pendik Devlet Hastanesi'ne bir kez daha tahlillerimin yapılması için gittik. Tahlillerde yine anormal bir şey çıkmadı ancak ekstra olarak karın bölgemin filmi çekildi. Orada bulunan doktor net bir şey söyleyemeyeceğini belirterek bizi Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne yönlendirdi.

5 günde gittiğim 5. hastane olan Marmara Üniversitesi Hastanesi'nde de kan ve idrar testleri tekrarlandı ve tomografi çekildi.

Sonuç: patlamış bir apandisit ve karın içine yayılmış iltihap...

Öğlen 2 civarında vardığımız hastanede yoğunluk sebebi ile akşam 9 civarında cerrahi katına ulaşabildik ve gece 1 civarında acil olarak ameliyata alındım. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından 4 gün hastanede yatış ve sonrasında 6-8 hafta süreli iyileşme dönemindeyim.

Normal şartlar altında ilk gittiğim hastanelerde tespiti yapılmış olsaydı neredeyse iz bırakmayacak olan ve 2 hafta iyileşme süresine sahip klasik apandisit ameliyatı yerine ilk günden beri yoğun antibiyotik verildiği için kanda yükselemeyen lökosit sebebiyle tespit edilemeyen bir apandisitin bu sürede patlaması, karnımda dikey olarak açılan 20 cm'lik bir kesi, iç organlarımın çıkarılıp yıkanarak tekrar yerine konulduğu ağrılı ve uzun iyileşme süreli bir ameliyat ve bir dönem dondurulmuş okul oldu sonuç.

5 kasım 2015 12:08