sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (44)
 • medya (1)

44. En kötüsü de yaz günü, 100 Watt gücünde olan ampul gibi etrafı aydınlatan t bölgesi sorunu. 

2 mayıs 2018 10:55

43. kendimi bildim bileli baş belam olan cilt tipi. burnum, elmacık kemiklerimin üstü ve alnım deli gibi yağlıyken yanaklarım kuruyor. en kalitelisinden de olsa herhangi bir ürün -yüz yıkama jeli, nemlendirici gibi- kullandığımda sivilceleniyorum, yüzüme hiçbir şey sürmeyip sadece suyla yıkadığımda sivilcelerim azalıyor fakat bu kez de her tarafım siyah noktalarla doluyor. siyah noktalardan kurtulmak için peeling yaptığımda yine sivilce basıyor :) çareyi duştayken hafif hafif kese yapmakta buldum fakat onun da tam olarak işe yaramadığını düşünüyorum, bazen de gece yatmadan paula's choice'un %2 salisilik asitli kimyasal peelingini sürüyorum ve biraz gelişme oluyor gibi ama gerçekten bezdim.

çözüm önerisi olanların yardımlarını bekliyorum.

1 mayıs 2018 15:27

42. En damardan versiyonuna sahibim. Gün içinde burnum aynalı gözlüklerden rol çalacak hale gelirken, yanaklarıM pul pul olur. Ne süreceğimi neye göre bakım yapacağımı şaşırdım artık. Bir insanın göz altı kuru, göz kapağı haddinden fazla yağlı olur mu? Kışın kuruya yazın yağlıya dönük bakım yapıyorum. Bahar aylarında dengelenip normale yaklaşıyor bir tek. (gizlinot: Normal diye kendimi kaldırıyorum resmen)

25 nisan 2018 15:20

41. kışları beni çok üzmeye başlayan cilt tipidir bir yandan asla geçmeyen alın yağıyla ve çene sivilceleriyle uğraşırken bir yandan kupkuru yanaklarımı nasıl nemlendireceğimi şaşırdım artık. ben sanırım soğukla mücadele edemiyorum süslüler.

12 şubat 2018 22:29

40. güneş kremini sürdüğümde alnım pırıldarken, yanaklarım soyuluyor.yazın da ay gibi ışık saçıyorum...dermatolog basbaya yağlı cilt diyip gönderiyor kurutucu ürünler veriyor sonra yüzüm dökülüyor resmen.karma cildin de çeşit çeşit türü var.yazın farklı kışın farklı da olabiliyor.saçım mı alnımı yağlandırıyo, alnım yağlı da saçımı mı yağlandırıyor nasıl bir döngü (??) bazen bunu düşünüyorum.bonus; yağlı saç da bende.

12 şubat 2018 22:12

39. Gerçekten zor bir durumdur.

Benim de t bölgem yağlı tabaklarım kuru ama sivilcelerim genelde kuru bölgemde çıkar. 5 -6 senedir geçmeyen kırmızı sivilce izlerim de mevcuttur.

Düzgün bir yüz kremine ihtiyacım var ama süslü sözlük Deniz derya ki aradığını tam bulasın.

Help me dostlar 

12 şubat 2018 03:01

38. özellikle kuruya dönük karma cilt. cildine sürdüğün mat fondötenin yanaklarında pütür pütür kalması. 2-3 saat sonra o pütürlülüğe rağmen burnunun disko topundan hallice olması. aynaya baktığında gelen makyajı silme isteği. (gizlinot: dha fzla yzamicm...)

11 şubat 2018 22:57

37. en iyi sonuç için iki farklı nemlendirici kullanmak bu cilt tipi için. ben senelerdir öyle yapıyorum. burun ve alında yağlı/karma cilt için olan bir nemlendiriciyi, yanaklar ve çenemde normal/kuru cilt için olan nemlendiriciyi kullanıyorum.

güneş kremim yağsız. ondan önce kuru bölgelere bir pamukla biraz yağ sürüyorum.

11 şubat 2018 21:19

36. ne olduğu belli değildir. ben de istiyorum ışıltılı baz kullanmayı ama bu sefer burnum adeta güneş gibi parlıyor. mat fondöten vs. kullanıyorum bu sefer de yanaklarım/çenem kuruyor. burnumun yağını arındırmaya çalışırken çenemin kuruluğu gidermeye çalışıyorum ya napcağımı da şaşırdım artık.

en basiti şuan burnum yağlı ve çenem kuruluktan acıyor. nemlendirici sürüyorum bu sefer burnum iyice yağlancak. yüzümü yağdan arındıran yıkama jeli kullanıyorum sonra da yanaklarım falan kuruycak. valla napsam iki ucu 'bişiyli' değnek..

11 şubat 2018 20:37

35. "karma cilt"i bilemiyorum ama "karmakarışık cilt" benimkisi.

Alın ve burun bölgem yağlanır, çenem kupkurudur fondöten kurumasın diye vazelin sürdüğümü bilirim. Yanaklarım normal gibi ama çoğu fondöten kuru kuru kalır, "siz kuru ciltlisiniz" derler yağlı ürün verirler sivilceye neden olur. Karma ciltlerin T bölgesi sivilcelenmeye meyillidir denir, hayatımda hiç T bölgemde sivilce çıkarmadım hep kupkuru yanaklarımda çıktı. sivilce karşıtı ürünler matlaştırıcı ve yağ dengeleyici olurlar, kullanınca yine yanaklarım daha beter kurur ama inatla da sivilce çıkartır.

ne yapayım ben çeneme, yanaklarıma, alnıma ve burnuma farklı farklı şeyler mi süreyim, "çene kremi", "yanak kremi", "alın ve burun fondöteni" filan mı olsun dolapta hayır benden ne istiyorsun sevgili cildim?

26 kasım 2016 22:52