karma cilt

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (1)

45. kışları beni çok üzmeye başlayan cilt tipidir bir yandan asla geçmeyen alın yağıyla ve çene sivilceleriyle uğraşırken bir yandan kupkuru yanaklarımı nasıl nemlendireceğimi şaşırdım artık. ben sanırım soğukla mücadele edemiyorum süslüler.

12 şubat 22:29

44. güneş kremini sürdüğümde alnım pırıldarken, yanaklarım soyuluyor.yazın da ay gibi ışık saçıyorum...dermatolog basbaya yağlı cilt diyip gönderiyor kurutucu ürünler veriyor sonra yüzüm dökülüyor resmen.karma cildin de çeşit çeşit türü var.yazın farklı kışın farklı da olabiliyor.saçım mı alnımı yağlandırıyo, alnım yağlı da saçımı mı yağlandırıyor nasıl bir döngü (??) bazen bunu düşünüyorum.bonus; yağlı saç da bende.

12 şubat 22:12

43. Gerçekten zor bir durumdur.

Benim de t bölgem yağlı tabaklarım kuru ama sivilcelerim genelde kuru bölgemde çıkar. 5 -6 senedir geçmeyen kırmızı sivilce izlerim de mevcuttur.

Düzgün bir yüz kremine ihtiyacım var ama süslü sözlük Deniz derya ki aradığını tam bulasın.

Help me dostlar 

12 şubat 03:01


42. özellikle kuruya dönük karma cilt. cildine sürdüğün mat fondötenin yanaklarında pütür pütür kalması. 2-3 saat sonra o pütürlülüğe rağmen burnunun disko topundan hallice olması. aynaya baktığında gelen makyajı silme isteği. (gizlinot: dha fzla yzamicm...)

11 şubat 22:57

41. en iyi sonuç için iki farklı nemlendirici kullanmak bu cilt tipi için. ben senelerdir öyle yapıyorum. burun ve alında yağlı/karma cilt için olan bir nemlendiriciyi, yanaklar ve çenemde normal/kuru cilt için olan nemlendiriciyi kullanıyorum.

güneş kremim yağsız. ondan önce kuru bölgelere bir pamukla biraz yağ sürüyorum.

11 şubat 21:19

40. ne olduğu belli değildir. ben de istiyorum ışıltılı baz kullanmayı ama bu sefer burnum adeta güneş gibi parlıyor. mat fondöten vs. kullanıyorum bu sefer de yanaklarım/çenem kuruyor. burnumun yağını arındırmaya çalışırken çenemin kuruluğu gidermeye çalışıyorum ya napcağımı da şaşırdım artık.

en basiti şuan burnum yağlı ve çenem kuruluktan acıyor. nemlendirici sürüyorum bu sefer burnum iyice yağlancak. yüzümü yağdan arındıran yıkama jeli kullanıyorum sonra da yanaklarım falan kuruycak. valla napsam iki ucu 'bişiyli' değnek..

11 şubat 20:37

39. "karma cilt"i bilemiyorum ama "karmakarışık cilt" benimkisi.

Alın ve burun bölgem yağlanır, çenem kupkurudur fondöten kurumasın diye vazelin sürdüğümü bilirim. Yanaklarım normal gibi ama çoğu fondöten kuru kuru kalır, "siz kuru ciltlisiniz" derler yağlı ürün verirler sivilceye neden olur. Karma ciltlerin T bölgesi sivilcelenmeye meyillidir denir, hayatımda hiç T bölgemde sivilce çıkarmadım hep kupkuru yanaklarımda çıktı. sivilce karşıtı ürünler matlaştırıcı ve yağ dengeleyici olurlar, kullanınca yine yanaklarım daha beter kurur ama inatla da sivilce çıkartır.

ne yapayım ben çeneme, yanaklarıma, alnıma ve burnuma farklı farklı şeyler mi süreyim, "çene kremi", "yanak kremi", "alın ve burun fondöteni" filan mı olsun dolapta hayır benden ne istiyorsun sevgili cildim?

26 kasım 2016 22:52


38. Sahip olduğum cilt tipi. Aslına bakılırsa daha kuruya dönük karmayım. Bu zamana kadar cildim için çok az şey yapabildim ama bana kalırsa bakımı en zor cilt. Bi yeri toparlıyım derken diğer taraf dağılıyor. Birkaç hafta içerisinde kendime bir rutin oluşturucam. Daha önce denediğim yeni deneyeceğim ürünler var. İyi gelirlerse burayı editlerim belki faydalanmak isteyenler olur.

26 kasım 2016 22:41

37. Tam olarak sahibim. çok zordur çok. tüm yüzüm kuru ama o alın bölgesi var ya beni bitiriyor, sebebi de mis gibi duş alıp yatıyosun bi kalkıyosun alnın yağ içinde. haliyle o tertemiz saçının da alna değen yeri yağ içinde. Tam bir felaket çok üzgünüm asla da kendime uygun bi ten ürünü bulamadım pahalısından ucuzuna 1 adet uygun yok yok yok. satıcıların da bi şeyden anladığı yok

2 temmuz 2016 10:54 ed.20 eylül 2016 14:55

36. Ben! Yıllardır kendimi yağlı ciltli sanan ben! Burnu, alnı, çenesi yağ üreten ben! Yanakları kuru olduğu için yanakları pudralı fondöteni resmen kabul etmeyip katman halinde kalan ben! Salak ben...

3 mayıs 2016 18:28