sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (77)
 • medya (14)

77. Ne ürünlerinin ne de kendisinin en büyük hayranı olduğumu söyleyemem; ancak global olarak az veya çok etkisi olan şahsiyetlerin, insanların kafasında küçük veya büyük sorular olan alanlarda keskin açıklamalar yapmasını destekliyorum. Ben şahsen kedilerimi vegan beslemem, çocuğum olsa da aşı yaptırırım.

Aynı communityden bir eşdeğer olarak (bkz: jeffree star)’ın “donuma kadar louis vuitton alıyorum öyleyse varım” şeklinde ifşa ettiği hayatı yerine kat von d’yi daha elle tutulur buluyorum. Mesela amerika’da yaptığı açıklama sayesinde biz türkiye’de aşı karşıtlığı veya ekstrem veganlığı tartışabiliyoruz. 

20 ocak 13:28 20 ocak 13:36

76. Dövme sanatçısı, makyaj artisti ve kendi adını taşıyan makyaj markasının sahibesi

 Madem süslü sekmesindeyiz önceliği markadan sahip olduğum 3 ürüne vereyim. Lock it primer ve setting powder makyajın uzun süre kalmasını seven benim gibi Kişiler için güzel ürünler. Bana hediye gelen çift taraflı kontur ve aydınlatıcı fırçası ise standart bir sentetik fırça performansında. 2 kullanımlı olması ve sağlam bir kutusu olması artıları.

 Diğer yandan kat von d kişi olarak alternatif tarzı sayesinde oldukça ilgi çeken, adolesan ve ergenlerin takip ettiği biri. Kişiler tabii fikrini beyan edebilmeliler ancak kat hanımın tarzı dikte etmeye yönelik olduğu için özellikle ırkçılık, bebek, çocuk, hayvan bakımı gibi oldukça özel konulardaki baskıcı yönlendirici  tavrını ben insan olarak doğru bulmuyorum

Ekleme: 2li mat ruj setine de sahipmişim ama hiç kullanmadım

19 ocak 20:42 19 ocak 20:43

75. nasıl biri olduğu jeffree ile girdiği dramada jeffreenin kişiliğine yaptığı iğrenç ithamlardan belliydi aslında bu aşı olayları falan da iyice kendisinin rengini belli etti boykotu hak etmektedir

16 ocak 17:21

74. "it is not a rocket surgery" adlı unutulmaz bir gafa sahip insan. hatırlamak isteyene (link: https://www.youtube.com/watch?v=zDrCQrim8x4 link).

16 ocak 01:33

73. zamanında (gbkz: jeffree star) ile dalaştıklarında "eöh, drama :/" deyip ikisini de takipten çıkarmıştım. şimdi bakıyorum da aslında jeffree buna az bile demiş.

batılıların bu bohem saçmalayışları bir tek bana komik gelmiyordur herhalde. aşı reddi, ekstrem veganlık gibi? kedini de vegan beslemene ne gerek var mesela? garip garip hareketler. 

16 ocak 01:17 16 ocak 01:18

72. zaten türkiye'deki saçma ötesi fiyatlandırmasıyla ancak %50 indirimde gönül rahatlığıyla alınırdı ama haziranda yaptığı aşı karşıtı açıklamasıyla artık %99 indirim bile yapsalar dönüp bakmayacağım marka. şahsen ben paramın bilim karşıtı, başka insanların hayatını düşüncesizce tehlikeye atabilen, doğru bilgiye araştırıp ulaşma yetisi olmadığını farketmeden insanlara tepeden bakarak size ne(gizlinot: ayrıca çocuk benim size ne diyerek de doğurduğu çocuğun kendi malı olduğunu sanan bir zihniyette olduğunu da göstermiş) diyen bir kişiye gitmesini asla istemiyorum. 

zaten elimde tek bir farı vardı aydınlatıcı olarak kullandığım, ama gerçek bir eyeliner aşığı olarak eyelinerını çok merak ediyordum, bu saçma sapan açıklamasından sonra standındaki testerını bile açıp da denemedim. piyasada sayısız marka varken hiçbir ürün vazgeçilmez değil, paramızın nasıl yerlere gitmesini istediğimizi düşünerek bilinçli alışveriş yapabiliriz bence.

ilgili medya:
1
15 ocak 19:18

71. aşı karşıtlığı, ırkçılık iddiaları, pedofili isimler(fetiş koleksiyonunda lolita ve underage red isimli rujları koyması) ve birlikte olduğu adam yüzünden amerika'da boykot edilen marka. özellikle de aşı karşıtlığı yüzünden. indirime girmesine şaşırmamalı. jefree ile olan skandalında da bence haksızdı.

amerika da dememek lazım. ingilizce konuşup skandallarından haberi olan makyaj severlerinden boykot ettiği marka.

15 ocak 18:55 15 ocak 18:57

70. Sephora’nın sürekli indirime soktugu marka. Hayra alamet degil, mutlaka son kullanma tarihlerine bakın canlarım. 

9 aralık 2018 16:47

69. düğün videosu yayınlanmış (link: https://www.youtube.com/watch?v=eZLbSX-DZMU link) aslında düğünün atmosferini çok sevdim. her ayrıntı düşünülmüş. hoşuma giden diğer şey de ortamda hiç kaos olmaması. tabii klasik düğünlerle karşılaştırmak saçma oluyor fakat böyle bir düğünüm olsa diye düşünmeden edemedim. anneannem köşede oturuyor önünde kuru kafalar. duvağımı tuhaf tipler taşıyor asdfg.

13 temmuz 2018 12:35

68. kat von d güçlü, sıradışı bir karakter. fikirlerinin arkasında, aklından geçeni söylemekten çekinmeyen biriydi hep zaten. doğumunu doğal yollardan ebe ile yapmak istemesi, çocuğunu vegan olarak yetiştirmek istemesine bir sözüm yok. ancak bazı hassas konularda, özellikle de söz konusu hem kendi çocuğunun hem de toplumun sağlığını etkileyecek önemli bir konu olunca bu radikal ve "kapatın çenenizi" tavrını takınmasını doğru bulmuyorum. bazı konular vardır, karar size kalmıştır ama bazı durumlarda da toplumsal bir sorumluluk taşırsınız. kendisine karşı oluşan tepki sonrasında aşı karşıtı olmadıklarını, sadece ebeveyn olarak bazı konularda endişe duyup araştırma yaptıkları açıklamasını en başta yapsa, bu kadar tepki çekmeyecekti.

ancak benim asıl kafamı kurcalayan ve rahatsız eden sanırım daha çok evlendiği kişi. birisi instagramda, 14 yasında kızına dört çete arkadaşının tecavüz etmesi yüzünden kızını evlatlıktan reddeden biri olduğunu söylemis. sanki bu adamla takılmaya başladıktan sonra tavır ve tarz (giyimi vs) olarak kat von d de biraz değişti.

neyse, bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak.

19 haziran 2018 19:23 19 haziran 2018 19:35