yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (74)
  • medya (14)

  74. (bkz: çay servisi)

  youtube'a kısa bir süre önce özür videosu yüklemiş makyaj/dövme artisti. kimse bu özür videosunu iyi niyetli bulmadı açıkçası zira kendisi çocuğuna aşı yaptırmayacağını 9-10 ay önce açıklamıştı, ve şu dakikaya kadar gelen tepkilere "çocuk benim sanane saman ye, ayrıca veganım ben vegan, vegan olduğumdan bahsetmiş miydim daha önce?" diye cevap veriyordu. özür dileyebilmek için gereken şey satışlarının oldukça düşmesi, sürekli indirim yapmak zorunda kalması imiş herhal. markasının sahibi olan sephora-kendo kendisine "yarattığın tantanayı şimdi kendin temizle" demiş gibi geliyor bana.

  kadının özrü bile ilginç, videoda "böyle bir tepki çıkacağını bilsem aşı yaptırmayacağımı sizle paylaşmazdım" diyor. kimsenin ruhu duymadan başka çocukları tehlikeye soksa daha iyi olurmuş yani. "ben anti-vaxxer değilim, ben sadece telaşlı bir ilk çocuklu anneyim" diyor da dünya'da çocuğu olan tek insan değilsin, en değerlisi de seninki değil. ay (link: https://www.rferl.org/a/ukraine-suffers-largest-rise-measles-cases-worldwide/29797314.html ukrayna'da yaşanan) bu anti-vax saçmalığı yüzünden insanlar patır patır ölüyor mesela, takvimler ileri gittikçe biz orta çağa dönmeye çalışıyoruz.

  ırkçılık konusunda ise insanların çok uzun zamandır sorduğu soruları es geçiyor (açıkça nazi sempatizanlığı yapan bir insanla olan eski ilişkisi, "selektion" isimli ruju, aynı şekilde sorunlu eşi, vs.) bu arada eşi gerçekten leş bir insan: o dönemde 13 yaşında olan kızı, kendi arkadaşları tarafından tecavüze uğruyor(gizlinot: tecavüz diyorum çünkü 20-30 yaşında insanların 13 yaşında bir çocuk ile yaşadığı cinselliği başka bir kategoriye sokamıyorum) ve bu adam kızına "sen bana ihanet ettin" diyerek hayatından çıkarıyor, düşman belliyor. şu (link: https://noisey.vice.com/en_us/article/j5b4px/leafar-seyer-prayer-art-interview-2018-the-pain-isnt-over röportajda) okunabilir.

  21 mart 18:25

  73. Youtube a aşı karşıtı ve antisemitist iddialarına karşı video yüklemiş kişi.

  18 mart 13:00

  72. Ne ürünlerinin ne de kendisinin en büyük hayranı olduğumu söyleyemem; ancak global olarak az veya çok etkisi olan şahsiyetlerin, insanların kafasında küçük veya büyük sorular olan alanlarda keskin açıklamalar yapmasını destekliyorum. Ben şahsen kedilerimi vegan beslemem, çocuğum olsa da aşı yaptırırım.

  Aynı communityden bir eşdeğer olarak (bkz: jeffree star)’ın “donuma kadar louis vuitton alıyorum öyleyse varım” şeklinde ifşa ettiği hayatı yerine kat von d’yi daha elle tutulur buluyorum. Mesela amerika’da yaptığı açıklama sayesinde biz türkiye’de aşı karşıtlığı veya ekstrem veganlığı tartışabiliyoruz. 

  20 ocak 13:28 20 ocak 13:36

  71. Dövme sanatçısı, makyaj artisti ve kendi adını taşıyan makyaj markasının sahibesi

   Madem süslü sekmesindeyiz önceliği markadan sahip olduğum 3 ürüne vereyim. Lock it primer ve setting powder makyajın uzun süre kalmasını seven benim gibi Kişiler için güzel ürünler. Bana hediye gelen çift taraflı kontur ve aydınlatıcı fırçası ise standart bir sentetik fırça performansında. 2 kullanımlı olması ve sağlam bir kutusu olması artıları.

   Diğer yandan kat von d kişi olarak alternatif tarzı sayesinde oldukça ilgi çeken, adolesan ve ergenlerin takip ettiği biri. Kişiler tabii fikrini beyan edebilmeliler ancak kat hanımın tarzı dikte etmeye yönelik olduğu için özellikle ırkçılık, bebek, çocuk, hayvan bakımı gibi oldukça özel konulardaki baskıcı yönlendirici  tavrını ben insan olarak doğru bulmuyorum

  Ekleme: 2li mat ruj setine de sahipmişim ama hiç kullanmadım

  19 ocak 20:42 19 ocak 20:43

  70. nasıl biri olduğu jeffree ile girdiği dramada jeffreenin kişiliğine yaptığı iğrenç ithamlardan belliydi aslında bu aşı olayları falan da iyice kendisinin rengini belli etti boykotu hak etmektedir

  16 ocak 17:21

  69. "it is not a rocket surgery" adlı unutulmaz bir gafa sahip insan. hatırlamak isteyene (link: https://www.youtube.com/watch?v=zDrCQrim8x4 link).

  16 ocak 01:33

  68. zaten türkiye'deki saçma ötesi fiyatlandırmasıyla ancak %50 indirimde gönül rahatlığıyla alınırdı ama haziranda yaptığı aşı karşıtı açıklamasıyla artık %99 indirim bile yapsalar dönüp bakmayacağım marka. şahsen ben paramın bilim karşıtı, başka insanların hayatını düşüncesizce tehlikeye atabilen, doğru bilgiye araştırıp ulaşma yetisi olmadığını farketmeden insanlara tepeden bakarak size ne(gizlinot: ayrıca çocuk benim size ne diyerek de doğurduğu çocuğun kendi malı olduğunu sanan bir zihniyette olduğunu da göstermiş) diyen bir kişiye gitmesini asla istemiyorum. 

  zaten elimde tek bir farı vardı aydınlatıcı olarak kullandığım, ama gerçek bir eyeliner aşığı olarak eyelinerını çok merak ediyordum, bu saçma sapan açıklamasından sonra standındaki testerını bile açıp da denemedim. piyasada sayısız marka varken hiçbir ürün vazgeçilmez değil, paramızın nasıl yerlere gitmesini istediğimizi düşünerek bilinçli alışveriş yapabiliriz bence.

  ilgili medya:
  1
  15 ocak 19:18

  67. aşı karşıtlığı, ırkçılık iddiaları, pedofili isimler(fetiş koleksiyonunda lolita ve underage red isimli rujları koyması) ve birlikte olduğu adam yüzünden amerika'da boykot edilen marka. özellikle de aşı karşıtlığı yüzünden. indirime girmesine şaşırmamalı. jefree ile olan skandalında da bence haksızdı.

  amerika da dememek lazım. ingilizce konuşup skandallarından haberi olan makyaj severlerinden boykot ettiği marka.

  15 ocak 18:55 15 ocak 18:57

  66. Sephora’nın sürekli indirime soktugu marka. Hayra alamet degil, mutlaka son kullanma tarihlerine bakın canlarım. 

  9 aralık 2018 16:47

  65. düğün videosu yayınlanmış (link: https://www.youtube.com/watch?v=eZLbSX-DZMU link) aslında düğünün atmosferini çok sevdim. her ayrıntı düşünülmüş. hoşuma giden diğer şey de ortamda hiç kaos olmaması. tabii klasik düğünlerle karşılaştırmak saçma oluyor fakat böyle bir düğünüm olsa diye düşünmeden edemedim. anneannem köşede oturuyor önünde kuru kafalar. duvağımı tuhaf tipler taşıyor asdfg.

  13 temmuz 2018 12:35