yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • medya (9)

  77. markasını kendi elleriyle bitiren kişi.

  şahsen markayı bırakmasının kendi kararı olduğunu düşünmüyorum. çok büyük ihtimalle kendisine kapı gösterildi. bence "kvd" adini da zamanla, tüketiciyi alıştıra alıştıra çıkaracaklar tamamen.

  işin açığı, markayı seven, tanıyan ve bilen kişiler kat von d'nin zaten artık markaya dahil olmadığını çoktan biliyordu. ürün kalitesinin kötüleşmesinden, yaratıcılık konusunda yokuş aşağı düşmesine kadar belliydi. sadece resmiyete dökülmüş oldu.

  piyasada, hem fiyat acısından daha uygun hem de kalitede denk tonlarca vegan ve cf marka varken, artık benim için hiçbir özelliği kalmayan marka. bir iki çok sevdiğim ürünü dışında artık pek ilgimi çekmez.

  üzülerek elveda diyeyim o zaman...

  edit: bir suslu girdiden rahatsiz olmus, marka turkiye'de olmadigi icin yazdiklarim sözlugun %99'u icin anlam ifade etmiyormus. sephora'nin sitesinde gayet de var bu marka? ayrica sözlukte girdi yazmak icin ne zamandan beri birilerinin iznine ihtiyacimiz oldu? o zaman bu baslik tamamen kaldirilsin bu mantikla. cok rahatsiz olduysaniz yazan kullaniciyi engelleyin, özel mesajla yaygara yapmaniza gerek yok. zaten fikrinizi de soran olmamisti.

  18 ocak 21:52 18 ocak 23:49

  76. aşı karşıtı olduğunu ve çocuğuna aşı yaptırmayacağını duyurduğunda çoğu insan markasını ve onu desteklemeyi bırakmıştı. kvd beautydeki hisselerini satmasını açıkçası ben buna yordum. yoğun olduğundan ve yetişemediğin bahsetmiş ama satışlarda düşüş olduğu apaçık ortada. markayı eski düzenine bu şekilde sokabileceği düşünmüş(gizlinot: kendo da düşünmüş olabilir) ve böyle bir öneride bulunmuş olabilir diye düşünüyorum.

  17 ocak 22:04

  75. kat von d beauty'i bıraktığını açıklamış.

  kat von d markası kendo ile ortak markasıydı. kendi hisselerini kendo'ya satıyormuş.

  marka, KvD Vegan Beauty adını kullanacak artık...

  17 ocak 21:36


  74. Bu markayla ilgili birçok ürün kullandım. Hem vegan olması hem de sıkça indirime girmesi teercih sepeblerimden oldu.

  -Far Paleti: Mat farları içereni kullanıyorum. Mat renkler tek kelime ile harika bir şekilde karışıyorlar hafif ışıltı renklerde doğal bir şekilde göz pınarımı aydınlatmamı sağlıyor. Günlük makyaj için harika bir ürün.

  -Likit Ruj: Gerek renkleri gerekte yapısıyla ben bu rujları seviyorum. Yalnız yemek yedikçe ortadan hafif silinebiliyor. Lolita ve Lolita 2 renklerini severek kullanıyorum.

  -Kapatıcı: Oldukça örtücü bir ürün. Gözaltları çok nemlendirmek ve az uygulamak gerekiyor. Koyu gözaltlarınız varsa indirimde alın derim.

  11 ekim 2019 14:36

  73. Türkiye’de yaşadığımız için anti-semitizm konusunda eleştiremeyeceğimizi öğrendiğimiz  dövme sanatçısı ve marka sahibi. Kendisi ve markası hakettikleri gibi düşüşlerine devam etmektedir. Yurtdışında ürünleri sürekli indirimli fiyatlar üzerinden satılır, hatta sephora türkiye mağazalarında da görebildiğim kadarıyla en sık indirime giren markadır. Reddit gibi ABD’li kullanıcıların yoğunlukta olduğu sitelerde ilgili makyaj sayfalarını takip ederseniz son yıllardaki düşüşünü daha belirgin gözlemleyebilirsiniz. 

  12 eylül 2019 19:40

  72. Makyaj dünyasının ozzy osburne'ü olduğunu düşündüğüm kadın. Kendisini güzel ve tarz buluyor ürünlerini de çok çok beğeniyorum. Anlamadığım şey jeffrey star gibi bir drama queen yüzünden nasıl bu kadar çok hater edindiği. Bu kadın makyaj dünyası içinde barbie, glam, glow vs olmayan tek kadındı. Tarzıma uyan tek kadındı. Kusura bakmayın da yani jeffrey tam bir drama queen, influencer olarak çok çok başarılı ve pazarlamada bu kadar başarılı bir insanın kendini pazarlamada da başarısını göz ardı edemem.

  Anti-semitik demişsiniz, bunu türkiye'de söylüyor olmak da bilmiyorum bi garip.

  Aşı konusunda herkese katılıyorum çocuğunu aşılatmamak bence aptallıktan başka bir şey değil. Fakat anlamanız gereken şey şu, o bayıldığınız influencerların hiçbiri bundan iyi değil, gothic olması bir insanın kötü olduğu anlamına gelmez.

  Edit: antiseminizmden burada mı bahsediyorsunuz deme sebebim tamamiyle nefret hedefi bir ırk olmamız. Açıkçası sami kökenli ülkelere sevmeyenleri var diye üzülemiyorum çünkü dünyayı onlar yönetiyor. Asla ırkçı bir insan değilim ama latin kökenli bir kadının antiseminik denilerek aşağılanması beni rahatsız etti. Asıl dışlanma ve ikinci sınıf yerine konmayı, ırkçılık hedefi olmayı eminim günümüz sami ülkelerin vatandaşlarından daha çok yaşamış bir ailedir. Yalnızca karalama kampanyalarına balıklama atlandığını ve imajı yüzünden dışlandığını düşünüyorum.

  12 eylül 2019 19:27 12 eylül 2019 20:10

  71. kendisi hakkındaki görüşlerimin ve hislerimin olumsuz yönde değiştiği dövme artisti.

  hayvan hakları, veganlık ve genel olarak sahip oldugu radikal görüşler üzerinde bu kadar ateşli bir şekilde savunuculuk yaparken, ki buna karşı değilim, kendisinin gucci markali güneş gözlüğüyle poz vermesi; örneğin canlı sahne performanslarında domuz kafası kullanan bir black metal grubunun vokalistiyle arkadaş olması vs, beni samimiyeti hakkında baya bir düşündürdü. özellikle bu grubun vokalisti konusunda ınstagram'da kendisine birisi, nasıl olur da kat von d gibi birinin bu kişiyle arkadaşlık yapabildiğini sormus ve kendisi de gayet kıvırma bir cevap vermiş.

  sen ki açık açık jeffree star'ı, hayvanlar üzerinde test yapan markalar kullanmasına rağmen kendi markasını "non-cruelty ve vegan" pazarlıyor diye yerden yere vuran; politik görüşü farklı diye yarışmayı kazanan birini sonradan diskalifiye eden birisin.

  konu kendisine gelince bencil ve biraz iki yüzlü buluyorum. biraz garipleşti gibime de geliyor son bir senedir. bir süre markasına ve kendisine mesafeli kalacağım sanırım.

  ayrıca markasının artık her yerden fışkıran "vegan" imajindan da çok sıkıldım. linda hallberg cosmetics çıktığı ilk günden beri vegan; essence'in 3-4 euroya çok da kaliteli vegan rimelleri var; artık bir sürü küçük çaplı marka hayvanlar üzerinde test yapmayan ve vegan ürün çıkarıyor. fiyatları kendi markasının ürünlerinin en az yarısı ve çoğu zaman daha da kaliteli. anlayamıyorum bu sonu gelmez, bıktıran kampanyasını.

  6 eylül 2019 12:15


  70. (bkz: çay servisi)

  youtube'a kısa bir süre önce özür videosu yüklemiş makyaj/dövme artisti. kimse bu özür videosunu iyi niyetli bulmadı açıkçası zira kendisi çocuğuna aşı yaptırmayacağını 9-10 ay önce açıklamıştı, ve şu dakikaya kadar gelen tepkilere "çocuk benim sanane saman ye, ayrıca veganım ben vegan, vegan olduğumdan bahsetmiş miydim daha önce?" diye cevap veriyordu. özür dileyebilmek için gereken şey satışlarının oldukça düşmesi, sürekli indirim yapmak zorunda kalması imiş herhal. markasının sahibi olan sephora-kendo kendisine "yarattığın tantanayı şimdi kendin temizle" demiş gibi geliyor bana.

  kadının özrü bile ilginç, videoda "böyle bir tepki çıkacağını bilsem aşı yaptırmayacağımı sizle paylaşmazdım" diyor. kimsenin ruhu duymadan başka çocukları tehlikeye soksa daha iyi olurmuş yani. "ben anti-vaxxer değilim, ben sadece telaşlı bir ilk çocuklu anneyim" diyor da dünya'da çocuğu olan tek insan değilsin, en değerlisi de seninki değil. ay (link: https://www.rferl.org/a/ukraine-suffers-largest-rise-measles-cases-worldwide/29797314.html ukrayna'da yaşanan) bu anti-vax saçmalığı yüzünden insanlar patır patır ölüyor mesela, takvimler ileri gittikçe biz orta çağa dönmeye çalışıyoruz.

  ırkçılık konusunda ise insanların çok uzun zamandır sorduğu soruları es geçiyor (açıkça nazi sempatizanlığı yapan bir insanla olan eski ilişkisi, "selektion" isimli ruju, aynı şekilde sorunlu eşi, vs.) bu arada eşi gerçekten leş bir insan: o dönemde 13 yaşında olan kızı, kendi arkadaşları tarafından tecavüze uğruyor(gizlinot: tecavüz diyorum çünkü 20-30 yaşında insanların 13 yaşında bir çocuk ile yaşadığı cinselliği başka bir kategoriye sokamıyorum) ve bu adam kızına "sen bana ihanet ettin" diyerek hayatından çıkarıyor, düşman belliyor. şu (link: https://noisey.vice.com/en_us/article/j5b4px/leafar-seyer-prayer-art-interview-2018-the-pain-isnt-over röportajda) okunabilir.

  21 mart 2019 18:25

  69. Youtube a aşı karşıtı ve antisemitist iddialarına karşı video yüklemiş kişi.

  18 mart 2019 13:00

  68. Ne ürünlerinin ne de kendisinin en büyük hayranı olduğumu söyleyemem; ancak global olarak az veya çok etkisi olan şahsiyetlerin, insanların kafasında küçük veya büyük sorular olan alanlarda keskin açıklamalar yapmasını destekliyorum. Ben şahsen kedilerimi vegan beslemem, çocuğum olsa da aşı yaptırırım.

  Aynı communityden bir eşdeğer olarak (bkz: jeffree star)’ın “donuma kadar louis vuitton alıyorum öyleyse varım” şeklinde ifşa ettiği hayatı yerine kat von d’yi daha elle tutulur buluyorum. Mesela amerika’da yaptığı açıklama sayesinde biz türkiye’de aşı karşıtlığı veya ekstrem veganlığı tartışabiliyoruz. 

  20 ocak 2019 13:28 20 ocak 2019 13:36