yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • medya (8)

  81. İşinin ehli bir kuaförün rahatça altından kalktığı bir saç kesimi olduğuna inanıyorum.

  Saçlarım seyrek ve ince telli, hafif dalgalı. Saçlarımı daha da seyrek gösterdiği ve düzene girmediği için yıllarca küt kullandım fakat biraz da değişiklik olsun diye son gittiğim kuaförde katlı kestirdim. Meğer küt saç daha seyrek gösteriyormuş saçımı. Daha önce katlı kestirdiğim yerler saçımı tam yapamıyormuş. toplamak istersem zorlanmayacağım hizalarda kat verdi kuaför ve hayatımda belki de ilk defa saçlarımdan şikayetçi değilim. Düzenli aralıklarla gidip katları düzelttiriyorum şu an.

  8 kasım 2019 12:01

  80. bir kez deneyip bir daha denememeye tövbe ettiğim kesimdir. saçlarımı sanki biri yolmuş görüntüsü veren kuaförü de bazen hatırlıyorum:) keşke hatırlamasam:)

  8 kasım 2019 11:50

  79. İlkokul ve lisedeyken yıllarca bu kesimi kullandım.gerçekten beceremeyen kuaförle faciaya dönüyor.bir defasında saçında ara makas var o yüzden katlarının arası bu kadar açık oldu deyip iki kat arasında dağlar kadar açıklık bırakmıştı.

  Yıllar geçtikçe fark ettim ki kalın telli gür saçlarımda katlı kesim kabarmaya neden oluyor ve ben kabarık saç sevmiyorum.bu yüzden artık düz kestiriyorum.bazen lob kestiriyorum.

  Katlı kesime geri dönmeyi düşünmüyorum.düz kesimden memnunum.kabarmıyor ve yüzüme daha çok yakışıyor.

  Kısaca iyi bir kuaförde yapılması gereken saçların kat kat uzayarak indiği saç modeli.

  8 kasım 2019 10:05


  78. Yıllarca (gizlinot: sanırım 10 yaşımdan 19 yaşıma kadar) bu kesimi kullandım. En son 3 yıl önce gittiğim bir mahalle kuaförü saçımı öyle bir hale getirdi ki (gizlinot: elektrik çarpmış mı desem, aslan yelesi mi desem öyle korkunç bir şey. saçın en tepesinden bile kat atmıştı.) özene bezene uzattığım saçımı en baştan uzatabilmek için kısacık kestirmek zorunda kaldım ki kısa saç bana asla yakışmıyor. Bir kuaför yüzünden 1.5-2 sene her aynaya baktığında kendinden nefret etmek çok kötü bir his. 3 senedir düz kesim kullanıyorum ve düzgün bir kuaför bulana kadar da değiştirmeyeceğim. İşini iyi bilen bir kuaför saç uçlarına hafif bir kat verir. Benimki gibi düz-uçları dalgalı, kalın telli ve gür saçlarınız varsa çok ama çok yakışır. İmrenerek bakıyorum bu model saçlara ama tekrar aynı kabusu yaşamaktan delice korkuyorum.

  Üniversitede 1. sınıftayken kredisiz çince dersi almıştım. Dümdüz saçları ve çok tatlı kahkülleri olan çinli bir hocamız vardı. Kendisiyle saçları konusunda muhabbet ederken saçlarını ve özellikle kahküllerini kestirmek için ayda 1 çine gittiğini, türkiyedeki kuaförlerin saç kesmeyi bilmediklerini söylemişti. 7-8 senedir kahkül kullanan ve katlı kesimden ağzı yanmış biri olarak ona o kadar katılıyorum ki... Düzgün kat atabilen ve kahkül kesebilen bir kuaförü umarım bir gün bulabilirim.

  8 kasım 2019 04:46

  77. İki hafta önce saçlarım çok yıprandığı için kestirmeye gittim. Kendi kuaförüm işten ayrıldığı için mahalleli kadınlar tarafından önerilen bir kuaföre korkarak gittim. Bangır bangır saçma sapan müzikler çalıyordu. Aslında o an bir şeylerin ters gideceğini anlamalıydım.

  K: nasıl olsun kesim?

  Ben: kırıklarım gidecek kadar keselim.

  K: kat verelim mi?

  Ben: verelim ama gizli kat olsun, çam ağacı gibi olmasın.

  K: saçlarına sombre yapsak aslında çok güzel olur.

  Ben: düşünüyorum ama bir ay daha bekleyeceğim. Zaten şu an uçlarında işlem var.

  K: var ama b.k gibi.

  Ben: (ya sabır çekerek) ben oldukça memnunum ve beğeniyorum.

  Kesim anında (gizlinot: Kurbanlık gibi oldu swh) ilk makasta acaba? dedim ama umudumu korumak istedim. Islak ya saçım şimdi anlaşılmaz diyerek kendimi telkin ettim. Ayrıca saçımdaki rengi başka şehir de dahil olmak üzere bütün kuaförler çok beğenmişken bu neden böyle dedi? Hadsiz. Böyle düşünceler içinde 20 dakikada kesim sona erdi.

  K: fön çekelim mi?

  Ben: çekelim.

  K: nasıl olsun?

  Ben: Dalgalı, hareketli olsun ama görümce saçı gibi kabarık olmasın.

  Sonuç: İnce telli ve seyrek saçlarıma çekilen fön kafamı x3 büyük hale getirmiştir. 3 saati bile çıkaramayan bu fönü ertesi gün duşa girmek suretiyle bozmak istemişimdir. Asıl kıyamet burada başlıyor. Saçımı kuruttuktan sonra bir bakıyorum ki saçlarım ÇAM AĞACI modeli. Delirdim. Evde sinir harbi yaşarken ben niye kendi kendime sinirleniyorum ki diyip soluğu kuaförde aldım ve bu rezalet saç kesiminin artık modasının geçtiğini, böyle bir şey istemediğimi. Bu modelin zaten ince olan saçlarımı kedi kuyruğu gibi gösterdiğini kustum. Hatta kendisine gizli kat şöyle atılır diye de gösterdim. Şimdi maşa yapmadan kullanamadığım saçlarımın uzamasını dört gözle bekleyeceğim bir sene. (gizlinot: Ağlamıyorum toz kaçtı )

  Anlayacağınız bu modeli demode buluyorum ama gizli kat ve önlere kat vermek hala sevdiğim bir eylem. En azından saçım hacimli dururken bir kafa daha türemiş gibi durmuyor. Neden yaptın bunu bana kuaför?

  Edit: bin tane de eksi alsam fikrim değişmeyecek. Bu kesimle kendimi iyi hissetmiyorum.

  7 kasım 2019 23:25 7 kasım 2019 23:33

  76. gençliğimde saçım ince telli olduğu için kuaför hep katlı keserdi ve katlı kese kese saçlarım hep daha da azalırdı gibi düşünüyorum.

  sonra katlı kestirmeyi bıraktım uzun bir süre.

  şimdilerde saçlarımı baya kısa kullanıyorum ve gizli kat atıyor kuaförüm. kısa saçta bu iş daha iyi oluyor hacimli gösteriyor.

  7 kasım 2019 20:58

  75. 2 yıldır saçımı çok kısa kullandığım için kuaför ablama özellikle söylediğim bir şey var abla nolur aşırı kat at ve kırpık kes, eğer saçlarınız dalgalı ama düzensizse katlı kesim dalgaları bukleye dönüştürecektir ve kabarma problemi azalacaktır

  7 kasım 2019 13:58


  74. bol katlı saç kesimi kıvırcık saça çok yakışıyor tabi saç kısalıyor ve dalgalar kafayı yiyorlar, her yer dalga oluyor. ancak uzayınca şekli bozuluyor ve küt kesip kısa saç kullanmaya devam etmek zorunda kalıyorsun. bu süreç 1 yılı alıyor yapmak isteyenlere uyarı. ama çok güzel oluyor be.

  7 kasım 2019 11:38

  73. kıvırcık saçlıların olmazsa olmazıdır bence. katlar biraz uzayınca bile dipten uca hacimsiz görünüyor saçlarım.

  7 kasım 2019 02:39

  72. özellikle hafif dalgalıya çalan düz saçlı insanlara yakıştığını düşündüğüm benimse geçmişimde deneyip bana hiç güzel bir anı bırakmayan saç kesimidir.

  yanılmıyorsam ben 10-11 yaşlarındayken bizim sınıfta bu moda olmuştu ve ben de özendiğim için hemen annemle kuaföre gidip kestirmiştik(gizlinot: o zaman saçlarım çok gür,kabarık,tülüydü aşırı kötüydü yani)kadın bir orasını düzelteyim bir burasını derken o kadar kısalttı ki deyim yerindeyse kırpılmış koyuna döndüm.önlerde saçma sapan perçem benzeri aşırı kısa parçalar arkadan bazıları uzun bazıları kısa saçlar,lastik toka tutmuyor aşırı kabarık ve dağınık duruyor annem ısrarla çok güzel oldu sen bir şey beğenmezsin zaten diyor.çocuk da olsam saçıma çok takıktım ve o saç şekli beni inanılmaz sinir ediyordu allaha şükür saçlarım hızlı uzadı ama sırf bu olay yüzünden tekrar böyle kestirmeyi hiç düşünmedim düşünemiyorum adını duymak yetiyor bana..

  6 kasım 2019 23:15 6 kasım 2019 23:17