girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (0)

67. Biraz bu konularda dar görüşlüyüm malesef. Bana çok ters geliyor. Ben biriyle evleniyorum diye onun anne babası benim anne babam olmaz sonuç olarak x teyze desen de uzak kalıyor sanki. Çok sıkıntılı konular ya. Anne desen içinden gelmez teyze desen hem karşıda ki kişi alınır hem de mesafeli duruyor. 

Neyse ki evlenmeyi düşünmüyorum eheheh:) 

15 mayıs 21:02

66. annemin alınacağını düşünmüyorum çünkü ablam evli ve iki kayınvalidesi var (gizlinot: eniştemin ailesi boşanmış, babası başkasıyla evlenmiş sonradan) ikisine de anne diyor ablam, ben aday bulunca bi kayınvalideye bakarım kayınvalide mi diye (gizlinot: adabı vardır anne demenin mod) o kadar galiba, yani duruma bağlı

15 mayıs 20:54

65. lisede değişim yaparken host annelerime de anne dediğim için beni zorlanayacak durumdur. kayın validem de eklenirse (bilemiyorum, daha aday adayı bile yok) muhtemelen bu dünyada anne diye hitap ettiğim 4 kişi olacak... ben karşı taraftan sevgi görüldüğü takdirde denilmesini garip bulmuyorum

15 mayıs 20:31


64. Derim. Böyle şeyleri kafamda çok büyütmüyorum. Annemin bozulacağını düşünüyordum ama aksine anne demem için baskı bile yapıyor. Bence çok büyütülecek ve kafaya takılacak bir olay değil hele karşıdan da sevgi görüyorsam. Şimdilik karşı taraf da bana bebeğim bitanem diye hitap ediyor ama umarım evlendikten sonra anonimden soru cevap aparatını coşturmam kızlar kaynanamdan nefret ediyorum!!1! Diye:d

15 mayıs 20:27

63. Keşke bu dayatma olmasa güzel dilimizde kayınvalideye şık ve samimi bir hitap şekli bulunsa. Bana o kadar zor geliyor ki sanki o kelime ağzımdan çıkıyor havada asılı kalıyor o samimi duyguyu veremiyorum ya da vermek istemiyorum çünkü anne bir tanedir. Canının annesi bile olsa birşey değişmez. Beceremiyorum bu hitabı sözde diyorum ama konuşma akışında mutlaka sizli bir hitap şekli giriyor araya, çok seviyorum harika bir kadın kayınvalide olarak nitekim yapamıyorum gönülden.

15 mayıs 19:58

62. Aklıma avrupa yakasında aslının sedef hanıma anne demesi ve ifotun bunu öğrenip zorla kendi yanında da söyletmeye çalışması, aslının arada kalmasını getiren başlık :dd

Henüz böyle bir durumda bulunmadığım için kendimle ilgili bir şey yazamıyorum 

15 mayıs 19:08

61. en güzeli ismi anneymiş gibi kabul etmek. O zaman hemencecik söyleniveriyor.

15 mayıs 12:01


60. ben diyorum açıkçası, kendisini çokça da sevdiğim için hiç rahatsızlık hissetmedim sağolsun o da bana hiç gelin muhabbeti yapmadı şimdiye kadar (gizlinot: yani evinde bir kahve, bir çay koymuşluğum dahi yoktur ben teklif etsem de istemez kendi annemin evi kadar olmasa da rahat rahat oturuyorum yemeğimi yiyorum çayımı içiyorum kalkıyorum. sağolsun misafirim falan gelecekse, sen çalışıyorsun kızım yetiştiremezsin diye bi sürü zeytinyağlı, börek falan yapar gönderir) . şimdi bu kadın benim anne dememden mutlu olduğu ortada neden kırayım ki diyorum, sonuçta anne diyince annem olmuyor, mutlu oluyor varsın olsun :).

He ama ben de ilk söylerken kendi annemin zoruyla nişandan sonra söylemiştim, allahtan pişman olmadım. Bunun mecburiyet gibi dayatılması kötü gerçekten, herkesin karakteri farklı.

15 mayıs 09:57

59. ben bunu yapmıştım. sonradan üstümde bir şekilde ağırlık oluşturacağını bildiğim için yüzüklerin takılmasının ardından el öpme faslına "öpiym anne" olarak girip aradan çıkardım. fakat her anne dediğimde hissettiğim ve hissettirdiğim şey çok netti. sana "anne" diyorum çünkü sen de birinin annesisin, bak işte eleman da burada aha senin oğlun. anneme "anne" diyişimdeki ton bir farklı daha dolu. diğerine anne deyince sonu havada kalan bir vurgu oluyordu. (gizlinot: neyse ki artık x hanım'a döndü allah bir daha karşılaştırmasın)

15 mayıs 08:53

58. sevgilimle 6 yıldır beraberiz. abisinin düğününe gittiğimde evlerinde teyzeleriyle beraber oturduk bir süre.sevgilim x olsun sevgilimin teyzesi beni kuytu da yakalayınca sen x in annesine ne diyorsun artık anne demelisin dedi.ben ne diyeceğimi şaşırıp geveledim.hiç hoşlanmam evrivakiden içimden gelmesi gerek ki bu aşamada gelmiyor.

15 mayıs 02:16