sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (74)
 • medya (0)

74. Yapmak istemediğim eylem. Bu yüzden annemle şimdiden kavga ediyoruz. Ben anne demem dediğimde hayır demek sorundasın, yoksa kocan da bana anne demez. Ben bana anne demesini istiyorum teyze mi desin bana falan diyor. Ama ben sırf oğluyla evlendim diye bana hiçbir emeği geçmemiş, hayatımın büyük bir çocuğunluğunda hayatımda bile yer almamış yabancı bir kadına anne demek istemiyorum. Bu kelime benim için özel niye herkese diyeyim ki.

7 ocak 23:46

73. Hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğim eylem. Babasına da baba demiyorum, bir tek kayınvalideye özel değil yani. Söylemek isteyenler için de zor bir şey olduğunu düşünmüyorum, zor geliyorsa söylemek istemiyorsundur zaten.

7 ocak 23:32

72. Çiçek Abbas filminde İlyas Salman'ın Şener şen'e verdiği cevabı akla getiren başlık: "ne diyem, mahmut mu diyem?" (gizlinot: henüz kayınvalidem yok, ondan bu rahatlığım, swh)

Edit: bilgi düzeltme.

7 ocak 23:05 7 ocak 23:20

71. Sevgiliyken sevgilinin annesine "anne" diye hitap etmekte biraz şov bence. 

7 ocak 21:55

70. Bu bir tercih meselesi. Kimi evlenmeden daha sevgiliyken anne der, kimi evlenir siz-biz konuşur. ama kesinlikle samimiyeti, sevgiyi ölçen bir şey değil bence ne şekilde hitap ettiğiniz. saygı anne demekle olmuyor. Çünkü çevremde daha evlenmeden kayınvalidesine ve kayınpederine anneciğim, babacığım diye hitap edip evlenip iki üç ay içinde kedi-köpek misali kavga eden de var, demeyip çok iyi anlaşan insanlar da var. Görümcesiyle, kayınvalidesiyle attığı fotografları aşklarım diye paylaşıp ertesi gün arkalarından yılan, şirret ve ağza alınmayacak hakaretler sayanları da gördüm ne yazık ki. Sevgi sözcüklerle değil bence davranışlarla gösterilir.

7 ocak 21:33

69. Kendisine anne dedim diye annem olacak değil ya. Çok seversem derim. Bundan ne ben gocunurum ne de annem. Ama sevmezsem çok içimden gelmez yine de kendisine anne dememi isterse kendimi zorlayabilirim belki. Emin değilim.

Edit: kısacası bu kelimeye cok anlam yuklemiyorum. Önemli olan insan ilişkileri. Bunun için demem gerekiyorsa derim.

7 ocak 21:21 7 ocak 21:27

68. insan içinden gelirse der de, bu neden bi mesele haline geliyo anlamış değilim..

isteyen istediğini desin..

evli değilim ama asla diyemezdim diye düşünüyorum.. hele lanet bi kadınsa ayyyy... anne derken içim parçalanırdı galiba..

7 ocak 15:48

67. Benim zaten bir tane annem var. Anneme kullandığım sıfatı bir başkasına sırf eşimin annesi diye kullanmayacağım. O da benim anneme kullanmasın, hiç de problem etmem. Eşimle hayatımı birleştirmeye karar verdim diye neden yıllar boyunca hayatımda görmediğim birine annem diyeyim ki? Annemle kimseyi eşit tutmam, bir sıfat dahi olsa. En yakın arkadaşımın annesi de annem gibi davranır bana. Bazen annemin yapmadığı şeyleri yapar mutlu olayım diye. Düşünür, annemden farksızdır ama gidip ona da anne demiyorum sırf annem gibi diye. Gözümde hiçbir farkı yok bu olayla. Gördüğüm en gereksiz alışkanlıklardan biri. Bu işin mantığını asla kavrayamayacağım.

7 ocak 14:43 7 ocak 14:45

66. ilk başlarda zorlansam da alışınca gayet kolay. Kendisinin beni gerçekten sevdiğini ve kızı gibi gördüğünün farkındayım. Bu yüzden “anne” derken asla gocunmuyorum. Çünkü yeri geldiğinde bana gerçekten annelik yapıyor. Anne çoğumuz için özel bir kelime. Belki başka biri olsaydı anne demeyi tercih etmezdim lakin bana karşı sevgisini ve ilgisini gördükçe herşey daha kolay oluyor.

7 ocak 14:22 7 ocak 14:22

65. Ben anne diyorum . Nikahımızdan sonra annem “ona da anne de, ağzını alıştır sonra söyleyemezsin” demişti. Bazı annelerin bozulduklarını duyuyorum kızlarının kayınvalideye anne dediğini duyunca. Benim annem beni hiç böyle bi sıkıntıya sokmadı. Bu açıdan rahatsızlık hissetmedim. Ha çok mu annelik etti derseniz annelikten beklediğiniz şeye bağlı olmakla beraber, çok bir anneliğini görmedim. Çok da anlam yüklemedim.

x teyze, x hanım, x anne, y’nin annesi demek  biraz samimiyetsiz geliyor insanlara, çevremde kayınvalidesine böyle hitap eden Kişiler en küçük anlaşmazlıkta “zaten bizi hiç kabullenmedi/istemedi/sevmedi” tarzı ithamlara maruz kalıyorlar. Toplumun genel beklentisi bu sanırım, gelinler olarak oğluyla evlendiğimiz aileleri kendi ailemiz gibi sahiplenmeyince yadırganıyoruz. Bilin bakalım bu konuda da yine kimin sorumluluğu yok, evet sevgili damatların.

7 ocak 07:17

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar