sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (1)

  45. Henüz müstakbel aşamasında suan oğluşuyla nişanlıyız. kendisi Çok tatlı ve naif bir hanıma benziyor 6 defa görüştük ben hep siz o hep kızım dedi.seviyorum sevildiğimi düşünüyorum. İnşallah seneye buraya ağız dolusu şey yazmam. Amin

  15 mart 02:07

  44. ne yazık ki her kadın için iyi olmuyor kaynana durumları. dileğim, her kadına iyi bir kaynana denk gelmesi. ah, bende hikaye çok ama yazacak takatim yok.

  14 mart 17:52

  43. bende de bir adet mevcut olan, eşimin annesidir.

  Henüz sevgiliyken kendisiyle çok iyiydik ya da ben öyle sandım bilemiyorum.

  Gerçi şu an da kötüyüz diyemem.

  Sadece bana değil kendi kızlarına da değişik davranıyor.

  İlk zamanlar eşimle ufaktan tartışıyorduk. Anlatmaya çalışıyordum 'sen yanlış anlıyorsun vs' diye anlamak istemiyordu. Sonra dedim ki kendime hiç bir yorum yapma. mesafeli ol. eşine de bir şey belli etme. kendisi görür zaten. cidden kapattım konuyu mesafeli oldum. Sonra bi olay oldu eşim kendisi gördü zaten.

  Kendisinin akrabalar içinde benim ve kızlarının dedikodusunu yapmak gibi kötü bir huyu var malesef.

  yemeğe gideriz eşime elleriyle yedirir çok zayıfsın oğuuul diyerek. Sonra adam evde yattığı yerden emirler yağdırıyor. Yağdırır tabi.

  hangi birini anlatsam bilemedim.

  14 mart 10:19

  42. Kendisinden yana çok şanslı olduğum kişi. Hep çok büyük konuşurdum sevdiceğimin ailesi şöyleyse ne kadar seversemde ayrılırım vs vs... Ama aile özellikle kayınvalide açısından çok şanlıyım. Girdileri okuyunca bir kez daha şükrettim.

  Diğer süslülere allah sabır versin.

  14 mart 08:39

  41. 77 yaşında ama yaptığı kurnazlıkları yazsam roman olur. çareyi görüşmemekte buldum. keşke herkes benim kadar şanslı olsa ancak biliyoruz ki bizim ülkemizde anneler oğullarının hayatına fazla müdahil. ilişkiler de vıcık vıcık.

  özellikle eşi vefat etmiş aşırı oğulcu kayınvalideler ile mesafenizi koruyun. hatta hepsiyle olabildiğince sizli bizli olun. çok muhabbet tez ayrılık getiriyor. ağzınızla kuş da tutsanız validanımlar kendilerini sizinle kıyaslamaktan geri kalmıyor. gereksiz samimiyet can yakıcı eleştirilere dönüşüyor, hepsini yuttuğunuzla kalıyorsunuz, çünkü büyüğe saygı(!)

  14 mart 02:05

  40. Geliniyle rekabete giren kişi.Asla durmaları gereken yeri bilmiyorlar.biricik paşalarını kaptırdıklarını düşünüyorlar.Oğullarını telefonlarına aşkım diye kaydetmeleri ve annesi ile aşkımlı konuşan erkekler bana çok itici geliyor maalesef erkek arkadaşım bunlardan biri.herkes keşke kendi sıfatına göre hareket etse.kocalarının yarattığı duygusal açlıkları oğulları üzerinden gidermeseler.saygı duymayı öğrenseler. Eskiden çok farklı düşünüyordum ama insan yaşadıklarına göre gardını alıyor anlaşılan.mümkünse mesafeli,sizli bizli olunmalı.bir şey söylerken duyacaklarından korkmalılar yoksa can sıkıyorlar.istisna olanlar vardır elbette çok şanslısınız ne diyeyim :)

  13 mart 18:31

  39. haftasonu nişanlımın ailesini ziyaret ettik. aslında tam olarak nişanlı değiliz, 2 hafta sonra nişan gerçekleşecek ama nişanlım diyeyim.

  daha önce de patavatsızca konuşmalarına maruz kalmıştım ama hep heyecanlı olduğunu, elinin ayağının dolaştığını söylüyordu sevgilim. bu sefer ise artık bir açıklama kabul etmiyorum. oturup sohbet ettiğimiz bir sırada konu bir şekilde el öpmeye geldi. annem ve anneannem çok sever el öptürmeyi ama babam hiç sevmez dedim. bunun üzerine verdiği cevap: evet sen babana benziyorsun. biraz soğuksun oldu. bu zamana kadar tanışma, isteme, söz toplasan 6 kere ancak karşılaştık. hepsi de yeni bir tanışma gibiydi. ve biz ayrı şehirlerde yaşıyoruz. sık sık görüşme şansımız yok. ne şekilde kaynaşmamızı bekliyor. ayrıca kaç yaşında, bu işlerde tecrübeli bir kadın. ben mesafeli soğuk duruyorsam sen bana yakınlık gösterip buzları eritebilirsin. hadi çok soğuk bir insanım diyelim. neden huyunu suyunu bilmediğin ve henüz ailenizin içine girmeye çalışan birine dan dun konuşuyorsun.

  bu olayın şokunu zar zor atlattım, pat yine bir gaf. cildim bozulmuş, saçım kuru görünüyormuş. ya sanane ya sanane. beni en sinir eden de her defasında heyecanlı olduğu için böyle yaptığını söylemesi.

  akşam eve döndük, beni aradı bir kaç kez. özür diledi. yanlış anlaşılmış. ben onun evladıymışım. kendi çocuklarından ayırmıyormuş. ikinci kızı olmuşum. bana bişey olsa oğlu çok üzülürmüş, o yüzden beni çok düşünüyormuş.

  en güldüğüm kısmı da şu: bana baban gibi soğuksun dedi. sonra benim bozulduğumu anlayınca, kızım bir anne evladını olduğu gibi kabul eder diyor. ahaha ya soğuk olduğumu da tasdikledi.

  4 aralık 2018 10:19

  38. Evet süslüler siz onu kayınvalide değil anne gibi görmeye çalışsanızda(ne kadar iyi olursa olsun) mutlaka bir yerlerde söyledikleri ile kayınvalide olduklarını belli ediyorlar. sayın valideler sizlere bakmak zorundaymışız gibi hissettirmeniz çok ama çok yanlış. bu tarz düşünce beni acayip irite etmekte. Kimsenin kimseye bakma zorunluluğu yoktur, ben vicdanlı isem zaten senin kimseye muhtaç olmanı istemem. Asıl bakmakla yükümlü kişi kendi çocuklarındır. Lütfen bunu aklınıza sokunuz. Birde eskiden bütün ilgi kendilerinde olduğundan muhtemel bir kıskançlık kesinlikle oluyor. Ay rahat bırakın gençleri. Umarım yeni gelininde bende bulamadıklarını bulursun, öptüm.

  4 aralık 2018 09:39

  37. Burda okuduklarımdan kanım dondu vallahi. Allah bunları yaşayanlara sabırdan çok kendini ezdirmeme gücü versin. Ben kaynana tabirini pek sevmiyorum açıkçası bu yüzden "kayınvalide" bana daha hoş geliyor.

  Biz eskiden hiç iyi anlaşamazdık, çok tersiz çünkü. O köyde büyümüş adetlere önem verir, fazla dindar tam böyle evcimen türk annesi. Ben ise pek öyle değilim. Başlarda bu çok sorun oldu. Konuşmazdık bile ama sonradan aşmayı başardık. Doğumdan sonra bana o baktı yemeğimi yatağıma kadar getirdi hala ben okula gidince de çocuğa o bakar. Üstümde hakkı çok fazla kısacası. Eşimle ilişkime de hiç karışmadı. Şuan harika anlaşıyoruz hatta beraber gezmeye falan gidiyoruz geçen gün ilk defa cheesecake yedirdim dkxnfxd mesela benim annemde bir kaynana ve resmen damadını benden çok seviyor o isteyince herşey tamam ama bana yok bu olayın da çok esprisi yapılır aramızda djdnkd

  Umarım birgün bütün anneler çocuklarının bulunmaz hint kumaşı olmadığını anlar ve gelinlerine damatlarına kendi çocuklarına davranılmasını istediği gibi davranır <3

  4 aralık 2018 09:16 4 aralık 2018 19:48

  36. Öncelikle ben şahsen kaynana ifadesinden hoşlanmıyorum ve ağzım alışmasın diye onun olmadığı ortamda bile hakkında kaynanam diye bahsetmedim bu güne kadar. Bu demek değildir ki kendisi ağzımı doldurarak “kaynana” dememi haketmiyor tabi, hatta benim iki “kaynanam” var diğeri de benden yaşça oldukça küçük olan görümcem. şimdi burda yaptıklarından şikayet etmeyeceğim ama bu kadınlara oğulları evlendikten sonra bir haller oluyor dengeleri bozuluyor. Ben eşime söyledim, dedim yarın ertesi gün oğlumuz evlendiğinde gelinime adil davranmazsam onu sebepsiz yere üzmeye kalkarsam beni durdur, bu lafımı hatırlat. Kimse adamla evlendi diye bütün ailesinin kaprisini çekmek zorunda değil ki.

  4 aralık 2018 07:38

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar