sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  31. İki tane kızçem var.ince taneli topaklanan kum kullanıyoruz.bir tanesi tontik bir kız.bu hanım kızımız güzelce kumu süpürdükten sonra kutunun köşelerine işer.yani kuma işemez.bu yüzden çişi topaklanmaz.bunu yaşamayan bilemez :(

   küreği değdirdiğim anda o çişli kum parçalanır ve temiz kumların içine karışır.bu yüzden kum çok çabuk kokar ve çöp olur.

  Aynı arkadaş kakasının da üstünü kapatmaz.

  diğer kızçe ise çok titizdir.tuvalette kakayı gördüğü zaman tuvalete girmez, tuvalette hafif bir koku olsa bile adımını atmaz.yani tuvalet ve kedi kumu sorunu bizim için daimidir.

  Birçok markanın ince taneli topaklanan kumunu denedik.en son akkum sabun kokuluda karar kıldık.

   1+1 evde iki kedi ile beraber yaşıyorum.ve evime gelen insanlar evinim beyaz sabun koktuğunu söylüyor.tabii her gün temizlemek şart.

  Dikkat ettiğim noktalar :

   -ince taneli topaklanan kum olması

   -tozutmaması

  -emici olması ve ıslanınca çamurlaşmaması ‘topaklanması’

  -kokuyu hapsedebilmesi

  -en azından 2 hafta bizi idare edebilmesi 

  Migros bazen %50 indirim yapıyor ve fiyatı 6-7  TL’ye düşüyor.indirim dönemi alıp denemenizi tavsiye ederim çünkü bizim çok memnun kaldığımız akkumdan teyzem memnun kalmamıştı.deneye yanıla kendinize ve kedinize en uygun olanı bulabilirsiniz .

  26 nisan 13:01 26 nisan 13:03

  30. Kokuya hassasiyetim olduğu için Proline silika(kristal) kum kullanıyorum. Eğer koku sizi hala rahatsız ediyorsa çeşitli kokulu kumları deneyebilirsiniz. Kristal kumu temizlemek de daha kolay oluyor.

  Kedinizin yaşına ve kilosuna göre kumu 10-21 günde bir değiştirmelisiniz.

  İnternetten 8 paketi 170-190 lira arası fiyatlarda alıyorum.

  9 nisan 13:37

  29. Dışarıda ya da doğal ortamlarında yaşayan kedilerin/kedigillerin tuvaletlerini sadece kuma, toprağa yaptığı ve izini kaybettirmek için üzerini kapattığı bilinir.

  Evdeki kediler içinse kedi kumu, yukarıda bahsettiğimin bir simülasyonudur. Aynı iç güdü ile aynı hareketleri yaparlar.

  Doğal denince herkesin aklına gelen bentonittir, çok tozutur. Eve dağılır. Oldukça koku yapar.

  Kristal/silika kum, kokuyu absorbe eder. Temizlemesi çok kolaydır, eve dağılmaz. Kanserojen yaptığı iddia edilir.

  Talaş kum, sıvıyı hapseder, temizlemesi zordur. Çok tercih edilmez ama en doğalı budur.

  Kişisel tercihim ise kristal/silika tarafındadır.

  16 şubat 04:50

  28. Hemen hemen her cesidini denedim . Kokulu kum bizim oglani oksurtuyor. Kokusuz burun mandali istiyor. Silika gorunce sanki kendi ayaklarimin bile acidigini hissediyordum . Rossmanda kendim icin gezerken onu gordum . 5 lt 10.99 tl . Killi kedi kumu . Cok dogal kokuyu muthis hapsediyor hem de cep dostu. Buldukca stok yapiyorum cocuklariniz icin deneyebilirsiniz .

  28 ağustos 2018 23:30

  27. evde iki tane b.klu olduğu için silika kullanıyorum. tüm gün evde yokum bentonit çok zor oluyor ve koku yapıyor. silikadan da memnun değilim ama haftada bir komple değiştiriyorum kumu koku yapmaması için. biraz param olursa otomatik olanlardan almak istiyorum artık. hayır bir de sıpaların pisliğini temizliyorum yine de sevdirmiyorlar :(

  28 ağustos 2018 11:51

  26. silikası bentoniti kalını incesi peleti meleti olan kedi ihtiyacı. silikası zaten zararlı kediler bile sevmiyor, pelet kullanmadım.. bentonitçiyim.

  bentonit kum deyince aranması gereken 3 performans var, topaklanma, toz, kokuyu hapsetme. kimi kokuyu tutar topaklanmaz tek tek kumdan çiş parçası ararsın, kimi taş gibi olur leş gibi kokar, kimi kokmaz da topaklanır da ama her yer toz içinde kalır kediniz hapşırmaktan sümüklüböceğe döner. kalın alırsın patilere yapışıp eve dağılması az olur ama topaklanması kötüdür ince alırsın topaklanır ama her yer kum..

  onlarca marka denedim, gerçekten ever clean ve diğerleri diye bir şey var. her ay içime otura otura 6lt liklerden alıyorum arada amaaan be yeter başka marka denicem deyip başka bi şey alsam da olmuyor çünkü çıtayı öyle bi yükseltti ki ne olsa onun rahatlıgına erişemiyor. ne bir gram toz ne bir koku, ne dökülen parçalar. parasını bu kadar hakeden başka bi ürün yok sanırım hayatımda bi düşünim.

  11 temmuz 2018 15:46 11 temmuz 2018 16:52

  25. Son 1 sene içinde fiyatları neredeyse %100 zamlandı yuh diyorum artık,silika kumun eskiden 8 adetli kolisini 60-70₺ ye gitti gidiyordan alıyordum,şimdi en ucuzu 130₺’den aşağı değil.ithal değil,bulunmaz hint kumaşı değil nedir bu fiyatlar ya? Bir de yeni kurnazlıkları 3.8lt olan paketler 3.6lt olmuş hatta bazı markalar 3.4lt ye kadar düşmüş.Yakında gramla satacaklar. Gerçekten şu ülkenin pet ürünü fiyatlarından nefret ediyorum.Evcil hayvanı olanları über zengin sanmaları tam bir çakallık.

  3 temmuz 2018 08:36 3 temmuz 2018 08:44

  24. Kum için 3 markayı tek geçerim;

  - vancat (kullanıldığı zaman anında çıkan kokuyu maskeliyor ve taş gibi kupkuru yapıyor),

  - sanicat (idrar taşı biraz fazla kırılgan tam olarak kurutmuyor),

  - lindocat (koku maskeleme özelliği var ancak vancat gibi kullanıldıktan sonra sabun vs. kokutmuyor. sabun kokulu almamıza rağmen asla kokusunu alamadık. aynı vancat gibi herşeyi taş gibi yapıyor nem emmesi çok başarılı).

  Bu üç marka muhteşem diye düşünüyorum. 3' ü de Beyaz Bentonit kumdan üretilmiştir ve asla ama asla koku dışarı çıkartmaz. Bizim kıza her zaman sabun kokulu alıyoruz ve aşırı mutluyuz. Hepsiburada' dan geçen ay lindocat' ın 10lt' sini 13.50 gibi bir fiyata aldım normalde 3 markanın fiyatı da bizim buralarda 25tl' den başlıyor. İndirimleri takip edince güzel fiyatlara alabiliyorsunuz bu markaları.

  ek; bu markaları neden tercih ettiğimi ekledim.

  2 temmuz 2018 18:13 12 temmuz 2018 22:02

  23. bir sürü kedim var tek tavsiyem betonit kedi kumu.

  kumun topaklanan cinsten olması cok önemli. her akşam kedi kumu küreğiyle kedilerimin bana bıraktıklarını topluyorum. kum temiz kalıyor. koku çok daha az oluyor. temizmama.com sitesinde uygun fiyatlı oluyor. oradan alıyorum.

  2 temmuz 2018 17:44

  22. Fiyatı alıp başını gitmiş olsa bile ever clean diyorum. Evde 3 tane kedimiz var. ever clean çok uzun bir süre gidiyor,topaklanma şahane,koku hapsetme başarılı. Bu yönlerini ele alırsak f/p olarak tatmin edici.Lavanta kokulu olanı diğerlerine göre daha kullanışlı. ayrıca toz oranı düşük,bizim miniklere dokunmadı.  Ama bu zam oranı ile devam ederse yeni bir kum markası arayışına girmemiz gerekebilir :)

  29 haziran 2018 20:37