girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

27. silikası bentoniti kalını incesi peleti meleti olan kedi ihtiyacı. silikası zaten zararlı kediler bile sevmiyor, pelet kullanmadım.. bentonitçiyim.

bentonit kum deyince aranması gereken 3 performans var, topaklanma, toz, kokuyu hapsetme. kimi kokuyu tutar topaklanmaz tek tek kumdan çiş parçası ararsın, kimi taş gibi olur leş gibi kokar, kimi kokmaz da topaklanır da ama her yer toz içinde kalır kediniz hapşırmaktan sümüklüböceğe döner. kalın alırsın patilere yapışıp eve dağılması az olur ama topaklanması kötüdür ince alırsın topaklanır ama her yer kum..

onlarca marka denedim, gerçekten ever clean ve diğerleri diye bir şey var. her ay içime otura otura 6lt liklerden alıyorum arada amaaan be yeter başka marka denicem deyip başka bi şey alsam da olmuyor çünkü çıtayı öyle bi yükseltti ki ne olsa onun rahatlıgına erişemiyor. ne bir gram toz ne bir koku, ne dökülen parçalar. parasını bu kadar hakeden başka bi ürün yok sanırım hayatımda bi düşünim.

11 temmuz 15:46 11 temmuz 16:52

26. Son 1 sene içinde fiyatları neredeyse %100 zamlandı yuh diyorum artık,silika kumun eskiden 8 adetli kolisini 60-70₺ ye gitti gidiyordan alıyordum,şimdi en ucuzu 130₺’den aşağı değil.ithal değil,bulunmaz hint kumaşı değil nedir bu fiyatlar ya? Bir de yeni kurnazlıkları 3.8lt olan paketler 3.6lt olmuş hatta bazı markalar 3.4lt ye kadar düşmüş.Yakında gramla satacaklar. Gerçekten şu ülkenin pet ürünü fiyatlarından nefret ediyorum.Evcil hayvanı olanları über zengin sanmaları tam bir çakallık.

3 temmuz 08:36 3 temmuz 08:44

25. Kum için 3 markayı tek geçerim;

- vancat (kullanıldığı zaman anında çıkan kokuyu maskeliyor ve taş gibi kupkuru yapıyor),

- sanicat (idrar taşı biraz fazla kırılgan tam olarak kurutmuyor),

- lindocat (koku maskeleme özelliği var ancak vancat gibi kullanıldıktan sonra sabun vs. kokutmuyor. sabun kokulu almamıza rağmen asla kokusunu alamadık. aynı vancat gibi herşeyi taş gibi yapıyor nem emmesi çok başarılı).

Bu üç marka muhteşem diye düşünüyorum. 3' ü de Beyaz Bentonit kumdan üretilmiştir ve asla ama asla koku dışarı çıkartmaz. Bizim kıza her zaman sabun kokulu alıyoruz ve aşırı mutluyuz. Hepsiburada' dan geçen ay lindocat' ın 10lt' sini 13.50 gibi bir fiyata aldım normalde 3 markanın fiyatı da bizim buralarda 25tl' den başlıyor. İndirimleri takip edince güzel fiyatlara alabiliyorsunuz bu markaları.

ek; bu markaları neden tercih ettiğimi ekledim.

2 temmuz 18:13 12 temmuz 22:02


24. bir sürü kedim var tek tavsiyem betonit kedi kumu.

kumun topaklanan cinsten olması cok önemli. her akşam kedi kumu küreğiyle kedilerimin bana bıraktıklarını topluyorum. kum temiz kalıyor. koku çok daha az oluyor. temizmama.com sitesinde uygun fiyatlı oluyor. oradan alıyorum.

2 temmuz 17:44

23. (gbkz: ever clean)'i icat edene şükrediyorum yoksa standart kumlarla kokuyu yok etmek mumkun değil. Bir de etrafa saçılan kumlar olmasa hayat ne güzel falan.. Her neyse sayesinde her gün evi süpürüyorum.

2 temmuz 16:50

22. Herkes hazır almaktan bahsetmiş,ben evde yapılanından bahsedeyim size madem.

Öncelikle gazeteleri makas yardımı ile ince şeritler halinde kesin ve derin bir kaba koyun. Kabı kağıtların üstünü kapatacak kadar su ile doldurun ve bulaşık deterjanı ekleyin.Gazetelerin boyasının suya çıktığını gördüğünüzde suyu dökerek yeni su ve deterjan koyup bu işlemi suya boya çıkmaya dek bir kaç kez tekrarlayın. Islak gazetelerin üzerine bol miktarda karbonat serpiştirin ve elinize bulaşık eldivenlerini takarak karbonatın kağıtların tümüne yayılmasını sağlayacak şekilde yoğurun. Karbonatla ovduğunuz kağıtların suyunu elinizde olabildiğince iyi sıkın. Sıktığınız kağıtları kolay kuruyabilecekleri balkon gibi bir alana iyice yayıp kurumaya bırakın. Kuruyan ev yapımı kedi kumundan yeterli miktarda tüylü kankanızın kum kabına koyun, bu kadar :))

29 haziran 13:21

21. mio nun topaklanan kumundan alıyorum 20 kilo civarı bize 2 ay gidiyor valla. ki benim kızım pis kuma hiç yapamaz. kapalı wc aldım ancak yinede kumlar evin içindeler . bir süslümün dediği papastan alıcam .

29 haziran 12:00


20. Temizmama.com’dan kum alıyorum, memnunum. 

Bentonit kum çok daha sağlıklı olduğundan hiç silika kullanmadım. 

Bentonit kullanıp da şikayetleri olanlara bazı tavsiyelerde bulunabilirim. Kediniz uzun tüylüyse kalın bentonit kumlardan kullanın. Dışarıda kum görmekten yıldıysanız kum kabının önüne kapı önüne serdiğimiz paspasların yapısında, ya da direkt o paspaslardan serin. Kapalı kedi tuvaleti kullanmaya dikkat edin. Kumu Elinizden geldiği kadar sık temizleyin.

29 haziran 11:00

19. çok büyük derttir. öncelikle yeni başlayanlar için iki adet kedi kumu vardır. bentonit diye geçen topaklanan kumlar ve silikon kumlar. bentonit kumlar kesinlikle çok daha sağlıklı ama kesinlikle çok daha zahmet isteyen kumlar. kedinizin çişi ve kakası bu kumlarda topaklanıyor ve siz kürek ile bunları toplayıp atıyorsunuz. aslında en mantıklısı bu kum. hergün tertemiz kumunuz oluyor. ama bu kumların hem kalın, hem ince tanelisini kullandım ama evin her yanından kumu temizledim. yani mutfakta bile kedi patisinden taşınan kum vardı. kedilerim her tuvaletten sonra yatağımda temizlenir, yatağım hep kumdu. bu sebepten mecburen değiştirdim. silikon kum ise kedinizin çişini emer, topaklanan kum gibi temizlemeniz gerekmez, kakasını bir tek kürekle toplamanız gerekir. ama bu kumun handikapı ise, kediniz titiz ise çiş kokusunu alınca muhtemelen kumu kullanmayı red edebilir. bir de hem insan hem kediler için paketi açıp döktükten sonra ki o uçuşan toz (kedi sahipleri anlar ne demek istediğimi) özellikle kanserojen içerikli imiş. bu sebepten ben kedi kumunu kapının önünde, açık alanda doldurup kullanıyorum. bu arada 1 paket 1 kedi için 1 ay yeterli diye her yerde reklam veriyorlar. o da yalan. 1 paketi 1 ay kullanabilen varsa çok içten tebrik ediyorum. ben 2 kedi için her hafta değiştirmezsem kokudan ölürüm galiba.

29 haziran 10:50

18. Uzunca süre vancat kullandık. Sonra sitesinde hem fiyatının hem ambalajının değiştiğini gördüm. Biraz araştırınca satın alanların yapısının da değiştiğini ve eski kalitesini korumadığını söylediklerini gördüm. Bende önce proline denedim. İstediğim gibi taşlamıyordu. Bazen dağılıyordu. Bu yüzden sık sık boşaltıp komple değiştirmek zorunda kaldım. Pek ekonomik olmadı. Şimdi eczacıbaşı pisipisi deniyoruz. Bakalım bu nasıl olacak?

29 haziran 10:47