sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (6)

  17. pet shopdan bir kediye neredeyse aşık olan kuzenimi kedi sahiplenmeye teşvik ettim, başardım, mutluyum, gururluyum.

  30 nisan 16:31

  16. sosyal medyanın en iyi getirilerinden biri.

  30 nisan 12:28

  15. Kedisiz ev yuva değil bence.. 3 minnoşum var. Minnoş derken bence çocuklarım. Ben doğurdum diye geziyorum zaten.

  Geçenlerde intagramda gördüğüm bir paylaşım; "sokaktaki kedi ve köpekler bedava. çok ilginç değil mi tut bi tanesini eve götür senin olsun. suya bile para veriyoruz kedi beleş"

  **Eksileyenler; hayvan sevmeyen insanları sevmiyorum.

  29 nisan 17:49 30 nisan 11:07

  14. Şu sıralar erkek arkadaşımla düşündüğümüz şeydir. Benim evimde muhabbet kuşlarım olduğu için o kendi evine düşünüyor. Çok sayıda yavru gördüm görsellerde, eğer sahiplendirmeyi düşünen süslüler olursa mesaj kutuma beklerim. Erkek arkadaşımın ailesi yıllarca tatlı bir bebeğe baktığı için deneyimimiz var, bir yavruya hatta bir canlıya nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda bilinçli olduğumuza inanıyoruz. Bir yavruya seve seve ev sahipliği yapabilecek durumdayız. Dönüşleriniz olursa bekliyoruz. Tek ricamız sütten kesilmiş bir yavru olması ve mümkünse 2 ayını geçmiş olması. Şimdiden teşekkür ederiz.(gizlinot: 🙂❤)

  Edit: konum belirtmemişim. Konum ankara bu arada. Umarım bu duyguyu tekrardan tadabiliriz.

  İkinci edit: henüz 2. Ayını geçmeyen ve sütten kesilmeyen yavru varsa da beklemek üzere şimdiden konuşabiliriz.

  28 nisan 19:27 28 nisan 20:15

  13. Çok sık görüştüğüm üniversite arkadaşımın ev arkadaşının gerçekleştirdiği müthiş şey. Müthiş çünkü bahsettiğim iki insan da kedilere ya da köpeklere çok yaklaşabilen insanlar değildi, hatta üniversite arkadaşım kapalı alanı geçtim açık alanda bile hayvanların bulunduğu yerlerde yemek yiyemeyen biriydi. Evlerinin bahçelerinde çocukların eziyet ettiği iki bebişi kıyamayıp eve aldıklarından beri acayip bir dönüşüm yaşadılar. Bu hallerini görünce o kadar mutlu oluyorum ki. Yemek yemeyi geçtim kucaklarında uyutur, yataklarında yatırır hale geldiler. Birisi hayal ettiği bir iş için görüşmeye gitti, eğer kabul edilirse tüm düzenini değiştirmek zorunda kalacak. Şimdi kara kara düşünüyor çocuklarım ne yapacak bensiz diye. iki ayaklıların dört ayaklılara yaklaşımlarının böyle olması bana umut veriyor. Sabah işe gitmek için alel acele hareket ederken mamalarını sularını unutmamalarına bayılıyorum. Evet bu son dediğim zaten olması gereken bir şey ama nereden bakarsanız bakın hayvan sahiplenmeyi şov haline getiren, “benim de evcil hayvanım var” demek için evlerine alıp doğru düzgün bakamayan tonla insan var. velhasıl eğer bakabileceğinize inanıyorsanız, kedi köpek fark etmez hayvan sahiplenmek müthiş güzel ve dönüştürücü bir olay. 

  23 ocak 15:02

  12. 1 ay önce erkek kardeşim sahiplendi. Annesi tarafından terkedilmiş 4.5 aylık sarman bir kedi. Bir başkası sahiplenmiş ilkten ancak diğer kediler dövdüğü için bize geldi sonra. 22 yaşındayım şimdiye kadar 1 kez kediye dokundum. Ama şu an kucağımda uyutuyorum.Annem başta evde olmaz kedi falan dese de şu an onu da ikna ettik. Sesimiz biraz fazla çıkınca bizi azarlıyor oldu kedi ürkmesin diye. Of çok seviyorum süslüler, keşke daha önceden sahiplenseymişiz.tarifsiz bir duygu ve onu çok seviyorum.

  23 ocak 14:33 23 ocak 14:34

  11. cesaret etmeden önce hep zor gelmişti, annem istemiyordu çok korkuyordu ama ben öyle çok istiyordum ki. bir gün bi ilan gördüm, kardeşiyle evsiz kalmışlar sanırım anneleri ölmüş, yatakta yatıp dil çıkararak poz vermiş bizim deli. hemen aradım bi cesaret ve bir iki gün sonra da almaya gittim. allahım avuç kadar nasıl küçük ben hiç kedi bakmamıştım ama gelicek diye kaplarından oyuncaklarına her şeyi hazır etmiştim. geldi benim bebeğim sonunda, annem yatağın üstünde çığlık çığlıga ay buraya çıkıcak ay üstüme atlıcak diye korkuyor. epey bi alışma süresi gerekti, bir de annesi olmadığı için yeteri kadar beslenememiş 5 ay boyunca her gece kulağımı emmek istedi. şimdi 1.5 yaşını geçti kısırlaştı ve aşırı huysuz bir kedi eve yabancı gelirse kıskanır döver falan. bu arada söylemeden edemicem; istemeyen, korkan hatta aynı yerde oturamayan annemle şimdi birlikte uyuyorlar. annem gece balım aşkım diye seviyor babam sürekli kızıma şu mamayı aldım diye geliyor.. bence mükemmel bir duygu ilerde ben evlenince annem vermek istemiyor hahah anlayabiliyorum.. eğer kedimi götürmezsem ve tekrar kedi sahiplenirsem bu sefer engelli bir canı sahiplenmek istiyorum çünkü aslında en çok onların ihtiyacı var sokaklarda yapamazlar ...

  19 ocak 17:11

  10. Oğlumla çok güzel bir tanışma hikayemiz var. 

  Ben köpek delisi bir insan onlarak her zaman bir köpek sahiplenmek istemiştim o zamanlarda onun planlarını yapıyor iyi araştırıyordum, sonuçta bir canın sorumluluğunu almak kolay değil her yönden hazırlıklı olmalıydım.

   Turistik bir tatile çıkmıştık, üniversite bitmiş ve yorgunluğumuzu atmaya çalışıyorduk annemle. Gezerken şehrin ilk kurulduğu tarihi bölgesine gittik tam bir kedi cenneti. Hayatımda bu kadar kediyi bir arada gördüğümü hatırlamıyorum. Devasa torbalarla mama döküyor hayvanseverler, kedisi köpeğide gelip yiyor. Bir harikaydı. Annemle duruma şok olmuş izlerken bir bebek hakkında konuşulduğunu duyduk. Annesinin ölüsünün yanında ağlarken bulunmuş, çocuklar alıp büyük kedilerin yanına getirmiş. büyük kedilerden emziren olmadığı gibi hırpalayıp duruyorlarmış. Neden diye sordum büyük kediler kendilerinin olmayan yavruları öldürürmüş, yemeklerini paylaşmazmış. Sürekli ölü kedi gömüyorum dedi adam. Klasik belgesel sahneleri geldi aklıma erkek aslan diğer aslanla girdiği dövüşte kazanınca yavruları öldürür ya hani aynı olay. 

  Hangisi olduğunu ararken can hıraç yemek yemeye çalışan diğer kedilerin altında kalan, üstüne basılan en küçük en zayıfını direk gördüm. Kıpırdamaya mecali yoktu. Hemen aldım kucağıma iki cılız ses çıkardı sonra tamamen bıraktı kendini. Hiç mücadele yok, nefes alıyor mu diye kontrol ettim o kadar. Büyülendim, hayran oldum, aşık oldum. O bakışlarına, her bir yarasına, pembiş dudaklarına burnuna bir canlı bu kadar güzel olamaz dedim. 

  Hemen veterinere götürdüm bu ölür bunu bırak sokakta çok bebek var sağlıklı bir tane al dedi. Gaddar kadın nasıl böyle bişey der diye çok üzüldüm. Pes etmedim. Oğlumda pes etmedi o cılız ayağa kalkmaya mecali olmayan hayvanı uçakla gidemediğimiz için(aşıları yok diye almadılar) 20 saat otobüs yolculuğu yaptık. Hayatımın en zor 20 saatiydi. Ama yaşamakla beraber koşarken yerinden kalkmayan yün halıları kaydıracak kadar güçlü tam bir yağız at oldu oğlum.

  Bir buçuk yıldır birlikteyiz Her geçen gün daha da güzelleşiyor daha da tatlılaşıyor. Ona dokunmadan, sevmeden, sarılamadan yapamıyorum. 

  Herkes onun çok şanslı bir hayvan olduğunu onu kurtardığımı söyledi ama o beni kurtardı. Onu sokaktan o zorlu yaşam mücadelesinden kurtarmış olmak ayrı bir mutluluk. 

  Zannetmeyin cins değil diye daha az seveceksiniz, daha kıymetsiz olacak. O bana göre dünyanın en güzel canlısı ve belkide aramızdaki bağ o zor zamanlardan kaynaklı bu kadar kuvvetli oldu. Bir hayvanın sevgisi olmadan yaşamak ne büyük kayıpmış meğer. 

  Bu sorumluluğu kabul edip ona ömrünün sonuna kadar sığınacağı ailesi olursanız onların size verebilecekleri çok daha fazla. 

  Kusura bakmayın çok uzun oldu biliyorum ama daha kısa cümlelerle anlatamazdım. Hepinizin bu sevgiyi tatmanızı dilerim. 

  19 ocak 01:59

  9. Asla ama asla arkadaştan ordan burdan ücretsiz yavru cins kedi alma olayı değildir. Zaten cins kediler kolay kolay yuvasız kalmıyor, keşke çoğu insan bunun farkında olsa ve cins sevdasından vazgeçip sokaktan sahiplense...

  19 ocak 00:55

  8. inşallah bugün sahipleniyorum. akşam olması için dua ediyorum şu anda. çok heyecanlıyım süslüler. beraber çok güzel bi hayatımız olacak onunla sabırsızlanıyorum.

  edit: geldi benim prensesim. erkek dediler erkek ismi koyduk dişi çıktı. tüm gece yanımda yattı. çok mutluyum sokaktan bir tane bile olsa can kurtardığım için.

  ilgili medya:
  1
  18 ocak 10:30 19 ocak 11:14