girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (331)
  • medya (110)

331. çok enteresan varlıklardır. bazen beni ölümüne sinir eder ama çoğunlukla o hareketlerine bakıp kahkaha atmamak için zor tutarım kendimi. huzur verir, neşe verir. ayrıca benim gibi böcek fobisi olanların da yegane kahramanlarıdırlar. 

1 saat önce

330. Hamile bir kedim var 56. gününde olduğunu tahmin ediyorum. Normalde sevmez ama dün bir cesaret sırtüstü kucağıma alıp göbeğini okşadım işte o andan beri iki gündür gece gündüz göbek okşatıyor okşamayınca kızıyor bana. Sürekli peşimde sabah 7de uyandım hala kahvaltı yapamadım bu kadar ilgi görmeye alışkın değilim kediden ^_^ ben endişeyle o her şey normalmiş gibi yavruları bekliyoruz.

2 saat önce

329. bizim kedi, kendini sevdirmek için sık sık önüme bayılıyor, böyle tersten falan bakıyor; bazen para yapıştırasım geliyor.

2 saat önce


328. ceyda torun'un yönetmenliğini yaptığı belgesel-film. "amerika'da en çok izlenen türk filmi" olarak adını duyup sinemada izlemiştim. başarılı, komik, tatlı bir belgesel. bi dönem istanbul'da yaşamış, şimdi başka bir şehirde olan biri olarak, istanbul'dan isteyerek kaçmış olmama rağmen güzel istanbul görüntüleri beni bile duygulandırdı. ama kedileri farklı bi gözle görmeye falan başlamadım ben; kedilerin zaten birer kişiliği olduğunun farkında olanlar sadece tatlı-gülümseten bir şey izlemiş olacaklar.

esasen bir türk filmi de değil, amerika-türkiye ortak yapımı olarak geçse de böyle geçmesinin tek sebebi filmin türkiye'de geçmesi imiş, yasal olarak alman-amerikan yapımı imiş.

12 mart 10:52

327. O benim herşeyim :) yeri gelir en iyi kankam , oğlum bazen dostum, seni hep seven hep yanında olan sonsuz sevgiye boğan varlık oğlumu çok seviyorum iyi ki var :)

11 mart 14:32

326. Ders çalışmaya başladığımda gelip notların üstüne oturan canlı. Notu altından alırsam da kafasını yanağıma yaslıyor. Çalışma gel beni sev benle oyna. Karşılık bulamazsa elime kaleme birkaç pati darbesi yapıyor. Neyse ki pembe alt tonlu beyaz tenine hayır diyemiyorum. Swh.

ilgili medya:
1
10 mart 18:02

325. yazın annem balkonda otururken dikkatini çekmiş oşman oğlum ve sokağa çıkıp çöp konteynırının yanından alıp eve getirdi onu. minicikti, tüy ve kemikten ibaretti o küçük bedeni. gözlerinde kocaman bir katman vardı iltihaptan oluşmuş. gözleri görünmüyordu yani. uzun bir tedavi sürecimiz başladı, e haliyle gözleri görmüyor bulduğumuzda kördü zaten. iltihabını durdurmamız çok zaman aldı ama artık oşman çok mutlu bir tosuncuk. o ceset görüntüsünün altından böyle bir minnoş çıkacağını hiç tahmin etmezdim. 7,5 aydır birlikte yaşıyoruz. çok acılar çektiği için fazlaca şımarttık kendisini bu yüzden küçük bir çocuk gibi sürekli mızmızlık yapıyor fındığım. annemse 3. çocuğum diyor ona :) annem ve ben onun gözleriyiz. mutlu olması için herşeyi yapıyoruz. etrafımdaki herkese elimden geldiğince hayvan sevgisini aşılamaya çalışıp onlara yardım etmeleri gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. bir kişiye bile bunu geçirmek bir minik dostun kurtuluşu demek

10 mart 12:43


324. evde bir tane kör kedim var. sokaktan sahiplenmiştim. başka şehirden biri veriyordu, yoksa sokağa bırakılacakmış... eve getirdiğim zaman annem kıyamamıştı, o zamandan beridir bizde. adı yoyo çiroz bir tekir. 3 senedir benimle gören kediden hiç bir farkı yok, oyun oynaması, kumuna girmesi, kızması, huysuzluğu aynı. sağlığı da yerinde. çocuğum gibi oldu onsuz bir hayat düşünemiyorum. ayrıca kedisi olan insanları daha bi çok seviyorum ne yalan söyleyeyim. bence hayvan sevmeyen insan eksik insandır. kediler aşırı hisli bence, üzüldüğüm zaman anlıyor gibi geliyor bana.

10 mart 03:38

323. gözlemlediğim kadarıyla hepsinin farklı karakterleri var. kendini sevdirmeyen,sevdirmek isteyip duvara kendini sürtüp naz yapan,tek çağırmada direkt gelip kendini sevdiren, sırf yemek varsa ucunda kendini sevdiren... ama bizim mahalledeki gibisini görmedim. gördüğü an peşime takılır.bizim evi de biliyor. bazen kapıyı açıyorum bakıyorum kapının eşiğinde yatıyor öylece.(gizlinot: deli manyak) güzel hayvanlar,kedileri seviyorum.

9 mart 19:53 9 mart 23:13

322. tanım yaparak başlamak gerekirse, kucağınıza alınca mırmırlayan dünya tatlısı hayvanlardır.

doğduğum günden beri hayatımdan sayısız kedi geçti. sokakta sevdiğim, elimdeki yemekten bölüp beslediğim, elimde mamayla sokak sokak arayıp bulduğum, evde büyüttüğüm hatta beni büyüten kediler tanıdım. hepsinin ayrı bir güzelliği var. hepsinin sımsıcak, bazen üzücü bazen gülümsetici yaşam öyküleri var. (gizlinot: umarım bir gün anlatabildiğim kadarını paylaşırım sizinle)

şuan bizim evimizle 6 kedi(gizlinot: evet evdeki insan sayısından fazla...), teyzemlerin evinde ise 3 kedi var. hepsini sokaktan geldi. onlarsız bir ev düşünemiyorum.

ilkokuldayken "kediler kalplerimizde pati izlerini bırakırlar." diye bir buzdolabı magneti almıştık kız kardeşimle beraber. işte ben kalbimde onlarca kedinin pati izini taşıyorum.

9 mart 17:24