girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (375)
  • medya (131)

375. yaklaşık iki yıl önce sokağa gitmesine gönlüm elvermediği için sahiplenmiştim minik bir tane. minicik bedeninin yanında kocaman kulakları o kadar tezat oluşturuyordu ki adını harry potter serisinde bir karekter olan 'dobby' koymaya karar verdim. (gizlinot: aşırı uydu bence asfjsadj) artık büyüdüğü için kulakları eskisine göre daha orantılı bedeniyle fakat hala büyük. hayatıma mutluluk getirmekle kalmayıp kedi sevmeyen babamı kendine aşık etti, içine hayvan sevgisi aşıladı. onları sarmaş dolaş gördükçe istemsiz gülümsüyorum. kediler dünyanın en tatlı canlıları gerçekten. oy canım oğlum.

ilgili medya:
2
8 eylül 14:20

374. pis pis diyince yanaşan hayvandır. tatlıdırlar. bazıları geçmişte kötülük gördüğü için agresif davranabiliyor. ama genel olarak cana yakın hayvanlardır.

31 ağustos 10:34

373. evin neşesidir, bereketidir.

31 ağustos 07:53


372. Hayatım boyunca tek bir kediden korktum: ulvi.

Çok yakın iki arkadaşım vardı. Sevgililerdi ve birlikte yaşıyorlardı. Engelli Bir kedilerinin olduğunu biliyordum. Geleyim de seveyim modundaydım hep. Onlar da bıyık altından gülerlerdi.

Neyse bir gün gittim evlerine. Allah' ım böyle bir şey olamaz. Arka iki patisi sakat olmasına rağmen hayatımda gördüğüm en hızlı kediydi ve durmadan bana saldırıyordu. Sevebilmek ne kelime, nefes almadan ısırmaya çalışıyordu beni. Hayatımda ilk kez bir kedi bana ulaşamasın diye yüksek bulduğum her yere çıkmaya çalışıyordum.

O günden sonra tüm kedilerde ulvi' yi aradım. Bir kedi devleti olsaydı, başkanı kesinlikle ulvi olurdu.

30 ağustos 15:05

371. Benim kedim biraz nevi şahsına münhasır bir kedi, evin sahibi olduğunu üzerine basa basa belli eder, katiyen kendi cani istemediği surece sevdirmez. Ben ve sevgilim de böyle minnoş kedileri gördükçe 'ölsek bizi yer bu nankör' diye espiri yapıp duruyorduk.

Su anda agir bir hastalık geçiriyorum ve benim espiri olarak bile nankör dediğim kedim başımın ucundan ayrılmıyor. Ben yatak odasından çıkmadıkça o da çıkmıyor, yemek yemiyor, sadece yanımda yatıyor.

Şimdi ben kendime ne küfürler etsem az gelir.

30 ağustos 14:03

370. bir gün ben de kedi annesi olacağım. o kadar çok istiyorum ki.. bazen kedi gördüğümde sevgiden ağlayacak gibi oluyorum. şuan ailemle yaşadığım için sahiplenemiyorum (gizlinot: evet hala izin vermeyen aile üyeleri var??) ama bir gün kendi özgürlüğüme kavuştuğumda sahipleneceğim ve onu çok seveceğim. kedi annesi olan süslüler çok şanslı olduğunuzu unutmayın ve benim için onlara sıkıca sarılın :')

25 ağustos 15:27

369. Bir hafta önce bir tane sarı yavru bulmuştum. Besledim bir kaç gün sonra ortadan kayboldu bakındım ama bulamadım. Şimdi annem pazardan gelirken senin kediyi gördüm dedi koştura koştura gittim bir baktım bir taneyken dört tane olmuşlar. O kadar tatlılar ki yicemm

Tabi ben biraz korktuğum için biraz mesafeli sevebiliyorum kendilerini :( ilişkimiz şuan sadece kafalarını okşamaktan ibaret

ilgili medya:
1
8 ağustos 20:38 8 ağustos 20:41


368. dünya kedi günü kutlu olsun, bir kap su ve mamayı ihmal etmeyelim <3

8 ağustos 15:29

367. Süslülerim selam,

Biliyorum bunun yeri bu başlık değil fakat çok zor durumda kaldım:

Dün kapımızın önüne 4-5 aylık bir kedi bıraktılar. Ben zaten sokakta hali hazırda 20’den fazla kediyi beslediğim için sorun etmedim ve seve seve beslemeye devam dedim. Neyse, kedi bırakıldıktan 1-2 saat sonra kedinin ağzından salyalar akmaya, gözleri kaymaya başladı. Zehirlendiğini düşünerekten apar topar veterinere gittik ve gerçekten zehirlenmiş. Bebek şu anda veterinerde ve durumu iyiye gidiyor muhtemelen yarın çıkacak. Neyse çok uzattım, bu bebeği muhtemelen evden bırakmışlar, arabalardan ve köpeklerden kaçmıyor herkese koşuyor. Ben kedim kabul etmediği için ve çalıştığımdan ve de  sürekli hastanelerde koşuşturduğumuzdan gün içerisinde ilgilenecek kimse yok ve doğal olarak eve alamıyorum. Tedavisini ben üstleniyorum fakat yarın akşam veterinerden çıkınca yine sokağa gitmemesi için çok acil geçici/kalıcı yuva arıyorum. Kedi şu anda İstanbul/Beykoz-Kavacık’ta. Yardımcı olabilecek varsa lütfen benimle iletişime geçebilir mi?:(

6 ağustos 20:23

366. Şu ana kadar bebekliğim dahil en çok kedi vardı hayatımda galiba. Minnoş, badem, paşa, pıncır, miyu, sezar.. Daha niceleri. Şuanda 3 kızım var. Bitanesi 9yaşında ve annemlerle yaşıyor (gizlinot: Annem bir kızımı evlendirdim onu da sana verirsem ben kiminle dertleşirim dedi). Elimde büyüdü. Annesi doğurdu, 3yavrulardı. Büyütemedi hep ben doyurdum. Fakat bir gün yavrulardan biri ölmüş birini götürmüş bir tek benim kız kalmış. O da açlıktan üstümü yırttı. Nasıl kıyabilirim? En ala bebek mamalarıyla besledim. 3saatte bir kalkar doyurur tuvaletini yaptırır koynumda uyuturdum. Sonra bir kaç aylıkken aniden hastalandı. Hem ishal hem kusma. Saklanıp durmaya başladı. Ölecek diye ödüm koptu. O gece serumdu iğneydi derken bir canavar oldu benim tosunum. Bir de geçen yıllarda grip oldu. Başka da bişeysi olmadı hiç. Çok güçlü. Çok vefalıdır. En zor anımda göz yaşlarımı yalardı.

Diğer ikisi şuan benimle. Evlendikten 1hafta sonra birtanesini (gizlinot: Araba altında patisi ezilmiş ve tedavi görmüştü) instada görüp dayanamayıp sahiplendik, bir kaç ay sonra da diğerini yine araç altından kurtarılmış olarak aldık. Onlar da ayrı alemler. Mükemmel anlaştılar. Henüz 1yaşındalar. Dilerim sağlıklı ömürleri olur hepsinin.

ilgili medya:
2
22 temmuz 21:16