girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (381)
  • medya (136)

381. evcil, minik, tatlı hayvanlar. çağırmak için pisi pisi kovmak için pisttt deniliyor ülkemizde. satanistlerin en sevdiği hayvan.

bugün 12:49

380. Çocukluğumdan beri evde kedi beslemek istiyorum. Ama bu kadar bağlanacağım aklıma gelmezdi. 3 sene oldu, şuanda evimizin bir bireyi kendisi. O kadar tembel, uykucu ve nazlı ki. Bir o kadarda sözümüzden çıkmayan, hiç çırmıklamayan, sürekli sevgi bekleyen. Hangi odaya gitsek peşimizden gelen. Gidilmemesi gereken bir yere gittiğinde yüzümüze bakıp onay ya da red bekleyecek kadar sözümüzden çıkmıyor. Şuan bunları yazınca gidip öpesim mıncıklayasım geldi. Ona sevgim aşırı çok.

dün 17:58

379. herkesin yaşamasını istediğim bir mutluluktur. erkek arkadaşım sahiplenmiş ancak ev arkadaşı sıkıntı yapmaya başlayınca yuva aramaya başlamışlar. bizim sıpa da çok fenaydı yani. durup dururken saldırırdı. yazık çocuklar kedinin olduğu yerde kalamamaya başlamışlar.

biz de o zamanlar daha 2-3 haftalık sevgiliyiz sen getir bana ben bakarım sahiplendiririz dedim. kedicik eve geldikten sonra 1-2 gün içinde ya bu kediye ben bakarım boşver vermeyelim kimseciklere dedim ve birkaç ay içinde arkadaş olsun diye ikincisini de sahiplendim.

ilk kedi ikinciyi istemiyor hiç :D ama inanın bana geldiğinde deli gibi çatacak yer arayan kedi müthiş sakinleşti. hala sevdirmiyor kendini. ama dokunmanı istemiyorsa önce uyarıyor eskiden hemen saldırırdı. şimdi miyavlıyor, dokunmaya devam edersen saldırıyor.:)

ikinci de evde miyavlıya miyavlıya dikkat çekip kendini sevdirmeye çalışıyor. saatlerce kendini sevdirebilir. hiç sıkılmaz. iki tane zıt karakter gelmiş benim küçücük evime.

dün 17:19


378. Hayatıma 2 sene önce dahil olmuş, bir numaralı neşe kaynağımdır.

İki sene önce annesi tarafından dışlanmış, annesi emzirmeyi reddettiğinden dolayı hastalanmış ve kardeşlerinin yarısı kadar kalmış, bir buçuk aylık bir sokak kedisiyle karşılaştım. Solunum yolu enfeksiyonu epey ilerlemişti ve gözleri iltihaplanmıştı. Annesi emzirmeyi reddettiği için dışarıda daha fazla yaşayamazdı ama barınağa göndermeye de gönlüm el vermiyordu. Bu yüzden geçici bir süreliğine diyerek ailemi ikna ettim. İki sene oldu ve bu sıpa hala bizimle. Adı da Crowley. Erkek sanıp bu ismi koymuştuk fakat hemen benimsediği için bir daha değiştirmedik.

Ne zaman bir yere uzansam gelir, beni sev diye kafa atar. Aslında çok huysuzdur, canını biri sıkarsa gözünün yaşına bakmaz tırmalar, günün 24 saati mama ister. Bir tanecik oyuncak tavşanı var(gizlinot: Aslında zibilyon tane almış olmama rağmen onu seçti, diğerlerinin yüzüne bakmıyor), onu herkesten çok sever ve zaman zaman ona sarılıp uyuduğunu görüyorum. Tıpkı bir çocuğun en sevdiği oyuncağı ile uyuması gibi. Gardıropların üstü onun meditasyon mekanı. Çoğu zaman yangın merdiveninden beş katlı aparmanımızın çatısına tırmanır ve geri inemeyip bizim onu kurtarmamız için miyavlar, en az on kez beşinci katın çatısına çıkmışlığım var.

Büyük sabırlarla ve bolca ödül mamasıyla oturmayı ve beşlik çakmayı öğrettim, fakat komutla değil, ödül maması paketini elimde gördüğünde yapıyor bunu. (gizlinot: Swh) Bazen canayakın günündedir, omzuma oturur ve bir yandan sarılırken ev turu yaparız. En sevdiğim far paletlerimi masada gördüğü an patisiyle yere düşürür ve paramparça eder. Altın yeşili gözleri her zaman yaramazlık ve kurnazlık peşindeymiş gibi bakar. Benden başka kimsenin kucağına gitmez.

Kediler nankör diyenleri asla anlamam, anlayamam. Çünkü hasta olduğumda tüm gün benden iki metreden fazla uzaklaşmayan, uyurken koluma sarılan, ben ağlarken gözyaşlarımı yalayıp bana destek olan bir varlık bu. Bir günden bir güne nankörlüğünü görmedim. Ve her ne kadar belli etmese de beni sevdiğine inanıyorum. Umarım uzun yıllar boyunca beni hiç bırakmaz.

dün 16:13

377. Sahip olduğum, çok sevdiğim minnoş hayvanlardır.

Kızım, armağanım, herşeyim, bir haftadır gözümde yaş kalmamasına, resmen panik atak olmama sebep olan canımın içi kızım...

Kızım epileptik nöbetler geçiriyor, ilk nöbetini 4 ay önce 1 gün arayla 2 kez geçirdi, veterinerde 4 gece kaldı. Bariz bir şeye rastlanmadı. Sonrasında gayet iyiydi ta ki geçen cuma akşamına kadar...

Cuma akşam, cumartesi sabaha karşı, pazar sabah ve salıyı çarşambaya bağlayan gece olmak üzere 4 nöbet geçirdi. Bu arada veteriner ile sürekli iletişim halindeydik ve mr çekilmesi için randevu almaya çalışıyordu veterinerimiz , çarşamba günü kliniğe götürdüm, dün mr çekildi. Sonuç beyin gelişimini tam olarak tamamlayamamış kızım nöbetleri bundan dolayı, ne yazık ki yapılacak bir şey yok, ilaç kullanmaya başlayacağız, tam olarak geçirecek bir tedavi yöntemi yok ancak atakları baskılayacakmış, çok daha seyrek atak geçirmesi içinmiş ilaçlar.

Bu arada adını çok duyduğum Ömer beşaltı hocaya götüreceğim kızımı, inşallah bir daha yaşamaz, ancak ne yazık ki geçirecek biliyorum ama kızımın iyi olması için elimden geleni yapacağım, yeter ki iyi olsun...

ilgili medya:
1
22 eylül 00:46

376. yaklaşık iki yıl önce sokağa gitmesine gönlüm elvermediği için sahiplenmiştim minik bir tane. minicik bedeninin yanında kocaman kulakları o kadar tezat oluşturuyordu ki adını harry potter serisinde bir karekter olan 'dobby' koymaya karar verdim. (gizlinot: aşırı uydu bence asfjsadj) artık büyüdüğü için kulakları eskisine göre daha orantılı bedeniyle fakat hala büyük. hayatıma mutluluk getirmekle kalmayıp kedi sevmeyen babamı kendine aşık etti, içine hayvan sevgisi aşıladı. onları sarmaş dolaş gördükçe istemsiz gülümsüyorum. kediler dünyanın en tatlı canlıları gerçekten. oy canım oğlum.

ilgili medya:
2
8 eylül 14:20

375. pis pis diyince yanaşan hayvandır. tatlıdırlar. bazıları geçmişte kötülük gördüğü için agresif davranabiliyor. ama genel olarak cana yakın hayvanlardır.

31 ağustos 10:34


374. evin neşesidir, bereketidir.

31 ağustos 07:53

373. Hayatım boyunca tek bir kediden korktum: ulvi.

Çok yakın iki arkadaşım vardı. Sevgililerdi ve birlikte yaşıyorlardı. Engelli Bir kedilerinin olduğunu biliyordum. Geleyim de seveyim modundaydım hep. Onlar da bıyık altından gülerlerdi.

Neyse bir gün gittim evlerine. Allah' ım böyle bir şey olamaz. Arka iki patisi sakat olmasına rağmen hayatımda gördüğüm en hızlı kediydi ve durmadan bana saldırıyordu. Sevebilmek ne kelime, nefes almadan ısırmaya çalışıyordu beni. Hayatımda ilk kez bir kedi bana ulaşamasın diye yüksek bulduğum her yere çıkmaya çalışıyordum.

O günden sonra tüm kedilerde ulvi' yi aradım. Bir kedi devleti olsaydı, başkanı kesinlikle ulvi olurdu.

30 ağustos 15:05

372. Benim kedim biraz nevi şahsına münhasır bir kedi, evin sahibi olduğunu üzerine basa basa belli eder, katiyen kendi cani istemediği surece sevdirmez. Ben ve sevgilim de böyle minnoş kedileri gördükçe 'ölsek bizi yer bu nankör' diye espiri yapıp duruyorduk.

Su anda agir bir hastalık geçiriyorum ve benim espiri olarak bile nankör dediğim kedim başımın ucundan ayrılmıyor. Ben yatak odasından çıkmadıkça o da çıkmıyor, yemek yemiyor, sadece yanımda yatıyor.

Şimdi ben kendime ne küfürler etsem az gelir.

30 ağustos 14:03