girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (371)
  • medya (128)

371. Ülkenin genel gidişatı nedeniyle morallerin yerlerde olduğu şu zamanlarda kedi annesi süslüleri medyaya evlatlarının fotoğraflarını yüklemeye davet ediyorum.

Kedi lobisini göreve davet ediyorum

Edit: Göbüş olursa sevinirim.

13 ağustos 19:54 13 ağustos 20:02

370. Bir hafta önce bir tane sarı yavru bulmuştum. Besledim bir kaç gün sonra ortadan kayboldu bakındım ama bulamadım. Şimdi annem pazardan gelirken senin kediyi gördüm dedi koştura koştura gittim bir baktım bir taneyken dört tane olmuşlar. O kadar tatlılar ki yicemm

Tabi ben biraz korktuğum için biraz mesafeli sevebiliyorum kendilerini :( ilişkimiz şuan sadece kafalarını okşamaktan ibaret

ilgili medya:
1
8 ağustos 20:38 8 ağustos 20:41

369. dünya kedi günü kutlu olsun, bir kap su ve mamayı ihmal etmeyelim <3

8 ağustos 15:29


368. Süslülerim selam,

Biliyorum bunun yeri bu başlık değil fakat çok zor durumda kaldım:

Dün kapımızın önüne 4-5 aylık bir kedi bıraktılar. Ben zaten sokakta hali hazırda 20’den fazla kediyi beslediğim için sorun etmedim ve seve seve beslemeye devam dedim. Neyse, kedi bırakıldıktan 1-2 saat sonra kedinin ağzından salyalar akmaya, gözleri kaymaya başladı. Zehirlendiğini düşünerekten apar topar veterinere gittik ve gerçekten zehirlenmiş. Bebek şu anda veterinerde ve durumu iyiye gidiyor muhtemelen yarın çıkacak. Neyse çok uzattım, bu bebeği muhtemelen evden bırakmışlar, arabalardan ve köpeklerden kaçmıyor herkese koşuyor. Ben kedim kabul etmediği için ve çalıştığımdan ve de  sürekli hastanelerde koşuşturduğumuzdan gün içerisinde ilgilenecek kimse yok ve doğal olarak eve alamıyorum. Tedavisini ben üstleniyorum fakat yarın akşam veterinerden çıkınca yine sokağa gitmemesi için çok acil geçici/kalıcı yuva arıyorum. Kedi şu anda İstanbul/Beykoz-Kavacık’ta. Yardımcı olabilecek varsa lütfen benimle iletişime geçebilir mi?:(

6 ağustos 20:23

367. Sadece bir hafta evde yoktum dana gibi şişmiş bizimki. Annem benden iyi bakmış anlaşılan..

Ps: o açıdan çekme kalçalarım geniş çıkıyor diyor sanırım  (link: http://i.hizliresim.com/aYz44g.jpg Bknz: Hüsmen ağa)

28 temmuz 21:19 28 temmuz 21:20

366. Şu ana kadar bebekliğim dahil en çok kedi vardı hayatımda galiba. Minnoş, badem, paşa, pıncır, miyu, sezar.. Daha niceleri. Şuanda 3 kızım var. Bitanesi 9yaşında ve annemlerle yaşıyor (gizlinot: Annem bir kızımı evlendirdim onu da sana verirsem ben kiminle dertleşirim dedi). Elimde büyüdü. Annesi doğurdu, 3yavrulardı. Büyütemedi hep ben doyurdum. Fakat bir gün yavrulardan biri ölmüş birini götürmüş bir tek benim kız kalmış. O da açlıktan üstümü yırttı. Nasıl kıyabilirim? En ala bebek mamalarıyla besledim. 3saatte bir kalkar doyurur tuvaletini yaptırır koynumda uyuturdum. Sonra bir kaç aylıkken aniden hastalandı. Hem ishal hem kusma. Saklanıp durmaya başladı. Ölecek diye ödüm koptu. O gece serumdu iğneydi derken bir canavar oldu benim tosunum. Bir de geçen yıllarda grip oldu. Başka da bişeysi olmadı hiç. Çok güçlü. Çok vefalıdır. En zor anımda göz yaşlarımı yalardı.

Diğer ikisi şuan benimle. Evlendikten 1hafta sonra birtanesini (gizlinot: Araba altında patisi ezilmiş ve tedavi görmüştü) instada görüp dayanamayıp sahiplendik, bir kaç ay sonra da diğerini yine araç altından kurtarılmış olarak aldık. Onlar da ayrı alemler. Mükemmel anlaştılar. Henüz 1yaşındalar. Dilerim sağlıklı ömürleri olur hepsinin.

ilgili medya:
2
22 temmuz 21:16

365. Kızımı çok ama çok özledim. Kendimdeki anaçlığı onunla keşfettim ki ben hep korkardım ilerde bencil bir anne olur muyum diye ama yokmuş öyle bir şey.

Uçağa almadılar yavrumu parazitinin süresi geçmiş diye.

Bir aydan fazladır dokunamıyorUm yavruma. Her gün fotoğraflarını tavaf ediyorum. Babamları görüntülü arayıp gırlamalarını izliyorum. Evladımın bebek kokusunu özledim süslüler. Ve ancak bayram tatilinde gidip alabilirim gün sayıyorum.

ilgili medya:
1
22 temmuz 12:01


364. Yeni bebeğim bugün babamla tanıştı. Babam en son evde hayvan falan bakılmaz iğrençlik diyordu. Tanıştıktan 1 saat sonraki halleri ektedir.

ilgili medya:
1
21 temmuz 18:07

363. sevimli oldukları kadar, bizi endişelendirebilen minnoş yaratıklardır.

(yazar: bluemoons)'un haberi üzerine ben de şikayet ettim. cevabı pdf duyurusu olarak vermişler. özetle; kedilerin mahsur olmadığını, otelle sokak arasındaki boşluğa ara sıra girip çıktıklarını, kedilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve 2 gündür gözlem altında olduklarını yazmışlar. umarım doğru bir bilgidir. duyuru ile ilgili görseli ekliyorum.

ilgili medya:
1
19 temmuz 11:57

362. (link: https://streamable.com/ai75d Link) Tireboluda Hebo Marina adlı otelde duvarın arasında kalan yavru kedi 1 aydır orda mahsur olduğu söyleniyor. Ve otel sahibi kedinin kurtarılmasına izin vermiyormus ve inşaat işçilerinin 1 aydır kediyi besledikleri söyleniyor kaymakligi aradım sizden ricam susluler bu yavruyu kurtarmak için daha çok kişinin haberinin olması ve elimizden geleni yapalım minik yavruyu kurtaralim.

Cimere şikayet edebilirsiniz. Linki paylaşıyorum.(link: https://www.cimer.gov.tr Link)

Güzel haber geldi. Savcılık kararınca otele girilip yavru kedi kurtarıldı :))

18 temmuz 12:46 18 temmuz 14:37