sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (387)
 • medya (208)

387. (link: https://mobile.twitter.com/TuhafAmaGercek/status/969585034901577728 Yüz ifadesi çok şeker ya<3)

bugün 00:11

386. annem kedilerden korktuğu için şimdilik sitede baktığım pıtırcıklar.

ilgili medya:
5
dün 14:42

385. Uyurken bile dimdik durabilirler, uyanıkken bile kambur duran benim aksime.

ilgili medya:
1
10 ocak 16:45

384. Pencereye çıkması yasak. Ben evden çıkar çıkmaz yasağı delmiş. Bu da yakalandığını anladığı andaki bakışı

Edit: bu peri'nin bana geldiği ilk zamanlardan. Sonra sineklik taktik. Belirtmeyi unutmuşum :)

ilgili medya:
1
28 aralık 2018 12:27 28 aralık 2018 15:20

383. sevgili süslüler;

kediler özellikle aç olduklarında çok üşürler (aslında köpekler de öyle). kedilerin karınları tok olduğunda, kendi vücut ısılarını çok güzel yükseltebiliyorlar. kedi sahibi süslüler bilir, kedimiz üstümüzde uyuduğu zaman orayı sıcacık yapar, hatta karında uyuyan kedi regl sancisina birebirdir :)

kedi olsun köpek olsun, eğer onlara sıcak yerler yapma imkanımız yoksa bile lütfen elimizden geldiğince onları tok tutmaya çalışalım. en azından daha az üşürler. kedi-köpek mamaları bütçemize fazla gelebilir bazen, böyle durumlarda kasaplardan "artık" isteyebiliriz. et ve tavuğun insanların yemediği, artık kısımları var. onları veriyorlar. bazısı ücretsiz veriyor, bazısı bir iki lira alıyor.

sokağımdaki bütün canları besliyorum fakat hepsine mama alacak kadar gücüm yok. benim gibiyseniz en azından böyle bir şey yapabilirsiniz. iki koca poşet tavuk parçasına iki lira verdim geçen gün mesela. hazırladıktan sonra içindeki kemiklere falan da dikkat edelim, yeter. mamaya göre bir tık daha zahmetli olsa da, bu soğuk günlerde herkesin tok olduğunu bilmenin huzuru kat kat çıkarıyor o zahmeti. ayrıca mamaya göre çok daha fazla severek yiyorlar tavuk ve ya et parçalarını :) unutmayın, onların bizden başka kimsesi yok...

27 aralık 2018 11:00

382. her kedi gibi dünyalar tatlısı bir kedim var. annesi ölmüş sokakta kalmış kardeşleriyle, sağ olsun aşırı tatlı bir teyze sahiplenmiş hepsini, bir aylıkken bize geldi şimdi beş aylık teyzoşları. ben hayatımda böyle bir terapi görmedim! canı istediği kadar kendini sevdiriyor, sıkıldığı anda koşup gidiyor, her yerimi tırmalıyor hatta bazen gözümü bile çıkaracak gibi pati atıyor ama onun o incecik televizyon üzerinde catwalk yapışını, takla atışını, bir anda delirip ordan oraya koşarken virajı alamayıp yerde kayışını izlemek bile inanılmaz huzur veriyor bana. yani sanırım aşığım hayvana başka hiçbir açıklaması yok. hele kendini öptürürken öyle masum masum duruşu yok mu.. içim eridi bak yine.

bir de, nolur sokaktaki patili dostlarımızı bu soğuk günlerde besleyelim. düşünsenize, sizden başka kimseleri yok aslında.

27 aralık 2018 05:24

381. dört ayaklı bir memeli. facebook'ta çok sık kayıp kedi ilanı gördüğüm için bu başlığa yazma ihtiyacı duydum. kediler meraklı canlılardır cama balkona kapıya çıkmak ve bakmak isterler. ancak denetimsiz bir şekilde olduğunda meraklarına yenik düşüp kaçabilirler veya düşebilirler. şu anda kış aylarındayız düşmeler kayıplar belki daha az ama lütfen kontrolsüz bir şekilde kedileri balkona pencereye çıkarmayın. ev kedileri kaybolduğunda sokakta çok bocalıyorlar yazın sokakta gördüğüm tıraşlı bir kediyi zar zor eve getirip uğraşlar sonucunda bulduğum sahibine teslim ettim öylesine korkmuş, aç kalmış ve pirelenmişti ki görseniz içiniz parçalanırdı. lütfen dostlarımızı takip edelim sonrası çok üzücü oluyor.

27 aralık 2018 03:28

380. Da Vinci “ Doğanın mühendislik harikasıdır” dediği canlı türü. En son evcilleşsen canlı olarak bilinir. Canı istediği gibi takılan, sezgileri ve telepatik yetenekleri ve efsanevi yön bulma duyguları vardır. Belli bir frekanstan yaydıkları mırmır sesleri ile kişideki bazı psikosomatik rahatsızlıkları, stresi azaltırlar. Fiziksel olarak da hepsi birbirinden ayrı güzel, evde 17 yıldır benimle olan dert arkadaşlarıdır.

13 aralık 2018 07:08

379. Dünyanın en güzel varlıkları arasında ilk beşe girecek canlılardır.

12 aralık 2018 23:58

378. Evde kuşlarımız var diye kedi almıyoruz içeriye fakat sokağın tüm kedileri için yiyebilecekleri bir şeyler koyar anneannem bahçeye sürekli. Bu yüzden bizim evin çevresi kedilerle dolu genelde.

Bugün öğleye doğru antre daha aydınlık diye orada makyaj yapayım dedim. Bir kendi odama, bir anneannemin odasına ve bir de mutfağa koşturuyorum sürekli. Kendi odamdan çıktım, ayna karşısına geri döndüm ve yanımdan kocaman bir kedi geçti. O kadar rahattı ki, sanırsın ben onun evine girmişim. Elimde maskara ağzım açık kaldım. Kedi kapının dibine oturunca gidip kapıyı açmayı akıl ettim, salına salına çıktı kedi. Anneannemle konuştum, geçen gün o da evde görmüş kediyi. Uzanıyordum, rüya gördüm sandım diyor.

Hayır yani, tüm gün kapı kapalı. Nasıl giriyor eve bilemedim. Kuşları korkutmadığı sürece bizim için sorun yok, evi paylaşıyormuşuz zaten bir süredir. Yabancılık çekmeyiz.

Edit: ekleme

12 aralık 2018 22:05 12 aralık 2018 22:08

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar