girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (358)
  • medya (120)

358. İnsanın hayatını değiştirebilecek kadar önemli varlıklardır. Sizin yer yer en yakın dostunuz, bazen kıskanç kardeşiniz, bebekliğinden itibaren sahip olunca da evladınız gibi olur.

Bebekken sizi annesi gibi kabul edip, göğsünüzde uyuyan; büyüdükçe yatağın içinde size patisini atarak sarılan/suratınıza poposunu yayıp yatan/ayaklarınızın üzerinde yatan, canı sıkılınca da giden, en kötü günlerinizde, hıçkırarak ağladığınızda yanınızda biten, "seni anlıyorum" şeklinde gırlayan, gözünüzün içine baka baka masa üstündeki içeceği yavaşça ve bilerek patisiyle üzerine uzun zamandır çalıştığınız ödevinize ittiren, eve geldiğinizde ev düzeninin tamamen değişmiş olmasına rağmen; sorumlu olan kişi o değilmiş gibi gururla göbeğini açan... ailenin parçasıdır.

Hiç unutmuyorum, 5.sınıf öğrencisiyim. Sabahçıyım, erkenden yatağa giden biriyim. Annem de uzun saatler çalışıyor o zamanlar. Bizim kedi kulağıma kulağıma inanılmaz bir şekilde uyanmam için miyavlıyor. Sinirleniyorum ama uyanıyorum artık, söylene söylene bakıyorum suratına. Ama susmuyor, inatla yatağımdan yere zıplıyor; benim gelmediğimi görünce tekrar yatağa. Gidiyorum peşinden, bizim balkonun kapısına miyavlıyor. Bu arada bizim kedi de alaturka tuvalete gider, kumu oradadır. Yani balkonluk bir işi yok ama yağmur sesleri duyuyorum. Açıyorum kapıyı, bizim çamaşırları asmış annem. Çamaşırlar toplanana kadar susmadı. Topladıktan sonra da benimle beraber patisini bana atarak uyudu. Demem odur ki, gerçekten çok zeki hayvanlar. Düşünceliler, bir şeyi yapmıyorlarsa bilmediklerinden değil; valla billa canları istemediğindendir diye düşünüyorum. En kedi sevmeyen insan bile, tecrübelerime dayanarak söylüyorum, evine aldıktan sonra bırakamıyor. Gerçekten çok sevilesi hayvanlar. Sevin kedileri.

14 haziran 13:23

357. En büyük oğlum ile 6. seneye girdiğim,evimin,ömrümün neşeleri,bereketleri..Doğursam bundan daha farklı sevemem.Tek bir tırnağı için dünyayı yakarım.Allahım size uzun uzun sağlıklı ömürler versin evlatlarım benim sizi çok seviyorum annemm

not: hayatınızda bir kere olsun bu sevgiyi tadın,inanın insan olmayı ve  koşulsuz sevgiyi onlardan daha başka bir boyutta öğreneceksiniz.

14 haziran 08:33 14 haziran 08:35

356. geçen gün sevgilim eve gelirken apartmanın önünde yatan bir kedi görüp sevmiş onu çıkıp bana anlattı. apartmanın önüne inip baktık hala orada pisi pisi yapa yapa eve çıkardık. mama ve su verdik sonra kendi haline bıraktık. evi gezdi, bize ve eşyalara sürtündü. epey kaldı bizimle. çöpü çıkarmak için kapıyı açtığımda fırladı dışarı bir daha görmedik. şehir dışına çıktık 2 gün sonra geri geldik hala apartmanın önünde yatıyordu. biz kapıyı açar açmaz fırladı bizim kapının önüne. ona yine mama ve su verdik. açıp internetten yaptığı hareketlerin anlamlarına falan bakmaya başladık. hareketlerini hiç kısıtlamadık istediği gibi dolaştı. sonra ikimizin yattığı koltuğa geldi aramıza yattı. uyuyakalmış orda, ve biz farkettik ki uyanmasın diye fısıldayarak konuşmaya başlamışız. gece yatak odasının kapısını açık bırakıp yattık, 2 saat sonra uyandım erkek arkadaşımın üstünde geziyor. yine kıvrıldı yattı oraya. sanırım hamileydi, memeleri çok belirgindi karnı da biraz şiş. kendine güvenli bir yer arıyordu, biz bulduk onu. hayatımda ilk defa bir kediyle bu kadar yakın temasa geçtim, evin içinde onu aramak, uyuyuşunu izlemek gerçekten çocuk bakıyormuş gibi hissettirdi. hep onunla ilgilendik, tavla oynadık geldi tavlanın içine yattı onu sevdik. o ürkek hali, insan görünce kaçan hali gitti sürekli kendini sevdiren, sevdirdikçe uyuyan bir çocuk geldi. şimdilik sahiplendirmek zorunda kaldık, okuduğumuz ile geri döndüğümüzde geri alacağız. 

ilgili medya:
1
13 haziran 18:43


355. hani herkesin dilinde bir söz vardır kedi nankördür diye.

az önce iki kızımın iç parazit dönemleri geldiği için haplarını verdim.

zilli ciddi hırçındır, iğne zaten yaptıramıyorum, veterineri parçalıyor asla tutulmuyor. çözümüm hap oldu. senelerdir böyleyiz.

zillimin boynundan tuttum çığlık çığlığa yuttu.

pörtleğimin boynundan tuttum o daha sakindir ama çok korkaktır. zangır zangır titreye titreye yuttu. ikiside kaçtı yanımdan.

ikisinin yukarıdaki ilk cümleye göre bana küsmeleri, benden nefret etmeleri lazım çünkü azda olsa canları yanıyor ilaç yutma anlarımızda.

şu anda aradan sadece 5 dakika geçti, biri ayaklarımın dibinde ayaklarımı yoğuruyor

diğeri kucağımda boynuma kafasını soktu, karnını mıncıklatıyor.

kediler nankör değildir, tam tersine dünyanın en şeker, en melek, stres atıcı yumaklarıdır.

hepsinin upuzun, sağlıklı ömürleri olsun.

13 haziran 13:10

354. Kedi videosu izleyince gözlerim dolacak kadar çok çok sevdiğim hayvan. İzin vermeyen aile-yurt sağolsun içimde kocaman bir boşluk var resmen.

Sırf instaya atmak için kedi aldığını, normalde sevmediğini bildiğim kişileri gördükçe "kedi istiyoruuum" diye bağırarak ağlamak istiyorum.(gizlinot: Swh)

5 haziran 01:45

353. "bir çay koy da içek bizim kız." der gibi geçip karşıma oturmuş, (gizlinot: evet, evet oturmuş) canlı türü. sanmıyorum ki benden daha az zeki olsun.

ilgili medya:
1
5 haziran 00:44

352. Mahallemizdeki kedinin bebişi

ilgili medya:
2
27 mayıs 00:28


351. Bir adet görseldeki gibi doğurmayı planladığım. Rengi de bana benziyor. Doğursam aynı bu çıkar. 

ilgili medya:
2
26 mayıs 22:42

350. patilerini ısırcam az kaldı.

ilgili medya:
1
26 mayıs 22:33

349. seni öpmeden duramam, koklamadan uyuyamam canım kedim.

17 mayıs 15:57