girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (368)
  • medya (124)

368. iş güç olmayınca kediden köpekten konuşuyoruz. bizim kedi bugün ne yaptı ne etti dedikodusunu yapıyoruz. dün yine lafı açıldı; bizimki yeni bir kapı bulmuş kendine, genç bir çocuk. o da mama vermeye başlamış buna. civardaki bilimum petshop, bakkal ihya oldu bunun sayesinde. dün pro plan mama almışlar bizimkine (bir diğer aş kapısı). e ben de yaş mama veriyorum hanımefendiye daha ne olsun.

geçenlerde köpeğimizi gezdirirken baktım bizimki yine parkta takılıyor (gizlinot: kışın iş yerimizde, yazın sokakta takılıyor), hafiften de yağmur çiseliyordu. parkta bir anne ve 2 çocuğu bankta oturuyordu, bizim köpekten korkar gibi oldu küçük kız; "bir şey yapmaz" dedim, sevdirdim azıcık. sonra da bizim kediyi gösterdim, bu da bizim kedimiz dedim. gittim yanına az sevdim. sonra yaş mama getirmek üzere geri döndüm. bir de ne göreyim? parktaki anne çocuğunu göndermiş bakkala, bizimkine salam aldırmış ahahahaa

edit: konudışında ne konuşuluyor bakmadan yazmışım yine. çöp arabası olayını yeni gördüm :(

13 temmuz 12:48 13 temmuz 12:53

367. dünyanın en masum varlıkları, cıkarsız sevginin kanıtı.

Evimde 4 kedi baktım. Yaşadığımı, bir işe yaradığımı onlara bakarken hissettim. Hepsi birbirinden farklıydı. Biri kokum olmadan uyuyamıyordu bir rahatsızlık dolayısıyla şehir dışına cıktığımda ev arkadaşım miyavlamasına dayanamayıp hep giydiğim hırkayı yanına koymuş oyle sakinleyip uyumuş şimdi ben bu canlıya nasıl nankör diyeyim? Ama dün gördüğüm kedi ömrümden ömür aldın, ilk defa çaresizlik ne gördüm. Sokakta deli gibi miyavlıyordu tasması vardı birinin kedisidir dedim burada bazı kedi sahipleri dolaşmaları için salıyor çünkü tam 1 saat geçti bu kedi hiç susmadan miyavladı en son oğlen sıcağında cıkıp yanına gittim birden koşarak geldi, 3.5 aylık dişi dünya tatlısı bir yavruydu herkese sordum sizin mi diye kimse cevap vermedi. Tam olarak 4 saat sokakta yanında bekledim sahibi gelirse diye. O miyavladıkça gücüm bitti en son yere çöküp ağlamaya başladım o kucağımda hala miyavlıyordu acı acı. Etraftaki komşulara söyledim ben bu kediyi veterinere götüreceğim biri sorarsa beklesin burada diye. Veterinere götürdüm param bir aksilikten dolayı yatmamıştı bu kedinin neyi var bir bak sokaktan buldum dedim kendi kedilerimi götürdüğüm veterinerdi baktı işte, bakalım aç mı dedi mama verdi yemedi aç değil dedi neyi var sence dedim senin kedin mi dedi yok dedim yani şuan aşı falan yaptıramaz mısın dedi yok dedim ama sahibini bulamazsam tabi yaptırırım dedim belki sahibi daha once yaptırdı zarar vermekten de korktum iyi mamanın parası şu kadar dedi kediyi elime tutuşturdu. Hayatım boyunca parasızlık yüzünden belki çok zorluk çektim ama hiçbiri bu kadar koymadı. Aldım geri mahalleye getirdim çok uykusuz olduğum için başkalarına emanet edip eve gideyim dedim bir baktım peşimden koşuyor geri döndüm. 1 saat daha yanında bekledim ve o kadar miyavladı ki nefesi kesilmeye başladı kucağımda bile susmuyordu ama sürekli kucakta durmak istiyordu. O an o kadar dua ettim ki bir çıkış yolu göster diye çaresizlik damarlarımda gezdi durdu. Ertesi gün sehir dışına çıkmak zorunda olmasam alırdım evime sahibini bulana kadar dost olurdu bulamazsam evlat olurdu ama işte zorunluluklar belimi büktü. Sonra bir komşum geldi perişan ettin kendini bana ver dedi sayfalarda paylaşalım sahibini bulamazsak ben sahiplendirmeye calışırım dedi. Hem sevindim hem üzüldüm. Canım kedi umarım bir daha hiç öyle acı acı miyavlamak zorunda kalmazsın. Seni eğer biri attıysa evden varsa bir tanrı mahvetsin onları. Yüzün asla gözlerimin önünen gitmiyor sana söz olsun döndüğümde kimse ailen olmadıysa evim evin olacak.

11 temmuz 23:27

366. Canım kızım olur kendileri. Yemin ederim uzaylı bunlar. Böyle meymenetsiz, huysuz bir canlının bu kadar sevilmesi tılsım mılsım olmadan falan mümkün değil. Eve yavru köpek getirdim, benimkinden nasıl çekiniyorum. Eyvah diyorum bebeyi de beni de koyacak kapı önüne sokaklarda nasıl yaparız. Akşam evde kesin sopa var ikimize birden. Ben benim kırçıl tüylümü meğer hiç tanımamışım. Baktı bebe daha küçük, ağırdan aldı misafir saydı. Yanına yaklaştırmıyor tıslıyor kıhlıyor falan ama ufaklığa bakarken o muşmula suratındaki 'ehehe bebenin tipe bak uzaktan sevimli kerata' bakışını okuyabiliyorum. Velhasıl güzel abladır kedi. Bebektir. Candır. Ama en çok uzaylıdır kesin ya kesin.

11 temmuz 23:09


365. evde üç sokakta ise yirmi kedi falan besliyoruz. biri var ki hayatımda en sevdiğim canlı olabilir. beni her gördüğünde kucağıma atlar, öper. sesimin duyduğu an tırlamaya başlar, en sevdiği şey kafasını saçlarıma gömüp uyumak. evde olmadığım zamanlarda ise araya çıkıp bağırıyor. diğer kedilerden biri kaçtığında peşinden koşmuştum o anki panikle kapıyı açık bırakmıştım. döndüğümde bu kapının önünde durmuş, diğer kediler eve girmesin diye bekliyordu ksjdh. günde iki defa ilaç ve takviye veriyoruz böbrek hastası olduğundan, ona bayılıyor sabahları bağırarak bizi uyandırıyor acıktığında, yastıksız asla uyuyamıyor. üşüdüğünde yorganı kendi üstüne çekiyor. gerçekten 13 yaşında 11 yıldır benimle, ona bir şey olsa ne yaparım bilmiyorum ki veterinerler yaklaşık 1 yıl ömür biçti. şu an ise yanımda yatıyor :) uygun ortamınız varsa kesinlikle "barınaktan veya sokaktan" sahiplenin, hayatınızda en renkli şey olacaktır. ama bebek gibi olduğunu unutmayın, büyük bir sorumluluk. en azından sahiplenemezseniz bile yemek yerken yanınıza gelen kediyle yemeğinizi paylaşmayı, kedi gördüğünüzde gidip su ve mama alıp vermeyi ihmal etmeyelim, minik yavrularımızı sevelim. bu hayattaki nadir zararsız güzelliklerden

11 temmuz 23:01 11 temmuz 23:03

364. Hem çocuğun oluyor hem en yakın arkadaşın. Her hareketine bayılıyorum! Benimki tam bir yaramaz oğlan. Ağzını gözünü öpmeden duramıyorum. Yaşamayana tuhaf geliyor ama yapacak bişey yok. 

7 temmuz 00:38

363. Ailemizin beşinci üyesi ofelya bu. Minicikken inşaat kalıntılarının arasından bulduk, o gün bu gündür bizimle tabi mart ayındaki ufak bir kaçamaktan sonra +3 bonusuyla birlikte :)

Ah nasıl burnumda tütüyor hepsi.

6 temmuz 13:09

362. Nasıl anlatsam nerden başlasam bilemedim. Dünyanın en güzel şeylerinden biri, koşulsuz şartsız sizi seven, yanında huzur bulduğunuz, yokluğunda deli gibi özlediğiniz, her yerini sıkmak için can atıp canı acımasın diye nazik nazik sevdiğiniz bir can dostu :)

6 temmuz 09:48


361. tanım: yardım istediğim konu

merhaba arkadaşlar

beşiktaş'ta bulduğum henüz 1 yaşında bile olmayan bu kediyi sahiplendirmek istiyorum. evim küçücük. ikinci bir kediyle çok zorlanıyorum. kedim günlerdir saldırıp duruyor inanın ayırmaktan çok yoruldum. kum alışkanlığı var ve kuru mama yiyor. yer istanbul. lütfen yardım edin. kendi kedimin üstüme saldırmasından bezdim artık. lütfen ilgilenenler mesaj atsın lütfen. fotoğrafını ekledim.

edit: arkadaşlar ayrı bir odada tutamam çünkü evim studyo daire. sadece salon var. mutfak bile salonda. lütfen yardım edin

ilgili medya:
1
30 haziran 13:54 30 haziran 14:00

360. ağzını, o ıslak burnunu, bıyıklarının çıktığı yerleri, patilerini, mis kokulu göbüşünü, her bir yerini koklaya koklaya öptüğüm, benim gözümde dünyanın en sevimli, baldan bile daha tatlı canlısı. onlara ve tabi ki tüm masum hayvancıklara verilen her bir zararda içim kanıyor. canları hiç yanmasın, hep mutlu olsunlar, mır mır uyusunlar, ip yumağıyla oynasınlar, duvarda bir noktaya aniden kilitlenip hepimizi işkillendirsinler istiyorum. <3

30 haziran 00:01

359. Kedim tuvaletini yaptıktan sonra -çiş ya da kaka farketmez- ben kumunu temizleyeme kadar tuvaletinin başında miyavliyor, ben temizledikten sonra içeri girip kontrol ediyor sonra hayatına devam edebiliyor. Öğlen 12, gece 3 hic farketmez, sadik hizmetçisi her zaman hizmete hazır onu bekler.

29 haziran 18:38