girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (378)
  • medya (134)

378. Sahip olduğum, çok sevdiğim minnoş hayvanlardır.

Kızım, armağanım, herşeyim, bir haftadır gözümde yaş kalmamasına, resmen panik atak olmama sebep olan canımın içi kızım...

Kızım epileptik nöbetler geçiriyor, ilk nöbetini 4 ay önce 1 gün arayla 2 kez geçirdi, veterinerde 4 gece kaldı. Bariz bir şeye rastlanmadı. Sonrasında gayet iyiydi ta ki geçen cuma akşamına kadar...

Cuma akşam, cumartesi sabaha karşı, pazar sabah ve salıyı çarşambaya bağlayan gece olmak üzere 4 nöbet geçirdi. Bu arada veteriner ile sürekli iletişim halindeydik ve mr çekilmesi için randevu almaya çalışıyordu veterinerimiz , çarşamba günü kliniğe götürdüm, dün mr çekildi. Sonuç beyin gelişimini tam olarak tamamlayamamış kızım nöbetleri bundan dolayı, ne yazık ki yapılacak bir şey yok, ilaç kullanmaya başlayacağız, tam olarak geçirecek bir tedavi yöntemi yok ancak atakları baskılayacakmış, çok daha seyrek atak geçirmesi içinmiş ilaçlar.

Bu arada adını çok duyduğum Ömer beşaltı hocaya götüreceğim kızımı, inşallah bir daha yaşamaz, ancak ne yazık ki geçirecek biliyorum ama kızımın iyi olması için elimden geleni yapacağım, yeter ki iyi olsun...

ilgili medya:
1
22 eylül 00:46

377. yaklaşık iki yıl önce sokağa gitmesine gönlüm elvermediği için sahiplenmiştim minik bir tane. minicik bedeninin yanında kocaman kulakları o kadar tezat oluşturuyordu ki adını harry potter serisinde bir karekter olan 'dobby' koymaya karar verdim. (gizlinot: aşırı uydu bence asfjsadj) artık büyüdüğü için kulakları eskisine göre daha orantılı bedeniyle fakat hala büyük. hayatıma mutluluk getirmekle kalmayıp kedi sevmeyen babamı kendine aşık etti, içine hayvan sevgisi aşıladı. onları sarmaş dolaş gördükçe istemsiz gülümsüyorum. kediler dünyanın en tatlı canlıları gerçekten. oy canım oğlum.

ilgili medya:
2
8 eylül 14:20

376. pis pis diyince yanaşan hayvandır. tatlıdırlar. bazıları geçmişte kötülük gördüğü için agresif davranabiliyor. ama genel olarak cana yakın hayvanlardır.

31 ağustos 10:34


375. evin neşesidir, bereketidir.

31 ağustos 07:53

374. Hayatım boyunca tek bir kediden korktum: ulvi.

Çok yakın iki arkadaşım vardı. Sevgililerdi ve birlikte yaşıyorlardı. Engelli Bir kedilerinin olduğunu biliyordum. Geleyim de seveyim modundaydım hep. Onlar da bıyık altından gülerlerdi.

Neyse bir gün gittim evlerine. Allah' ım böyle bir şey olamaz. Arka iki patisi sakat olmasına rağmen hayatımda gördüğüm en hızlı kediydi ve durmadan bana saldırıyordu. Sevebilmek ne kelime, nefes almadan ısırmaya çalışıyordu beni. Hayatımda ilk kez bir kedi bana ulaşamasın diye yüksek bulduğum her yere çıkmaya çalışıyordum.

O günden sonra tüm kedilerde ulvi' yi aradım. Bir kedi devleti olsaydı, başkanı kesinlikle ulvi olurdu.

30 ağustos 15:05

373. Benim kedim biraz nevi şahsına münhasır bir kedi, evin sahibi olduğunu üzerine basa basa belli eder, katiyen kendi cani istemediği surece sevdirmez. Ben ve sevgilim de böyle minnoş kedileri gördükçe 'ölsek bizi yer bu nankör' diye espiri yapıp duruyorduk.

Su anda agir bir hastalık geçiriyorum ve benim espiri olarak bile nankör dediğim kedim başımın ucundan ayrılmıyor. Ben yatak odasından çıkmadıkça o da çıkmıyor, yemek yemiyor, sadece yanımda yatıyor.

Şimdi ben kendime ne küfürler etsem az gelir.

30 ağustos 14:03

372. bir gün ben de kedi annesi olacağım. o kadar çok istiyorum ki.. bazen kedi gördüğümde sevgiden ağlayacak gibi oluyorum. şuan ailemle yaşadığım için sahiplenemiyorum (gizlinot: evet hala izin vermeyen aile üyeleri var??) ama bir gün kendi özgürlüğüme kavuştuğumda sahipleneceğim ve onu çok seveceğim. kedi annesi olan süslüler çok şanslı olduğunuzu unutmayın ve benim için onlara sıkıca sarılın :')

25 ağustos 15:27


371. Ülkenin genel gidişatı nedeniyle morallerin yerlerde olduğu şu zamanlarda kedi annesi süslüleri medyaya evlatlarının fotoğraflarını yüklemeye davet ediyorum.

Kedi lobisini göreve davet ediyorum

Edit: Göbüş olursa sevinirim.

13 ağustos 19:54 13 ağustos 20:02

370. Bir hafta önce bir tane sarı yavru bulmuştum. Besledim bir kaç gün sonra ortadan kayboldu bakındım ama bulamadım. Şimdi annem pazardan gelirken senin kediyi gördüm dedi koştura koştura gittim bir baktım bir taneyken dört tane olmuşlar. O kadar tatlılar ki yicemm

Tabi ben biraz korktuğum için biraz mesafeli sevebiliyorum kendilerini :( ilişkimiz şuan sadece kafalarını okşamaktan ibaret

ilgili medya:
1
8 ağustos 20:38 8 ağustos 20:41

369. dünya kedi günü kutlu olsun, bir kap su ve mamayı ihmal etmeyelim <3

8 ağustos 15:29