sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (391)
 • medya (209)

391. Medyaya koyduğum Dünyanın en mazlum en tontiş miniği. Patisine dokununca saklıyor o kadar tatlı ki gözümden kalpler çıkıyor.

ilgili medya:
1
18 ocak 00:25

390. kas erimesi olduğunu sonradan öğrendiğimiz kedinin son halini medyaya ekliyorum.

hiç sesi çıkmayan, sürekli yemek yiyen bir şey olmuş. :p çenesi kötüyken yiyemiyordu, bakıyordu sadece onun acısını çıkarıyor zavallım

ilgili medya:
1
17 ocak 20:31

389. çok prenses ve kaprisli bizimki, istediği şey olmayınca mırıldanıp söylenir, geceleri yastığımın %90ını kapladığı yetmiyormuş gibi yanlışlıkla kafam ona çarpsın patisiyle kafamı iter.. bi dolabı açtığımızda onu içine sokmazsak çığlık çığlığa uzanmaya çalışır.. her sabah belli bir saati vardır, güvercinleri camın önüne konar bizimki de onları mik mik diye karşılar. bir güvercin direk bizim cama konarsa cama kafa atmak suretiyle değişik hareketler yapar. asla kucak kedisi değildir, ona dokunursak tekme atar falan.. eve yabancı biri geldiğinde tokatlar, asla et balık peynir falan yemez ancak annem hamur açınca ona saldırır.. ilginç bir tür cidden, sanırım kedim beni sahiplendi patron gibi geziniyor poposunu ısırdığım ♥

16 ocak 23:01

388. dünya üzerindeki en tatlı varlıklar

16 ocak 17:48

387. iç dünyalarını çok merak ettiğim hayvanlar. hangi kafayı yaşıyorlar, ne düşünüyorlar, ne demek istiyorlar hepsini bilmek istiyorum.

16 ocak 15:36

386. Uyurken bile dimdik durabilirler, uyanıkken bile kambur duran benim aksime.

ilgili medya:
1
10 ocak 16:45

385. Pencereye çıkması yasak. Ben evden çıkar çıkmaz yasağı delmiş. Bu da yakalandığını anladığı andaki bakışı

Edit: bu peri'nin bana geldiği ilk zamanlardan. Sonra sineklik taktik. Belirtmeyi unutmuşum :)

ilgili medya:
1
28 aralık 2018 12:27 28 aralık 2018 15:20

384. sevgili süslüler;

kediler özellikle aç olduklarında çok üşürler (aslında köpekler de öyle). kedilerin karınları tok olduğunda, kendi vücut ısılarını çok güzel yükseltebiliyorlar. kedi sahibi süslüler bilir, kedimiz üstümüzde uyuduğu zaman orayı sıcacık yapar, hatta karında uyuyan kedi regl sancisina birebirdir :)

kedi olsun köpek olsun, eğer onlara sıcak yerler yapma imkanımız yoksa bile lütfen elimizden geldiğince onları tok tutmaya çalışalım. en azından daha az üşürler. kedi-köpek mamaları bütçemize fazla gelebilir bazen, böyle durumlarda kasaplardan "artık" isteyebiliriz. et ve tavuğun insanların yemediği, artık kısımları var. onları veriyorlar. bazısı ücretsiz veriyor, bazısı bir iki lira alıyor.

sokağımdaki bütün canları besliyorum fakat hepsine mama alacak kadar gücüm yok. benim gibiyseniz en azından böyle bir şey yapabilirsiniz. iki koca poşet tavuk parçasına iki lira verdim geçen gün mesela. hazırladıktan sonra içindeki kemiklere falan da dikkat edelim, yeter. mamaya göre bir tık daha zahmetli olsa da, bu soğuk günlerde herkesin tok olduğunu bilmenin huzuru kat kat çıkarıyor o zahmeti. ayrıca mamaya göre çok daha fazla severek yiyorlar tavuk ve ya et parçalarını :) unutmayın, onların bizden başka kimsesi yok...

27 aralık 2018 11:00

383. her kedi gibi dünyalar tatlısı bir kedim var. annesi ölmüş sokakta kalmış kardeşleriyle, sağ olsun aşırı tatlı bir teyze sahiplenmiş hepsini, bir aylıkken bize geldi şimdi beş aylık teyzoşları. ben hayatımda böyle bir terapi görmedim! canı istediği kadar kendini sevdiriyor, sıkıldığı anda koşup gidiyor, her yerimi tırmalıyor hatta bazen gözümü bile çıkaracak gibi pati atıyor ama onun o incecik televizyon üzerinde catwalk yapışını, takla atışını, bir anda delirip ordan oraya koşarken virajı alamayıp yerde kayışını izlemek bile inanılmaz huzur veriyor bana. yani sanırım aşığım hayvana başka hiçbir açıklaması yok. hele kendini öptürürken öyle masum masum duruşu yok mu.. içim eridi bak yine.

bir de, nolur sokaktaki patili dostlarımızı bu soğuk günlerde besleyelim. düşünsenize, sizden başka kimseleri yok aslında.

27 aralık 2018 05:24

382. dört ayaklı bir memeli. facebook'ta çok sık kayıp kedi ilanı gördüğüm için bu başlığa yazma ihtiyacı duydum. kediler meraklı canlılardır cama balkona kapıya çıkmak ve bakmak isterler. ancak denetimsiz bir şekilde olduğunda meraklarına yenik düşüp kaçabilirler veya düşebilirler. şu anda kış aylarındayız düşmeler kayıplar belki daha az ama lütfen kontrolsüz bir şekilde kedileri balkona pencereye çıkarmayın. ev kedileri kaybolduğunda sokakta çok bocalıyorlar yazın sokakta gördüğüm tıraşlı bir kediyi zar zor eve getirip uğraşlar sonucunda bulduğum sahibine teslim ettim öylesine korkmuş, aç kalmış ve pirelenmişti ki görseniz içiniz parçalanırdı. lütfen dostlarımızı takip edelim sonrası çok üzücü oluyor.

27 aralık 2018 03:28

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar