sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (405)
 • medya (281)

405. gündüzleri genelde salonda masanın altındaki sandalyede yatıyor. zil çalınca salondan yatak odasına bir koşuşu var sürünerek, her gördüğümde gülmekten yerlere yatıyorum. şimdi de benim yatağımda uyuyor eşşek.(gizlinot: swh)

16 mart 03:53

404. küçükken korktuğum hayvan. ama şimdi ise hayattaki tek başarım. kedimi sokaktan sahiplendiğim zaman göbeğindeki tüyler o kadar az ve kısaydı ki meme uçları ve göbeğindeki pembelik gözüküyordu. sahipleneli iki sene olacak. o tüyler uzadı şimdi. öyle yumuşak ve öyle güzel kokuyor ki. ilk geldiği zaman 1 yaşındaydı, o zamanki fotoğraflarına bakınca "ne kadar küçükmüş" diyorum. bu dünyada bir canlıyı büyütmüşüm. evimdeki de, sokakta beslediklerim de benim canım.

15 mart 23:01

403. Rüyalar aleminde bir peri

ilgili medya:
1
15 mart 09:58

402. Yaklaşık üç senedir evimizin sahibi. Annesi bir evin çatısında doğum yapmış. Diğer yavrularını almış ama böceğimi bırakmış. Evin sahibi uzun süre sahiplendirmeye çalışmış ama siyah diye kimse istememiş. En son biz bulduk. iki aylıkken geldi evimize ve neşe kaynağımız oldu. İyi hoş artık ev onun evi. Kirayı mama ile ödüyoruz ama bu arkamızdan iş çevirmesini engellemiyor. İkea’nın oyuncak fareleri bir numaralı düşmanı. Tırmalama tahtalarıyla kavga etmeye ve bize bağırmaya bayılıyor. Benim yatağımdan daha kaliteli yatağı var ama giydiğim bornozun üzerinde yatmayı yatağına tercih ediyor. Doğadan passiflora çayının pakedini yalamaya, pakete sürtünmeye bayılıyor (içinde valerian varmış, kediler de bu ota bayılıyormuş. Ben de pakedi yalarken kendinden geçtiğinde farkettim). 

ilgili medya:
2
1 mart 13:32 1 mart 13:41

401. en azılı (bkz: köpek insanı)nı bile kedi sevgilisine dönüştürecek bir varlıktır kendileri.

Benim değil ama erkek arkadaşımın kedisi var. Keratayı her seferinde daha çok özlüyorum. 

Ama benim asıl söylemek istediğim bu değil. Evet çok tatlılar sevimliler ama kedi beslememin gerçekten de biz insanlara sunduğu psikolojik ve fizyolojik birçok katkısı da var. (link: https://www.duygusalkahraman.com/hayvanlar-alemi/kedi-sahibi-olmak-icin-5-muhtesem-neden/ Mesela) ya da (link: https://www.goodnet.org/articles/7-scientifically-proven-health-benefits-being-cat-owner Örneğin) 

Keşke hepimizin (ben de dahil) kedi sahiplenme şansı ve olanakları olsa. Bu bebekleri sahiplenemiyorsak da mama koysak bile yeter kapı önümüze.

15 şubat 23:28 16 şubat 00:39

400. Dün gece soğukta üşüyüp peşime takılan bir kediyi apartmana almıştım sabah bulamadım çünkü çok bilmiş komşularım.

14 şubat 17:37

399. evin içinde her yere baktım, aradım yok. en son yorganımın altına bir baktım oraya girmiş uyuyor. pişmiyor da onun altında. yattım yanına pudra vanilya karışımı kokan kafasını öptüm, içime çektim "iyi ki bulmuşum seni" diyerekten. normalde hiç sevdirmez kendini. eski zamanlarda anne babalar çocuklarını uyuyunca severmiş ya şımarmasınlar diye biz de bizim sıpayı bizi çizmesin diye uyuyunca sevebiliyoruz ancak.(gizlinot: swh)

14 şubat 17:15

398. ben sizi seviyorum ama siz beni sevmiyorsunuz :( alerjim var daha önce hastanelik oldum ama her kedi gördüğümde mıncırmak istiyorum.uzaktan sevmek ve instagramda kedi fotosu layklamaktan başka birşey yapamıyorum.

27 ocak 01:38

397. Yaklaşık 2 hafta önce bir tane 3 aylık tekir dişi sahiplendim. Baya aradım, yavru bulsam sokakta alıcaktım. Bulamadım. Hayvan sahiplendirme sayfalarında buldum, yazdım. Bir tane buldum. Yapabilir miyim diye çok düşündüm. Bir süre arkadaşımın kedisine bakmıştım, biraz bilgim vardı. O yüzden cesaret ettim. 

O kadar seviyorum ki. Önce keşke daha önce sahiplenseydim dedim. Bana çok çabuk alıştı bende ona. Eve geliyorum, yalnız değilim. Onun ihtiyaçları şu kadar sürede bile benden öne geçti. Mamasını, her şeyini araştırdım okudum aldım. Oyun oynuyoruz hep, birlikte uyuyoruz uyanıyoruz. Anaanem rahatsızlandı onun yanına geçmek zorunda kaldım. Evde yalnız kalıyo diye akşamları ona geçip, yatma vakti ananneme gidiyodum. Daha sonra dayanamadım onu da aldım anannemin yanına. Gerçekten çok seviyorum. Nasıl böyle oldu anlamadım. Bu kadar tahmin etmiyodum açıkcası. Bugün biraz fazla uyudu acaba hasta mı oldu diye açtım bi sürü şey okudum, acil hastane baktım sonra ateşinin nereden ölçüldüğüne baktım falan. Çok büyük sorumluluk. Ama insanı bu kadar mutlu eden, keyif veren bir şeyle ilgilenmekte bir o kadar güzel.

26 ocak 23:00

396. her gece mırıltılarıyla beraber uyuyup, sabah onunla birlikte gözlerimi açtığım tüylü yumuşak canlı. aynı insan gibi, bir sürü duygusu hatta düşüncesi var. çok seviyorum çoook...

26 ocak 20:35