sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (411)
 • medya (265)

411. en azılı (bkz: köpek insanı)nı bile kedi sevgilisine dönüştürecek bir varlıktır kendileri.

Benim değil ama erkek arkadaşımın kedisi var. Keratayı her seferinde daha çok özlüyorum. 

Ama benim asıl söylemek istediğim bu değil. Evet çok tatlılar sevimliler ama kedi beslememin gerçekten de biz insanlara sunduğu psikolojik ve fizyolojik birçok katkısı da var. (link: https://www.duygusalkahraman.com/hayvanlar-alemi/kedi-sahibi-olmak-icin-5-muhtesem-neden/ Mesela) ya da (link: https://www.goodnet.org/articles/7-scientifically-proven-health-benefits-being-cat-owner Örneğin) 

Keşke hepimizin (ben de dahil) kedi sahiplenme şansı ve olanakları olsa. Bu bebekleri sahiplenemiyorsak da mama koysak bile yeter kapı önümüze.

15 şubat 23:28 16 şubat 00:39

410. Dün gece soğukta üşüyüp peşime takılan bir kediyi apartmana almıştım sabah bulamadım çünkü çok bilmiş komşularım.

14 şubat 17:37

409. evin içinde her yere baktım, aradım yok. en son yorganımın altına bir baktım oraya girmiş uyuyor. pişmiyor da onun altında. yattım yanına pudra vanilya karışımı kokan kafasını öptüm, içime çektim "iyi ki bulmuşum seni" diyerekten. normalde hiç sevdirmez kendini. eski zamanlarda anne babalar çocuklarını uyuyunca severmiş ya şımarmasınlar diye biz de bizim sıpayı bizi çizmesin diye uyuyunca sevebiliyoruz ancak.(gizlinot: swh)

14 şubat 17:15

408. ben sizi seviyorum ama siz beni sevmiyorsunuz :( alerjim var daha önce hastanelik oldum ama her kedi gördüğümde mıncırmak istiyorum.uzaktan sevmek ve instagramda kedi fotosu layklamaktan başka birşey yapamıyorum.

27 ocak 01:38

407. Yaklaşık 2 hafta önce bir tane 3 aylık tekir dişi sahiplendim. Baya aradım, yavru bulsam sokakta alıcaktım. Bulamadım. Hayvan sahiplendirme sayfalarında buldum, yazdım. Bir tane buldum. Yapabilir miyim diye çok düşündüm. Bir süre arkadaşımın kedisine bakmıştım, biraz bilgim vardı. O yüzden cesaret ettim. 

O kadar seviyorum ki. Önce keşke daha önce sahiplenseydim dedim. Bana çok çabuk alıştı bende ona. Eve geliyorum, yalnız değilim. Onun ihtiyaçları şu kadar sürede bile benden öne geçti. Mamasını, her şeyini araştırdım okudum aldım. Oyun oynuyoruz hep, birlikte uyuyoruz uyanıyoruz. Anaanem rahatsızlandı onun yanına geçmek zorunda kaldım. Evde yalnız kalıyo diye akşamları ona geçip, yatma vakti ananneme gidiyodum. Daha sonra dayanamadım onu da aldım anannemin yanına. Gerçekten çok seviyorum. Nasıl böyle oldu anlamadım. Bu kadar tahmin etmiyodum açıkcası. Bugün biraz fazla uyudu acaba hasta mı oldu diye açtım bi sürü şey okudum, acil hastane baktım sonra ateşinin nereden ölçüldüğüne baktım falan. Çok büyük sorumluluk. Ama insanı bu kadar mutlu eden, keyif veren bir şeyle ilgilenmekte bir o kadar güzel.

26 ocak 23:00

406. her gece mırıltılarıyla beraber uyuyup, sabah onunla birlikte gözlerimi açtığım tüylü yumuşak canlı. aynı insan gibi, bir sürü duygusu hatta düşüncesi var. çok seviyorum çoook...

26 ocak 20:35

405. 1 haftalık misafirimiz, o kadar alıştık ki gittiğinde ne yapacağımızı düşünüyoruz kara kara.

Edit : gitti, evde büyük bir sessizlik ve mutsuzluk hüküm sürüyor. Meğer boynundaki küçük ziliyle neşesiymiş evin.

ilgili medya:
1
26 ocak 13:26 27 ocak 01:22

404. Her eve lazım bir canlı. Evi ev yapandır.Sadece evi değil sokakları da güzelleştirirler.Keşke hepsinin sıcak yuvaları olsa:(Taşınmadan önce bahçemizde baktığım 10 dan fazla kediş vardı.Yemeklerini yer giderlerdi ya da bahçede yatar, oynarlardı. Hepsini geride bırakmak zorunda kaldım. İmkanım olsaydı hepsini alabilseydim.Arkamda bıraktıklarımdan en çok kedileri özlüyorum.

25 ocak 21:16

403. Günlerdir belim ağrıyor bazen öyle bir an geliyor ki kasık ve bel ağrısı birbirine karışıyor neren ağrıyor diye sorsalar cevap  veremem. Belki ben anlam yüklüyorum ama dün kedi şanslı daha önce hiç yapmadığı bir şey yaptı. Tüm gün kalkmadan sadece yattım, o sırada yan yatıyordum. Kum kazma hareketi vardır ya, üzerimde hiç yapmamıştı. Gelip patileriyle kasıklarımda kum kazma hareketi yaptı. Masaj mı yaptın oğlum sen anneye? Bazen akıllarının, hislerinin bizim sandığımızdan çok daha üst seviyede olduğuna inanıyorum. 

Sonra da birlikte yorganın altına girip uyuduk.

ilgili medya:
1
25 ocak 17:00

402. Sizi sevmek,

Sokaktakileri ve sizi ayırt etmeden sevmek.

Şans eseri apartmana sızan kedi çocukları gördüğümde evden kum kabı ve kumu,mama kabı ve yatağı gizlice nasıl apartmanın dip köşelerine yerleştiriyorsam,karda soğukta burda uyuduğunuz bir gece bile kâr diyorsam,

Herhangi bir günde herhangi bir seyahatimde gördüğüm yardım isteyen hiç bir çocuğa arkamı dönmeden gidemiyorsam,hepsini alıp alıp içime sokuyorsam,yemeyip içmeyip klinik klinik geziyorsam iyileşsinler diye,ve bazen tüm çabalara rağmen ellerimin arasından yitip gittiklerini görüyorsam çaresiz gözüm yaşlı,önce kendim demeyip sizi seçiyorsam,sahiplendiremediğim için kendim evlat ediniyorsam,her şartta koca bir aile olmayı seçiyorsam, çok sevdiğimden...

Hepiniz,her nerede yaşıyor olursanız olun benim çok sevdiklerim,en sevdiklerim canım çocuklarımsınız.

Ne zaman sarı kızımı,minişimi,ikizlerimi ve diğerlerini düşünsem,burnumun direği sızlar gözlerim buğulanır.İnşallah hepiniz çok daha iyi yerlerdesinizdir....

ilgili medya:
1
25 ocak 10:03