yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (456)
  • medya (474)

  456. Canım kedi kızım bir buçuk yaşında ve tam bir leydi. Tüm gün çalışıp günün yorgunluğuyla eve geldiğimizde eşim ve beni pencerede beklerken gördüğümüzde tüm stres ve yorgunluğumuzu alıyor. Bir de kapıyı açınca karşılaması var ki sanki yıllardır görüşmüyoruz gibi sevimlilikler, kucağa gelmeler, ıslak burnunu yanağımıza sürmeler. Tabi hevesini aldıktan sonra bir daha yatana kadar yanımıza uğramaz, bu defa biz onu sevmek için peşinden koşarız.

  Anneannesiyle hiç anlaşamaz, sanırım bebekliğinde annemin biraz mesafeli olmasından olabilir. Annem geldiğinde onu tüm odalarda takip eder, fırsat bulursa sıkıştırır hatta ısırır. Dedesine asla karışmaz, onun göbeğinde yatar. 

  Bazen ona olan sevgimi anlasa ve keşke konuşsa diyorum. 

  9 şubat 10:39

  455. En iyi ev arkadaşlarım. Üzüldüğümde, hasta olduğumda onlar sayesinde yalnız hissetmiyorum. Nankör denilmesini hala anlayamıyorum. Regl ağrısından kıvranırken masanın üstündeki su şişesini aşağıya düşürüp bana kadar yuvarlayıp al dermiş gibi miyavlayan, 4 gün yalnız bırakıp eve döndüğümde gözyaşlarını gördüğüm canlı cinsinin nankör olma ihtimali sıfır benim gözümde. Sokakta baktığım 11 tane kedim vardı. Şehir değiştirdim aylar sonra geldim hepsi gelip kucağıma atladılar belki 1 saat boyunca kendilerini sevdirdiler kapıda uyudular günlerce. İnsanlar kadar vicdansız, yaşadığı yere etrafındakilere saygısız ve merhametsiz bir ırkın onlara nankör demeye hakkı olduğunu düşünmüyorum. Beraber yaşadığım iki kedim var imkanım olsa kendimi tutamaz daha fazla sahiplenirdim. İlk kedim duman ben okuldayken yalnız kalıyor diye geceyi sahiplendim. Anlaşamayacaklar diye çok korktum dişi oldukları için ama öyle olmadı. Evimde birbirlerinden çok farklı iki çocuğum oldu. Duman canı ne zaman isterse o zaman sevdiren, asi, korkak, öpülmeye bayılan, kucak delisi bir kediyken gece öpülmekten nefret eden, her an göbeğini açmak için bekleyen ama asla kucağa gelmeyen, uysal ve daha sosyal birazda saf bir kedi. Bütün günüm onlara gülmekle geçiyor. Gece uyurken yatmayı unutup düşerek uyanıyor. Yemek yerken ağzını şapırdatıyor ve köy ağası gibi oturuyor sürekli. Duman temizlik hastası olduğu için geceyi de temizleyip tüylerinden defalarca hapşırıyor. Günde 3-4 kez kavga edip yorulunca sarılarak uyuyorlar. Süpürge sesi duyduklarında dolaba girip sarılarak birbirlerini koruyorlar. Topuklu giyen apartmanda yürüyen biri olursa kapıya saldırıcak kadar sinirleniyorlar. Tek eve çıkarken sıkılıp bunalır mıyım korkusu vardı ama onlar varken sıkılmak mümkün değil. Bence kediyle beraber yaşamanın olumsuz olabilicek yanı büyük bir sorumluluk olması. Yani her isteyenin kedi sahiplenmemesi gerekiyor bence maddi ve manevi açıdan hazır olmak gerekiyor. Demek istediğim bir hayvan almak gibi değil bir evlat sahiplenmek gibi düşünmek gerekiyor. Herhangi bir sağlık sorununda insan deliricek gibi olabiliyor. Geceyi kısırlaştırırken bir problem yaşandı. O gün ömrümden ömür gitti ve deliricek gibiydim. En son ne zaman öyle bağırarak ağladım bilmiyorum ona bir şey olacak diye aklım gitti. Sorumluluk bilinci olmayan ilk sağlık sorununda sahiplendirmek/uyutmak isteyecek veya duygusal olarak hazır olmadığını düşünenler sahiplenmemeli ki saçma sapan nedenlerle açılan sahiplendirme ilanları görmeyelim. Onlar için ev değiştirmek veya evden sokağa gitmek tam bir kabus çünkü. Dışardayken bile onları özlüyorum ailem delirdiğimi iddia ediyor ama ben eve gittiğimde üstüme atlayan iki minnoşum olduğu için haklı olduğumu düşünüyorum. İnsana her anında  iyi gelen, karşılıksız seven , tatlı oldukları kadar masum canlılar. iyiki  evcilleşip hayatımıza girdiler yoksa onlar kadar iyi ev arkadaşları bulamazdım.

  ilgili medya:
  3
  29 ocak 14:25

  454. Dünyaya bir daha gelirsem kedi olarak gelmek istiyorum. 20 saat uyumak. Sadece kendi dünyamda yaşamak istiyorum. 

  27 ocak 23:22


  453. topunu oynayıp oynayıp suyuna koyan, suyunu koyduğu su kabından da su içmeyen bir canlı.

  ben de bu "açım/susuzum" miyavlaması neden deyip duruyorum. 

  (gizlinot: poposunu) (gizlinot: yediğim)

  27 ocak 10:06

  452. Bugünki gangbang, grup seks, orji seanslarını görüp de neredeyse kalp krizi geçirdikten sonra farklı gözle baktığım hayvanlar...

  Bizde bunlardan bahçede bolca mevcut efendim. Mama vermek için çıkayım dedim. Değişik yaşlarda 4 erkek, bir de ortalığın birbirine katılmasına neden olan 1 adet dişi kedi. alfa erkeklerden biri, dişiyi kovalayıp sıkıştırarak çevik bir hareketle üzerine atladı ve hedefe doğru azimle çalışmaya başladı. Derken ikinci alfa erkek de olaya katıldı. 3 kedi üst üste kule şeklini alırken, en altta sıkışmış hareketsiz konumdaki dişinin içine ("yahu bunlar gay bir iş üzere mi yoksa" diye düşündüğüm) erkeklerden yek biri yek diğeri girip çıkmaya başladı...

  2 beta erkek de belli bir mesafede durmuş, bir yandan "biz yapamıyoruz ama onlar yapıyor bak, sakata gelmeyelim" temkinliliği içerisinde, diğer yandan da afiyetle, dikkatle, ağzının suları aka aka izliyor olayı... Şaştım.

  O anda elime sopayı aldım. "Hööööyt!" Diye bir bağırdım. Çünkü o dişi kediyi öldürecekler sandım. Bu işte iradesi var mı yok mu emin olamadım. Zavallı hayvanı Muhtelif yerlerinden ısırmalar, çekiştirip bastırmalar, zevk çığlıkları derken, en nihayet kule formasyonu bozuldu ve dişi kedi tek erkekle baş başa kaldı. Derken, yan dönmüş durumda olan dişimizin, tam bir şerefsiz olduğunu düşündüğüm birinci alfa erkek tarafından ısırılırken, olay da tüm hararetiyle devam ederkenki surat ifadesini gördüm... O ne zevk, o ne hareketsizlik ve teslimiyettir öyle... Derin bir nefes alıp sopayı yerine koydum ben de.

  Bu olay vesilesiyle, dişi kedi her doğurduğunda, tek batında birbirinden bu kadar farklı görünümlü yavrular nasıl çıkar öğrenmiş oldum. 2 ya da fazla sayıda farklı erkekten, üstelik gayet de aynı anda takılarak çoğul döllenme mümkünmüş.

  Nelere kadirsin allah'ım...

  20 ocak 22:10

  451. Şu anda kucağımda dünyalar tatlısı birisi uyuyor. Tam bir melek. Uyanmasın diye kıpırdayamıyorum da. Güzel kızım benim sen rahat et annen uyumasa da olur :)

  ilgili medya:
  1
  2 ocak 01:08

  450. canımın içi, hayatımın bebeği kiko'm, 5 yıldır benimle. kocaman oldu ama o hala benim bebeğim. hayatımın en zor dönemlerinde benimle olarak bana yaşadığım kötü şeyleri unutturmuştur. imkanım olsa ömrümün yarısını ona verirdim, o kadar çok seviyorum oğlumu.

  ilgili medya:
  1
  26 aralık 2019 03:01


  449. Bizimki gece uyanınca isterse odama gelsin diye, kapıyı onun hafif itip açabileceği kadar kapatırdım o da mutlaka her gece gelip uykusuna benimle devam ederdi. 1 seneden fazla oldu aramızdan ayrılalı, geçen sabah 5 gibi kapımın açılmasına uyandım, bazen kablonun üstüne denk gelip tam kapanmadığı oluyor. 

  Ama o saatte uyku sersemi toparlanamadım, kızım yanıma geldi sandım. O kadar özlemişim ki onu, o duyguyu, onla uyumayı. 

  20 aralık 2019 22:52

  448. Aşırı sevdiğim can dostu! Nankör demelerinin nedeni en pahalısından kum aldıktan sonra hala duş kabinine işemesi olabilir ben başka nankörlüğünü görmedim. Yatarken yatak odasının kapısı kapalı. Sesimizi duyar duymaz her sabah yedide kapının eşiğinde bekliyorlar. Ballarım benim, oy oy..

  9 aralık 2019 11:29

  447. Her gün yeni bir huy edinen canlı türü. Bir gün perdeye kafayı takar, ertesi gün dolaplara, diğer gün ayakkabılara. Her gün yeni bir şey öğrenir. Bir bakarsınız atlayamadığı yerlere atlamayı öğrenmiş, bir bakarsınız kapının üzerinde yürüyor. Aşırı güzel bir duygu gerçekten.

  8 aralık 2019 13:17