yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (450)
  • medya (440)

  450. Hayatımın en zor döneminde bir anda çıktı ortaya. Minicikken annesini kaybetmiş ve sonra sahiplenen kadın tarafından terk edilmişti. Hiç aklımda yokken bu kedi benim yavrum olsun dedim. 2 yıldan fazla oldu; beni buz gibi, alabildiğine katı bir insandan merhametinden ağlayan bir insana dönüştürdü. Olduğumdan çok daha iyi bir insan yaptı. Teşekkür ederim çocuk.

  22 ekim 05:58

  449. Yaz başından beri yaygın anksiyete bozukluğu ve major depresyon geçirdim.Kedileri her zaman çok severdim ama anksiyete ataklarım anında beni en rahatlatan şey sokak kedilerini beslemek ve yavrularla oynamak oldu.Evde tek kalmam da eklenince neden bir tanesi benim yavrum olmuyor dedim.Kesinlikle çok farklı bir duygu.Daha 40 günlüktü aldığımda.Annesi yoktu, zayıftı, el kadar bir bebe yani.Aldım annesi oldum, o da benim kızım oldu.Çok çok güzel bir his.Şimdi her şeyini düşünüyorum, aşısı, maması elimden gelenin en iyisi şeklinde bakabilmek istiyorum.Özellikle geceleri yanıma kıvrılıp uyuyor ya bitiyorum.İleride çocuklarımla da oynasın istiyorum.Çok uzun bir girdi oldu ama ne yapayım...Seni seviyorum Luna ❤️

  21 ekim 23:06 22 ekim 00:51

  448. Yaşadığım sitede bir yavru kedi bulduk. Arabanın içinden çıkarıp aldık. Susuz kalmış ve araba yağı içmiş. Gentagut ve teramycin kullanıyorum gözleri için. Farkettiğim gibi ağzını burnunu yıkadım. Kedi evi yaptım ve mama su verdim yavruya. Yeme içmesinde bir sorun yok sadece koku alamadığı için sıvı şeyler vermeye başladım. Yaş mamayı ılık suyla çoğalttım,yoğurdu sulandırıp ekmekle yedirdim. Bugün biraz kuru mama yemeye başladı ancak bu durumda olan bir kedi için mama önerileriniz,tarifleriniz varsa severek dinlerim. 

  Edit: havalar soğumaya başladı,arabaları kontrol edelim özellikle yavru kediler saklanmaya çalışıyor araba içlerine. Daha sonra o canlar için geç olabilir.

  ilgili medya:
  2
  21 ekim 15:55 21 ekim 19:49

  447. Sokakta bir sürü Patili çocuğum var fakat yavru sarman hayalim vardı.Oldu<3

  Hahaha çok tatlı bir şey.Asla susmuyor,sürekli sırnaşıyor,sevgi istiyor.Allahın bir lütfu yahu.

  ilgili medya:
  1
  2 ekim 15:13

  446. Geçen gün arabanın arka tekerleği yanında duran bir yetişkin kediyi sevmek için eğildim, Onu severken fark ettim ki yanında durduğu tekerleğin üstünde iç tarafa doğru onun yavrusu bir ufak tefek kedi girmiş, soğuktan kaçmış. Bu ana kedi de orda onu bekliyor. Çıkardım. Belki de orda kalsa ve arabanın sahibi bunu fark etmeyip arabayı çalıştırsa o yavru kedi ölecekti. 

  Demem o ki, soğuklar geldi sabahları, Daha da soğuk gelecek. Arabanızı çalıştırır iken motor kısmına ve özellikle tekerleğin üst kısmında kedi olup olmamasına dikkat edin. 

  Belki aceleniz var, Ama ölümün getireceği pişmanlık ömür boyu kalacak;

  Keşke kontrol etseydim!!! 

  1 ekim 18:30

  445. Bugün sokakta buldum bir tane aldım eve yatıyor şimdi.

  Öğleden sonra dışarıdan ciyak ciyak bağıran bir yavru sesi duydum ne kadar baksamda bir türlü göremedim, evde işlerim olduğu için çıkamadım da hemen.

  Babamı aradım dışarıdaydı, bir yerlerden yavru kedi bağırıyor gel bi bak dedim, geldi sesin geldiği yeri buldu.

  Kapalı bir dükkanın kepenklerinin arasından dükkana girmiş minnoş.

  İşlerimi bitirince gittim baktım, ses var ama kedi görünmüyor, bayağı uğraşsam da göremedim, eve geldim. Akşam saatlerinde artık çığlık çığlığa ağlıyordu dayanamadım yine gittim. Çıkmış minnoş bayağı bir kovalamacanın ardından yakaladım eve getirdim. Veterinerimizi aradım, fotoğraf attım 30-35 günlük olduğunu söyledi, karnı tok şimdi güvenle uyuyor.

  Bu arada belirteyim bu kediyi hareket halindeki bir araç yolda durup kaputun içinden çıkarmış ve o dükkanın önüne bırakmış, muhtemelen başka yerden geldi. Annesi olmadığına emin olduğum için aldım.

  ilgili medya:
  2
  30 eylül 21:28

  444. 4 gündür bizimle olan dünya tatlısı bir kedim var artıık. cumartesi günü barınaktan sahiplendimm. başta ailem tereddütteydi iyi bakar mıyız bakabilir miyiz falan diye ama geldiği evin ilgi odağı o oldu resmen direk. 1.5 aylık şu an. çocuğum gibi oldu yemek yemiyince su içmeyince üzülüyorum yemesi için çabalıyorum(ailem de soruyor yemeğini yedi mi suyunu içiyor mu uyuyor mu napıyor vs diye). dün yemişti en son yemeğini. bugün akşama kadar hiçbir şey yediremedim. zorladım yesin su içsin diye yemedi mamayı falan. akşam en sonunda annemler balık yapmıştı kendilerine ona ayıkladım kılçıklarını, yedirdim falan bir onu yedi biraz. paraziti varmış tuvaleti kanlıydı bir şey olacak diye çok ağladım 2 gündür. sabah annemle babam veterinere götürmüş iğne yapmış veteriner. omzuma kafasını yaslamış şekilde uyuyor şu an hanımefendi. fakat böyle çok tatlı çok iyi dediğime bakmayın dışarıdan anlatmak kolay da bakması yorucu şahsen. mesela dün gece ikide bir uyanıp durmuştu ve her uyandığında ben de uyandım ama karanlıkta ne yapıyor diye anlamamıştım. meğer tuvaletini yapıyormuş ama kuma yapmamış hiçbir şekilde. odamın her yerinde tuvaleti vardı. sabahın 6sında en son yerleri siliyordum. onu silip okula gittim uykusuz şekilde. yoruldum yani baya bir ama değiyor küçük bir canlının mutlu bir yuvasının olduğunu görmek

  24 eylül 00:32 24 eylül 07:29

  443. Gecenin şu saatinde artık sivrisineklerden illallah ettim kalkıp ışığı açtım. Elim kolum yüzüm hep ısırılmış. Ben kaşıntı merhemi sürerken prensesim de ışığı görünce uçuşmaya başlayan sivrileri birer birer avladı. Akıllı kızım benim. Ezip ezip bıraktı aferin ona. Arada ayağımı da patiledi ama feda olsun. İşin kötüsü uykum kaçtı. Karasineklerden ve Sivrisineklerden kimyasal kullanmadan kurtulmak mı istiyorsunuz, kedi besleyin.

  18 eylül 05:12 18 eylül 05:13

  442. 12 gündür beraber yaşadığımız canlı. (gizlinot: Swh ) tam olarak bir buçuk aylıkmış küçük kızım. eve ilk geldiği günlerde korkudan koltuğun altından çıkmazken artık geceleri bizimle uyur olmuştur. Doğuştan bir kulağı yok ve sesi kısık. Miyavlarken "miiv miiv" diye çıkan sesine bile aşık olduk. Bu sebeple onu mivmiv diye seviyoruz, adı da öyle kaldı. Sabahları uyanır uyanmaz onu arıyoruz. Mamasını biz yeriz diye ödü kopuyor.

  Umarım bizden hiç gitmezsin mivmiv'im.

  ilgili medya:
  1
  6 eylül 20:52

  441. her birinin farklı kişiliği bulunan çok tatlı canlılardır. sokakta her gördüğüm kediye "nasılsın, nasıl gidiyor?" gibi sorular yöneltirim. genelde şapşalca yüzüme bakarlar ancak bunlardan bir tanesi muhabbetimi sevdiğinden olsa gerek penceremin önündeki saksıya gelip yatıyor.

  23 ağustos 23:50