yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (472)
  • medya (500)

  472. Bunlar kesinlikle insan dilini anlıyorlar ama iş yaptırırız diye salağa yatıyor. Çakallar

  dün 21:32

  471. en kolay ve hızlı sevebildiğim canlı. hayata ve ilişkilere dair güzel öğrenmeler yaşayabilirsiniz, görmek isterseniz eğer hazretlerinden. bir de üstteki linklere tıklayınca özellikle ikincide ellerimi vurup ahhh dedim :)

  dün 20:47

  470. siyah ve sarı rengin bir arada olduğu bireyleri her zaman dişi olan hayvan (kromozomal anomali yoksa eğer).

  renk geni kedilerde eşey kromozomuyla taşınır, dişi kedide 2 adet x olduğu için hem sarı hem siyah kürk geni alabilir. erkek kedi sadece siyah ya da sadece sarı olabilir (tek x kromozomu olduğu için). (gizlinot: klinefelter) bir erkek kediniz yoksa kediniz ya sarı ya siyah olur yani. beyaz kürk bambaşka, onun konumuzla alakası bu açıdan yok.

  bütün bunlara rağmen bu demek değildir ki bütün dişi kediler sarı siyahtır. hayır efendim, gece gibi simsiyah bir kızınız da olabilir. ancak ve ancak şartı değil, ise şartını kullanıyorum (gizlinot: swh). gözünüz gönlünüz şenlensin diye alta iki dünya güzelinin fotoğrafını ekliyorum

  (link: https://st3.depositphotos.com/6777328/13197/i/1600/depositphotos_131978288-stock-photo-cat-breed-maine-coon.jpg tortoiseshell maine coon) (beyaz kürk yoksa tortoiseshell denir)

  (link: https://i.pinimg.com/736x/9c/fc/56/9cfc568942e5a5f6aae2a6a98e0750e2.jpg calico maine coon) (beyaz kürk varsa calico denir)

  bu bilgiyle ne yaparsınız bilmiyorum. bir bakışta "bak bu kedi dişi, biliyon mu" dersiniz ancak. süper güçleri olan crazy cat lady olduğunuza inandırmak istediğiniz insanlara karşı falan kullanırsınız belki.

  dün 01:42


  469. kediler fazla karakter sahibi. hayvan tavrını koyuyor bir kere. ne istediğini biliyor. stratejik ve zeki hareketleri var. hizmet ettiğin sürece seni seviyor. bazen esiyor, alıp başını gidiyor. sen üzülüyorsun, kahroluyorsun. eski sevgili gibi birden çıkıp geliyor...

  işte tam da bu yüzden ruh sağlığım için köpekleri tercih ederim. ama kedilere de saygım sonsuzdur :)

  20 mayıs 13:39 20 mayıs 13:39

  468. Mutluluk sebebidir. İnsana yaşama sevinci verir. Acınızı, mutluluğunuzu, üzüntünüzü, sevincinizi, kırgınlığınızı, özleminizi sizinle paylaşır. Kediler olmasaydı şu anda hayatta nerede olurdum merak ediyorum.

  Şimdiye dek iki kedi sahiplenip evimde baktım. Bir tanesini iki yıl önce çok acı bir şekilde fip hastalığından kaybettim. Ayrıntısına girmek istemiyorum. Diğer oğluşum hala benimle ve inşallah çok uzun ve sağlıklı bir ömrü olur, abisinin aksine. Gittikleri zaman sizden de bir şeyler kopuyor gidiyor çünkü. Toprağın altına kendinizden bir parça gömüyorsunuz adeta. Kedi beslemek kadar güzel ve özel bir his yok ama sürekli bir kaybetme korkusu içindeyim. Umarım hepimizin kedilerinin upuzun ömürleri olur. Bahçede de baktığım bir sürü kedim var. Özellikle bir dişi kedimiz var ki her 3 ayda bir 4 kedi yavruluyor. (gizlinot: fip olması ihtimalinden dolayı kısırlaştıramıyorum) Her bir yavruyu bakıp besleyip yuvalandırıyoruz. Maalesef bazıları araba altında kalıp öldüler ve her birine ayrı ayrı yas tuttum. Kediler ile arasında bağ kurmayan insanlar fark etmiyor ama her birinin kendine has kişiliği var. Daha 2-3 aylık kedilerin bile huyunu suyunu biliyorsunuz, alışıyorsunuz. Tarif edilemez bir his kesinlikle.

  Kedi sevmeyen insanlardan çok çektim, çok mücadele verdim. Belki benim kadar düşkün olmanız gerekmiyor kedilere, belki bizdeki sevgiyi abartılı buluyorsunuz ama şunu bilin ki bu yavrucakların hepsi masum. Ağızları, dilleri yok. Kendilerini savunamıyorlar, isteklerini dile getiremiyorlar. Bir kap mama ve su koymak yeterli onlar için. Bu kadarını yapmakla yükümlüyüz. O yüzden lütfen onların zaten zor olan hayatlarını daha da zorlaştırmayın.

  20 mayıs 05:50

  467. hassas noktamdır kendileri... şimdiye kadar toplam 7 kediye ebeveynlik yaptım, şu an maalesef dördü hayatta. sokaktaki bebeklerimi saymıyorum tabii. hayata tutunmak için birkaç sebebim var, birisi de bu canlılardır. sadece evimdekiler değil, mahallemdeki sokak kedileri de benim için mutluluk ve yaşama sebebi. dünyanın dört bir yanındaki tüm hayvanlara sağlıklı, mutlu bir ömür dileyerek geçiyor her günüm. çok seviyorum, çok.

  20 mayıs 03:30

  466. Kedimi 11 aylıkken yeni kaybettim. Hasta değildi aniden oldu. Bilen bilir fip hastalığıymış üç gün içinde kaybettim. İnanılmaz zorlanıyorum. Ağlamaktan yüzüm gözüm şişti. uyuyamıyorum. En son hallerini ben gördüm, veterinerde can cekisirken ben gördüm, unutamıyorum. O kadar uysal, kendini sevdiren, bana düşkün, o kadar tatlı bi kediydi ki eve her gelen aşık olurdu. Ev arkadaşımdı benim resmen çocuğumdu. Benim güzel oğlum seni çok özlüyorum. Çok acı çekiyorum. Çok erken gittin. Ben eve gelirken kapıya gelmediği gün kesin bisey olmustur derdim ve günlerdir kapıya gelmiyorsun. ve hayır yeni bir kedi sahiplenmek bu acımı dindirmeyecek, hicbir kedi yerini alamaz ki. 

  20 mayıs 03:10


  465. Gideceğim yere geç kalmamın sebebi. Sokakta kedi gördüğümde, birini bile en az 10 dakika boyunca seviyorum ve besliyorum. Bundan dolayı gideceğim yere hep geç kalıyorum. Etrafımdakiler çok kızıyor geç kalmama ama onlara kedi sevdiğim için geç kaldım diyemiyorum, çekiniyorum.

  Eğer yola çıkacaksam normalden 1 saat önce evden çıkmaya çalışıyorum çünkü biliyorum ki karşıma kedi çıkacak.

  20 mayıs 01:26 20 mayıs 01:27

  464. yakında iki yaşına girecek güzel kızım. kısırlaştırmadan sonra bir haller oldu kendisine, özgür kız gitti yerde yuvarlanıp göbeğini seveyim diye gözümün içine bakan, tuvalete gidince kapımda bekleyen biri geldi (gizlinot: sevmeyi abartınca tırmığı yiyorum ama) . son iki ayın yarısından çoğunda evde beraberdik, şimdi yalnız kalacak diye içim gidiyor, bir kardeş fena olmazdı sanki (gizlinot: bir gün aniden ikinci kediyle eve gelicem herhalde, hayırlısı swh)

  19 mayıs 22:03

  463. Doğduğumdan beri iç içe olduğum, hayatımın her döneminde benimle olmasını istediğim, onsuz bir hayat düşünemediğim canlı, canlılar.. açıkçası birden fazla olması daha da güzel :)

  19 mayıs 18:45