yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (472)
  • medya (518)

  472. Dert tasa savıcı gibi onlarla geçirilen vakitler nasıl iyi geliyor.Maddi imkanım olduğu an evimi paylaşmak istediğim canlı ❤️

  13 eylül 13:35

  471. Bu sabah kaybettiğim çocuğumdur. Ne büyük acıymış. Yaşamadan asla bilinmiyormuş. Kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar üzgünüm.

  12 eylül 16:35

  470. Ağızları çok güzel kokan, mis gibi kokan, aslan parçası evlatlar

  29 ağustos 20:27


  469. (no: 1170951) ilk olarak burada bahsettiğim, bu aralar hastalığı yüzünden çok üzüldüğüm, kendisinden başka her şeyi unuttuğum sevgili bebeğim.

  ona olan hislerimi anlamak için bence linkini verdiğim girdiyi mutlaka okuyun ama yine de özetleyeyim: safran, nörolojik kuru fip hastası olan bir kedi ve onu tedavi ettirme yolları aramaktan hiç vazgeçmedim. yapacağımı asla düşünmezdim ama para toplamaya bile başladım çünkü onu tedavi ettirmek için bütçem kalmamıştı artık.

  ipler temmuzun sonunda koptu. linklediğim girdiyi temmuzun başında yazmışım, keşke her şey o zamanki gibi kalsaymış. safran'ın dışkısında parazit bulduk. anti-paraziter işlemler yetersiz geldi herhalde diye düşünüp eve çok yakın bir veteriner kliniğine götürmeye başladık. serumlar ve deri altı iğnelerle dört gün geçti. bu arada bize fip olmayabileceğini söylediler. ümitlendim. akabinde veteriner kliniği tatile girdi(gizlinot: eş zamanlı olarak da bizi başlarından attılar tabii), başka bir kliniğe yönlendirildik. burada yine fipten şüphelenildi. sonra kortizonlu ve izotonik serumlu bir haftalık tedavi... peşinden fip sonucu verebilecek olan birtakım kan ve chem testleriyle safran'ın fip olduğu yine doğrulandı ve üstüne beş günlük, bağışıklık ilaçlarının başrolde olduğu bir tedavi daha gördü.

  çocuğum aralıksız iki haftadan fazla tedavi görmüş... taş olsa çatlar. nitekim bahsettiğim kortizonlu tedavinin ardından çocuk iyi olacağına kötüye gitti. ayakta duran, itiraz eden çocuk pelteye döndü. hareketsiz, mutsuzdu. güya iyi gelecekti bu tedavi. gerçekten zaman kaybetmemize neden oldukları için çok kızgınım ama daha çok safran adına kızgınım. bu çocuk bir can taşıyor ve bu hastalık onun için zaten yeterince acıya sebebiyet veriyor. bunu yapmaya değer miydi?

  söylemeye gerek yok, safran'ın yaşamı bizim için önemli ve elbette tedaviyi sürdürüyoruz. bu kez tavsiye üzerine gittiğimiz bir başka klinikte, probiyoterapi görüyor safran. yarın ikinci seansını olacak. dördüncü seanstan sonra olumlu etkileri görebilecekmişiz. bu arada boncuk gözlü, masum suratlı çocuğum kuru mama yiyen, ortalığı arşınlayan bir çocuktan boynu bükük, yerinden kalkamayan, çişini altına yapan, ağzına mamasını şırıngayla verdiğimiz bir çocuğa dönüştü. bunları bu hastalık da yapmış olabilir, kabul, fakat zaman kaybetmemize yol açan kortizonlu tedavide de kabahat buluyorum. kesinlikle safran'ıma iyi gelmedi. orada devam etmemeliydik. gelgelelim bilgimiz yoktu ve tedavi parası kadar yol parası da gidiyor, sahiden elimizde fazla alternatif yoktu o sıra. lanet olsun, ne diyeyim.

  ben önemli değilim ama bir ara saçımı taramayı, uyumayı, yemeyi unuttum ve ondan başka bir şey düşünemiyorum. para toplamayı da sürdürüyorum. umarım iyi olacak. dualarınızı, dileklerinizi, iyi enerjilerinizi bekliyorum. safran'ın mümkün olduğunca çok insanın maddî ve manevî desteğine ihtiyacı var. lütfen bugün tatlı ve sevgi dolu bir sarmana kalbinizde yer ayırın. onu geri kazanmak istiyorum.

  27 ağustos 03:02

  468. karantina günlerine girmeden hemen önce bir cesaret sokağa atılacak bir yavruyu sahiplendim. ilk defa kedi bakacağım için biraz tedirgin olsam da kısa zamanda müthiş bir mutluluk hissediyorsunuz. yaklaşık 4 aydır benimle kısa sürede kocaman bir adam oldu. kedi bakımı çok kolay. yemek, su, tuvalet kabı temizliği yeter diyorlardı haklılar ama bu sadece sakin kedilerde geçerli.

  benim yavrum tam anlamıyla hiperaktif. bir saniye durmuyor, düz duvara tırmanıyor, ısırıyor, televizyona atlıyor. Sakinleştirmek için izlemediğim eğitim videosu kalmadı. Bir sürü oyuncak aldım hepsini parçaladı. Bazen sadece koltukta oturmak istiyorum her an uçarak gelip ısırıp gidiyor.

  uzun lafın kısası ne kadar sakin ve sessiz bir ortam olursa olsun onun da kendine ait bir karakteri olduğunu asla unutmayın. eğer hareketli bir kediniz varsa gün içerisinde fazlasıyla oyun oynatın. tüm bunları göze alarak ve tabii sabırlıysanız sokaktaki tüm canlara yuva olabilirsiniz. lütfen onları unutmayalım.

  21 ağustos 12:32

  467. 3.5 aylık bir kızım var. Sayesinde evlat sevgisini tattım. Gerçekten bambaşka bir hismiş. Küçük patili dost değil bildiğin yaradana gurban olam anasının miyavı diye sevdiğim kendim doğursam ancak bu kadar seveceğim evladım. 

  20 ağustos 15:22

  466. ben ki bebekçe konuşan insan görünce cringe'lerden cringe beğenen birisiyim, kızlarımın yanında bebek dili ve edebiyatı bölüm başkanı oluyorum. 

  17 ağustos 15:36


  465. yaklaşık 4 yıldır bir kedim var. düzenli aşılarını sağlık kontrollerini yaptırdığım. eski evimiz 3.kat konfeksiyon duvarlarına bakan sadece bir boşluktan sokak görünen bir yerdi kedim camın mermerine çıkar balkonda rahatça izlerdi. camları açık bırakıp rahatlıkla saatlerce eve gelmezdik sorun olmazdı pısırıktı korkardı biraz. ama bu kedim bahçe katı ev alıp taşınınca canavara dönüştü dışarıda çok kedi olduğundan koku alıyor ve beni bırakın diye yalvarıyor resmen. camalrda sineklik var kedi görünce bir pati darbesi yetiyor onu itip çıkmasına. herkes kaçacak bu hazırlanın diyor ama kedisi olan dostlar anlar evladımı nasıl bırakayım ben. vücut tasması aldım şimdi onu bekliyorum belki ara ara ben gezdirirsem tatmin olur. akıl verebilecek süslüm morartırsa sevinirim.

  4 ağustos 10:54

  464. Bir şu başlığa bakınca bir de instagramda hospiveteriner hesabına girince veteriner hekim olup her gün böyle yavrucukları yumurasım geliyor :d

  2 temmuz 12:22

  463. 2 kardeş. :) Anneleri o kadar güzel ki o kadar güzel bakıyor ki, severken anlamlı ve uzun bakıyor. Bebişler beni görünce kaçıyorlar ama çok güzel bir şey oldu. Ben annelerini sevip ''keşke bebeklerini de sevsem yaa..'' diye içimden geçiriyordum. Anne kedi yine bana uzun uzun baktı ve gidip bebeklerin saklandığı deponun kapısının önünde onlara seslendi. Miyavlama olarak da değil, ağzını iki kere oynattı hafifçe gırıldadı ve bebekler kafalarını çıkarıp önce annerine baktılar sonra bana doğru koştular. Anne yine dönüp geldi yanıma güzel güzel bakarak. Ben bebeklerle oynarken o da bir köşede kendini temizliyordu. Delirmemek elde değil. O kadar güzeller ki. Sahipsiz değiller en azından. 2 sokak arkamdaki site çok güzel bakıyor hepsine. Ben de her sabah gidip mıncıklayıp yumuşturuyorum. :)

  ilgili medya:
  1
  12 haziran 10:25