yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (496)
  • medya (593)

  496. geçen hafta perşembe günü kaldırımın ortasından daha yeni doğmuş, gözleri kapalı, göbek bağı bile üstünde olan kedi bulmuştuk. tahminen 2-3 günlüktü anca. normalde yeni doğan kedileri alma taraftarı olmasam da kaldırımda bile zor belli olduğu için eve katıp annesini aramaya başladık. annesini baya aradık çevrede hatta mahallenin tüm kedilerini bilenlere sorduk yeni doğuran veya hamile bir kedi var mıydı çevrede diye. kimse bilmediği için bizde kaldı. süt anne bulmuştum vermek için ama ne zaman vereceğim konusunda haber vermediği için ona da veremedik bir türlü. bulduğumuz gibi zaten pet shoptan süt tozu ve biberon alıp onla beslemeye başlamıştık. süt anneye vermezsek 4 haftalık olana kadar bizle kalır sonra dışarıda bakmaya devam ederiz diyorduk.(gizlinot: bulunduğumuz mahallede düzenli mama veren bizle birlikte çok insan olduğu için kafamız rahat bir şekilde mahallede bakabilirdik)

  iyiydi aslında bu 1 haftadır. mamasını iştahla içiyordu, tuvaletini düzenli yapıyordu, göbek bağı düşmüştü. üşümesin diye sürekli sıcak su torbasında yatırıyorduk. annemler diğer eve gittiği için onlarla beraber 1 saatlik bir araba yolculuğu yapmak zorunda kalmıştı salı günü. belki ondan etkilenmiştir bilmiyorum. bu sabah saat 10'da yine iyimiş, mamasını yemiş uyumuş. sadece normalde sürekli ağlarken bugün çok ağlamamış ve bedeni soğukmuş biraz. sıcak su torbasını yenileyip ısıtmışlar bedenini. mamasını yedikten 2 saat sonra da ölü bulmuşlar. bulalı 1 hafta olsa da alışmıştık yine de. ilk günler çok küçük ölür bizle diye düşünüyordum ama 1 haftadır yaşattığımız için bu ihtimali unutmuştum. umarım bu 1 haftada onu iyi bir şekilde yaşatabilmişizdir.

  17 haziran 17:47

  495. Tam kapanma sebebiyle köye getirdiğim yavrum etraftaki kuşlar, sinekler yüzünden kafayı yemek üzere. Tabi şehirde bu kadar hayvan popülasyonuna şahit olmadı daha önce. Etraf hep bahçe kaybolur gider diye kapıyı da açamıyoruz, ki bi akşam kaçtı evden sabaha kadar aradık kendisini. Kapıyı açtırmak için meeeooııııvvvv meooıvvvıııvvv diye nağmeli nağmeli ağlıyor. Annem yakında konuşur bu diyor. Konuşsa keşke.

  ilgili medya:
  1
  16 mayıs 14:28 16 mayıs 17:22

  494. Bir onceki girdimde bahsettiğim demir'e hala yuva arıyoruz. Çok fazla beğeni geldi ama bir mesaj bile gelmedi. Lütfen eğer bir çocuk sahiplenmeyi dusunuyorsaniz demir önceliğiniz olsun. O mucize bir kedi. Yer: Ankara

  9 mayıs 15:48


  493. Ankara acil sahiplendirme

  Size Demir'den bahsedeceğim.

  Demir 6. Kattan yere düştü ve büyük çabalar sonucunda şu an sağlıklı bir kedi. Kaza sonrasında oyle bir haldeydi ki yaşaması mucize. Eski sahipleri onu yaşanan olay üstüne para vermemek için ölüme terk etmişken hayvanseverler tarafından tedavisi yaptırıldı. Geçici yuvada başka kediler yüzünden stres olduğu ve onları da strese soktugu için artık orada yapamayacak. Aylardır yuva aransa da ona evini açacak bir kişi bile bulunamadi. Bu son şansımız. Lütfen, lütfen Demir'e yuva bulalım. Hayata hiç olmayacak bir anda tutunmusken onun tekrar sokağa düşmesine izin vermeyelim. Ayrıntıları Instagram: @patisahiplenankara sayfasından okuyabilir ya da direkt benimle iletişime geçebilirsiniz. Ben aracı olarak iletişimi sağlarım.

  ilgili medya:
  1
  7 mayıs 19:45 7 mayıs 20:29

  492. ailenin parçası, evin bireyi, allah'ın lütfu, mütemadiyen sevgi manyağı yaptığım biricik aşkım. kendisi biraz sosyal mesafe takıntılı, iyi masaj yapar ve libidosu son zamanlarda çok yükseldi. seviyorum merkez!

  22 mart 04:09

  491. gayet gözü açık uyuyabilen hayvandır... kendinden geçmişçesine, hareketsiz, ölmüş gibi! ben ilk fark ettiğimde "olamaz, olamaz!" moduna girmiştim... aynı paniği aniden bir başkası yaşamasın diye şuracığa not düşüvereyim dedim.

  21 mart 20:51 21 mart 20:51

  490. Yaklaşık 1 yaşında erkek kedim var. Kendisini bugün kısırlaştırdık. İlk defa bugün onu bu kadar çaresiz gördüm. Narkozun etkisiyle sağa sola çarpıyor, yere yığılıp kalıyor. O halde bile kucağıma tırmanmaya çalışması beni yanında istemesi mahvetti beni. Yatağını güzelce hazırladım, evin farklı noktalarında sevdiği yerlere battaniye serdim ama saatlerdir kucağımda uyumayı tercih etti. Kafasını göğsüme yasladı arada bi gözünü açıp patisiyle yüzümü okşuyor. Benim hayatım boyunca bu kadar sevildiğimi hissettiğim bir başka an daha olmadı be sözlük.

  6 mart 21:37


  489. Bir adet kayıp olanının ilanını burdan bildirmek istediğim hayvandır. Ankara kahramankazan selpa ceva lojistikte tasmalı kedi bulunmuştur. Bir haftadır orda bakılıyor. Sahibi gidip ordan alabilir. Fotoğraflarını ekliyorum ayrıca ilan verilebilecek aktif bir yer varsa önerileri de bekliyorum. (link: https://eksiup.com/p/ij465851vwc9 )

  (link: https://eksiup.com/p/uw465855vcim )

  28 şubat 13:07

  488. Bir adet sahiplenmeden insanların neden bu kadar kedi diye delirdiğini anlamak imkansızdır. Ben köpek insanıyımdır normalde ama evde imkanım kediye el verdiği için sokakta sevdiğim, kendini zorla sevdiren bir kızı 5 ay önce sahiplendim ve o günden beri nerde olursam olayım aklımdan çıkmıyor, gün içinde eve gitmek istiyorum bir an önce. Evlat sevgisi buna benzer bir şey olsa gerek

  ilgili medya:
  1
  1 şubat 01:59

  487. Pembe tombul göbekli olanı en lezzetlisidir. Daha önce tattığım hiçbir tat bu göbeği öptüğümde aldığım tatla eşdeğer olamıyor maalesef. 

  Göbeksizi de harikadır ama göbekli olanı bi başka. 

  ilgili medya:
  1
  31 ocak 20:00

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar