girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

1. zamanında müdahale edilmezse kedilerde körlükle sonuçlanabilen bir enfeksiyon. bu konuyla ilgili birkaç şey paylaşmak istiyorum.

bu iltihabın tedavisi çok kolay, günde 3-4 kez birkaç gün boyunca iltihaplı göze damla damlatarak kedinin gözlerindeki iltihabın geçmesi mümkün.

kullanabileceğiniz damlalar:

gentagut 3 küsür, genta 5 küsür lira. eczaneden satın alıp gözü iltihaplı bir kedi gördüğünüzde bu damlalardan birini damlatarak kedinin kör olmasını engelleyebilirsiniz. yakınlarınızdaki bir kediyse takibini yapmak o kadar zor değil çünkü bir şey yapılmazsa kedi için kalıcı bir zarar oluşturabilecek ciddi bir duruma dönüşüyor.

ben iki kedide daha ilk damlada gözün açılmasına iltihabın gerilemesine, 3 günde tamamen geçtiğine şahit oldum.

uzman değilim daha bilgili olan yazarlarımız başlığa destekte bulunabilirler. ufak da olsa bi bilinç oluşturursak ne ala

14 haziran 2017 22:37

2. Ben kimyasal kullanmayı çok sevmediğimden soğutulmuş papatya çayını makyaj pamuğuyla pansuman şeklinde yapıyorum. Ve daha hiç sorun yaşamadık. Şu güzel (link: https://seyler.eksisozluk.com/kedi-bakiminda-veterinere-goturmeden-de-yapilacak-alternatif-uygulamalar Entryi) de buraya bırakayım benim için çok faydalı oldu, umarım sizler de memnun kalırsınız.

15 haziran 2017 01:12