yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (266)
  • medya (48)

  266. yani kedilerle çok haşır neşir olma durumum olmadı aslında. ama bir arkadaşımla 7. sınıftan beri tanışıyoruz, evinde de çok kez kaldım. kedisini hiç sevmiyordum, ilginçtir o da beni çok seviyordu. kimsenin yanına yaklaşmayan kedi sürekli yanıma geliyordu. garip hayvanlar valla.

  16 nisan 17:07

  265. Evin köpeğini örnek alıp, yatakta yorganın altında uyuması.

  16 nisan 10:22

  264. kumunu ne zaman temizlesem gidip gözümün içine baka baka kakasını yapıyor ben elimde kürekle kalıyorum. belli bir saati yok sabah da temizlesem akşam da inadına yapıyor resmen. mecburen temizlerken odanın kapısını kapatıp onu dışarda bırakıyorum. şapşal oğlum benim.

  15 nisan 11:23


  263. Kedilerimizden bir tanesi biz sahiplendiğimizde minicikti. o kadar küçüktü ki, o dönem çok fena yağmur yağıyordu, sürekli su birikintilerine düşüyormuş. Annesi ölmüş, başka bir anne kediyi emmeye çalıştıkça da yavrum hep dayak yemiş. Arkadaşımın acil aramasıyla gittik ve top gibi, küçük -gerçek manada- anahtarlık gibi bir kediyle eve döndük.

  Şimdi 3 yaşında. Her yağmur yağdığında beni bulup bağırarak mama istiyor ve hırslı bir şekilde yiyor. Normalde aşçı komşumuzun ona özel hazırladığı şeylere bayılmasına rağmen, yağmur yağdığında bizimle olmalı ve kuru mama yemeli. Diğer türlü ortalık birbirine giriyor. Canını alıyoruz zannedersiniz öyle bir bağırma.

  Mahallemiz ve komşularımız hayvanlar açısından son derece güvenli olduğu için, istediği gibi sokakta takılıyor. Bir de kocaman bir sokak köpeği var baktığımız. Hayvan naif kelimesinin karşılığı gibi, mükemmel bir karakter. onunla bizim kedi kanka, kedi köpeğin kafası kadar. Artık yağmur yağdığında ikisi geliyorlar yanıma, biri bağırıyor diğeri ağlıyor. O kadar masumlar ki...

  15 nisan 06:18

  262. Bir tanesi beni annesi sanıyor ve 1,5 yaşında olmasına rağmen emiyor. Kıyafetin üstünden neresi denk gelirse emikliyor. Kedi nasıl memeden kesilir bilmiyorum. Zamanla geçer diye bekliyorum.

  14 nisan 22:28

  261. Yem kabında belli oranda mama yoksa sürekli miyavlaması. Yem kabı hafif dolu olunca oturup kıtır kıtır yemeye başlıyor. Bir de yem kabında yem olmasına rağmen evden birinin ona eşlik etmesini istiyor. Eşlik eden Yoksa yem yemeyip, arkamızda oda oda dolanıp miyavlamaya devam ediyor. Son olarak da eğer bizi çok özlemişse asla ayakta iş yapmamıza izin vermiyor. biz oturana kadar miyavlamaya devam ediyor. Oturduğumuz saniye kucağımıza atlayıp onu okşamamızı istiyor, sonra da göbek açıp uyuyor. 

  14 nisan 16:14

  260. küçük yağlı boya tüplerimi koyduğum bir kutum vardı. ağzına kadar dolu, kenarda açık dururdu. ara ara bir koku alıyorum, kaynağını bulamıyorum. bir gün malzemelerimi düzenleyeyim dedim. bir de baktım bizimki o kutuyu kedi kumu olarak kullanıyormuş meğer, çişini yapıyormuş. bir kez de suç üstü yakalamıştım.

  14 nisan 03:07


  259. bugün oyun oynuyorduk. ben yatağımdaydım o da yatağıma zıpladı. ben elimi kaldırıyorum o da elime atlamaya çalışıyordu (en sevdiği oyun). atlamaya çalışırken bir anda yataktan düşecek gibi oldu sonra hemen çarşafa tutunup toparlandı, yukarı çekti kendini. ben de kendisine epey güldüm o sırada. sanırım kendisine gülmemden utandı ve yaklaşık bir iki dk boyunca gözlerini boşluğa dikti, hiçbir şey yapmadan(gizlinot: jsjsjsjsjsj) o kadar komikti ki o hali. kardeşime anlattım diyor ki "niye utandırıyorsun kızımı?"(gizlinot: jsjsjsjsjjs)

  14 nisan 00:52

  258. Banyodayken içeri almazsam kapıya kafa atıyor ve kuyruğu sıkışmış gibi avazı çıktığı kadar bağırıyor içeri alana kadar... Ben yanında olmazsam asla uyumuyor ve ben uyuduğumda da uyanıp merdivenlere koşarak bir şey olmuş gibi cırtlak cırtlak bağırıyor...

  Uzun süre yalnız bırakıp il dışına çıktığımda 3 gün bir şey yedirememişti kimse ve şimdi evden kımıldamaya korkuyorum................

  Gecenin köründe her yere depar atmak ve kafama zıplamak gibi huyları var.

  Bazen kendini koşarken kaybedip poposunu bir yerlere çarpıyor.

  Ayakkabılığa çıkıyor uyanmazsam ne bulduysa atıyor ve benim kedim sanırım yüksekten korkuyor asla çıktığı yerlerden geri inmiyor. İndirmem içinde tekrar bağırmaya başlıyor.

  Dublexe çıkmak için aralıksız miyavlama rekoru 20 dakika. (gizlinot: yeni uyanmıştım ve tansiyon problemim olduğundan ayağa kalkamıyordum)

  Evden başka biriyle terasa çıkınca 5 dakika durmuyor ama sanki eziyeti bana gibi saatlerce benimle terasta durup içeri sokmak istediğimde kavga ediyoruz.

  Biri onu sevmeye kalkınca onu dövüyor bende onu sevmeyince beni dövüyor.......

  Her bulduğu şeyi getirip yatağımın altına itiyor, yatağım king boy ve şimdiye kadar altından neler neler çıktı tahmin edemezsiniz.

  Bazen kendimi 6 aylık bebeği olan anne gibi hissediyorum.

  Bence en garip özelliği her söylediğime cevap veriyor. Hayır dediğim her şeyde kenara çekiliyor.

  Beni anladığını biliyorum ama bazen öyle zekilikler yapıyor ki...

  Ah diyorum keşke insan versiyonun olsa. Bugün nikahı basardım.. Benim canım sevgilim.

  16 kasım 2020 03:31 16 kasım 2020 03:33

  257. dün masadan sallama kekik çayı paketini alıp kaçtı. koltuğa koymuş, saatlerce paketi yaladı, ısırdı, kendinden geçti. zamanında ne kedi otları almıştık da hiç ilgilenmemişti. normal kekiğe de gitmiyor hiç. acaba kekik çayında mı bir naneler var diye düşünmüyor değilim.

  9 ekim 2020 12:19