• linki kopyala
  • şikayet et

kefir

girdi yaz
medya ekle
  • girdiler (50)
  • medya (1)

50. Sağlıklı diye içmeye başladığım, tadına henüz alışamadığım yoğurdumsu.

Annem teyzemden maya almış o yüzden markettekiler hakkında hiçbir fikrim yok.

Market sütü değil de köy sütü kullanıyoruz tabi bazen evde köy sütü bitince market sütüyle yaptığımız oldu.

Normalde direkt sade olarak tüketiyorum ama az önce üzerine zerdeçal, karabiber ve zeytinyağı ekleyip tükettim. Böyle içimi biraz daha zor oldu tabi ama sağlık için devam edeceğim.

Yakın zamanda tadına alışabilmeyi umuyorum.

24 eylül 21:03

49. gebelikteki mide yanmasına iyi gelen, prebiyotik ve probiyotik değerinin yüksek olduğu söylenen, fermente süt ürünü içecek.

"kefirin tadının birçok kişiye garip gelmesinin sebebi, damağımızın yoğurt ve ayran tadına alışkın olmasıdır" demişti bir diyetisten. ben hamilelikte o kadar çok kefir tükettim ki bir süre sonra ayran tadı bana garip gelmeye başlamıştı. oğlum da ek gıdaya geçer geçmez başladı kefir tüketimine, hala çok severek tüketiyor kuzucum. ben de bu durum karşısında aşırı mutlu oluyorum. neden? çünkü bağırsak ikinci beyin!

(link: https://www.dunya.com/dunya-kitap/bagirsak-ikinci-beyin-mi-haberi-329907 bağırsak ikinci beyin mi?)

18 eylül 16:46 - 18 eylül 16:48

48. Bir dönem sağlıklı diye ballı muzlusunu alıp günde bir kez tüketiyordum. Sonra biri marketten alınan bi işe yaramaz diyince, o ufacık hevesimde gitti. Hiç içemiyorum şimdi. 

17 eylül 21:18

47. Annemin devamlı içirmeye çalıştığı çok yararlı gıda. Annem evde kendisi yapıyor uzun sürre kullandığı bir maya vardı çok ekşi oluyodu ve ben içmiyodum ama şimdi yeni bir maya buldu bununla aynı ayran gibi oluyo. Süslüler bu kadar övdüyse içilir.

17 eylül 01:56


46. doktorumuz kefir için "ölüm hariç herşeye faydası var" diyor, gerisini siz düşünün. ben uzun zamandır içiyordum.

ek gıdaya başladığı an Bebeğimi de alıştırdım, bayılıyor kendisi, aşırı seviniyorum bu duruma :)

17 eylül 01:01

45. içmeyi, sevmeyi çok istediğim ama kapağını açınca bile o kokusuna dayanamadığım sağlıklı içecek.

bir gün cesaretimi toplayıp meyvelisini deneyeceğim, benim gibi yeni başlayanlar sadesinden başlamasın. resmen bir daha denemeden önce bi recovery süreci istiyor.

arkadaşlar nasıl içiyorsunuz ya??

16 eylül 22:31 - 16 eylül 22:32

44. Kabızlık için birebir.üstelik sindirim sistemini oldukça hızlandırıyor.ben diyet yaparken bol bol su içmeme rağmen maalesef kabız olabiliyorum.o zamanlarda kefir imdadıma yetişiyor.

16 eylül 11:56

43. Kefir işinde Ekeri tek geçerim. Özellikle İçimin tadı benim midemi bulandırıyor. İçine biraz taze nane, Himalaya tuzu ve karabiber. En fes bir şey oluyor. Ben sade tüketemiyorum. Benim gibi midesi hassas olan süslüler yemeklerin yanına bu şekilde de demeyebilirler. 

16 eylül 10:31

42. bugünlerde kendisine sardım. kabızlık problemim vardı iyi geldiğini duymamla almam bir oldu. ilk başta eker'in meyvelilerinden kayısı-şeftali ve çileklisini alıp denedim. bu arada kayısı-şeftali olanı derdime derman oldu. meyveli yoğurt gibiydi. daha sonra fazladan şeker tüketmemek için sadesinden aldım. içim ve altınkılıç markalarınkileri denedim. içim'e göre altınkılıç daha güzeldi. kabızlık problemime çare oldular(gizlinot: nazar değmesin kabızlık çok kötü bi şey :().

izmir'de olup ev yapımı kefir için mayasını paylaşmak isteyen süslü varsa kendisine kahve ısmarlayabilirim.

16 eylül 03:30

41. yaklaşık 2 haftadır hemen hemen her gün tüketiyorum ancak hazır olduğundan sanırım ben belirli bir etkisini hissetmedim. altınkıkıç olanını tercih ediyorum ben, tadı da çok hoşuma gittiği için içmeye devam edicem ama sanırım faydalarını anlayabilmek için doğal olanını tüketmek gerekiyor.

11 eylül 14:04