girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (64)
  • medya (1)

64. dane, kefirzadem markalı ürünü tavsiye ederim, çok ürün denedim ancak en lezzetlisi bu oldu, süleyman demirel üniversitesinin ürünüymüş, üniversite analizinden geçtiği için, içim rahat tüketiyorum. devamlı düşen bağışıklığıma çare olsun diye kullanmaya başladım bu ürünü, umarım iyi etkileri olur..

3 mayıs 13:51

63. Ben bunu evde kendim mayalıyorum. Bence gereksiz pahalı, hem de ilave şeker içerebiliyor. 

Eskiden AOÇ'nin vardı onun tadı efsaneydi ama şimdi hala var mı bilmiyorum.

 Neyse evde kendi mayalamak isteyenler için şunu diyebilirim şu ana kadar hiç tutmadığı olmadı ve ne kadar çok bekletirseniz o kadar ekşi oluyor ben çok ekşi sevmediğimden genelde 24 saat bekletiyorum. 

25 nisan 12:07

62. şişkinliği azaltan ve hafif ekşi bir tadı olan içecek. biraz daha ekşimiş halini de çok seviyorum ama, (yazar: bill) 'in yaşadığı şeyi yazın ben de yaşadım. dikkatli olmak ve kefiri olabildiğince çabuk tüketmek gerekiyor.

24 nisan 20:29


61. çok garip bişey oldu

Dün kefirin tadı eksimiş geldi masamın üstüne koydum birkaç yudum aldıktan sonra. Sabah video izliyordum, birden patlama sesi geldi, şarj patladı diye düşündüm, aynı anda üstüme bişeyler yağdı, şarjin patladığına emindim ama bu süt gibi şey de neydi. önce bilgisyarain fişini çektim. sonra anladım ki kefir mayalanmış, mayalanmış sonrada patlamış. şu an odam yoğurt gibi kokuyor. Tavanı sildim ama leke kaldı. Valla bunu da yaşamadım demem

fotoğraf eklemeye çalışıyorum ama ekleyemiyorum bir türlü

24 nisan 16:43 24 nisan 17:36

60. Bir pırasa, bir bamya, bir brokoli gibi başta ailem olmak üzere çevremdeki çoğu kişiyi şaşırtarak bayılarak içtiğim içecek. Çok seviyorum ya. "Günde 1 bardaktan fazlası zarar" diyerek annem ufak bi sınır getirdi bana. Hatta aynısını süt için de söyledi sonra bi günde iki şişe sütü tek başıma bitiriyorum diye ama onda yemedim. Normalde sağlıklı deyince sevmediğim şeyleri bile yapmaya yatkınımdır ama bunu sağlıkla ilgisi olmadan seviyorum ya inşallah yararını görüyorumdur hayırlısıyla.

17 nisan 21:43

59. Üç dört gündür altınkılıç markasının ballı-muzlu kefirine dadandım,allahım o ne güzel bir tat.çocuk gibi mutlu oluyorum içtikçe.sindirim sistemime de iyi geldi,şişkinliği alıyor.tek sorun meyvelilerin içinde şeker olması.şu muzlunun şekersiz olanını yapar mısınız sayın üreticiler? Deneyin lütfen,muz severlerin tadına bayılacağına eminim.birdahaki market alışverişimde şekersiz sade kefir alıp denemeyi düşünüyorum,eminim onu da seveceğim.

16 nisan 23:35

58. hassas mideme iyi gelen içecek. Bir ara çok mide ağrıları çekerdim, düzenli olarak kefir tüketmeye başlayınca geçtiler. ilaç kulanma taraftarı olmayıp mide ağrıları çeken süslüler varsa sade kefire bir şans verebilir.altınkılıç olanı tüketiyorum.

22 mart 14:12


57. meyve aromalılarını hiç sevmediğim fermente süt ürünü.

çoğu kişinin aksine ben sadesini çok seviyorum, evde de mayalıyorum sık sık. yapımı hiç zor değil, tutmuyor diyenler var, eski darı patlağına benzeyen mayalarla mayalamak daha zor, süt olması gerektiğinden çok az daha sıcak olduğunda kefir tanesi(mayası) eriyor, ve tutsa bile kefiri süzüyorsunuz, içinde bir dahakine mayalamak için taneyi ayıramıyorsunuz. ama tek kullanımlık mayayla tutturmak çok kolay.

asitli, şekerli içecekler de ne, yapın için işte süslüler,miiss gibin mis!

21 mart 21:21

56. Hem zayıflatıyor hem de sindirim sistemini rahatlatıyor, laktoz intoleransınız varsa altınkılıçın laktozsuz kefirini öneririm , eker de yumusak içimli , tarcınla tadı gayet guzel oluyor ben en cok ananas yanına da kefir içmeyi seviyorum ödem attırıyor

21 mart 20:19

55. Sade kefir içemeyenlere içine bir ton chia tohumu dökmelerini önerdiğim içecek. Bir yemek kaşığı chia o ekşi tadı aldı, şu an bir taşla iki kuş hissediyorum.

21 mart 20:11