girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

13. çocukken hiç sevmezdim, baya baya kaçardım hatta. ilk içtiğimde 16 yaşındaydım düşünün. nasıl olmuş da kendimi böyle güzel bir şeyden mahrum bırakmışım üzülüyorum. hem lezzetli hem de sağlıklı bir çorba. her derde deva cinsten.

4 kasım 18:51

12. Hastayken içildiğinde günlerce devam edem   burun akıntısını 10. dakikada kestiği deneyimle sabittir. En kuvvetli detokslardan birisidir çünkü. Ayrıca tabi ki en yüksek kolajen oranına sahip besin. Eğer bir kez deneyip bıraktıysanız, muhtemelen düzgün yapan bir yerde yememişsiniz. Güzel yapanını bulunca bağımlısı olmak hiç zor değil.

4 kasım 03:32

11. Çok severim.Kendimi şımartmak istediğim zaman kelle paça çorbası ısmarlarım.Kolajen deposudur kendileri.Ama içinde kolestrol da bulunduğundan ve kalorili olduğundan aslında bana uygun değildir.Ama öyle severim ki her seferinde yerken kemiklerim bile doydu derim.

14 eylül 18:51


10. En son 12 yaşındayken ayağım kırıkken zorla içirmişlerdi. İlk ve son içişimdi o günden sonra bir daha ağzıma sürmedim. 

14 eylül 18:18

9. etini yiyemiyorum ama, kaşıkla etini süzüp içebiliyorum. o halde yemek, sevmekse. Hastasıyımmmm!

14 eylül 11:59

8. süslü sekmesinde yer aldığına göre süslülüğümüzün önemli bir parçası olan çorba çeşidi.

14 eylül 02:31 14 eylül 06:01

7. ahhh olsa da içsem.. bol sirke ve sarımsaklı.. mmm... keşke yapmasını da öğrensem. öğreneyim bu yıl. karar aldım.

14 eylül 00:00


6. Süslü sekmesinde ne işi olduğunu anlamadığım çorbadır. "İçelim güzelleşelim" düşüncesiyle mi bu sekmede acaba :D 

tanım: yapılışı biraz zahmetli olsa da içerdiği besin değeri nedeniyle çok faydalı ve besleyici olan bir çorba. bağışıklık sistemini güçlendirir.

13 eylül 23:35 21 ekim 10:44

5. gerçekten binbir derde deva olan çorbadır, özellikle de biz kadınlar ileriki yıllarda kemik erimesine yakalanmamak veya hasarları en aza indirmek için haftada min 2 defa içmeliyiz.

özellikle de pul biberli ve sarımsaklı şahane bir şey oluyor :)

13 eylül 21:09

4. başta cilt ve saç olmak üzere kemikler, eklemler ve vücuttaki yara berelere çok iyi gelen kollajen ve sağlık deposu çorba.

ben kelle olanını değil de sadece paça olanını içebiliyorum. tadını da çok seviyorum özellikle bol limon, az sarımsak ve kararında acı ile muhteşem oluyor. ancak ne yazık ki sürekli içebildiğim bir çorba değil, senede toplasan 3 ya da 4 kere içiyorumdur. özellikle dışarda yemek yemeyi tamamen bıraktığım son iki yılda çok nadir sebeplerden dışarda yemek zorunda kalırsam ilk tercihim paça çorbası oluyor.

faydaları saymakla bitmez. hepimizin çevresinde duyduğu hikayeler vardır zaten çeşitli hastalıkların kelle paça içilerek iyileştirilmesiyle ilgili (gizlinot: swh). benim de her güne kelle paça çorbası içerek başlayan (gizlinot: bu kadarının abartı olduğunu düşünüyorum gerçi ama) bir tanıdığımın cildi ve saçları baya baya iyi.

bilinen faydalarını da göz önünde bulundurup haftada en az 2-3 kere içmeye karar verdim fakat evde yapmak için çok zahmetli bir çorba olduğunu düşünüyorum. öyle olmadığını düşünen varsa bi tarifini alırım (gizlinot: swh).

13 eylül 20:31 13 eylül 21:22