girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

11. Çok severim.Kendimi şımartmak istediğim zaman kelle paça çorbası ısmarlarım.Kolajen deposudur kendileri.Ama içinde kolestrol da bulunduğundan ve kalorili olduğundan aslında bana uygun değildir.Ama öyle severim ki her seferinde yerken kemiklerim bile doydu derim.

14 eylül 18:51

10. En son 12 yaşındayken ayağım kırıkken zorla içirmişlerdi. İlk ve son içişimdi o günden sonra bir daha ağzıma sürmedim. 

14 eylül 18:18

9. etini yiyemiyorum ama, kaşıkla etini süzüp içebiliyorum. o halde yemek, sevmekse. Hastasıyımmmm!

14 eylül 11:59


8. süslü sekmesinde yer aldığına göre süslülüğümüzün önemli bir parçası olan çorba çeşidi.

14 eylül 02:31 14 eylül 06:01

7. ahhh olsa da içsem.. bol sirke ve sarımsaklı.. mmm... keşke yapmasını da öğrensem. öğreneyim bu yıl. karar aldım.

14 eylül 00:00

6. bayıla bayıla içtiğim çorbadır. antep usulü yapılanı sevemedim nedense bir tek. kollajen deposudur. tabi Cilt için en iyi kollajen kaynağı balıkta vardır ama olsun bu da iyidir kemiklere fayda sağlar. istanbul  da yapan yerleri bilen varsa mesaj kutuma bekliyorum

13 eylül 21:15

5. gerçekten binbir derde deva olan çorbadır, özellikle de biz kadınlar ileriki yıllarda kemik erimesine yakalanmamak veya hasarları en aza indirmek için haftada min 2 defa içmeliyiz.

özellikle de pul biberli ve sarımsaklı şahane bir şey oluyor :)

13 eylül 21:09


4. başta cilt ve saç olmak üzere kemikler, eklemler ve vücuttaki yara berelere çok iyi gelen kollajen ve sağlık deposu çorba.

ben kelle olanını değil de sadece paça olanını içebiliyorum. tadını da çok seviyorum özellikle bol limon, az sarımsak ve kararında acı ile muhteşem oluyor. ancak ne yazık ki sürekli içebildiğim bir çorba değil, senede toplasan 3 ya da 4 kere içiyorumdur. özellikle dışarda yemek yemeyi tamamen bıraktığım son iki yılda çok nadir sebeplerden dışarda yemek zorunda kalırsam ilk tercihim paça çorbası oluyor.

faydaları saymakla bitmez. hepimizin çevresinde duyduğu hikayeler vardır zaten çeşitli hastalıkların kelle paça içilerek iyileştirilmesiyle ilgili (gizlinot: swh). benim de her güne kelle paça çorbası içerek başlayan (gizlinot: bu kadarının abartı olduğunu düşünüyorum gerçi ama) bir tanıdığımın cildi ve saçları baya baya iyi.

bilinen faydalarını da göz önünde bulundurup haftada en az 2-3 kere içmeye karar verdim fakat evde yapmak için çok zahmetli bir çorba olduğunu düşünüyorum. öyle olmadığını düşünen varsa bi tarifini alırım (gizlinot: swh).

13 eylül 20:31 13 eylül 21:22

3. Tam bir şifa kaynağıdır. 10 sene önce üniversite okuyan teyzemin ev arkadaşı çok kötü bir trafik kazası yaptı bütün kemikleri kırıldı 6 ameliyat geçirdi doktor beslenmesine dair bol bol kelle paça içsin dedi biz o zaman dalga geçiyor falan sanmıştık ama cidden ise yarıyormuş araştırdık. Ben çok seviyorum bol sarımsak sirke falan bi de acı da severim zaten mis gibi valla :)

7 şubat 2017 21:20 7 şubat 2017 21:21

2. (bkz: yiyecek içecek sevgisiyle gurur duymak)

anneannemin tabiriyle lezzettir, sağlıktır, kuvvettir.

kas ve iskelet sisteminin özellikle eklemlerin, bağışıklık sisteminin dostudur.

içeriğindeki hayvansal proteinler, vitamin yönünden zengin hayvansal yağlar, doğal kolajen sayesinde cilt sağlığı ve güzelliği için de oldukça yararlıdır.

ayrıca bu başlık sayesinde ufaktan değinmek isterim, bağırsak sağlığının ve sindirim sisteminin, insanın bütüncül sağlığı için ne denli kritik önemde olduğunu keşfedildikçe hayvansal protein ve hayvansal yağ yönünden zengin besinlerin sağlığımız açısından önemi her geçen gün bir defa daha vurgulanıyor.

bu güzelliklerin kıymetini hep bilen bir insan olarak severek tüketiyorum.

7 şubat 2017 21:16