yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  21. >Eğer sevmediğin bir bölümde okuyorsan artık yatay geçiş midir dikey geçiş midir bilemem yeter ki koşarak uzaklaş. Aman bu bitsin bakarım dalgama deme bir bakarsın sen de bitmişsin. Ha oldu da geçiş vs mümkün değil öyleyse koşarak terapiye git ruh sağlığını ne kadar koruyabilirsen kardır.

  >İçinde kalmasın hiçbir şey arkadaşlıklarında söyle kime ne söylemek istiyorsan. 

  >En değerli sensin. Senin mutluluğun kimseninkinden sonra gelmesin.

  dün 01:37

  20. Yapmayın arkadaşlar kimse 20 yaşında hayatın sırrını çözmüş olmuyor.

  Engellenecek başlıklarda bugün.

  10 haziran 12:48

  19. henüz 16 yaşındasın ne fırtınalar kopuyor içinde bunu bir sen bilirsin. kimseye anlatmazsın, anlatamazsın, anlatsan da anlamıyorlar dersin belki gerçekten anlamıyorlar.

  benim gibi yapma, gençliğinin tadını çıkar. sen kendini bilirsin eğer sonradan kafaya takacaksan hata yapmamaya çalış ama hata yaparak öğrenir insan. yine de dikkat et kalbine, kıramasın hiç kimse.

  keşke şu an sana sarılabilsem ama korkuyorum seni de ağlatacağım diye. ağlayacağın tek şey ne kadar güzel arkadaşların, dostların olduğunu fark ettikçe gelen mutluluk vesilesiyle olsun.

  ne diyebilirim ki çok hızlı geçecek her şey, bir bakmışsın uğruna uykusuz kaldığın şeyler, kişiler gözünün önüne gelmiyor ama hissettirdikleri içini acıtıyor.

  -özür dilerim 16 yaşımdan

  10 haziran 03:43


  18. Öncelikle bu harika başlık için başlığı açan süslüme teşekkür ederim. Bu mecrada açılan en güzel başlıklardan biri olmuş.

  Ben 26 yaşındayım bu sene 27 olacağım kendimden 5 yas kucuk 20lerin baslarindaki susulume bir kac nasihat etmem gerekirse;

  - Universiteyi ciddiye al derslerini onemse, mumkunse uzatma, hayata mumkun oldugunca erken atil. 

  - üniversiteyi de boş boş okuma, üniversitede katılabileceğin oluşumları araştır, bölümüne göre staj imkanlarına bak. küçük düşünme büyük resmi görmeye çalış. bir hedef, ideal oluştur. bunun için eğer okulun bu konularda aktifse mutlaka size sunulan etkinlikleri staj fırsatlarını vs takip et. ek olarak meslekten insanlarla da görüşüp konuşup tavsiye alabilirsin, kimsenin geri çevireceğini sanmıyorum. Meslekle ilgili yapabileceklerine ilişkin kafanda en azından bir çerçeve çizilmiş olur. 

  - ingilizceyi mutlaka hallet. Lama cimi olmayan bir konu. mezun olduktan sonra bir de onun derdine düşme okuldayken bir şekilde hallet.

  - kendinin kiymetini bil. Bu yaslarda insan kendini cok hor kullaniyor. Odak noktan kendin olsun kendini gelistirmeye ve yetistirmeye odaklan. bol bol oku her şey hakkında bir fikrin olsun. 

  - bos yere kilo alma nasil olsa veriyorum diye. Daha o yaslardan spor aliskanligi kazanmaya calis ve yediklerine dikkat et nasil baslarsa oyle gider. kendine bak ve özen göster.

  - ask mesk islerine cok takilip gitme flort et gorus, deneyim kazan kesinlikle cok onemli ancak oyle kimseye kapilip girme. Su an karsina cikan erkeklerin senin kiymetini anlayacak kapasiteleri pek olmayacak. Onlarin donemi 25'inden sonra basliyor.

  - Çevre onemli. Cevreni genis tut. Insanlarla tanis vakit gecir sosyalles kendini kapatma. 

  - En onemlisi gucun yettigince iyi kotu gez dolas bu yaslarda yapilacak en onemli sey tecrube kazanmak. Gezmek gormek cok onemli. Mumkun oldugunca her yeri gez her seyi yap. illa çok paran olmasına gerek yok. az bir para ile de pek çok yeri gezebilirsin. mümkün. 

  - Saglam arkadasliklarin adimi da bu yaslarda atiliyor. Arkadaslarini dikkatli sec. yaninda kendini mutlu hissetmedigin kimseye tahammul etme, drama queenlerden, ilgi manyaklarindan uzak dur. Yaninda kendini degerli hissettigin, sana gerçekten bir şeyler katabilecek dostlarin olsun gerisi gerçekten zaman kaybı. Oyle dostluklar bulmaya gayret et ve bunu koru.

  - ve en önemlisi hayal kur. asla ama asla seni heyecanlandıran bir hayalin peşinden gitmekten vazgeçme.

  her şey gönlünce olsun canım süslüm :)

  28 aralık 2020 16:41

  17. 22 yaşındaki süslüler cesaret her şeydir risk alın ve unutmayın uzaklaşmak özgürlüktür.

  26 aralık 2020 18:03

  16. 20 yaşındaki süslülere: O kadar makyaj malzemesini hayatta kullanamazsınız, almayın!

  26 aralık 2020 13:58 1 ocak 12:35

  15. Birikim yap güzeller güzeli süslüm. 

  Alıveriş yaparken hep en uygun fiyatlısını ara.

  Cildine bebeğin gibi bak ve hepsinden de önemlisi;

  Kendini sev ve hep en iyisine layık olduğunu bil.

  26 aralık 2020 13:13


  14. Asla ama asla yüzünüze iğneli epilasyondan baska bir kalıcı epilasyon yaptırmayın hele hele ipl, alex filan kesinlikle. 3 tane incecik tüy için yüzünüzü komple erkek sakalına döndürmeyin. Para biriktirin, zaman harcayın, gerekirse ufak tefek lekeleri göze alın ama iğneli epilasyon yaptırın.

  26 aralık 2020 04:29

  13. Ey sevgili 35 yaş burdaysan ses ver ! Pek az burda 35'ler sanki, ondan diyorum.

  O güzel 30'larin kıymetini bil ve unutma çok gençsin. Insan anlamıyor epeyce yaş aldım sanıyor ama 40 olup da bir 30'lu yaşlar fotoğraflarına bakıyorsun ki ohooo epey de gencmisim diyorsun. Keyfini sür.

  25 aralık 2020 23:32

  12. Ne olursun, ilk önce kendini sev...

  25 aralık 2020 23:06