girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (157)
  • medya (1)

157. Kendini sev, şarkıları sev, hayvanları sev.

Sahip olduğun tüm güzel şeyler için teşekkür et. 

Hayallerinden asla vazgeçme, elinden ne geliyorsa yap.

Kimseye sıkı sıkıya güvenme.

Toksik insanları, ilişkileri hayatından çıkar.

Kimseye kulak asma. 

18 temmuz 20:56 18 temmuz 21:05

156. *dış görünüşüne önem vermeye başladın şimdi sıra sosyal hayat ve okulda. sınava çok az kaldı, o kitabı al ve çalışmaya başla. bu kadar sürede ne olur ki deme. ne yapsan artı olarak döner.

*kütüphaneye üye ol artık. kaç aydır erteliyorsun. masandaki kitabı okumaya başlamıştın devamını getir. isim ve önemli olayları unutmamak için not alarak oku.

*harcamalarının listesini tut. teyzenin nasihatini unutma. kahvaltıya çok paran gidiyor biraz daha erken uyanıp hazırlamaya çalış.

*yeni bir dolap aldın sırada çalışma masası yaptırmak var. marangoza git.

*insanların arasına girdiğinde oluşan baş ağrını görmezden gel. sosyal ol. konuşmaya çalış.

*her şeyi neden diye sorgula. kendini savun. tacize karşı susma.

*seni istemeyen insan kim olursa olsun uğraşma, çünkü akıp giden zaman bir daha geri gelmeyecek ve dönüp baktığında keşke demek istemezsin. hayatını yaşa.

5 haziran 11:08

155. kibar ol!

Okur ol!

Gezgin ol!

Mutevazı ol!

4 haziran 17:17


154. Yapamadığını her şeyde panik olma. Herkes ilk yaptığı şeyde zorlanır. Azmet, çalış.

Bu hayatta seni bırakmayacak insanlar sadece ailen. O yüzden onlar dışındaki insanlara ne hak ettiğinden az değer ver ne de çok.

Güzel düşün, güzel olsun.

7 nisan 00:02

153. Kimseye muhtaç olmamak için çalış

 Hedefini belirle

Akışına bırak

Değerli olduğunu hisset

6 nisan 19:31 6 nisan 19:34

152. başkalarının, senin modunu düşürmesine izin verme. gerçekten ağzı olan konuşuyor çünkü. hiçbir zaman herkesi memnun edemeyeceksin, o yüzden öncelikle kendini memnun etmeye bak. önemli olan da bu zaten, önce senin içine sinsin yapacağın şey.

herkes düşünmeden konuşuyor, bunun adı dobralık değil öküzlük. seni kıran insanlara tepki ver, susma, alttan alma. bunun hiçbir faydası yok. sesin çıktığı kadar seni dinleyecekler, susarsan sustuğunla kalacaksın.

sabırsız bi' insan olmak en zayıf noktan belki, ama beklemeyi öğren artık. senin için adım atmayan insanlara sen de adım atma. seni değersiz hissettiren insanların peşinden koşma. bırak; gerçekten harcadığın zamana, enerjiye değmiyor.

ve en önemlisi de hayallerin için çalış. hiçbiri imkansız değil, emek vermen lazım sadece. tünelin ucu güzel bir yere çıkacak, inanıyorum.

5 nisan 21:32

151. aklını başına al ve geleceğin için bir şeyler yap

sen yapmazsan kimse yapmayacak çünkü

bu hayatı sen yaşıyorsun

tadını da al, zevkini de çıkar tamam ama emek vermen gereken yerde sorumluluktan kaçma

5 nisan 20:30


150. hayata sıkıca tutun.biliyorum çoğu zaman boşlukta hissediyorsun ama içinde ufacık da olsa bir umut zerresi var,yok deme olmasa çabalamazdın biliyorum var.

daha sosyal ol,yeni insanlarla tanışmaktan korkma.

hiçbir insan en başından beri yanında değildi,sonunda da olmayabilir bunu kabullen.zaman ve mekanlar insaları değiştirir.

sevdiğin insanlardan vazgeçtiğin için üzüldüğünü biliyorum ama olması gerektiği zamanlarda yanında değillerdi ve sen bunu kabullenemezsin bir daha aranız iyi olmayacaktı zaten.

son olarak bir gün elbette başını omzuna koyacak birisi çıkacak karşına,o zamana kadar hikayedeki yan rollerin seni üzmesine izin verme.

5 nisan 20:06 5 nisan 20:07

149. Farkındayım yavaş yavaş deliriyorsun ama her muhabbeti goygoy ve randoma bağlama. Motivasyon kaynağın kendinden başkası olmasın. Bir de allah aşkına kaşını bıyığını al artık.

5 nisan 19:43

148. Artık şu makyajı çıkar! Beş dakika makyaj silmemek için stolklamadığın insan evladı kalmadı, bu gidişle soy ağacı uygulaması yerine sen hizmet vermeye başlayacaksın.-.

5 nisan 17:56