girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (162)
  • medya (2)

162. Hamur işi, kızartma, Abur cubur ve paketlenmiş ürünlerden kaç güzelliğine, sağlığına düşman onlar.

Derslerini dinle not tutmayı unutma.

Hayatına düzen kat. 

Cahille sohbeti kes zamanını kendine ayır. İlgili arkadaşını ara, sor diğerlerini es geç. Görüşmek isteyen illa zaman yaratır sana.

Kendi önceliklerini unutma değer verdiğin insanlara da iyi davran yarını bilemezdin.

Günde 3 litre su iç. 

Sağlıklı beslen.

Bir şeyin güzelini almaya çalış. az olsun öz olsun temiz olsun. Kendini tanıyarak giyin herkesin üzerinde olan moda şeylerden uzak dur.

Yapabildiğin kadar yürü çünkü hem kafan berraklaşır hem cildin güzelleşir.

9 kasım 20:18

161. Değer verildiği kadar değer ver,senin için çabalandığı kadar çabala

9 kasım 15:44

160. Daha iki hafta önce yolda görsen tanımayacağın insanların evinde, yatağındasın. Sırf migrenin tuttu diye seni yatırıp, üzerine battaniyeler örtüp, tüm ışıkları kapatıp çıktılar evden. Ne evin vardı, ne kalacak yerin, ne de bir yatağın. Ne arkadaşın vardı, ne bir destekçin. Şimdi telefonlar yağıyor, gel seni sırtlayıp hastaneye götürelim diye. Hayret ediyorsun, daha bir iyiliğin dokunmadı kimseye, daha kimseyi kaldırmadın düştüğü yerden. Hak ediyor muyum diye düşünüyorsun. Düşünme bunları. Karşılıksız, beklentisiz, çabasız sevilmenin ne olduğunu unutmuşsun. Kocaman bir ailen olmuş, yalnız değilsin artık. Unutma.

8 kasım 21:37 8 kasım 21:38


159. -çaba göstermeye devam et, vazgeçme. -ekmek yeme. -erken uyan. -meyve ye. -ve en önemli madde su içmeyi unutma. bazı günler içtiğin su döktüğün göz yaşından daha az oluyor.

8 kasım 20:51 9 kasım 15:25

158. Daha fazla para harcama,para idaresini öğren artık

15 ekim 23:39

157. Zaman kavramının neresinde yaşamak istediğini unutma.

15 ekim 03:23

156. Evindeki sevimli dostunun kum kabını temizlemeyi bir daha unutma, yoksa sen yorgun argın evine gelip ders çalışmaya oturduğunda, içindeki küçük iblisi aktive edip gözünün içine baka baka yastığının üstünden yatağa, yorgana, yerlere, çıkardığı sese epeydir gıcık olduğunu bildiğin ısıtıcı fanına şırıl şırıl işer. Ha eğer ki bi b*k yedin yine unuttun temizlemeyi, o mutlu mutlu sabahtan beri tuttuğu çişini yaparken yanına gitme sen de nasibini alırsın yaptığı bu ayinden. Aynı zamanda biliyorum bunları yaparken yüz ifadesi happy three friends'deki şeytani karakterlere benziyordu ama o aslında seni çok seviyor canım adı bile yumoş bi kere hiç olur mu sırf pisliğine yapmaz sana bunu o yanlışlıkla olmuştur yanlışlıkla.

Bahsettiğim çizgi film karakterinin görseli ektedir efenim.

ilgili medya:
1
14 ekim 15:57 14 ekim 15:59


155. "Toy çağımda bir öğüt vermişti babam, hala küpedir kulağıma. 'Ne zaman' demişti, 'birini tenkide davranacak olsan, hatırdan çıkarma, herkes senin imkanlarında gelmemiştir dünyaya!'' ve nezaketten asla vazgeçme. Kim bilir sana aksi davranan insan belki tüm gece hasta çocuğuna bakmıştır, kimin neden neye kızgın olduğunu bilemezsin, kendinde arama her şeyi. Bencil olma. Yapılan her davranışı sanaymış gibi yorma. Herkes bir şeyler olmaya çalışsın sen sadece yaşa, hak yemeden, kalp kırmadan, yormadan.

13 ekim 15:15

154. kendime not 1 : bir daha annenden bir şey isteme, istemek için arama. daha çok sinirin bozuluyor ve etkisinden kurtulamıyorsun uzunca bir süre.

13 ekim 13:52

153. kimseye asla kendinden çok değer verme, ödün verme.

kendine saygın olsun

7 eylül 17:17