yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (228)
  • medya (3)

  228. en ufacık şeyi bile büyük dramlar haline getiren insanları çevrende tutmanın seni nasıl yıprattığını sözlük vb. gibi mecralarda dolaşırken dahi anlıyorsun. senin hayatın yangın yeri olmuşken onun misal veriyorum kırılan tırnağına ağlamanı bekleyen insanlarla ilişkini asgari düzeyde tutman ruh sağlığın bakımından en hayırlısı. hadi öpüyorum yanaklarından simeranyalıcım.

  13 ocak 16:22

  227. Hasta olma. İnsanlar seni hasta ve keyifsizken sevmezler(gizlinot: Terlediğini bildiğin için gecede 3 defa uykundan zıplayarak uyanıp kuru tişört giydirdiğin kişi de dahil.). Göğsünün ağrısından zor nefes alırken yalandan gülümsemek zorunda değilsin, iyiymiş gibi davranmak zorunda hiç değilsin. Hastaysan hastasındır, birileri "hasta numarası" yaptığını ima etse de iyileşmek için kendine bakmaya devam et. Suyunu dahi kendin al, biliyorum olmuyorsun ama yine de kimseye yük olma. Yanıbaşındaki kim olursa olsun, eğer hasta ise "nasılsın? Ağrıların nasıl? Birşey yedin mi? Benden birşey ister misin?" diye sor, yeter artık dermiş gibi "iyileştin mi? Hala iyileşmedin mi?" Diye garip sorular sorma. Hasta birine "sen hasta olmayı sevdin belli ki", "iyileşmek istemiyorsun herhalde" denmez. Durum farkındalığı konusuna eğil, belki sende de eksik vardır. Kimsenin sağlık durumundaki olumsuzluktan dolayı sana kendini berbat hissettirmeye hakkı yok, durumunla ilgilenebilir ya da ilgilenmeyebilirler. Ancak durumundan rahatsız olmaları normal değil, o yüzden sen de bunu normal karşılama, kendini kötü hissetme, sen suçlu değilsin. Uyurken yanına yedek giysiler çıkar, kimse gelip ateşine terine bakmaz. Biri bir başkası için gerçekten birşeyler yapmak istiyorsa zaten yapar. Yapmıyorsa umrunda değildir, kendi başının çaresi olmak değersizlik değil güçtür.

  13 ocak 15:45 13 ocak 18:17

  226. seni zaten iyi durumda görüyorum ama atasözlerini boşver. (gizlinot: "herseyini fazlası zarar"mış sözde)

  daha çok sev, daha çok sabret, daha çok gül, daha çok çalış, daha çok oku ama asla kendinden başka kimseye daha fazla güvenme!

  13 ocak 10:40 13 ocak 11:36


  225. Senin hayallerin, inşaa etmen gereken bir hayatın var. Neleri aşıp geldin ne dualar ettin ne çırpınışlarda bulundun.. Hepsini hatırla kendini aramaya devam et. Kendini kaybolmuş hissettiğinde hayallerini hatırla. Güçlü ve cesur ol. 

  25 aralık 2019 20:29

  224. Senden nefret ediyorum

  24 aralık 2019 11:47

  223. Bağlanma ihtimalin olan her şeyi elinin tersiyle hayatının dışına itiyor ve bir daha arkana bile bakmıyorsun. Gerçekten bu kadar korkmaya gerek var mı? Olmamalı. Ama neden bu hale geldiğini ikimiz de biliyoruz, o yüzden sana kızamıyorum. Umarım bir gün iyileşebilirsin. 

  24 aralık 2019 01:33

  222. Herkes sende bi seyler olduğunun farkında. Herkesten giderek soyutlanıyorsun. Bilmiyorum sonun ne olacak

  23 aralık 2019 23:29


  221. Geçmek zorunda hissettiğin köprüleri kendiliğinden yaktığında bırakıyorsun "dayı" demeyi; köprüyle dalaşacağıma dolanbaçlı yamaçları dolaşırım diyebildiğinde kolaylanıyor sarp yokuşlar... Beyaz atlı prensini beklemekten ve hatta bulmaya çalışmaktan vazgeçip aşkın varlığına kanıt olarak çevrendeki mutlu çiftleri gösterdiğinde buluyorsun belki de aşkı ve onun erişilmesi gereken gerçek manasını. Sevgini insanlardan başka şeylere yönlendirdiğinde büyüyor kalbin, dünyaları seviyorsun. Senin hayatının oscar ödüllü bir romantik komedi değil de ortalama IMDB puanlı bir dram olduğunu kabullenebildiğinde gülebiliyorsun en çok. Yalnızlığın herkes kadar senin için de bir ihtimal olduğunu idrak ettiğinde güçleniyorsun tek başına. Affettiğin kadar barışıyorsun kendinle; serbest bıraktığın kadar kendini, özgürleşiyorsun. Unuttuğun kadar hatırlanıyorsun belki de; ya da önemsemediğin kadar önemseniyorsun.

  Sevgili Aylakmadonna, sana iç sesinden bildiriyorum, hayatı ve oynadığı küçük oyunları kolay öğreniyorsun ve çok güzel büyüyorsun...

  #SuyaYazılanYazılar

  23 aralık 2019 22:09

  220. "bitmiş", "mükemmel"den iyidir. sen konuları bitirmeye bak, mükemmel olsun diye kasma. bitirince yapıyorsun çünkü canım benim.

  13 aralık 2019 09:34

  219. Olmasından korktuğun şeylerin ihtimali zaten düşük. Senin bunları derinlemesine düşünüp felaket senaryoları yazma sebebin anksiyeten. Bu yüzden bu düşünceler aklına geldiğinde hemen uzaklaştır ve güzel şeyler düşünmeye çalış. Zamanını çalmaktan ve strese girmenden başka hiçbir işe yaramıyor tüm bunlar, bırak onları güzel şeyler düşün pozitif enerjiler yay. Beyninin kontrolü senin elinde, gittikçe bu düşüncelerden arınmayı öğreneceksin söz veriyorum. Hayat her şeye rağmen güzel.

  13 aralık 2019 00:20