yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (0)

  57. Yaptırıp çok memnun kalanlardanım ben de. Benimkinde keratin sürüldü, saçım sarıldı, bir süre bekletildi ve sadece kurutuldu. Üstünden düzleştiriciyle geçilen keratin bakımı değil o keratin botox, diğer adıyla amerikan fönü. O saçlara çok zarar veriyormuş süslüler ondan uzak durun. Keratin bakımın amacı adı üstünde bakım yapmak, düzleştirme vaadi yok. Yaklaşık 1-1.5 ay etkisi sürdü bende. Saçlarım inanılmaz parlıyordu ve kabarıklığı geçmişti. Bu kadar pahalı olmasa her ay yaptırırdım saçlarıma çok iyi gelmişti

  23 temmuz 21:39

  56. aslında başlığa yazmak için daha uzun süre geçmesini bekleyecektim ama kendimi tutamıyorum. yaptıralı 2 hafta 5 gün oldu tam olarak. öncelikle saçlarımdan bahsedeyim. aşırı kuru, kırık, kırılgan, kazık gibi bir saçtı. benim için her açıdan eziyetti. saçımı önce şampuanla yıkıyordum, sonra saç kremi ve saç maskesi. banyodan çıktıktan sonra saç açıcı spreyler, yağlar, durulanmayan saç kremleri... bunlara rağmen saçım yine çok kötüydü kesinlikle şekil almıyordu. saçımı tepede toplasam bile bebek saçlarım o kadar kötü, kuru bir haldeydi ki elektrik çarpmış gibi havaya dikiliyor ve kesinlikle inmiyordu. korona dönemi olmasa gider kuaförün elinden öperdim o kadar söylüyorum şu 2 hafta 5 gün benim için o kadar güzel geçti ki anlatamam. şu an saçımı sadece şampuanla (bkz: yves rocher low poo shampoo) yıkıyorum ve çıkınca da kurutuyorum bu kadar. 1 kez saç uçlarıma argan yağı sürdüm o kadar. çok mutluyum keşke daha önce yaptırsaydım. yaptırmadan önce çok fazla çekincem vardı yaklaşık 3 ay kadar araştırma yapıp öyle gittim. kuaförün kullandığı ürün native base markaydı kesinlikle gözümde, burnumda, genzimde yanma olmadı. youtubedaki neredeyse bütün keratin bakım videolarını izledikten sonra paranoyak olmuştum ama herhangi bir sıkıntı olmadı. bir de "saçına çok fazla ürün sürüyormuşsun belki ondan kötü olmuştur" diye düşünmüş olabilirsiniz belki arkadaşlarıma anlattığımda bu geri dönüşü aldım çünkü ama önceden saçıma kullandığım ürünleri bırakmayı denedim, olmadı saçım eskisinden de kötü oldu. her neyse, özetle ben memnun kaldım. ama unutmayın ki herkesin deneyimi farklı oluyormuş saç yapısına göre, kuaföre göre, kullanılan ürüne göre. gerçekten saçınız benimki gibi çoook kötü durumdaysa denemeye değer diye düşünüyorum. ve son olarak biraz erken memnuniyetimi belirttiğimi düşünüyorum eğer olumsuz bir şey yaşarsam sonradan burayı güncelleyeceğim.

  edit: buraya bir güncelleme yapmak istedim. olumsuz bir düşüncem hala yok. girdime göre 11 temmuzda yaptırmışım ilk bugün 4 eylül hala etkisi devam ediyor saçımda yumuşaklık olarak. saçımı hiç ıslak bırakmıyorum yukarıdan saç kurutma makinesini tutup tarayarak kurutuyorum. saçım hala çok kabarmıyor ama yaz sıcağından dolayı saçlarımın terleyip kuruyan kısımları biraz kabarıyor ama o kadarcık da olur normal diyorum ben. hala low poo shampoo kullanmaya devam ediyorum, başka bir ürün kullanmıyorum saçıma çok iyi geldi. ayrıca saçıma 2 defa maşa yaptım ikisinde de hiç olmadığı kadar doğal oldu saçlarım daha yumuşak olduğu için çok güzel tuttu çok mutluyum. etkisinin hala devam etmesini saçıma iyi bakmama da bağlıyorum. saçımı yağlanmadan yıkamıyorum kesinlikle zaten normalde çok kuru saçlarım var. aşırı fazla ürün kullanmadığım ve pandemi dolayısıyla dışarı çıkmadığım için saçlarım normalden iyice geç yağlanmaya başladı. kendime bir banyo bonesi edindim malum bu sıcaklarda duşsuz durulmak bazen günde 2 defa duş alma ihtiyacı duyuyor insan. o bonemi takıp güzelce duşumu alıyorum. saçımı ıslak bırakmıyorum ve sülfatsız şampuan kullanıyorum. bu 3 kurala uyunca zaten keratin bakımından alınabilecek maksimum verim alınıyor. tabii şu an ilk yaptırdığım gibi değil etkisi yavaş yavaş gidiyor ama hala kalan etkisi bile çok güzel. etkisi geçince tekrar yaptırmayı planlıyorum.

  22 temmuz 23:16 4 eylül 22:34

  55. bu işlem kuaför abartması değildir. şirketin kuaförüne kasım ayı sonunda ve ocak ayı sonunda olmak üzere 2 kere yaptırdığım ve işimi gerçekten kolaylaştıran bir işlem bana göre. saçlarım düzleştirmekten artık tarak bile giremez hale gelmişti. kestirmek de hiç istemiyordum çünkü zaten geçen sene haziran ayında başka bir kuaför elektrikli, dalgalı ve kabarık saçımı küte yakın bir uzunlukta kesmişti. kafam tas gibi olmuştu ve aylarca saçımı yarım yamalak toplamak ya da derli toplu dursun diye sürekli düzleştirmek zorunda kalmıştım. dolayısıyla tekrar kestirmek benim için bir seçenek olmadığından keratin bakıma karar vermiştim. saçım önce tuzsuz şampuanla yıkandı. ardından boya sürer gibi keratin sürüldü. 40-45 dakika beklendi ve sıcak fön çekildi. bana hemen bile yıkayabileceğim söylendi, ben de ertesi gün yıkadım zaten. şimdi gelelim etkilerine:

  *saçım daha az durdu, ki çok gür ve elektriklidir yukarıda da dediğim gibi. ben bu görüntüyü sevdim. cadı gibi kafayla gezmekten sıkılmışım meğer.

  *saçlarım gerçekten dümdüz oldu. ama asla kafama yapışmadı.

  *saçımı yıkayıp kurutup yatıyordum, sabaha fönlü saçla uyanıyordum. iş hayatı için inanılmaz kolaylık.

  *saçımın yağlanma hızı arttı. duş aldığımın ertesi günü değil, bir sonraki günün akşamı saçım yağlanmaya başlardı normalde. 2.gün öğlene doğru saçım tel tel yağlanmaya başladı. şirkette öğle arası gelmeden saçımı kuaföre yıkatmaya inerdim. o yağ ile günü geçirmem, toplantılara girmem mümkün olmazdı çünkü. burası çok can sıkıcı gerçekten. ancak bu etkiyi ben ilk keratinimde hissettim. 2. yaptırdığımda bu etki azalmıştı.

  *etkisi 2 ay kadar sürdü. bozulmaya enselerden başladı. enselerim kıvırcığa geri dönmeye başladı zamanla. üstü düz, altı kıvırcık saçlarım oldu ki bu da sinir bozucu.

  *tuzsuz şampuan kullandım ilk birkaç hafta evet. ama daha sonra sıkılıp normal market şampuanına geçtim. keratinde bozulma gözlemlemedim.

  *pandemi döneminde olmasak martta tekrar yaptıracaktım. şimdilik yalan oldu. sonbahara doğru tekrar yaptırmayı düşünüyorum. hiç pişman değilim.

  *saçlarım gerçekten yumuşacık, parlak, upuzun gözüktü. ve bence uzamasına da yardımcı oldu.

  *bu süre zarfında saçıma asla hiçbir işlem (boya, düzleştirici vs.) uygulamadım.

  *şirket kuaföründe 120 liraya yaptırmıştım. beşiktaş'ta lüks olmayan, ıhlamurdere üzerindeki bir kuaföre sorduğumda 400 demişti. ben de şirketten ayrıldığım için mecburen dışarıda başka kuaföre gideceğim. değer mi? bence değer. benim saç tipim ve saç yıpranmışlığımla aynı dertten muzdarip olanlar için bence en güzel çare keratin bakımı.

  16 temmuz 09:13


  54. Bu keratin bakımı denen şey benim kendime yaptığım en büyük iyilik olabilir. Önce saçlarımdan ve yapısından bahsedeyim. Kuru, dalgalı dolayısıyla kabarık saçlara sahibim. Öyle buklelerim çok yoldan çıkmış değil ama kuru olduğu için sabah düzgün dursa da gün içinde elektriklenmeye başlıyor. İçimde hep düz saça bir özlem vardır ama artık kabullenip yoluma böyle devam etmeye karar vermiştim. Bu arada saç bakımına da dikkat ederim. Doğal, sülfatsız şampuanlar, kremler, çeşitli yağlar hindistan cevizi yağı da dahil kullanırım. Ama saç kuru yanı ne yaparsam yapayım o pürüzsüz ve parlak görüntüye ulaşamıyordum ve saçım hep bakımsız görünüyordu. Sürekli kuaförler gel keratin bakım yapalım dese de güvenmiyordum çünkü birkaç yıl önce brezilya fönünü deneyip hiç memnun kalmamıştım. Saçım düz olmadığı gibi dalgalarını da kaybedip rezil bir hale gelmişti. Ama artık canıma tak etti ve tüm bu endişelerimi paylaşarak keratin bakımı yaptırdım. Kuaförün söylediği üzere fön gibi olması mümkün değilmiş. Tamam dedim düzgün dursun yeter. Saça bir madde sürüldü sonra fonlendi daha sonra da düzleştirildi. Bunlar yapılırken yanma ya da kötü bir koku ile karşılaşmadım. Ertesi gün tekrar düzleştirilmesi gerekiyor ve bu süreçte 3 gün saça su değmeyecek. Kullanmaya başladığınızda Saçı tepeden tarakla kurutursanız daha iyi sonuç alıyorsunuz. Ben hep o şekilde yaptım. Benim saçım hiç beklemediğim kadar düz oldu ve beni gerçekten şaşırttı. Söyle söyleyeyim fonun ikinci günü gibiydi. Ekstra hiçbir işlem yapmama gerek kalmıyor. Yataktan kalktığım gibi evden çıkabiliyorum ve bu inanılmaz bir rahatlıkmış. Sonunda saçlarım parlak ve bakımlı görünüyor. Ben yaptıralı 4 ay oluyor, ilk yapıldığı kadar olmasa da hala düz. Sadece su an kuruturken biraz daha dikkatli olmam gerekiyor. Ama hala düzlüğü beni tatmin ediyor. Eğer kurutmazsam da çok çok hafif dalgalanıyor ama sıfır elektriklenme. saçlarım aşırı yumuşak önceden biri saçıma dokunsa bile rahatsız olurdum ama su an kendim dokunmadan duramıyorum. Kuaförün söylediği 3-4 aydı ama biraz daha devam edecek gibi görünüyor. Ben ogx markasının şampuan ve kremlerini kullandım sülfatsız oldukları için. Eğer bir türlü başa çıkamadığınız kuru ve sert saçlarınız varsa mutlaka öneriyorum. her şeyi deneyip sonuç alamamış bir insan olarak Hayatımı gerçekten kolaylaştırdı.

  18 mart 21:21

  53. 7 senedir düzenli olarak brezilya fönü yaptırdığım için saçlarım işlemler arası daha çok dayansın, hem de daha sağlıklı kalsın diye ayda 1 kere ya da 2 kere yaptığım bakım keratin bakımı. brezilya fönüne ilk başladığım senelerde fönü yılda 3 kere yaptırmam gerekiyordu, sonra 6 aydan 6 aya indi, şimdi ise yılda 1 kere yaptırmam yetiyor.

  keratin bakımı ürünlerini de yine brezilya bakımının markasından seçtim, adı nuNAAT. zaten brezilya fönünün ömrünü en çok yitiren madde tuz olduğu için ürünlerinde paraben ve tuz bulunmuyor. kendi şampuanının dışında 1 saat kadar beklettiğim saç maskesi var, bunu da duruladıktan sonra bir de leave-in maskesi var. şampuan ve maskeden sonra duştan çıkıp nemi alınmış saça bu leave-in maskesini de sürüyorum ve 10 dakika bekliyorum. ardından fönle kurutarak tarıyorum. saçlarım tekrardan yeni brezilya bakımı yaptırmışım gibi oluyor, ilerleyen günlerde de formunu korumaya devam ediyor. beni en çok mutlu eden ise kırılmaya ve dökülmeye çok müsait olan ince telli saçlarıma güç ve nem vermesi. saçlarımda hemen hemen hiç kırık olmuyor.

  13 şubat 11:53

  52. ben kuaförde 200 tlye yaptırdım 3-4 ay önce. yapılış şekli açısından bence evde yapmaya uygun değil çünkü kuaför ürünü uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyip yıkama vs yapmadan fön çekiyor. fön esnasında süslülerin de belirttiği gibi inanılmaz bir koku ve duman çıkıyor. bu nedenle açık havada çekmişti fönümü. bunun ardından 3 gün yıkamıyorsunuz.

  Benim saçlarımın uçları çok kuru olduğu için yaptırdım ve çok memnun kaldım. hem kuruluk gitti hem de saçlarım dümdüz oldu sanki brezilya fönü çektirmiş gibi. ama işte 2 ay dayandı belki tuzsuz şampuan kullansam daha uzun dayanır mıydı bilmiyorum. 2-3 ayda bir yenilemek gerekir ama ben tekrar yaptıracağımı sanmıyorum yani düzenli olarak o kimyasalı solumak istemem.

  12 şubat 22:55

  51. Havası nemli bir şehirde yaşıyorum ve özellikle yaz döneminde saçlarım çok kabarıyor. senede bir kere yaptırıyorum, evet kötü kokuyor zarar veriyor ama saça her gün düzleştiriciyle daha çok zarar veriyoruz. Senede bir yaptırmaya devam edeceğim. Etkili bir düzlük sağlıyor 

  12 şubat 16:19


  50. benim de yaklaşık 2 ay önce yaptırdığım işlem.saçlarım kalın telli kabarmaya çok müsait hani banyo yaptım saçımı kurutup hemen dışarı çıkayım saçı değil. bu bakım yaklaşık 1,5 saat süren bir işlem saçınıza keratin sürülüp bekletiliyor sonra fön çekiliyor. fön esnasında saçtan keratinden kaynaklı inanılmaz dumanlar çıkıyor kimyasal maddeyi solumamanız gerekiyor.(maske takıyorsunuz falan ama ne fayda) hatta bende inanılmaz bir göz yanması olmuştu.kuaför vantilatör çalıştırıp kapıyı açmıştı fön işlemi sırasında.alttaki süslünün yazdığına katılıyorum güzellik için bu kanserojen maddeyi solumaya değer mi bence değmez.evet bu bakımdan sonra saçlar inanılmaz yumuşak parlak bakımlı ve dümdüz oluyor ama sağlık her şeyden önemli.ben yaptırdım çünkü küçük çocuğum var saçımla eskisi gibi uğraşamıyorum.rahatlık olur diye düşünmüştüm.bir daha yaptırmam.

  12 şubat 11:32

  49. Harik ötesi bir bakım. Saçlarım dalgalı düz kabarık arası bir şey yani tam bir yapısı yok haliyle normal hali çokta düzgün görünmüyor. Yaptırdığım da çok rahat etmiştim her zaman düzdü. Üstelik bunun yanında parlaklığı ve saçlarımın dolğunluğu ekstra güzelliğiydi. Tabi bakım yaptırdığınız kuaförün bilgisine ve kullandığı ürünün kalitesine bağlı. Ben 2 kez yaptırdım. İlk yaptırdığımın etkisi 4 ay gitmişti ve çok memnun kalmıştım. İkinci yaptırdığım ürün diğerinden daha kaliteli ve pahalıydı ama etkisi daha harikaydı. Tam 6 ay boyunca saçım dümdüz kaldı. Sonra bozulma aşamasında da hemen eski haline dönmüyor kabarık düz bir hal alıyor yine o hali bile güzel şekillendirmesi kolay oluyor o halini de seviyorum. Bayadır kendi halinde olan saçlarıma bu başlık sayesinde tekrar yaptırma fikrine girdim bileeee.

  11 şubat 23:35

  48. Dalgalı mı düz mü karar verememis kuru ve epey elektriklenen saçlarıma yaz sonu yaptırdığim bakım. Elektriklenmemesi icin kullanmadığım maske veya krem kalmamıştı iyi ki yaptırmışım dedirtti

  30 ocak 23:40