yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (0)

  52. 7 senedir düzenli olarak brezilya fönü yaptırdığım için saçlarım işlemler arası daha çok dayansın, hem de daha sağlıklı kalsın diye ayda 1 kere ya da 2 kere yaptığım bakım keratin bakımı. brezilya fönüne ilk başladığım senelerde fönü yılda 3 kere yaptırmam gerekiyordu, sonra 6 aydan 6 aya indi, şimdi ise yılda 1 kere yaptırmam yetiyor.

  keratin bakımı ürünlerini de yine brezilya bakımının markasından seçtim, adı nuNAAT. zaten brezilya fönünün ömrünü en çok yitiren madde tuz olduğu için ürünlerinde paraben ve tuz bulunmuyor. kendi şampuanının dışında 1 saat kadar beklettiğim saç maskesi var, bunu da duruladıktan sonra bir de leave-in maskesi var. şampuan ve maskeden sonra duştan çıkıp nemi alınmış saça bu leave-in maskesini de sürüyorum ve 10 dakika bekliyorum. ardından fönle kurutarak tarıyorum. saçlarım tekrardan yeni brezilya bakımı yaptırmışım gibi oluyor, ilerleyen günlerde de formunu korumaya devam ediyor. beni en çok mutlu eden ise kırılmaya ve dökülmeye çok müsait olan ince telli saçlarıma güç ve nem vermesi. saçlarımda hemen hemen hiç kırık olmuyor.

  13 şubat 11:53

  51. ben kuaförde 200 tlye yaptırdım 3-4 ay önce. yapılış şekli açısından bence evde yapmaya uygun değil çünkü kuaför ürünü uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyip yıkama vs yapmadan fön çekiyor. fön esnasında süslülerin de belirttiği gibi inanılmaz bir koku ve duman çıkıyor. bu nedenle açık havada çekmişti fönümü. bunun ardından 3 gün yıkamıyorsunuz.

  Benim saçlarımın uçları çok kuru olduğu için yaptırdım ve çok memnun kaldım. hem kuruluk gitti hem de saçlarım dümdüz oldu sanki brezilya fönü çektirmiş gibi. ama işte 2 ay dayandı belki tuzsuz şampuan kullansam daha uzun dayanır mıydı bilmiyorum. 2-3 ayda bir yenilemek gerekir ama ben tekrar yaptıracağımı sanmıyorum yani düzenli olarak o kimyasalı solumak istemem.

  12 şubat 22:55

  50. Havası nemli bir şehirde yaşıyorum ve özellikle yaz döneminde saçlarım çok kabarıyor. senede bir kere yaptırıyorum, evet kötü kokuyor zarar veriyor ama saça her gün düzleştiriciyle daha çok zarar veriyoruz. Senede bir yaptırmaya devam edeceğim. Etkili bir düzlük sağlıyor 

  12 şubat 16:19


  49. benim de yaklaşık 2 ay önce yaptırdığım işlem.saçlarım kalın telli kabarmaya çok müsait hani banyo yaptım saçımı kurutup hemen dışarı çıkayım saçı değil. bu bakım yaklaşık 1,5 saat süren bir işlem saçınıza keratin sürülüp bekletiliyor sonra fön çekiliyor. fön esnasında saçtan keratinden kaynaklı inanılmaz dumanlar çıkıyor kimyasal maddeyi solumamanız gerekiyor.(maske takıyorsunuz falan ama ne fayda) hatta bende inanılmaz bir göz yanması olmuştu.kuaför vantilatör çalıştırıp kapıyı açmıştı fön işlemi sırasında.alttaki süslünün yazdığına katılıyorum güzellik için bu kanserojen maddeyi solumaya değer mi bence değmez.evet bu bakımdan sonra saçlar inanılmaz yumuşak parlak bakımlı ve dümdüz oluyor ama sağlık her şeyden önemli.ben yaptırdım çünkü küçük çocuğum var saçımla eskisi gibi uğraşamıyorum.rahatlık olur diye düşünmüştüm.bir daha yaptırmam.

  12 şubat 11:32

  48. Harik ötesi bir bakım. Saçlarım dalgalı düz kabarık arası bir şey yani tam bir yapısı yok haliyle normal hali çokta düzgün görünmüyor. Yaptırdığım da çok rahat etmiştim her zaman düzdü. Üstelik bunun yanında parlaklığı ve saçlarımın dolğunluğu ekstra güzelliğiydi. Tabi bakım yaptırdığınız kuaförün bilgisine ve kullandığı ürünün kalitesine bağlı. Ben 2 kez yaptırdım. İlk yaptırdığımın etkisi 4 ay gitmişti ve çok memnun kalmıştım. İkinci yaptırdığım ürün diğerinden daha kaliteli ve pahalıydı ama etkisi daha harikaydı. Tam 6 ay boyunca saçım dümdüz kaldı. Sonra bozulma aşamasında da hemen eski haline dönmüyor kabarık düz bir hal alıyor yine o hali bile güzel şekillendirmesi kolay oluyor o halini de seviyorum. Bayadır kendi halinde olan saçlarıma bu başlık sayesinde tekrar yaptırma fikrine girdim bileeee.

  11 şubat 23:35

  47. Dalgalı mı düz mü karar verememis kuru ve epey elektriklenen saçlarıma yaz sonu yaptırdığim bakım. Elektriklenmemesi icin kullanmadığım maske veya krem kalmamıştı iyi ki yaptırmışım dedirtti

  30 ocak 23:40

  46. Okuduklarıma inanamıyorum. biraz daha güzellik, biraz daha düz saçlar için değer mi?

  Kuaför bunu yaparken, çok doğalmış, sanki Hindistan cevizi maskesi yapıyormuşçasına anlatıyor; sülfat içermiyor, paraben içermiyor diyor. Ee ne içeriyor da o saçlar dümdüz oluyor? Neden fön çekerken dayanılmayacak o koku ortaya çıkıyor? Çünkü formaldehit var! Formaldehit kanserojendir. Son derece zararlı bir kimyasaldır. Keratin proteindir ancak keratin bakımı diye pazarlanan şey bu zararlı kimyasalları da içerir. Yaptırmadan önce tekrar tekrar düşünmekte fayda var. 

  3 aralık 2019 18:50


  45. İlk bakımımı 5 ay önce yaptırdım ve kabarık kalın telli saçlarımı düzleştirmeden hatta bazen kurutmadan bile dışarıya çıkabilmenin zevkini yaşadım 2 ay boyunca. Zaten 2 ay gideceğini söylemişlerdi. Benim saçlarım dalgalı, gür ve kalın telli olduğundan fazlasıyla kabarık maalesef. 120 tlye yaptırmıştım. Bugün de tekrar yaptırdım ve yumuşacık, parlak, rahat kullanımlı saçlarımla mutluyum. Bana kazandırdığı zaman benim için fazlasıyla yeterli. Saçlarımda bir yıpranma gözlemlemedim, aksine çok mutluyum.

  29 kasım 2019 22:55

  44. satın alacağınız ürünle evde kendiniz de gerçekleştirebileceğiniz, pahalı bir bakım çeşidi. daha saç taramayı bilmeyen, saçı tararken kaba ve hoyrat davranan, kıran adamlara "bakım" için güvenemiyorum, üzgünüm...

  16 ekim 2019 20:04

  43. (bkz: Ben bir bok yedim) dedirten.

  merhabalar diyor ve Bu şeyi kendi saçına uygulayan bir birey olarak bu konudaki hislerimi siz sevgili sözlük kullanıcıları ile paylaşma gereği duyuyorum. Kuaför malzemesi satan bir dükkandan ikili set halinde arındırıcı şampuan ve keratin kremi aldım. Markası ceylinn diye bir şey ama küçük bir şehirde bulduğum en pahalı keratin seti de oydu, pahalı olan daha düzgün olur düşüncesi ile onu aldım bilmiyorum. Neyse. Saçıma uyguladım, kuruttum, süper kokuyor. Zaten bir reçete veriyorlar onu uyguluyosunuz, okey harika kolay iş diyosunuz. Düzleştirene kadar. Allahım o ne koku. Neyse dedim, kendimizi zehirlemeyi seviyoruz sonuçta, kokacak. bu şekilde gece yattım,sabah kalktığımda uyuyamadığımı farkettim kokunun verdiği baş ağrısından. Anneme de uyguladık, o da aynı Yılların röflesiz permasız gezmeyen kadını yani rahatsız oldu. İğrenç kokuyor. Göz yakması falan filan yok ama bebek kakası gibi bir koku. Dedim ben gelemeyeceğim buna daha fazla, pes ediyorum. Saçıma suyu bastım. Basmaz olaydım. Köpek koktum, kurutuyorum biraz hafifliyor, azıcık terlesem alttan alttan yine o koku. ağlayacaktım resmen. Üçüncü yıkamaya gitti gibi. Saçlarımın kabarık duruşu da gitti ama tabi düzleşme vs. Olmadı, mucizeler yaratmadı yani. Kokuyu göze alabilen, saçı yatışmayan benim gibilere tavsiye ederim. Ilk defa kısa kıvırcık saçımı kurutarak çıkabildim, iltifatlar da aldım. Sadece krem olarak kullanınca da geçici de olsa yumuşatıyor ceylinn marka krem. Ama kalıcı (ve kokulu) bir sonuç için ısı uygulamak şart.

  19 ağustos 2019 16:32 19 ağustos 2019 16:34