yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (0)

  56. öncelikle belirteyim biraz uzun bir girdi olacak.

  kendimi bildim bileli saçlarım sorunludur. dökülme sorunu olan, ince telli ama buna rağmen birbirine karışık duran ve elektriklenme sorunu olan saçlar düşünün. hepsi bende. bir de bu bakımı yapana kadar rengiyle çok oynadım. sapsarı yapmasam da babylight, kızıl, kızıldan çat diye siyaha dönme gibi üstüste bastım boyayı.

  en son saçlarımın uçları böyle topçuk topçuk oldu sanki ateşe tutulmuş gibi ve kırık doluydu. evde çok maske ve bakım denedim. evde de karışım yaptım hazır maskeler de aldım. araştıra araştıra keratin bakımına denk geldim. birkaç kuaföre sordum orta uzunluktaki saçım için bin tl civarında fatura çıkartınca dedim ben bunu evde yapcam artık o kadar para veremem.

  yağmur vardar'ın videosunda da görünce liquid keratin aldım. bu işlemi de eylül ortası gibi yaptım bu arada. (link: https://www.keratinbakim.com/yanan-sac-keratin-bakim-seti-full şu seti aldım ben) linki olmuştur umarım. şu an fiyat artmış ama ben daha uygun bir fiyata aldım. başka detay ürünleri de var ama hem bütçemi aşıyordum hem de uğraşmam diye almadım.

  sitede yazan detaylara göre saçımı yıkadım, keratinleri sürdüm, yıkadım fönlemeyi yaptım. uygulamayı hem sitesinden hem de internetten didik didik ederek okudum. ben memnun kaldım açıkçası. ilk anda bebek gibi saçlarım olmadı tabii ama o kırık, yanık görüntü gitti. elektriklenme yok oldu. hani yeni fön ışıltısı diye bir şey var ya o görüntü geldi resmen. şampuan falan zaten uzun zaman gidiyor, içinden çıkan 3 şişe keratin var. onlar da bana 2 kere yapacak şekilde yetti. ben 2 ay aralıkla yaptım. tabii bu serumlar sizin saç yoğunluğunuza göre değişir, dediğim gibi benim orta boy, orta yoğunlukta saçlarım var.

  bu arada işlem uzun sürüyor. çünkü saçları kendi halinde kurumaya bırakıyorsunuz. tüm gün evde olduğunuz bir gün seçin. hiç değilse bir 5 saati alıyor bu süreyi kuaförde geçirsem kafayı yerdim sanırım.

  8 ocak 13:42

  55. Saçlara keratin sürülüp bekletildikten sonra kurutulup bir kat fön çekilmesi ve 3 gün yıkamadan keratinin saçta bekletilmesini gerektiren bir işlem. Uygulama akabinde 3 kat fön çektirme, 3 gün üst üste fön çektirme/düzleştirici ile düzleştirme gibi işlemlerle devam eden brezilya fönü gibi uygulamalarla benzese de karıştırılmamalıdır. Çünkü brezilya fönü vb. uygulamalar saçın fönlü şeklini korumayı amaçlarken keratin bakımı yalnızca bakımdır. Saçlardaki elektriklenmeyi, kuruluğu ve buna bağlı olarak oluşan kötü görüntüyü bir nebze hafifletir. Saçların şekillendirilmesini de daha kolaylaştırır. Keratin ısı ile aktifleştiğinden dolayı ilk etapta saçlarda bekletildikten sonra yıkanmadan fön makinesi kullanılması bu sebepten. Ben yaptıralı iki ay oluyor. Sanırım bir ay daha geçtikten sonra tekrar yaptıracağım. Mucize değil ama %70 oranında gözle görülür iyileşme sağlıyor. Şekillendirme için harcanan süreyi azaltıyor. Duş sonrası hiçbir çaba harcamadan yalnızca yukarıdan aşağı doğru kurutarak hızlıca derli toplu bir görünüm elde edilebiliyor.(gizlinot: Örneğin bu mümkün değildi benim için önceden) Saçların kuru ve dolaşık görünümünü düzeltmek için kullandığım duş sonrası bakım yağlarına artık eskisi kadar ihtiyaç duymuyorum. Saçlarım bariz bir şekilde daha yumuşak ve pürüzsüz. Dikkat edilmesi gereken tek şey keratinin saçta kalma ömrünü uzatmak için sülfatsız şampuan kullanmak.

  2 aralık 2020 15:14

  54. Yemin ettim ıvır zıvır her şeyi deneyip görev bilmişcesine buraya yazmaya. 

  Kirpik lifting + 

  Hyaluropen dudak dolgusu + 

  Karbon peeling + 

  Şimdi sıra buna geldi. 

  3 gün önce kesimle beraber yaptırdım. Saçlarım omuzlarımda, kıvırcık dalgalı arası, hışır hışır, katır kutur, elektrikli, kabarık, kalın telli, mısır püskülü kıvamında bir saç. 

  Yani sçaımı sevmeye kalksanız dibinden ucuna gelemezsiniz, o karışıklık içinde bi yerde kaybolur eliniz. 

  Kesimden sonra bakım ürünü sürüldü, yarım saate yakın bekledi, sonra düz fön çekildi. 3 gün yıkamadım. Bu akşam yıkadım. 

  İlk izlenimlerimden memnunum. Saçlarım yumuşak, bakımlı, parlak, sakin duruyor. Kafam karışmasın diye bakım ürünü sürmedim. 

  Şu an kıvırcık değil, hafif dalgalı duruyor. 

  Lülüklerim gitti ama bence değdi. 

  Sonunda erkek arkadaşım saçıma dokunduğunda doğal seçilimden yeni sıyrılmış bir aslan yavrusu seviyormuş gibi mi hissediyor acaba diye düşünmeme gerek kalmayacak. 

  7 kasım 2020 23:14


  53. Yaptırıp çok memnun kalanlardanım ben de. Benimkinde keratin sürüldü, saçım sarıldı, bir süre bekletildi ve sadece kurutuldu. Üstünden düzleştiriciyle geçilen keratin bakımı değil o keratin botox, diğer adıyla amerikan fönü. O saçlara çok zarar veriyormuş süslüler ondan uzak durun. Keratin bakımın amacı adı üstünde bakım yapmak, düzleştirme vaadi yok. Yaklaşık 1-1.5 ay etkisi sürdü bende. Saçlarım inanılmaz parlıyordu ve kabarıklığı geçmişti. Bu kadar pahalı olmasa her ay yaptırırdım saçlarıma çok iyi gelmişti

  23 temmuz 2020 21:39

  52. aslında başlığa yazmak için daha uzun süre geçmesini bekleyecektim ama kendimi tutamıyorum. yaptıralı 2 hafta 5 gün oldu tam olarak. öncelikle saçlarımdan bahsedeyim. aşırı kuru, kırık, kırılgan, kazık gibi bir saçtı. benim için her açıdan eziyetti. saçımı önce şampuanla yıkıyordum, sonra saç kremi ve saç maskesi. banyodan çıktıktan sonra saç açıcı spreyler, yağlar, durulanmayan saç kremleri... bunlara rağmen saçım yine çok kötüydü kesinlikle şekil almıyordu. saçımı tepede toplasam bile bebek saçlarım o kadar kötü, kuru bir haldeydi ki elektrik çarpmış gibi havaya dikiliyor ve kesinlikle inmiyordu. korona dönemi olmasa gider kuaförün elinden öperdim o kadar söylüyorum şu 2 hafta 5 gün benim için o kadar güzel geçti ki anlatamam. şu an saçımı sadece şampuanla (bkz: yves rocher low poo shampoo) yıkıyorum ve çıkınca da kurutuyorum bu kadar. 1 kez saç uçlarıma argan yağı sürdüm o kadar. çok mutluyum keşke daha önce yaptırsaydım. yaptırmadan önce çok fazla çekincem vardı yaklaşık 3 ay kadar araştırma yapıp öyle gittim. kuaförün kullandığı ürün native base markaydı kesinlikle gözümde, burnumda, genzimde yanma olmadı. youtubedaki neredeyse bütün keratin bakım videolarını izledikten sonra paranoyak olmuştum ama herhangi bir sıkıntı olmadı. bir de "saçına çok fazla ürün sürüyormuşsun belki ondan kötü olmuştur" diye düşünmüş olabilirsiniz belki arkadaşlarıma anlattığımda bu geri dönüşü aldım çünkü ama önceden saçıma kullandığım ürünleri bırakmayı denedim, olmadı saçım eskisinden de kötü oldu. her neyse, özetle ben memnun kaldım. ama unutmayın ki herkesin deneyimi farklı oluyormuş saç yapısına göre, kuaföre göre, kullanılan ürüne göre. gerçekten saçınız benimki gibi çoook kötü durumdaysa denemeye değer diye düşünüyorum. ve son olarak biraz erken memnuniyetimi belirttiğimi düşünüyorum eğer olumsuz bir şey yaşarsam sonradan burayı güncelleyeceğim.

  edit: buraya bir güncelleme yapmak istedim. olumsuz bir düşüncem hala yok. girdime göre 11 temmuzda yaptırmışım ilk bugün 4 eylül hala etkisi devam ediyor saçımda yumuşaklık olarak. saçımı hiç ıslak bırakmıyorum yukarıdan saç kurutma makinesini tutup tarayarak kurutuyorum. saçım hala çok kabarmıyor ama yaz sıcağından dolayı saçlarımın terleyip kuruyan kısımları biraz kabarıyor ama o kadarcık da olur normal diyorum ben. hala low poo shampoo kullanmaya devam ediyorum, başka bir ürün kullanmıyorum saçıma çok iyi geldi. ayrıca saçıma 2 defa maşa yaptım ikisinde de hiç olmadığı kadar doğal oldu saçlarım daha yumuşak olduğu için çok güzel tuttu çok mutluyum. etkisinin hala devam etmesini saçıma iyi bakmama da bağlıyorum. saçımı yağlanmadan yıkamıyorum kesinlikle zaten normalde çok kuru saçlarım var. aşırı fazla ürün kullanmadığım ve pandemi dolayısıyla dışarı çıkmadığım için saçlarım normalden iyice geç yağlanmaya başladı. kendime bir banyo bonesi edindim malum bu sıcaklarda duşsuz durulmak bazen günde 2 defa duş alma ihtiyacı duyuyor insan. o bonemi takıp güzelce duşumu alıyorum. saçımı ıslak bırakmıyorum ve sülfatsız şampuan kullanıyorum. bu 3 kurala uyunca zaten keratin bakımından alınabilecek maksimum verim alınıyor. tabii şu an ilk yaptırdığım gibi değil etkisi yavaş yavaş gidiyor ama hala kalan etkisi bile çok güzel. etkisi geçince tekrar yaptırmayı planlıyorum.

  22 temmuz 2020 23:16 4 eylül 2020 22:34

  51. bu işlem kuaför abartması değildir. şirketin kuaförüne kasım ayı sonunda ve ocak ayı sonunda olmak üzere 2 kere yaptırdığım ve işimi gerçekten kolaylaştıran bir işlem bana göre. saçlarım düzleştirmekten artık tarak bile giremez hale gelmişti. kestirmek de hiç istemiyordum çünkü zaten geçen sene haziran ayında başka bir kuaför elektrikli, dalgalı ve kabarık saçımı küte yakın bir uzunlukta kesmişti. kafam tas gibi olmuştu ve aylarca saçımı yarım yamalak toplamak ya da derli toplu dursun diye sürekli düzleştirmek zorunda kalmıştım. dolayısıyla tekrar kestirmek benim için bir seçenek olmadığından keratin bakıma karar vermiştim. saçım önce tuzsuz şampuanla yıkandı. ardından boya sürer gibi keratin sürüldü. 40-45 dakika beklendi ve sıcak fön çekildi. bana hemen bile yıkayabileceğim söylendi, ben de ertesi gün yıkadım zaten. şimdi gelelim etkilerine:

  *saçım daha az durdu, ki çok gür ve elektriklidir yukarıda da dediğim gibi. ben bu görüntüyü sevdim. cadı gibi kafayla gezmekten sıkılmışım meğer.

  *saçlarım gerçekten dümdüz oldu. ama asla kafama yapışmadı.

  *saçımı yıkayıp kurutup yatıyordum, sabaha fönlü saçla uyanıyordum. iş hayatı için inanılmaz kolaylık.

  *saçımın yağlanma hızı arttı. duş aldığımın ertesi günü değil, bir sonraki günün akşamı saçım yağlanmaya başlardı normalde. 2.gün öğlene doğru saçım tel tel yağlanmaya başladı. şirkette öğle arası gelmeden saçımı kuaföre yıkatmaya inerdim. o yağ ile günü geçirmem, toplantılara girmem mümkün olmazdı çünkü. burası çok can sıkıcı gerçekten. ancak bu etkiyi ben ilk keratinimde hissettim. 2. yaptırdığımda bu etki azalmıştı.

  *etkisi 2 ay kadar sürdü. bozulmaya enselerden başladı. enselerim kıvırcığa geri dönmeye başladı zamanla. üstü düz, altı kıvırcık saçlarım oldu ki bu da sinir bozucu.

  *tuzsuz şampuan kullandım ilk birkaç hafta evet. ama daha sonra sıkılıp normal market şampuanına geçtim. keratinde bozulma gözlemlemedim.

  *pandemi döneminde olmasak martta tekrar yaptıracaktım. şimdilik yalan oldu. sonbahara doğru tekrar yaptırmayı düşünüyorum. hiç pişman değilim.

  *saçlarım gerçekten yumuşacık, parlak, upuzun gözüktü. ve bence uzamasına da yardımcı oldu.

  *bu süre zarfında saçıma asla hiçbir işlem (boya, düzleştirici vs.) uygulamadım.

  *şirket kuaföründe 120 liraya yaptırmıştım. beşiktaş'ta lüks olmayan, ıhlamurdere üzerindeki bir kuaföre sorduğumda 400 demişti. ben de şirketten ayrıldığım için mecburen dışarıda başka kuaföre gideceğim. değer mi? bence değer. benim saç tipim ve saç yıpranmışlığımla aynı dertten muzdarip olanlar için bence en güzel çare keratin bakımı.

  16 temmuz 2020 09:13

  50. Bu keratin bakımı denen şey benim kendime yaptığım en büyük iyilik olabilir. Önce saçlarımdan ve yapısından bahsedeyim. Kuru, dalgalı dolayısıyla kabarık saçlara sahibim. Öyle buklelerim çok yoldan çıkmış değil ama kuru olduğu için sabah düzgün dursa da gün içinde elektriklenmeye başlıyor. İçimde hep düz saça bir özlem vardır ama artık kabullenip yoluma böyle devam etmeye karar vermiştim. Bu arada saç bakımına da dikkat ederim. Doğal, sülfatsız şampuanlar, kremler, çeşitli yağlar hindistan cevizi yağı da dahil kullanırım. Ama saç kuru yanı ne yaparsam yapayım o pürüzsüz ve parlak görüntüye ulaşamıyordum ve saçım hep bakımsız görünüyordu. Sürekli kuaförler gel keratin bakım yapalım dese de güvenmiyordum çünkü birkaç yıl önce brezilya fönünü deneyip hiç memnun kalmamıştım. Saçım düz olmadığı gibi dalgalarını da kaybedip rezil bir hale gelmişti. Ama artık canıma tak etti ve tüm bu endişelerimi paylaşarak keratin bakımı yaptırdım. Kuaförün söylediği üzere fön gibi olması mümkün değilmiş. Tamam dedim düzgün dursun yeter. Saça bir madde sürüldü sonra fonlendi daha sonra da düzleştirildi. Bunlar yapılırken yanma ya da kötü bir koku ile karşılaşmadım. Ertesi gün tekrar düzleştirilmesi gerekiyor ve bu süreçte 3 gün saça su değmeyecek. Kullanmaya başladığınızda Saçı tepeden tarakla kurutursanız daha iyi sonuç alıyorsunuz. Ben hep o şekilde yaptım. Benim saçım hiç beklemediğim kadar düz oldu ve beni gerçekten şaşırttı. Söyle söyleyeyim fonun ikinci günü gibiydi. Ekstra hiçbir işlem yapmama gerek kalmıyor. Yataktan kalktığım gibi evden çıkabiliyorum ve bu inanılmaz bir rahatlıkmış. Sonunda saçlarım parlak ve bakımlı görünüyor. Ben yaptıralı 4 ay oluyor, ilk yapıldığı kadar olmasa da hala düz. Sadece su an kuruturken biraz daha dikkatli olmam gerekiyor. Ama hala düzlüğü beni tatmin ediyor. Eğer kurutmazsam da çok çok hafif dalgalanıyor ama sıfır elektriklenme. saçlarım aşırı yumuşak önceden biri saçıma dokunsa bile rahatsız olurdum ama su an kendim dokunmadan duramıyorum. Kuaförün söylediği 3-4 aydı ama biraz daha devam edecek gibi görünüyor. Ben ogx markasının şampuan ve kremlerini kullandım sülfatsız oldukları için. Eğer bir türlü başa çıkamadığınız kuru ve sert saçlarınız varsa mutlaka öneriyorum. her şeyi deneyip sonuç alamamış bir insan olarak Hayatımı gerçekten kolaylaştırdı.

  18 mart 2020 21:21


  49. 7 senedir düzenli olarak brezilya fönü yaptırdığım için saçlarım işlemler arası daha çok dayansın, hem de daha sağlıklı kalsın diye ayda 1 kere ya da 2 kere yaptığım bakım keratin bakımı. brezilya fönüne ilk başladığım senelerde fönü yılda 3 kere yaptırmam gerekiyordu, sonra 6 aydan 6 aya indi, şimdi ise yılda 1 kere yaptırmam yetiyor.

  keratin bakımı ürünlerini de yine brezilya bakımının markasından seçtim, adı nuNAAT. zaten brezilya fönünün ömrünü en çok yitiren madde tuz olduğu için ürünlerinde paraben ve tuz bulunmuyor. kendi şampuanının dışında 1 saat kadar beklettiğim saç maskesi var, bunu da duruladıktan sonra bir de leave-in maskesi var. şampuan ve maskeden sonra duştan çıkıp nemi alınmış saça bu leave-in maskesini de sürüyorum ve 10 dakika bekliyorum. ardından fönle kurutarak tarıyorum. saçlarım tekrardan yeni brezilya bakımı yaptırmışım gibi oluyor, ilerleyen günlerde de formunu korumaya devam ediyor. beni en çok mutlu eden ise kırılmaya ve dökülmeye çok müsait olan ince telli saçlarıma güç ve nem vermesi. saçlarımda hemen hemen hiç kırık olmuyor.

  13 şubat 2020 11:53

  48. ben kuaförde 200 tlye yaptırdım 3-4 ay önce. yapılış şekli açısından bence evde yapmaya uygun değil çünkü kuaför ürünü uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyip yıkama vs yapmadan fön çekiyor. fön esnasında süslülerin de belirttiği gibi inanılmaz bir koku ve duman çıkıyor. bu nedenle açık havada çekmişti fönümü. bunun ardından 3 gün yıkamıyorsunuz.

  Benim saçlarımın uçları çok kuru olduğu için yaptırdım ve çok memnun kaldım. hem kuruluk gitti hem de saçlarım dümdüz oldu sanki brezilya fönü çektirmiş gibi. ama işte 2 ay dayandı belki tuzsuz şampuan kullansam daha uzun dayanır mıydı bilmiyorum. 2-3 ayda bir yenilemek gerekir ama ben tekrar yaptıracağımı sanmıyorum yani düzenli olarak o kimyasalı solumak istemem.

  12 şubat 2020 22:55

  47. Havası nemli bir şehirde yaşıyorum ve özellikle yaz döneminde saçlarım çok kabarıyor. senede bir kere yaptırıyorum, evet kötü kokuyor zarar veriyor ama saça her gün düzleştiriciyle daha çok zarar veriyoruz. Senede bir yaptırmaya devam edeceğim. Etkili bir düzlük sağlıyor 

  12 şubat 2020 16:19