yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • oylar (10)
  • medya (1)
  5

  39. Daha bir ay öncesine kadar deliler gibi kaşınıyordum. Hatta bitlendiğimi falan düşünmeye başlamıştım siyah üst giyemiyordum omuzlarıma karlar yağıyordu resmen. Kepekler gitsin diye sürekli yıkamak zorunda kalıyordum sonra kepek başlığına yazdım ve bir süslünün önerisiyle denemeye karar verdim. Eczaneden uygun bir fiyata aldım. Eczanede çalışan kadın haftada max 2 kere kullanmamı yoksa kafa derimi aşındırabileceğini söyledi. Ben ilk başta vichynin mor renkli şampuanını kullanıyorum ardından masaj yaparak bunu uyguluyorum ve 2 dk kadar bekletip güzelce duruluyorum. İlk yıkamada kaşıntıyı büyük oranda azalttı ve şuan hiç kaşıntım kalmadı. Hart hart kaşımadığım içinde kepeklerim yok oldu. Ilık suyla yıkamaya özen gösterin sıcak su ciddi anlamda saç derisi düşmanı. Kaşıntı ve kepek probleminiz varsa mutlaka denemenizi öneririm süslüler.

  15 nisan 15:08

  38. ben bu şampuanı dudak nemlendiricilere benzetiyorum. kullandığın sürece iyi ama kullanmayı bırakınca ne kadar anlık etki ettiğini fark ediyorsun. 3 sene boyunca saçımın enseye en yakın kısmında ceviz büyüklüğünde bir seboreik dermatitle yaşadım. öyle ki kuaföre gitmeye utanır hale gelmiştim. kullandığım süre boyunca evet döküntüleri engelledi ama kızarıklık asla iyileşmedi. sonra ben bir şekilde alternatif tıpla haşır neşir olmaya başladım. isveç şurupları mı dersiniz, kantaron yağları mı dersiniz, türlü türlü doğal ürünlerin peşine düştüm. sonra bir gün elma sirkesi aklıma düştü. dedim ph değeri insan vücuduyla aynı. düzenli olarak seyreltip yüzümü temizlediğim ve cilt bakımına yüzlerce lira vermekten beni kurtaran bir mucizeydi elma sirkesi. makyaj pamuğuna döküp seboreikli yere tampon yaparak gece uykusuna geçtim. itiraf etmek gerekirse başta biraz yandığı için endişelendim. sabah uyandığımda hiç döküntü yoktu ama kızarıklığı hala elimle hissedebiliyordum. 3-4 gün aynı şeyi uyguladım. ve ta daaa! 2 senedir seboreik dermatit aklıma bile gelmiyor. şimdi ketoral'ı görünce zaman makinesi icat edilmiş gibi hissettim.

  5 ocak 03:42

  37. Yaklaşık 10 sene saç derimde egzama sıkıntısını çektim. O dönem bu şampuan önerilmişti. Şunu söyleyebilirim tamamen kullandığınız süre boyunca işe yarar. Fakat günlük bir şampuan değil. Şu an egzamam yok ufak tefek kurcalamamdan kaynaklı minik kepekleri saymıyorum. Öncelikle sabır çok önemli, stres yapmamaya çalışın stres azaldığında egzamalar da gidiyor.

  5 ocak 02:06

  36. seboreik dermatitim var ve temelli söndüğü anlar nadirdir. kafa içinde sivilcelenme, yağlı kepek vs. ne derseniz var yani. bir dönem kafamla birlikte yüzüm de bir anda sivilcelendi. bu şampuanın muadilini (konazol) kafama sürdüğümde sivilcelere iyi geldiğini fark ettim. bir sonraki duşta yüzümü ipek kese ile keseleyip yüzüme de çok ince tabaka halinde maske gibi bu şampuanı sürüp beklettim. ve yüzümdekiler de birkaç yıkama sonrası kafamdakilerle birlikte bitti.

  bir zararı var mı bilmiyorum, yüzümdekileri sivilcelerin geçmesiyle bağlantısı var mı onu da bilmiyorum. belki dönemsel bir sivilcelenme yaşadım, bir şey yapmayacaksam da geçecekti. ama işe yaradı gibi. yine de doktora sorulmasında fayda var.

  4 ocak 21:17 4 ocak 21:18

  35. günü kurtarıyor. yıkadıktan sonra (bir sonraki yıkamaya kadar) kaşıntı gidiyor evet ama daha sonra yeniden başlıyor. Ne anladım ben bu işten? bir de kurutuyor saçı. zaten ağaç gövdesi gibi kupkuru olan saçlarımı daha bi kurutuyor.

  4 ocak 19:29

  34. kepeklenmeyi ilk kullanımda azaltan şampuan. Haftada bir 5 dk bekleterek kullanıyorum ben. onun dışında seboreik dermatitim var ve bu ataklar için birebir kendisi. yalnız gözünüze kaçırmayın çok fena yakıyor.

  4 ocak 17:19

  33. saçlarımda çıkan egzama için kullandığım medikal şampuandır. bittikçe tekrar alıyorum baya başarılı.

  4 ocak 17:01

  32. kafa derimde belli dönemlerde oluşan kaşıntı için kullanıyorum ve memnunum. çok sık kullanmıyorum bilerek, ne yazıkki vücut bir şeyi çok sık kullanınca ona bağışıklık göstermeye başlıyor ve yer geliyor en baba antibiyotikler bile etki etmemeye başlıyor. Bu sebeple çook ihtiyaç anlarında kullanıyorum ve rahatlatıyor.

  4 ocak 16:32

  4

  31. saç derimdeki egzamalar sebebiyle uzun yıllar kullandığım ve memnun kaldığım şampuandır.

  4 ocak 15:34

  30. Bu kadar uygun fiyata böyle etki eden başka ürün var mı bilinmez. 

  Saçtaki sivilce ve kabuklanmaya, egzamaya, mantara, ayak kokusuna,  pişik gibi oluşan kızarıklıklara, sırt ve popo gibi göremediğimiz yerdeki sivilcelere etki eden muazzam ürün. 

  Çok sık kullanmamakta yarar var, haftada bir ya da iki haftada bir vücudumdaki kaşıntı ve saç derimdeki kabuklanma için kullanıyorum. Ne şampuanlara kremlere paralar saçtım ama böylesine etki edeni olmadı.

  4 ocak 14:38