girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

2. diğer derslerdeki durumu bilmiyorum, henüz denemedim -ama deneyeceğim, buradan öğrenmek istediğim çok şey var-, fakat (gbkz: matematik) çalışmak için khan academy'i kullanıyorsanız eğer, benim önerim khan academy'nin youtube kanalından çalışmak yerine kendi resmi web sitesinden çalışmanız. çünkü youtube'da sadece video izlediğiniz halde (link: khanacademy.org khanacademy.org)'da videolara ek olarak alıştırmalar da bulunuyor. alıştırmalarda eğer hata yaparsanız detaylı bir çözüm ile nerede yanlış yaptığınızı çok iyi anlayabiliyorsunuz. sitenin türkçe versiyonu da var: (link: https://tr.khanacademy.org https://tr.khanacademy.org) çoğu ders türkçeye çevrilmiş durumda.

çok sayıda konuda bir şeyler öğrenebileğiniz, çok faydalı ve tamamen ücretsiz bir site. kafama hiç girmeyen çoğu matematik konusunu buradan kavrıyorum. temel matematikten calculus'a, diferansiyel denklemlerden lineer cebire kadar çok geniş bir yelpazede matematik konularını en anlaşılır şekilde anlatıyor.

umarım vaktim olur da diğer dersler için de yararlanırım.

12 haziran 23:07 12 haziran 23:14

1. ders anlatımları, tarih, sanat ve bilim gibi birçok konuda harika videoları olan çok yönlü "ücretsiz eğitim portalı" youtube kanalı. türkçesine (link: https://www.youtube.com/user/KhanAcademyTurkce/videos buradan), ingilizcesine (link: https://www.youtube.com/user/khanacademy/videos buradan) ulaşabilirsiniz.

26 ocak 2017 15:51