sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (2)

1. tek arzusu biraz daha ufuklarımızı genişletmek olan akademisyenlerdi.

çok üzgünüm. sadece üzgün olabildiğim için de ayrıca kahroluyorum. fakültemdeki bütün iyi hocayı aldılar son khk ile. tanıdığım en iyi anayasacıydı murat sevinç. bütün iyi anayasacıları alın ki hayır'ı savunabilecek bir tane bile mantıklı açıklama yapacak insan kalmasın. sadece anayasa değil, düşünmeyi de öğretti bize. diken.com.tr den girin bakın yazılarına herkes okumalı. terör örgütüne yardım ve yataklık mı şimdi kılıfınız? o zaman bizler de terörist oluyoruz, onlarca akademisyeni bu sebeple ihraç ettiğinize göre! Ne denir ki;

"Sana düşman bana düşman.

Düşünen insana düşman.

Vatan ki bu insanların evidir,

Sevgilim onlar vatana düşman!"

8 şubat 2017 09:19 8 şubat 2017 09:29

2. Malesef ki Dil ve Tarih - Coğrafya fakültesinde, okulumda akademisyen bırakmamışlar, 12 akademisyen ihtaç edilmiş.. özellikle tiyatro ve sosyoloji.. Çok yazık, çok üzücü.

Ulan siz kimsiniz. Gerçekten kimsiniz ya? Siz ne anlarsınız bilimden, kültürden, sanattan, akademisyenlikten.

Hayatları boyunca torpille biryerlere gelebilmiş bir avuç ... toplanıp şimdi ülkenin aydın kesimini tek tek avlıyor. Ne şanssız bir dönemdeyiz.. yorum yapamıyorum artık

8 şubat 2017 09:32

3. (link: http://t24.com.tr/files/20170207233334_selection.pdf ihraç listesi)

8 şubat 2017 11:16

4. gördüğüm andan beri kendime gelemememe sebep olan olay. dtcf ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde bir yıl okumuştum ve ihraç edilen akademisyenlerden fahri oz'den ders almıştım. inanılmaz tatlı yardımsever ve bir o kadar da bilgili bir hoca, harika bir insandı . tiyatro bölümündeki çoğu ismi de tanıyorum ve dtcf,ankara hukuk, mulkiye bitti artık. yazık çok yazık. cumhuriyetin en değerli kurumları göz göre yok ediliyor. o listede gece babamin adını atarken yaşadığım korkuyu kim telafi edecek? hiçbir suçu olmadigini bile bile ararken? bu is artık cadı avına dönüştü, karşıt görüşte kimse bırakmamaya niyetliler ve ne yazık ki bunu basaracaklar. umarım ilahi adalet vardır, umarım ağızlarından düşmeyen allah bütün bunları görüyordur.

çok korkuyorum . gelecek karanlık

8 şubat 2017 12:07

5. geceden beri çok üzgünüm. bildiğim bir şey varsa hiçbiri bu noktaya kolaylıkla gelmedi ama gidişleri böyle bir gecede oldu. yılların emeği, birikimi, yapılan onca çalışma, geçen uykusuz geceler, yaşanan kadro stresi bir gecede, birden silinip atılsın gerçekten çok üzücü.

dün gece sadece bu insanlar görevlerinden alınmadı aynı zamanda birçok öğrenci, akademisyen olma yolunda ilerlemek isteryen birçok genç de kendilerini sorgulamaya başladı. en önemlisi de akademisyenlik gibi bir mesleğe yine fazlaca siyaset karıştı. ne de olsa bu insanlar günlerce araştırma yapıp, sayfalarca evden dahi çıkmadan makaleler yazıp, bildiklerini öğrencilere, genç beyinlere aktarıyor. dünyanın en tehlikeli işi bilinçli bir toplum yaratmak falan mazallah yani.

yazık diyorum sadece hem de çok yazık ülke olarak geldiğimiz şu hale bakıp da geleceğe karşı ümitli olamıyor insan. bir gecede insan hayatının belli mekanizmalar aracılığıyla değişebildiği düşünülünce hele. yalnız şunu da söyleyeyim ki kimse hancı değil, gün gelir bu devir de biter ama bu yaşananları kimse unutmayacak işte sorun o.

8 şubat 2017 13:10

6. Listeye baktım da yazık gerçekten. Yılların emeğini şizofreni hastası biri ve ona tapan cahiller tarafından yok edildi .

Baktım ķöklü bölümlerden öncü hocalar hep atılmış.

Kendi okulumdab bile 20 hoca atılmış. O yoz şehirde yoz hocaların arasından sıyrılan 2 3 aydın hocamız vardı artık yoklar.

Çok yazık. Okullar açılmadan bunu yaptılar herhangi bir isyan olmasin diye.

Gerek yoktu okulun ortasinda da yapsalar belkide 2 3 hareket disinda ses gelmeyecekti.

Şimdiki durum vahim, herkes apolitik.

8 şubat 2017 13:42

7. ankara üniversiteli değilim ama ankaralıyım. mülkiyeden, dtcf'den çok fazla tanıdığım var. hepsi hayatlarında harika yerlere geldiler. ne zaman okul konusu açılsa yanlarında kendimi onlara imrenirken buldum. mülkiyeye ne zaman gitsem harika insanlarla tanıştım. hepsi ile dolu dolu, güzel muhabbetler ettim. yaşadıkları hüzne empati kurabiliyorum.

bunun yalnızca okul ya da fakülte meselesi olmadığı aşikar, türkiyenin böylesi güzel insanları kaybetmesi, gelecek nesillerin asla bu kadar kaliteli eğitim alamayacak olması beni mahvediyor.

8 şubat 2017 14:00

8. Mülkiyede okuyorum, bitirdiler okulumu. Dün gece uyku uyumadım. Hocaların sisteme girişi yasak, maaşlarına el konuldu. Tazminat hakları yok. Çok yazık. Bunca yılın emeği...Yüzden fazla hoca artık okulda yok. Bundan sonra ne olur yaşayıp göreceğiz. 157 yıllık geçmişi olan okulumun en karanlık dönemini yaşamak da bize nasipmiş. Ey iktidar, gözyaşların dinsin, bitti çünkü Mülkiye.

Bu da okuldaki bugünkü toplantının canlı yayın linki. Resmen facia. (link: https://twitter.com/keremaltiparmak/status/829285801964032000 Tık)

8 şubat 2017 15:29

9. #akademibiatetmez #hocamadokunma entelektüel, donanımlı kim varsa ihraç edelim yerlerine çalıntı bilgilerle tez yazmıs insanları getirelim nedir ki hayvanat bahçesi müdüründen tübitak başkanı oluyorsa bu da olur. Sosyal deney yapıyorlar belki hemen kötü düşünmeyelim psikoloji ve sosyoloji icin deneğiz belki. Sosyal bilimleri öldürelim yok edelim, zaten eğitim sisteminin icine ettik üniversiteye gidemeyeceklerdi yeni kusaklar onların seviyesinde bir eğitim için yaptılar belki?

8 şubat 2017 15:54

10. birikim sahibi, alanlarında uzman herkes gidecek, atılacak yerine ismini sorgusuz sualsiz recep tayyip erdoğan yapabilecek insanlar gelecek!1!1!1! bu ne ya bu ne? tek kurtuluş eğitimdeyken onu da mahvetmek neyin nesi? derslerin içeriği de değişsin mesela psikoloji değil de rte'yi anlama bölümü, sosyoloji 15 temmuz toplumu bölümü, yol yapma mühendisliği...

bu arada ege ve mimar sinan ünide okudum. ciddi anlamda pkk sempatizanı öğretmenlerimiz olmuştu. ama burda hedef o kadar belli ki.

8 şubat 2017 17:32