girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (194)
  • medya (1)

194. 24 yaşındayım, bana kalsa büyümedim hala derdim ama ara ara hissettiğim bir his var.

Önceden olsa- genç halim- bunu asla böyle yapmazdı diye bir düşünce geçiyor aklımdan, her zaman olmasa da ara ara o düşünce beni büyümüşüm gibi hissettiriyor.

MEsela;

- Haklı olsam bile, sevdiğim birisinin üzüleceğini farkettiğimde duruyorum.

- Geçmişimde yaptığım hatalarım için, annemi babamı üzdüğüm ergenliğim için pişmanlık duyuyorum. Beni zaman zaman sinirlendirseler dahi bir anlık sinir için asla ailemi kırmıyorum.

- Sorumluluk alıyorum, bu illa ki iş yapmak bir şeyleri becermek de değil, evet bunu ben yaptım, bu bir hataydı ama düzelteceğim diyebiliyorum.

- YAşadığım olay ne kadar kötü olursa olsun devam ediyorum. Çok mutsuz olabilirim yorgun olabilirim kendimi yorganın altına kapatıp ağlamıyorum. 

bugün 09:41

193. Duygusal sebepleri geçtim. Ailen ile rahat rahat siyasetten konuşabilmektir bence. Çünkü genelde benim ailem siyaset konuşulurken "sen daha küçüksün, yaşın erken böyle şeylere, bizim fikirlerimize göre kendini değiştirme." derlerdi. Ne zaman gündemi takip etmeye, siyasi-tarihi kitapları okumaya, araştırmaya başladım o zaman taşlar yerine oturdu. Ailem de artık bunun farkına vardığı için uzun süre siyasi tartışmalar yapabiliyoruz, gündem hakkında konuşabiliyoruz.

bugün 00:14

192. zevklerinizin değiştiğini farkettiğiniz an. eskiden mcdonalds, burger king fastfood restoranlarında büyük bir zevkle yemek yerken, artık bunlar tatsız tuzsuz kayış gibi gelmeye başladığında.

19-22 arasının en deli ergenlik dönemleriniz olduğunu anladığınızda. 

dün 22:58


191. yatmadan önce salonu topladığım an

dün 17:57

190. Babamı kaybetme korkusu yaşadığım an. Bu geçen seneydi, doktor tek bir testle babama kanser teşhisi koymuştu. 1 hafta bekleme süresi, sonrasında böyle bir durumun olmadığı ortaya çıktığında gelen rahatlama hissi. Bana kalan da hayatımı zehir eden Vertigo oldu. Buna bile seviniyorum şu an.

Bir de ne kadar zorda olursam olayım işlerimi kendim halletmek zorunda kalmam. Kaybolması zor olan Ankara'da kaybolmayı becerip yolumu bulmaya çalışmak gibi :)

dün 14:12

189. Aile tarafından markete gönderildiğiniz ama para vermedikleri an 

dün 12:03

188. binanın önündeki rögarda bi sorun varmış boru falan alınması gerekiyormuş parasını ben verdim. faturaları ödüyordum o normal geliyordu da rögar borusuna para vermek yetişkince bir şey gerçekten..

dün 11:52


187. yeni aldığım bi kıyafeti eve gelir gelmez dolaba kaldırıp denemediğimi fark ettiğim andır. yeni kıyafetlere hissedilen heyecan eskisi gibi degildir

dün 11:15

186. çocukken mutfak lavabosunda biriken artıklara ve suya annemin elini batırıp, onları eliyle temizlemesinden iğrenirken, şuan aynı şeyi tek hamlede yapıp, elimle lavaboyu açtığım an.

dün 10:58

185. arkadaşlarım sağolsun errrrrkenden evlenip patır patır çocuk yapınca,adım sirkelitursu teyze oldu sayelerinde.Gencecik yaşımda teyze diye seslendikleri için bi tuhaf hissetmiyor değilim.Yapmayın böyle şeyler lütfen.

abla iyidir..

dün 07:07