girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (233)
  • medya (6)

233. Çok uzun zamandır inceliyorum asla ama asla indirim yapmayan bir marka ve missha'nın avuç avuç verdiği tester ürünlerini sanki lütufmuşcasına kodla alışverişe ek veriyorlar bunu da kocaman kocaman yazıyorlar sitede, markanın bu davranışları beni o kadar itiyor ki asla alışveriş yapmayacağım sanırım.

15 ağustos 21:46 15 ağustos 22:00

232. mickey mouse çantasıyla çocuk gibi kandırabileceğini zanneden kozmetik markası. şu çanta işinden bi vazgeçemedi kiehl's.

ilgili medya:
1
8 ağustos 17:15

231. (bkz: Overrated) markalardan biri.

Birkaç ürününü denedim ama özellikle şu meşhur ‘night serum’ unu büyük bir hevesle almıştım. Mucizeler yaratacak, 1 gecede 10 yaş gençleşeceğim derken piyasadaki muadillerine kıyasla hiçbir fark yaratmayan bir ürünle karşılaştım. Hatta bitiremedim bile. fiyatlar da o kadar yüksek ki belki de o yüzden kişide beklenti de yüksek oluyor. kısacası, mümkün mertebe önce tester denemesi yapın sonra satın alın, yazık o paralara.

8 ağustos 15:20 8 ağustos 15:21


230. Bir zamanlar sıkça alışveriş yaptığım fakat sonrasında yaşadığım kazıklanıyorum hissiyle yollarımı ayırdığım markadır. Kazıklanıyorum hissi neden ? Bir kere tanıtımları mucize yaratacak gibi yapılsa da şu ana kadar kullandığım tek bir ürününe bile “ vayy çok etkiliymiş, süper vs” demedim-diyemedim. Marketlerde satılan markalardan farksız ki market markalarının da hakkını yemeyelim, çok uygun fiyata beklentiyi çok da yükseltmeden aldığım ve fazlasıyla memnun kaldığım o kadar ürün oldu ki! Kiehls’in satış mantığı ( yıllarca ürünlerini kullanmış biri olarak nacizane düşüncem) müşteride aldığı ürünün tedavi edici etkisi olduğu hissini uyandırmak. O eczaneyi andıracak şekilde dekore edilmiş mağazaları, beyaz önlük, ürünlerin ambalajları vs insanı hep bu düşünceye itiyor. Bu kesin sorunumu çözecek deyip alıyorsun. Ama herkesin de bildiği gibi tedavi edici tek şey ilaçtır. Pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen takviyeler ve vitaminler için bile kutularının üzerinde koca koca “ takviyedir. Tedavi amaçlı kullanılmaz “ yazar. Daha da ileri gidelim, bir dermokozmetik firması bile içinde belli oranda etken madde( ki bu oran kozmetik bakım ürünündekinden her türlü fazladır) olan ürün için “ şu duruma iyi gelir” demez. “ şu duruma iyi gelebilir” demek zorundadır. Hayır yani niye hala kanıp türlü türlü markalardan, bu belki farklıdır diyerek,ciltte lifting etkisi yaratır yazan ürünleri alıyorsak? Swh

8 ağustos 11:15

229. Şampuanını ve birkaç krem denedim. Hepsine değincem.

İlk olarak bir şampuanını denedim. 140 tl gibi fiyatı vardı. İlk başlarda çok güzeldi. Fakat duştan sonra saçlarınızı taramanız zor olabilir. Yaklaşık 1 hafta önce saçımda kepek yapmaya başladı. Ben de şampuanımı değiştirdim ama geri döneceğim.

İkinci olarak sivilce kurutucu bir kremini denedim. Fiyatı 100 tlydi. Ben maske yaptıktan sonra sürdüm ve işe yaradı. Fakat büyük sivilcelerde işe yaradığı söylenemez.

Üçüncü olarak güneş kremini denedim. 140 tlydi. Yüz ve vücut içindi. İlk başta ailemdeki herkes sürdü sonra güneşe çıktık. Herkesin sırtı kıpkırmızı yanmıştı.

Yani bence çok abartılcak bir marka değil. Fiyatları gerçekten de çok fazla abartılı. 140 tl şampuanı sürekli çoğu insan alamaz. Ve 100 tl lik krem de küçük bir tüpteydi.

Sevgiler :)

7 ağustos 18:46

228. birkaç gün önce yüz kremleri 149 tl'ydi. alıcaktım, bir nedenden dolayı birkaç gün sonra alırım dedim ve bugün web sayfalarına girdiğimde gördüm ki aynı krem 155 tl olmuş. ya tamam dolar artıyor ama bunlarda sürekli her hafta fiyatlarında bir artış var, anında güncelliyorlar fiyatları. aradaki 6 lira farktan değil yalnızca sinir oldum, hiçbir şey almayacağım.

7 ağustos 18:07

227. Bu markadan hiçbir ürünüm yok. Bazen giriyorum mağazaya fakat çalışanların tavırları dolayısıyla alacaksam bile vazgeçiyorum. Bir de sanıyorum ederinden daha fazla fiyatlı bir marka. Aynı fiyatlara daha temiz içerikli ürünler alınabilir diye düşünüyorum

2 ağustos 15:54


226. burdaki yorumların çoğuna katılıyorum. bence de gereksiz pahalı. ama ultra facial kreme benzer bir nemlendirici bulamamış durumdayım. gerçekten yüzümdeki gerginliği çok iyi alıyor, yaz kış bana çok iyi geliyor. kokusu kötü değil alışılabilir bence. eye alert göz kremini kullanmaya başladım yeni bir de, güzel ama değmez diyeceğim.

31 temmuz 23:23 31 temmuz 23:23

225. Bb kremi pastırma gibi kokan marka. Tester üzerinden konuşuyorum tabi, bozuk muydu yoksa orijinal ürün de öyle mi kokuyor bilmiyorum fakat almaktan anında vazgeçtim zira koku katlanılabilecek gibi değildi.

31 temmuz 23:15

224. Süslüler buradan nemlendiricim, maskem ve toniğim vardı. Çok kötü kokmuyor mu? allahım kaç kere bozuk ürün mü verdiler bana diye düşündüm. Kokuları çok rahatsız ediyor beni

31 temmuz 22:25