girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (239)
  • medya (6)

239. kiehl's sevdiğim ve bir çok ürününü kullandığım bir marka. içerikleri anlatıldığı kadar temiz değil evet ama ben paraben konusunda çok hassas değilim, sadece kiehl's ten değil başka markalardan da deneyip memnun kaldıysam ve cildime allerji vs yapmazsa paraben içerse de almaya devam ederim, bilgi bilgiden üstündür diye dermatolog bir meslekteşıma sorduğumda paraben mutlak kanserojen değil ve cilde hasar yaratması için krem içeriklerinden daha fazla miktara, uzun süre maruziyet lazım demişti. o açıdan içeriğine çok çok özen göstermedim, bana serumları ve göz kremleri iyi geldi ama maskeleri açısından başarılı diyemeyeceğim. saç ürünleri de deneyip memnun kalmadığım ve tekrar almadığım ürünlerden. yalnız dolardan önce bile çok zam yapmışlardı, şuan fiyatları uçmuş. bir eczane markası olarak başlamışolabilir ama şuanki üretimi ile değil. ben kiehl' s in dermokozmetik bir marka olmadığının bilinciyle alışveriş yapıyorum, mağaza konsepti açısından laboratuvar tarzı bir hava yaratsalar da nivea vs ile aynı ayarda benim için içerik olarak. ama cildimin daha hassaslaştığı dönemde tam eczane ürünlerine geçmeyi tercih ediyorum.

17 ekim 17:27

238. Cilt bakımına merak saldığım ilk zamanlarda çok severdim. Uzun süredir mağazasına girmiyordum, geçenlerde yeni neler var bir göz atayım dedim. Centella skin calming cleanser diye bir ürününü gördüm. Hassas ciltler için sakinleştirici bir temizleme ürünü olduğunu iddia eden temizleyicinin ilk içerikleri su, alkol, iki çeşit paraben ve sls. Fiyatı da 185 tl. İçeriği 10 tl'lik sıradan bir temizleyiciden bile kötü. Başka bir şeye bakmadan çıktım. Diyeceğim o ki bilinç her şey arkadaşlar. Elbette her markada iyi kötü ürünler var ama kendisini önemseyen herhangi bir insanın bu tarz ürünlere bu paraları vermemesi gerektiğini, zaten azıcık ilgi ve araştırma ile de vermeyeceğini düşünüyorum.

9 ekim 20:35

237. 149 tl üzeri alışverişlerde delüks boy ürün hediye vermesi ama zaten en ucuz ürününün 160 tl olması? (bkz: lol)

28 eylül 19:08


236. Ürünlerini alana tasarım bez çanta vaad etmesi bezdirdi adeta. Yahu zaten markanın ürününü alacak kadar seven ya da o an maddi durumu olan bez çantaya mı tenezzül eder, bari seyahat boy ürün hediyesi falan yapsalar da işe yarasa. Zaten çanta her yerde satılıyor uygun fiyatlı olarak hem de kendi zevkimize göre seçebiliyoruz tasarım (!) olmasa da. ben markanın göz kremini kullandım, memnun da kaldım ama fiyat artışlarından dolayı almıyorum aa çanta veriyorlarmış hem de tasarım hemen almalıyım demiyorum, hı diyen de çıkabilir tabi ama çok fazla kişi olacağını sanmıyorum. çanta o kadar tasarım falan kıymetliyse çantayı vermeyip ürünlerin fiyatından düşseler keşke. Ayrıca ben çalışanların hiç güleryüzlü olanına rastlamadım Ankara’ da, hatta kendilerini dermatolog sanıp sürekli üstten üstten bakma peşindeler. Sephora neyse khiel’ s de o gözümde.

23 eylül 10:11

235. Telefonuma sürekli 200 lira ve üzeri alışverişlerde çanta hediye/200 lira ve üzeri alışverişlerde 20 lira indirim diye bildirim gönderen marka. Ne zaman girdim sitelerine, ne zaman bildirimleri kabul ettim asla hatırlamıyorum. Tatlımmmm benim zaten kullandığım en pahalı ürün 20 lira diye haykırmak istiyorum bildirimlerini gördükçe :(

23 eylül 00:47

234. Göz altı kremlerini beğendiğim indirime girmeyen marka.

22 eylül 19:17

233. Çok uzun zamandır inceliyorum asla ama asla indirim yapmayan bir marka ve missha'nın avuç avuç verdiği tester ürünlerini sanki lütufmuşcasına kodla alışverişe ek veriyorlar bunu da kocaman kocaman yazıyorlar sitede, markanın bu davranışları beni o kadar itiyor ki asla alışveriş yapmayacağım sanırım.

15 ağustos 21:46 15 ağustos 22:00


232. mickey mouse çantasıyla çocuk gibi kandırabileceğini zanneden kozmetik markası. şu çanta işinden bi vazgeçemedi kiehl's.

ilgili medya:
1
8 ağustos 17:15

231. (bkz: Overrated) markalardan biri.

Birkaç ürününü denedim ama özellikle şu meşhur ‘night serum’ unu büyük bir hevesle almıştım. Mucizeler yaratacak, 1 gecede 10 yaş gençleşeceğim derken piyasadaki muadillerine kıyasla hiçbir fark yaratmayan bir ürünle karşılaştım. Hatta bitiremedim bile. fiyatlar da o kadar yüksek ki belki de o yüzden kişide beklenti de yüksek oluyor. kısacası, mümkün mertebe önce tester denemesi yapın sonra satın alın, yazık o paralara.

8 ağustos 15:20 8 ağustos 15:21

230. Bir zamanlar sıkça alışveriş yaptığım fakat sonrasında yaşadığım kazıklanıyorum hissiyle yollarımı ayırdığım markadır. Kazıklanıyorum hissi neden ? Bir kere tanıtımları mucize yaratacak gibi yapılsa da şu ana kadar kullandığım tek bir ürününe bile “ vayy çok etkiliymiş, süper vs” demedim-diyemedim. Marketlerde satılan markalardan farksız ki market markalarının da hakkını yemeyelim, çok uygun fiyata beklentiyi çok da yükseltmeden aldığım ve fazlasıyla memnun kaldığım o kadar ürün oldu ki! Kiehls’in satış mantığı ( yıllarca ürünlerini kullanmış biri olarak nacizane düşüncem) müşteride aldığı ürünün tedavi edici etkisi olduğu hissini uyandırmak. O eczaneyi andıracak şekilde dekore edilmiş mağazaları, beyaz önlük, ürünlerin ambalajları vs insanı hep bu düşünceye itiyor. Bu kesin sorunumu çözecek deyip alıyorsun. Ama herkesin de bildiği gibi tedavi edici tek şey ilaçtır. Pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen takviyeler ve vitaminler için bile kutularının üzerinde koca koca “ takviyedir. Tedavi amaçlı kullanılmaz “ yazar. Daha da ileri gidelim, bir dermokozmetik firması bile içinde belli oranda etken madde( ki bu oran kozmetik bakım ürünündekinden her türlü fazladır) olan ürün için “ şu duruma iyi gelir” demez. “ şu duruma iyi gelebilir” demek zorundadır. Hayır yani niye hala kanıp türlü türlü markalardan, bu belki farklıdır diyerek,ciltte lifting etkisi yaratır yazan ürünleri alıyorsak? Swh

8 ağustos 11:15