sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (253)
 • medya (6)

253. Babası Clinique, küçük kardeşi Yves Rocher olan doğala özdeş meyve aromalı cilt bakımı markası. Hani algida'nın arkasında dondurma değil de sütlü buz yazar ya o hesap..

Geçen buraya şampuan almak için gittim, şampuanda içerik peşinde koşan birisi değilim zaten, hazır arkadaşım çok övdü bakayım dedim. Daha içeri girer girmez klinik önlüklü kadının biri suratıma silah doğrultuyor gibi nemi ölçen bir cihaz doğrulttu.

-Cildinizin nem oranı idare eder ama cildiniz hassaslaşmış, güneş lekeleriniz var, size şu,şu,şu ürünlerimizi Bir de 400 liralık şu ürünümüzü verelim yeniden 5 yaşınıza dönün..( Gerçekten güneş lekelerim var, 25 yaşına kadar koruma filan hak getire şezlong gibi bilinçsizce yattım güneşin altında. Ancak son 2 senedir cildime çok iyi bakıyorum ve lekelerimin %70'i yok oldu)

-e tamam var mı bunların testeri, bişeysi deneyeyim?

-Bakayım.. kalmamış. Ama herkes bu ürünlerimizden çok memnun siz de memnun kalırsınız. (Memnun kalmasam muhattabım sensin sanki, hiç utanmadan totalde 1000 lira tutacak bir cilt bakım rutini öneriyor ve sample vermiyor, vay arkadaş ya.. sample vermemesine de şaşırmadım zaten, samplelar zebramo'da satışta(gizlinot: :/) )

- kusura bakmayın sizin de söylediğiniz gibi yüzüm çok hassas önce bileğimin içinde, sonra boynumda sonra da yüzümde denemeden hiçbir ürün almıyorum (dedi ve çıktı..)(şampuanı da almadı..)

Benim orda tester isteme amacım ürünü değil, firmayı denemek için aslında. Bakalım müşteri politikaları sadece "satmak" üzerine mi kurulu? Yoksa içerik okuma alışkanlığınız varsa bu "doğallık" satan firmaların vaatlerinin ve ürünlerinin kocaman bir balon olduğunu zaten biliyorsunuz, geçen (link: https://www.suslusozluk.com/kiehl-s-rare-earth-deep-pore-cleansing-masque?i=980911 Şu) girdide de yazmıştım. Bildiğiniz kili alıp kavanoza koymuşlar, ama vaatlerine bakarsanız sadece yüzünüzü değil geçmişinizi bile tertemiz yapacak mucize bir ürün gibi pazarlıyorlar.

Bunların kullandığı kadar doğal içeriği Nivea da kullanıyor, ne bileyim Garnier de kullanıyor. Kimya dediğin şeyin özü doğadan gelir zaten. Mesela cildimize kullandığımız asitlerin çoğu söğüt ağacı özütlerinden yapılıyor ama bunu şişelerken mecbur raf ömrünü korumak için, ürünün yapısı bozulmasın diye sentetik maddeler de kullanacaksın. Bu noktada ürünün ne kadar doğal olduğuna oranlar karar veriyor. Sen içerik listesinde doğal ürünü en sonlarda kullanırsan ürünün ismini o maddeyle pazarlayamazsın. Ya da AVM'de laboratuar görünümlü, önlüklü satış danışmanlarından oluşan mağaza açar, doğala hasret plaza çalışanlarına pazarlarsın, o kısma karışmam..

16 mart 17:11 16 mart 17:20

252. Gördüğüm en overrated cilt bakım markası olabilir. Fiyatları zaten yüksekti, almış başını gitmiş resmen. İçerikleri ne kadar doğal, içeriğinin kalitesine göre fiyatları değer mi, tartışılır. Temizleyicilerinin ve nemlendiricilerinin içinde sls, alkol, paraben ama “Naturally inspired”? aynen. 

16 mart 15:07

251. en sevdiğim nemlendirici kreminin(bkz: kiehl's ultra facial oil free gel cream) içinde 2. maddenin alcohol denat olduğunu öğrenerek şoka girdiğim marka. halbuki içerik okumayı öğrenmeden önce çok güvenerek kullanıyordum. resmen sırtımdan vuruldum. Bilmeyenler için kısaca alcohol denat içerik listesinde çok yukarıdalardaysa almamak lazım, çünkü bu madde düzenli kullanıldığında cildin kendini koruyan lipid bariyerini geri dönüşü olmayacak birşekilde bozuyor.

8 mart 12:48 8 mart 12:49

250. Fiyatlarını gittikçe arrtıan marka. Bu konuda bir şey yapmaları gerekmiyor mu? Sevdiğim bir nemlendiricisi vardı ne yazık ki artık alamıyorum. Vücut bakım ürünleri çok güzel ama cilt bakımında birçok ürününde istediğim etkiyi alamadım. Meşhur serumundan avokadolu göz kremine kadar birçok denedim tek beğendiğim Rosa Arctica yüz kremi ve Ultra Facial oil-free Cleanser oldu.

8 mart 10:52

249. Bir ara inanılmaz takıntı haline getirdiğim her şeyimi ordan aldığım marka.bunda öğrenciliğimde heveslenip önünden geçip içeriye girmeye bile cesaret edemeyişimin büyük payı var.sonradan acısını çıkarmak istedim sanırım.bunu fark edip kırdım bir miktar borç batağına düştükten sonra.bi çok ürününü de kullanmış oldum bu takıntımla.kimine hala devam ediyorum.bittikçe ultra facial kremi alırım nemlendirmesinden,performansından memnunum.rare earth killi maskesi de iyidir ve oldukça bereketli bi aldın mı bitmez.ama ne gündüz bakım ne de meşhur gece bakım yağını sevmiyorum.sevmekten ziyade gereksiz buluyorum,somut bi etkisini göremedim.avokadolu göz kremiyle de aram bir iyi bir kötü.gerçekten güzel nemlendiriyo ama sürmesi inanılmaz zor ve göz altımı zorlamayı sevmiyorum.yine de ara ara kullanırım.demem o ki iyi markadır hoş markadır da son zamlarından sonra aramız nasıl devam eder bilemiyorum.

3 mart 22:55

248. rare earth deep pore cleansing mask’ini kullanıp pek bir faydasını göremediğim marka. kullandıktan hemen sonra burnumdaki siyah noktaları hafif geçirir gibi oluyor, sanırım sonra aynı şekilde geri geliyor hepsi bir güne kalmadan. bir de karma cilti olduğumdan olsa gerek, yanaklarımı fazla kurutup sivilce yaptığını fark ettim bu nedenle sadece yağlı bölgelerime uyguluyorum arada. ayrıca o nasıl addır yahu, yazana kadar canım çıktı.

3 mart 03:46 3 mart 03:47

247. Zerre işe yaramayan marka. Aldanıp para yatırmamanızı öneririm. Hele avokadolu kremi

aman aman diyeyim. Göz altlarımda inanılmaz yağ bezesine sebep oldu, ne olduğu belirsiz bir formül.

18 şubat 18:37

246. Kiehls'da büyük kampanya varmış, 2 ürün alana seyahat çantası hediye!! Seyahat çantası dedikleri şey 10 cm şeffaf plastik :( sanırım bizimle dalga geçiyorlar. 400-500 tl harcadığımda max 2 tl edecek "bozuk para çantası" benim istediğim şey değil! delux ürünler olabilir, bez çanta olabilir, % oranıyla indirim olabilir ama bozuk para çantası değil!

18 şubat 16:27

245. avokado göz altı kremini bitirdim, ne kullanırken ne bitirdikten sonra bir faydasını gördüm, aynı zamanda aldığım serum sivilce yapıyor ve fiyatlar x2. gerçekten hak eden firmalara bu fiyatları vermeyi tavsiye ederim.

5 şubat 18:35

244. sarı renkli yüz serumunu çok merak ediyorum yalnız fiyatı 259 tl den 272 tl ye çıkmış.hali hazırda leke serumunu da kullanıyorum 2 haftadır, ancak bir değişiklik yok lekelerimde.beklemekteyim.

5 şubat 11:09 5 şubat 11:10