girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

1. Bugün tanışma fırsatı bulduğum çalışanlardır. Herkes güler yüzlüydü kalabalık cumartesi gününe rağmen. Elimde iki ürün varken hemen sarı saçlı 160 boylarında bir çalışan geldi (kader) ve hemen küçük sepetciklerinden verdi rahat ürün inceleyebilmem için. Daha sonra kahverengi düz saçları olan (merve) başka bir çalışan stick far ararken yardımcı oldu. Başta redhed'in yanına gidecektim fakat başka bir müşteriyle ilgileniyordu, fakat sonra boş kaldığında hemen yanıma geldi. Güzel güzel ürünler hakkında bilgi aldım. Başka çalışanlarla da muhabbet etme şansım oldu, herkes pozitifti. Sanıyorum kiko, kozmetik markalarına dair şikayetlerimizi bol bol incelemiş gelmeden önce.

Kasada ofislerinden de çalışanlar vardı satış danışmanları dışında, kalabalık nedeniyle sanırım. Onların gülümsemeleri beni de gülümsetti. Şu an için fazlasıyla memnunum kendilerinden. Umarım hep böyle kalırlar.

edit: çalışanların isimlerini öğrendim ve ekledim.

ukte: (yazar: redhed )

26 mart 2016 22:30 26 mart 2016 22:36

2. Ukte vermek için de, başlık açmak için de , yorum yapmak için de çok erken olduğunu düşündüğüm başlık...

27 mart 2016 00:41 27 mart 2016 00:42

3. güler yüzlü ve sempatik insanlar. elinizde iki ürün görünce hemen sepet uzatıyorlar. peşinizde dolaşmıyor, soru sormadıkça şu da var diye sizi sıkıştırmıyor. yani her şey olması gerektiği gibi, umarım bozmazlar.

23 mart 2017 12:05


4. Izmir optimum magazasinda yuzde 70 indirim olduğu zaman girip gönlümce herseyi karıştırmıştım ve kimse de gelip yardımcı olabilir miyim falan dememişti o zamandan beri çok severim

22 ocak 13:30

5. Tepe nautilus’a her gittiğimde bir şey almayacak olsam bile kiko’ya girerim. Şu ana kadar hep güler yüzlü çalışanlarla karşılaştım. Beni hiç darlamadılar, aksine yardımcı olabilir miyim dediklerinde aklımda bir şey yok meraktan bakıyorum dedim ve normal karşılayıp hiç ısrarcı harekette bulunmadılar. Bir kere turuncu far için gitmiştim, baktığım renklerden turuncu far arayışımı fark eden bir çalışan gelip turuncu far arıyorsunuz sanırım bakın bu iki seçenek en iyisi dedi, gösterdi ve geri çekildi. Az alışveriş yapsam da tavırlarından ötürü sürekli girip karıştırıyorum ürünleri. 

22 ocak 14:12

6. şu zamana kadar 2 tane şubesine gittim, ikisinde de çok ilgili davrandılar. ama öyle darlayan tiplerden değil. sorduğum soruya cevap verip isterseniz bunu önerebilirim dediler ve çekildiler. yani topu bana bıraktılar. sadece bir kere, far bakarken stand üzerinde kalan son far kabının yırtık ve parçalanmış olduğunu gördüm ve onu o halde almak istemediğim için başka olup olmadığını sordum. çalışan ''bu var?'' diyerek yırtık olanı gösterdi bende onu istemiyorum dedim. hafif üfleye püfleye standa yenilerini koydu böylece aldım. çok sorun etmedim açıkcası takmadım pek ama kim neden yırtık paketi almak istesin ki? evet sadece paketi yırtık içinde bir hasar yok muhtemelen ama ben ona para veriyorum hele ki öğrenci bütçemle ona para ayırıyosam sağlam almak isterim. her ne kadar eve gidince paketi atacak olsam da.

içimi dökmüşüm resmen :d neyse işin özünde aslında genel olarak iyi oldu bende etkileri, umarım bozulmaz.

23 ocak 00:54

7. Kibar ve darlamama konusunda hemfikirim, fakat:

 Kentpark avm mağazasındaki cocuk(ismini göremedim) gerçek miydi? 

Hayatımda duydugum en düzgün ve itici olmayan diksiyon-ses tonu, 

Gördüğüm nerdeyse en beyaz ten

Ve gördüğüm en robotik hareket eden insan.

Ayrıca o kadar hassas görünüyor ki sanki hep nezle gibi, soğan doğramış gibi.

Cok sevdim o çocuğu gardasim olsun.

23 ocak 01:04