girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (164)
  • medya (0)

164. Doğal taş şeklinde kili ve gül suyunu karıştırarak harika bir maske elde ediyorum. Babannemin tarifi. Bizim oralarda kadınlar hamamda bu maskeyi yaparlardı. Ben de bunu devam ettiriyorum :)

1 ekim 09:46

163. Siyah noktalardan muzdarip karma cildimin vazgeçilmezi. Dermokil markasının toz halindeki yeşil kilini gül suyu ile karıştırıp kullanıyorum. Siyah noktaları gerçekten azaltıyor özellikle düzenli kullanımda (ben haftada bir ya da iki kere kullanıyorum) cildi kirden ve fazla sebumdan arındırıp yumuşatıyor, porselen cilt görüntüsü yaratıyor. Olmazsa olmazım. Sonrasında nemlendiriciyi ihmal etmeyin ama.

18 eylül 19:52

162. yaklaşık 2 aydır peeling yaptıktan sonra beyaz kil ile yüzüme maske yapıyorum. inanılmaz derecede siyah noktalarım azaldı ( bu ara ten makyajı da yapamıyorum onun da etkisi vardır belki). cilt temizliğine çok özen göstermeme rağman özellikle yanağımdaki ve burnumdaki siyah noktalardan fazlasıyla rahatsızdım ve kendime hakim olamadığımdan siyah noktalarımı durmadan sıkıyordum. tabi beraberinde daha çok genişleyen gözenekler, yara bere dolu bir yüz ve daha çok artan siyah noktalar... yüzeysel bir temizlik yapsa da en azından yüzümdeki siyah noktanın kirli görünümü %60-70 azaldı diyebilirim. bundan sonra bu şekide rutine oturtmayı düşünüyorum.

3 ağustos 21:25


161. bir türlü istedğim etkiyi bulamayınca ben de aktardan alıp yapmaya başladım, sadece t bölgeme yapıyorum ben. kız kardeşimin cildi yağlı, o beyaz ve yeşil kili karıştırıp tüm yüzüne yaptı, baya kurutuyor ama iyi temizledi gözeneklerini. yalnız bu şekilde aktardan vs alıp yapacaksanız mutlaka sonrasında nemlendirin cildinizi, yağlı ciltli bile olsanız. normal maskelerden daha çok kurutuyor saf kil çünkü.

3 ağustos 14:56

160. Aktardan aldığım beyaz kile su ekleyerek yapıyorum.Haftada bir uyguluyorum genelde.Etkisi pürüzsüz ve biraz siyah noktalardan arınmış bir cilt düzenli uygulamada faydasını görürsünüz.

3 ağustos 14:15

159. Aktardan aldığım yeşil kili, biraz su ve kayısı çekirdeği yağıyla krem kıvamında yüzüme uyguluyorum. İyice kuruduktan sonra önce ıslak Pamukla silip ardından soğuk suyla duruluyorum. Siyah nokta konusunda faydalı oluyor. 

3 ağustos 00:34

158. Açılın! Hassas ciltler için uygun kil maskesini buldum! Hassas kuruya dönük cildimi baya iyi arındırdığını düşünüyorum. Herhangi sivilcelenme sorunum yok fakat sanırım güneş kremlerinden gözeneklerim açıldı ve bir kaç siyah noktam ufak beyaz pütürlenmelerim oluştu. Kil maskesi geçmişiminde çok derin olduğunu söyleyemem. 

   Organique white clay ( Kaolin) mask ı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. İçeriği temiz, fiyatı ambalajlı ürünlere göre ortalama, etkisi beni tatmin ediyor. Zaten toz şeklinde sulandırıp kullanılıyor. Çok çok ince bir yapısı var sulandırıldığında yumuşak bir şekilde uygulayıp kuruduktan sonra yüzünüzü suyla nemlendirerek çıkartabiliyorsunuz. Kokusu yok diyebilceğim kadar az ve kesinlikle hassasiyet yapmadı. Kullanımdan sonra aşırı gerginlik olmuyor. Siyah noktalarım azaldı pütürler kesinlikle geçti. Cilt tiplerine göre farklı çeşitleride var kil maskesi arayışınız varsa mutlaka deneyim derim!

2 ağustos 23:42 2 ağustos 23:43


157. Aktardan aldığım kille yaptığım maskedir kendileri efenim. Cildimde bozulmaların başladığını hissettiğimde yapıyorum cildimin sebumunu dengelediğini pürüzsüzleştirdiğini siyah noktalarımı garip bir şekilde kaybettiğini ve de gözeneklerimi küçülttüğünü fark ettim. Kısaca seviyorum altan

2 ağustos 21:17

156. geçen hafta bir cilt uzmanından siyah noktalar için elektrik süpürgesi işlevi gördüğünü öğrendiğim maske. siyah nokta ve gözenekler için en etkili çözüm dedi kendileri.

2 ağustos 17:22

155.  Seneler önce innovanın kil maskesini kullandım. Maskeyi yaptıktan sonra niveanın burun bantlarıyla siyah noktalarımı temizliyordum. Arkadaşlarım cildin porselen gibi görünüyor derlerdi. Tabii ten makyajı yapmıyordum. Geçen de kiehl’sin kil maskesini kullandım, tester vardı elimde. İnnova nın kil maskesi fiyat olarak daha uygun elimdeki maskeler bitince almayı düşünüyorum. Sanki çok farkları yok. Hatta innova bir tık daha temizleyici.

1 ağustos 23:40 1 ağustos 23:41