girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (145)
  • medya (1)

145. Bir anneanne yadigarı olan maskedir. Sivilce sorunu olmayan biri olarak cildimi arındırmak için kullanıyorum. Aktardan alınan toz kil ve gül suyunu karıştırıyorum, cildi beslemesi adına birkaç damla kayısı yağı ekliyorum. Piyasadaki en pahalı kozmetik maskelerden daha etkili olduğu kanaatindeyim.

16 mayıs 21:34

144. Aktardan beyaz afyon kılı alıyorum. Alırken bir parça elinize alın ve ovalayın, pütürsüz olması gerek. Pürüzsüz bir Afyon kili bulursanız bir şans verin. Ben bir kaç çeşit kil denemiştim, ikisi de suyla birleştiğinde çamurlaşmamıştı, kil eriyor gibiydi enteresandı. Sonra Afyon kiliyle tanıştım, as suyla kek hamuru gibi guzel kıvam alıyor, kurutmuyor, gözenek görünümünü minimize ediyor ciddi oranda.

Hatta bir ara sabahları yuz yıkama jeli ile değil de, avucumda sulandırdığım killi suyla yuzumu yıkıyordum -dayanağım hiç bir yer değil, toprakla özleşmiş bir maddeyle yüzümü yıkasam nasıl olu dedim- O donem baya bebeksiydim. Buluş gibi bir şeydi benim için. Simdi yine bu kili bulabilme ümidiyle denk geldiğim aktarlara soruyorum zira benim emektar aktar dede dükkanı kapattı ve memleketine kaldı. Ben de ortada kaldım.

21 ocak 20:46

143. Bence bu kil maskelerinde tuhaf bir durum var. Cilt çok çabuk alışıyor sanki. Yağlı değil de böyle normalden kuruya dönük bir cildim var. Bu yaz sıcaklar öyle fenaydı ki cildim arada bir fena kafayı yedi. Bir sabah düzgün bir sabah ise yağ, dolu gözenekler içinde kaybolmuş bir yüzle uyandığımı bilirim. Ben Kiehl's in kil maskesini ayda bir ancak uyguluyorum. Çok uzun aradan sonra uyguladığım için sanırım, etkisi çok ama çok güzel oluyor. Ha bu arada yanaklarımı biraz geriyor ama ne yapayım, gözenekleri yüzme temizliyor. Cildim aşırı hassastır bende iritasyona sebep olmadı.

14 eylül 2017 10:08


142. Sadece T bölgeme uyguladığım maske. Mükemmel olanını bulamadım henüz..

Kiehl's markasının kil maskesi anlamsız geldi..

Sephora'nın kendi cilt serisindeki kil maskesi ile anlaşmaya çalışıyoruz şu sıralar..

L'action markasının Gratis'ten aldığım tek kullanımlık Rasul Mud maskesi ise beni gerçekten mat ama sağlıklı bir görünüm yaratması ile beni şaşkınlığa uğrattı..! Öneriyorumm

14 eylül 2017 08:52

141. dermokil in nar özlü peeling maskesini bu konuda tek geçerim.Gözeneklerin içerisini temizleme ve cildi yumuşatma konusunda muhteşem!!

13 eylül 2017 15:54

140. cildim çok yağlı olduğu için haftada en az bir kez kullandığım ama her kullandığımda seneler önce bu başlıkta okuduğum 46.girdiyi aklıma getirmeden edemediğim maske türü.

13 eylül 2017 14:20

139. aktardan aldığım toz yeşil kil (tepeleme 1 çay kaşığı), 6 7 damla çay ağacı yağı, tonik gül suyu ve suyla çamur haline getirip 15-20 dk bekleyip kuruduktan sonra ılık havluyla çıkartarak kullanıyorum.haftada 1 veya 2 kez kullanıyorum cildimin durumuna göre.karma cildime iyi gelen tek maskedir.

13 eylül 2017 11:38


138. özellikle banyodan sonra açılmış gözeneklerin üzerine kil maskesi yapılması etkiyi arttırır. gözenekler açıldığı için maske cildinize daha iyi nüfuz edecektir. ılık suyla temizledikten sonra nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın tabi.

12 eylül 2017 17:56

137. Az önce dermokil markasının satılan doğal kilini suyla karıştırıp yüzüme ve dekolte bölgeme sürdüm kuruyunca yıkadim şu anda sürdüğüm yerler 2. Derece yanık gibi. Kıpkırmızı ve açıyor. Umarım sabaha geçer yoksa depresyondan çıkamayacağım.

7 mayıs 2017 02:11

136. Annem çok iyi bir aktardan 500 gr paketi 5 liraya almıştı yeşil kildi. Allahım ne zaman yapsam minik minik sivilce çıkartmaya başladım ki cildim kurudur ama alerjik vs değildir. Kaldı ki kil maskesi de çok iyi gelirdi birkaç kere şanstan sonra dolu paket çöpü boyladı. Şimdi loreal in yeni çıkarttığı seriden siyah maskeyi aldım fena değil gibi ama onda da sanki pütürlenmeler hissettim alnımda.

Şu ana kadar bana en iyi gelen dermokil pembe maskeler olmuştu ancak gramajının o fiyatlar için çok az olduğunu düşünüyorum.

Loreali denemeye devam.

13 nisan 2017 12:11