kil maskesi

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (146)
  • medya (1)

146. Aktardan beyaz afyon kılı alıyorum. Alırken bir parça elinize alın ve ovalayın, pütürsüz olması gerek. Pürüzsüz bir Afyon kili bulursanız bir şans verin. Ben bir kaç çeşit kil denemiştim, ikisi de suyla birleştiğinde çamurlaşmamıştı, kil eriyor gibiydi enteresandı. Sonra Afyon kiliyle tanıştım, as suyla kek hamuru gibi guzel kıvam alıyor, kurutmuyor, gözenek görünümünü minimize ediyor ciddi oranda.

Hatta bir ara sabahları yuz yıkama jeli ile değil de, avucumda sulandırdığım killi suyla yuzumu yıkıyordum -dayanağım hiç bir yer değil, toprakla özleşmiş bir maddeyle yüzümü yıkasam nasıl olu dedim- O donem baya bebeksiydim. Buluş gibi bir şeydi benim için. Simdi yine bu kili bulabilme ümidiyle denk geldiğim aktarlara soruyorum zira benim emektar aktar dede dükkanı kapattı ve memleketine kaldı. Ben de ortada kaldım.

21 ocak 20:46

145. bende tuhaf bir etki yaratmış olan maske. normalde aklıma estikçe kullanan biriyim. geçenlerde yüzüme kili sürdüm ve beklemeye başladım. normalde o kilin yüzünüzde kuruması gerekir, benimki daha kurumaya kalmadan yüzüm inanılmaz derecede kaşınmaya başladı. koştur koştur suratımı yıkadım ama suratım domates gibi olmuş kıpkırmızı. normalde hassas bir cildim var, kılcal damarlarım yüzüme çok yakın olduğu için çok çabuk kızarıyorum. zaten yüzüm alacalı bulacalı genelde pembe pembe gezerim ama o kırmızılıktan korktum süslüler. yüzüm yanıyordu ve sanki kalbim pıt pıt suratımda atıyor gibiydi. dualar eşliğinde yatayım sabaha geçer diye uyudum, allahtan sabah hiçbir şey yoktu. 

kil her zaman kullandığım kildi, içine farklı bir şey katmamıştım. suratımda çok fazla beklemedi de zaten en fazla 5 dakika olmuştur. niye oldu anlamadım ama dikkat edin süslüler uyarmak istedim. daha da kullanmam sanırım.

21 ocak 01:35

144. Sadece T bölgeme uyguladığım maske. Mükemmel olanını bulamadım henüz..

Kiehl's markasının kil maskesi anlamsız geldi..

Sephora'nın kendi cilt serisindeki kil maskesi ile anlaşmaya çalışıyoruz şu sıralar..

L'action markasının Gratis'ten aldığım tek kullanımlık Rasul Mud maskesi ise beni gerçekten mat ama sağlıklı bir görünüm yaratması ile beni şaşkınlığa uğrattı..! Öneriyorumm

14 eylül 2017 08:52


143. cildim çok yağlı olduğu için haftada en az bir kez kullandığım ama her kullandığımda seneler önce bu başlıkta okuduğum 46.girdiyi aklıma getirmeden edemediğim maske türü.

13 eylül 2017 14:20

142. aktardan aldığım toz yeşil kil (tepeleme 1 çay kaşığı), 6 7 damla çay ağacı yağı, tonik gül suyu ve suyla çamur haline getirip 15-20 dk bekleyip kuruduktan sonra ılık havluyla çıkartarak kullanıyorum.haftada 1 veya 2 kez kullanıyorum cildimin durumuna göre.karma cildime iyi gelen tek maskedir.

13 eylül 2017 11:38

141. özellikle banyodan sonra açılmış gözeneklerin üzerine kil maskesi yapılması etkiyi arttırır. gözenekler açıldığı için maske cildinize daha iyi nüfuz edecektir. ılık suyla temizledikten sonra nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın tabi.

12 eylül 2017 17:56

140. Az önce dermokil markasının satılan doğal kilini suyla karıştırıp yüzüme ve dekolte bölgeme sürdüm kuruyunca yıkadim şu anda sürdüğüm yerler 2. Derece yanık gibi. Kıpkırmızı ve açıyor. Umarım sabaha geçer yoksa depresyondan çıkamayacağım.

7 mayıs 2017 02:11


139. Afyonkarahisar' da termal otellerde tarafıma uygulanan ve termal özellikler açısından çok zengin bir bölge olduğu için hiç bir beis görmeden yaptırdığım, sonrasında yüzümde ve boynumda isilik gibi tuhaf oluşumlara sebebiyet veren maddedir.

13 nisan 2017 12:18

138. Annem çok iyi bir aktardan 500 gr paketi 5 liraya almıştı yeşil kildi. Allahım ne zaman yapsam minik minik sivilce çıkartmaya başladım ki cildim kurudur ama alerjik vs değildir. Kaldı ki kil maskesi de çok iyi gelirdi birkaç kere şanstan sonra dolu paket çöpü boyladı. Şimdi loreal in yeni çıkarttığı seriden siyah maskeyi aldım fena değil gibi ama onda da sanki pütürlenmeler hissettim alnımda.

Şu ana kadar bana en iyi gelen dermokil pembe maskeler olmuştu ancak gramajının o fiyatlar için çok az olduğunu düşünüyorum.

Loreali denemeye devam.

13 nisan 2017 12:11

137. Aktardan aldığım toz formunda kili biraz su ve üç dört damla limon suyu ile karıştırarak yaptığım maske. Derinlemesine temizliği hissettirir, aktif sivilceleri küçültür. Berrak, apak bir suratınız oluverir. Banyodan sonra kullanılması makbuldür.

13 nisan 2017 09:06