sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (169)
 • medya (0)

169. Loreal saf kil siyah nokta karşıtı maskeyi kullanıyorum bittiği gibi dermokilin doğal kiline geri dönmeyi düşünüyorum. Doğal kili gül suyu ile karıştırıp cildime uyguladığımda daha çok verim alıyorum.

17 şubat 23:14

168. kozmetikçilerde satılan hiçbir kil maskesinden verim aramadım. karma-yağlı cildimi önce kurutup ardından daha da yağlandırdı, yanaklarımı kabuk kabuk yaptı hepsi. hem de tasarruf yapmak istediğim için aktardan toz 150 gram halini 3 liraya aldım. dün gece cildimi temizledikten sonra sadece suyla karıştırıp uyguladım (maden suyu ile de deneyeceğim.) tamamen kuruduktan sonra yıkadım. tonik ve nemlendiriciyi ihmal etmemek gerekiyor, yanaklarımı hafif gerdi. uyanıp aynaya baktığımda cildim tek renk, yumuşacık, pürüzsüz ve aydınlık. alnımda ve burnumda bile ekstra yağlanma yok. kesinlikle tavsiye ederim. benimki yeşil kildi.

edit: düzenli bir şekilde kullanıp sonuçlarını yazacağım. burnumda siyah noktalar ve yanağımda da birkaç tane yağ bezesi var. etkilerini çok merak ediyorum.

17 şubat 09:14 17 şubat 09:17

167. lavabo gideri katili maske. ne zaman killi maskelere sarsam eşim belirli aralıklarla elinde tornavida ile banyoda beliriyor ve gideri temizliyor. önceleri o da arada kullanırdı, şimdi lavabomuz tıkanıcak korkusundan elini sürmüyor. asdaasd.

16 şubat 17:45

166. Organique markasının beyaz kilini kullanıyorum. Önce 2 haftada bir başladım. Şimdi 10 günde bir yapıyorum. Ilk bana mı öyle geldi dedim ama pürüssüz bir his böyle arınmışlık...

Bir çay kaşığı kile,termal su koyuyorum bazen tercihe göre yağ..

Ilk cildimi temizliyorum,tercihen banyo sonrası, değilse buhar banyosu,yapıp maskeyi uyguluyorum. Hassas cilt için memnunum.

31 ocak 21:22

165. naturalive marka olanını kullandığımdır. haftada 2 kere banyodan sonra yapıyorum, cilt bakımımı destekliyor, yüzümü pürüzsüzleştirip daha tek renk ve güzel durmasına yardımcı oluyor. vazgeçilmezim.

31 ocak 19:48

164. Hazır maskeleri çok sevmediğim için tercih ettiğim maske türü.

Çok eskilerde kuru ekmek ya da mısır ununa , yoğurt, kil ve limon karıştırıp yapardım. Cildi çok güzel arındırıp, pürüssüzleştiren bir tarifti. Tabi kuruya dönük, hassas ciltlere uygun diyemem.

Sonraları s. Dumankaya'nın krem, mısır unu, kil karışımını yapmaya başladım. O da başarılı bir tarif denebilir. Nemlendirmesi daha iyi ama zaten hangi maske olursa olsun bitiminde nemlendirici kullanıyorum. Benim için en önemli nokta derinlemesine temizlemesi.

Bazen sade kil ve maden suyu ile ılık bir karışım yaptığım da oluyor.

En son elimde olduğu için ve maske olarak kullanılabildiği için bioderma white objective jel, kil ve maden suyu ile bir karışım uyguladım. Jelin köpürmesi sayesinde maskenin temizlenmesi oldukça kolaylaştı. Daha agresif bir sonuç bekliyordum ancak sade kil maskesine göre yumuşak bir bitiş verdi, gerilme olmadı. Bu aralar maskeyi çok ihmal ettiğim için haftada en az 1 rutinime dönmeyi düşünüyorum.

10 aralık 2018 17:27 10 aralık 2018 17:27

163. Haftada bir kez veya 2 kez aktardan alınan yesil kili gül suyu ile çamur haline getirip yüzümüzdeki geniş gözenekli olan bölgelere sürüyoruz. 15 dk. bekletip yıkiyoruz. istege gore aşırı sertliğı ve yüz kızarıklıgını önlemek için karışıma 2 damla zeytin yağı da damlatılabilir. Maskeyi uygulamadan önce sirke veya tonikle yüzünüzü güzelce temizleyin. ;)

10 aralık 2018 16:54

162. Doğal taş şeklinde kili ve gül suyunu karıştırarak harika bir maske elde ediyorum. Babannemin tarifi. Bizim oralarda kadınlar hamamda bu maskeyi yaparlardı. Ben de bunu devam ettiriyorum :)

1 ekim 2018 09:46

161. Siyah noktalardan muzdarip karma cildimin vazgeçilmezi. Dermokil markasının toz halindeki yeşil kilini gül suyu ile karıştırıp kullanıyorum. Siyah noktaları gerçekten azaltıyor özellikle düzenli kullanımda (ben haftada bir ya da iki kere kullanıyorum) cildi kirden ve fazla sebumdan arındırıp yumuşatıyor, porselen cilt görüntüsü yaratıyor. Olmazsa olmazım. Sonrasında nemlendiriciyi ihmal etmeyin ama.

18 eylül 2018 19:52

160. yaklaşık 2 aydır peeling yaptıktan sonra beyaz kil ile yüzüme maske yapıyorum. inanılmaz derecede siyah noktalarım azaldı ( bu ara ten makyajı da yapamıyorum onun da etkisi vardır belki). cilt temizliğine çok özen göstermeme rağman özellikle yanağımdaki ve burnumdaki siyah noktalardan fazlasıyla rahatsızdım ve kendime hakim olamadığımdan siyah noktalarımı durmadan sıkıyordum. tabi beraberinde daha çok genişleyen gözenekler, yara bere dolu bir yüz ve daha çok artan siyah noktalar... yüzeysel bir temizlik yapsa da en azından yüzümdeki siyah noktanın kirli görünümü %60-70 azaldı diyebilirim. bundan sonra bu şekide rutine oturtmayı düşünüyorum.

3 ağustos 2018 21:25