sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (175)
  • medya (0)

  175. Iki uygun fiyatlı claderm kil maskesi ve avon kil maskesi hakkında karşılaştırma yapacağım.

  Avon kil maskesini orta okuldan beri kullanırım.

  Claderm kil maskesini ise 2 aydan fazla süredir kullanıyorum.

  Kil maskesini yüzüme tamamen uygulamaktansa çıkmakta olan sivilcelerimin ya da patlamış olan sivilcenin üzerine sürüp bir gece bekletirim.

  Avon kil maskesi olmamış sivilcelerimi bile söndürürken claderm kil maskesinin bu durumda hiçbir nanesini görmedim.

  Avon kil maskesi sivilcenin ardında bıraktığı kızarıklığı bile alırken claderm kil maskesi bu kulvarda da kendini gösterememiştir.

  Yapı olarak avon kil maskesinin pürüzsüz yapısını daha fazla beğendiğimi söylemem lazım.

  Claderm kil maskesinin pürüzlü yapısı cildimihafif kızarttı çok büyük bir irritasyon olmadı ancak cildimi hiç rahatsız etmeyen avon kil maskesi varken cildimi biraz rahatsız eden ve hiç bir numarasını görmediğim bir kil maskesini neden tercih edeyim?

  Avon' un gizli elmaslarından biridir bu maske bence. Sırt sivilcelerine de iyi gelir, çıkan ve çıkmakta olan sivilcelere de iyi gelir kısaca (gizlinot: Sponsor me) (gizlinot: Şaka şaka )

  (gizlinot: But sponsor me)

  Edit; avon clear skin kil makalesinden bahsediyorum.

  18 mayıs 22:53 18 mayıs 23:15

  174. Bugün ilk defa denediğimdir. Kuzenime yatılı misafirliğe geldim, kendisi düzenli yapıyormuş birlikte yapalım dedik. kili Gül suyu ile karıştırıp sürdük. Burnum ve alnım hafif yağlı, yanaklarım kurudur. Tüm yüzüme birden uyguladım ama 5-6 dakika anca tutmuşumdur çünkü inanılmaz gerdi. Ilık suyla bir güzel yıkadim sonra da gül suyunu tonik niyetine sürdüm. Daha yıkarken bile o yumuşaklığı ve pürüzsüzlüğü aldım. Üstüne de nemlendirici sürdüm ve bebek gibi yumuşacık oldu yüzüm. Bundan sonraki süreçte tüm yüzüme olmasa da alnım ve burnum için düzenli kullanabilirim iyi anlaştık kendisiyle.

  23 mart 22:18

  173. Bizde senelerdir doğal toprak kil vardır. Onu kullanacağım zaman sıcak suyla hafif açar ve yüzüme ince bir tabaka halinde sürerim. On dakikaya acıdan duramaz hale gelir ve yıkarım. Gözeneklerde kesinlikle sıkılaşma siyah noktalarda da düzenli kullanımda azalma oluyor. Hiç farklı alternatif denemedim ama doğal toprak kil bulma şansınız varsa tavsiye ederim. Şimdi tekrar yaptım domates gibi oldum (gizlinot: Kızarına işe yaramış gibi psikolojiye giriyorum)üstüne de güzel bir nemlendirici ohh pazar bakımı seviliyorsun. (gizlinot: Düzenli yapmaya karar verdim)

  10 mart 16:21

  172. Medikil kullanarak su koy, yağ koy yok kıvamı tuttur derdine son verdiğim maske türü. Krem gibi ürün güzelce cilde sürüyorum iyice kuruyunca yıkıyorum. Siyah noktalarıma ve cilde pütürcüklere iyi geliyor. Cildim karma (t bölgesi yağlı siyah noktaya yatkın, yanaklar aşırı kuru)

  24 şubat 21:25

  171. Karma cilde sahipler için beyaz kil maskesi önereceğim, gül suyu kayısı çekirdeği yağını ve beyaz kili karıştırıp maske yapıyorsunuz. Sonra nemli yüzünüzde göz harici bekletip (kuruyana kadar) ılık su ile yıkıyorsunuz, Gözenekleriniz sıklaşmış, cildiniz pırıl pırıl ve yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

  24 şubat 19:38

  170. Ben yeşil kili kantaron yağıyla birlikte karıştırıp uyguluyorum. Cildimi yumuşacık yapiyor. Fakat cildim hassas olduğundan mıdır nedir kızarır maskeden sonra. Bir yarim saat sonra kızarıklık geçince geriye yumuşak, parlak bir cilt kalır.

  24 şubat 19:28

  169. Loreal saf kil siyah nokta karşıtı maskeyi kullanıyorum bittiği gibi dermokilin doğal kiline geri dönmeyi düşünüyorum. Doğal kili gül suyu ile karıştırıp cildime uyguladığımda daha çok verim alıyorum.

  17 şubat 23:14

  168. kozmetikçilerde satılan hiçbir kil maskesinden verim aramadım. karma-yağlı cildimi önce kurutup ardından daha da yağlandırdı, yanaklarımı kabuk kabuk yaptı hepsi. hem de tasarruf yapmak istediğim için aktardan toz 150 gram halini 3 liraya aldım. dün gece cildimi temizledikten sonra sadece suyla karıştırıp uyguladım (maden suyu ile de deneyeceğim.) tamamen kuruduktan sonra yıkadım. tonik ve nemlendiriciyi ihmal etmemek gerekiyor, yanaklarımı hafif gerdi. uyanıp aynaya baktığımda cildim tek renk, yumuşacık, pürüzsüz ve aydınlık. alnımda ve burnumda bile ekstra yağlanma yok. kesinlikle tavsiye ederim. benimki yeşil kildi.

  edit: düzenli bir şekilde kullanıp sonuçlarını yazacağım. burnumda siyah noktalar ve yanağımda da birkaç tane yağ bezesi var. etkilerini çok merak ediyorum.

  17 şubat 09:14 17 şubat 09:17

  167. lavabo gideri katili maske. ne zaman killi maskelere sarsam eşim belirli aralıklarla elinde tornavida ile banyoda beliriyor ve gideri temizliyor. önceleri o da arada kullanırdı, şimdi lavabomuz tıkanıcak korkusundan elini sürmüyor. asdaasd.

  16 şubat 17:45

  166. Organique markasının beyaz kilini kullanıyorum. Önce 2 haftada bir başladım. Şimdi 10 günde bir yapıyorum. Ilk bana mı öyle geldi dedim ama pürüssüz bir his böyle arınmışlık...

  Bir çay kaşığı kile,termal su koyuyorum bazen tercihe göre yağ..

  Ilk cildimi temizliyorum,tercihen banyo sonrası, değilse buhar banyosu,yapıp maskeyi uyguluyorum. Hassas cilt için memnunum.

  31 ocak 21:22