sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (174)
 • medya (0)

174. Bizde senelerdir doğal toprak kil vardır. Onu kullanacağım zaman sıcak suyla hafif açar ve yüzüme ince bir tabaka halinde sürerim. On dakikaya acıdan duramaz hale gelir ve yıkarım. Gözeneklerde kesinlikle sıkılaşma siyah noktalarda da düzenli kullanımda azalma oluyor. Hiç farklı alternatif denemedim ama doğal toprak kil bulma şansınız varsa tavsiye ederim. Şimdi tekrar yaptım domates gibi oldum (gizlinot: Kızarına işe yaramış gibi psikolojiye giriyorum)üstüne de güzel bir nemlendirici ohh pazar bakımı seviliyorsun. (gizlinot: Düzenli yapmaya karar verdim)

10 mart 16:21

173. Medikil kullanarak su koy, yağ koy yok kıvamı tuttur derdine son verdiğim maske türü. Krem gibi ürün güzelce cilde sürüyorum iyice kuruyunca yıkıyorum. Siyah noktalarıma ve cilde pütürcüklere iyi geliyor. Cildim karma (t bölgesi yağlı siyah noktaya yatkın, yanaklar aşırı kuru)

24 şubat 21:25

172. Karma cilde sahipler için beyaz kil maskesi önereceğim, gül suyu kayısı çekirdeği yağını ve beyaz kili karıştırıp maske yapıyorsunuz. Sonra nemli yüzünüzde göz harici bekletip (kuruyana kadar) ılık su ile yıkıyorsunuz, Gözenekleriniz sıklaşmış, cildiniz pırıl pırıl ve yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

24 şubat 19:38

171. Ben yeşil kili kantaron yağıyla birlikte karıştırıp uyguluyorum. Cildimi yumuşacık yapiyor. Fakat cildim hassas olduğundan mıdır nedir kızarır maskeden sonra. Bir yarim saat sonra kızarıklık geçince geriye yumuşak, parlak bir cilt kalır.

24 şubat 19:28

170. Loreal saf kil siyah nokta karşıtı maskeyi kullanıyorum bittiği gibi dermokilin doğal kiline geri dönmeyi düşünüyorum. Doğal kili gül suyu ile karıştırıp cildime uyguladığımda daha çok verim alıyorum.

17 şubat 23:14

169. kozmetikçilerde satılan hiçbir kil maskesinden verim aramadım. karma-yağlı cildimi önce kurutup ardından daha da yağlandırdı, yanaklarımı kabuk kabuk yaptı hepsi. hem de tasarruf yapmak istediğim için aktardan toz 150 gram halini 3 liraya aldım. dün gece cildimi temizledikten sonra sadece suyla karıştırıp uyguladım (maden suyu ile de deneyeceğim.) tamamen kuruduktan sonra yıkadım. tonik ve nemlendiriciyi ihmal etmemek gerekiyor, yanaklarımı hafif gerdi. uyanıp aynaya baktığımda cildim tek renk, yumuşacık, pürüzsüz ve aydınlık. alnımda ve burnumda bile ekstra yağlanma yok. kesinlikle tavsiye ederim. benimki yeşil kildi.

edit: düzenli bir şekilde kullanıp sonuçlarını yazacağım. burnumda siyah noktalar ve yanağımda da birkaç tane yağ bezesi var. etkilerini çok merak ediyorum.

17 şubat 09:14 17 şubat 09:17

168. lavabo gideri katili maske. ne zaman killi maskelere sarsam eşim belirli aralıklarla elinde tornavida ile banyoda beliriyor ve gideri temizliyor. önceleri o da arada kullanırdı, şimdi lavabomuz tıkanıcak korkusundan elini sürmüyor. asdaasd.

16 şubat 17:45

167. Organique markasının beyaz kilini kullanıyorum. Önce 2 haftada bir başladım. Şimdi 10 günde bir yapıyorum. Ilk bana mı öyle geldi dedim ama pürüssüz bir his böyle arınmışlık...

Bir çay kaşığı kile,termal su koyuyorum bazen tercihe göre yağ..

Ilk cildimi temizliyorum,tercihen banyo sonrası, değilse buhar banyosu,yapıp maskeyi uyguluyorum. Hassas cilt için memnunum.

31 ocak 21:22

166. naturalive marka olanını kullandığımdır. haftada 2 kere banyodan sonra yapıyorum, cilt bakımımı destekliyor, yüzümü pürüzsüzleştirip daha tek renk ve güzel durmasına yardımcı oluyor. vazgeçilmezim.

31 ocak 19:48

165. Hazır maskeleri çok sevmediğim için tercih ettiğim maske türü.

Çok eskilerde kuru ekmek ya da mısır ununa , yoğurt, kil ve limon karıştırıp yapardım. Cildi çok güzel arındırıp, pürüssüzleştiren bir tarifti. Tabi kuruya dönük, hassas ciltlere uygun diyemem.

Sonraları s. Dumankaya'nın krem, mısır unu, kil karışımını yapmaya başladım. O da başarılı bir tarif denebilir. Nemlendirmesi daha iyi ama zaten hangi maske olursa olsun bitiminde nemlendirici kullanıyorum. Benim için en önemli nokta derinlemesine temizlemesi.

Bazen sade kil ve maden suyu ile ılık bir karışım yaptığım da oluyor.

En son elimde olduğu için ve maske olarak kullanılabildiği için bioderma white objective jel, kil ve maden suyu ile bir karışım uyguladım. Jelin köpürmesi sayesinde maskenin temizlenmesi oldukça kolaylaştı. Daha agresif bir sonuç bekliyordum ancak sade kil maskesine göre yumuşak bir bitiş verdi, gerilme olmadı. Bu aralar maskeyi çok ihmal ettiğim için haftada en az 1 rutinime dönmeyi düşünüyorum.

10 aralık 2018 17:27 10 aralık 2018 17:27