yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (176)
  • medya (0)

  176. Bugün ilk kez kil maskesi denedim. Aktardan beyaz kil aldım maden suyuyla karıştırdım. Elimin altında hindistan cevizi yağı vardı. Ondan da bi miktar koydum. Cildimi temizledikten sonra su kaynatıp ve havlunun altına geçerek yüzüme buharı tutup gözeneklerimi açtım. Daha etkili olduğunu okumuştum.

  İlk kez denememe rağmen ciddi anlamda farkı gördüm aynada. Burnumun üzerinde deri altında siyah noktalarım vardı, gözeneklerim genişlemişti. Yüzde 70 oranında bi azalma var resmen. Daha önce denemediğim için çok pişman oldum. Zaman geçtikçe deneyimlerimi tekrar yazacağım, umarım cildimde etkisi böyle devam eder.

  2 aralık 22:25

  175. gözenekleri sıklaştıran ve yağ dengesini düzenleyen bir maske türü.

  bu maskeler ile gelgitli bir ilişkim var benim şahsen. ancak hepsinde deneyimlediğim bir şey varsa o da süreklilik. ayda bir yapıp kenara atınca hiçbir faydası olmuyor tabii. ancak haftada bir veya iki kere yapınca çok güzel etkisini görüyorsunuz.

  ancak çok sıradan bir maske olduğu için insanın aklı sürekli diğer maskelere gidiyor. kil maskesi uygulanacağı zaman iki aylık bir süreç ayarlamalı insan ve o dönemde diğer maskelerle arasına biraz mesafe koymalı bence.

  26 eylül 01:13

  174. Kil maskesini Haftada iki kere kullanarak, 15 günde muhteşem bir sonuç aldım. Yanaklarımdaki Gözeneklerim biraz kapandı, sivilcelerim azaldı, burnumdaki siyah noktalar yok oldu, yüzüme doğal bir parlaklık ve canlılık geldi. Bu kadar sürede etkili olacağını düşünmemiştim. Çok memnun kaldım. Artık herhangi bir markanın maskesini alacağımı sanmıyorum.

  Ben aktardan beyaz kil aldım. Bir de yeşil kil vardı, bildiğim kadarıyla yeşil kil yağlı ciltler için. Benim kuruya dönük karma cildim olduğundan beyaz kili tercih ettim. Yaklaşık bir çay kaşığı kadar beyaz kile(çay kaşığı demişken, eğer kullanacak olursanız kilin hiçbir şekilde metale değmemesi gerekiyor) 3-4 damla çay ağacı yağı ekliyorum ve biraz da su koyuyorum. Macun kıvamına gelen maskeyi banyodan hemen sonra yüzüme sürüp 10-15 dakika bekliyorum ondan sonra durulayıp güzelce nemlendiriyorum. Ben sivilcelerimden çok muzdariptim ancak büyük ölçüde rahatladığımı söyleyebilirim.

  23 eylül 21:21 23 eylül 22:10


  173. Aktardan aldığım kil ve zerdeçalı karıştırıp haftada bir defa uyguluyorum. (gizlinot: Bir videoda görmüştüm tarifi)

  Yanlış hatırlamıyorsam tarif şöyle :

  2 yemek kaşığı kil

  1 çay kaşığı zerdeçal

  Ve biraz su

  Su yerine yağlı ciltler maden suyu kuru ciltler süt kullanabilirler ben genelde maden suyu kullanıyorum.

  Cilt üzerinde etkisine gelecek olursak inanılmaz yumuşak oluyor cilt. Benim gözlemlediğim en büyük etkisi bu. Ben yüzüme, kollarıma, boynuma bazen omuzlarıma sürüp kuruyana kadar bekletiyor ardından duruluyorum.

  7 eylül 15:30 7 eylül 18:39

  172. kiehl’s rare earth kil maskesi... yeni kullanmaya başladım ama etkisini anında göstermeye başladı. yağlı ve gözenekli bi cildim var, hemen toparladı. 3 haftadır, haftada 3 ke kullanıyorum. Fiyatı pahalı keşke muadili olsa :( hatta benzerini bilen varsa beni aydınlatırsanız sevinirim süslüler

  6 eylül 19:16

  171. Iki uygun fiyatlı claderm kil maskesi ve avon kil maskesi hakkında karşılaştırma yapacağım.

  Avon kil maskesini orta okuldan beri kullanırım.

  Claderm kil maskesini ise 2 aydan fazla süredir kullanıyorum.

  Kil maskesini yüzüme tamamen uygulamaktansa çıkmakta olan sivilcelerimin ya da patlamış olan sivilcenin üzerine sürüp bir gece bekletirim.

  Avon kil maskesi olmamış sivilcelerimi bile söndürürken claderm kil maskesinin bu durumda hiçbir nanesini görmedim.

  Avon kil maskesi sivilcenin ardında bıraktığı kızarıklığı bile alırken claderm kil maskesi bu kulvarda da kendini gösterememiştir.

  Yapı olarak avon kil maskesinin pürüzsüz yapısını daha fazla beğendiğimi söylemem lazım.

  Claderm kil maskesinin pürüzlü yapısı cildimihafif kızarttı çok büyük bir irritasyon olmadı ancak cildimi hiç rahatsız etmeyen avon kil maskesi varken cildimi biraz rahatsız eden ve hiç bir numarasını görmediğim bir kil maskesini neden tercih edeyim?

  Avon' un gizli elmaslarından biridir bu maske bence. Sırt sivilcelerine de iyi gelir, çıkan ve çıkmakta olan sivilcelere de iyi gelir kısaca (gizlinot: Sponsor me) (gizlinot: Şaka şaka )

  (gizlinot: But sponsor me)

  Edit; avon clear skin kil makalesinden bahsediyorum.

  18 mayıs 22:53 18 mayıs 23:15

  170. Bugün ilk defa denediğimdir. Kuzenime yatılı misafirliğe geldim, kendisi düzenli yapıyormuş birlikte yapalım dedik. kili Gül suyu ile karıştırıp sürdük. Burnum ve alnım hafif yağlı, yanaklarım kurudur. Tüm yüzüme birden uyguladım ama 5-6 dakika anca tutmuşumdur çünkü inanılmaz gerdi. Ilık suyla bir güzel yıkadim sonra da gül suyunu tonik niyetine sürdüm. Daha yıkarken bile o yumuşaklığı ve pürüzsüzlüğü aldım. Üstüne de nemlendirici sürdüm ve bebek gibi yumuşacık oldu yüzüm. Bundan sonraki süreçte tüm yüzüme olmasa da alnım ve burnum için düzenli kullanabilirim iyi anlaştık kendisiyle.

  23 mart 22:18


  169. Bizde senelerdir doğal toprak kil vardır. Onu kullanacağım zaman sıcak suyla hafif açar ve yüzüme ince bir tabaka halinde sürerim. On dakikaya acıdan duramaz hale gelir ve yıkarım. Gözeneklerde kesinlikle sıkılaşma siyah noktalarda da düzenli kullanımda azalma oluyor. Hiç farklı alternatif denemedim ama doğal toprak kil bulma şansınız varsa tavsiye ederim. Şimdi tekrar yaptım domates gibi oldum (gizlinot: Kızarına işe yaramış gibi psikolojiye giriyorum)üstüne de güzel bir nemlendirici ohh pazar bakımı seviliyorsun. (gizlinot: Düzenli yapmaya karar verdim)

  10 mart 16:21

  168. Medikil kullanarak su koy, yağ koy yok kıvamı tuttur derdine son verdiğim maske türü. Krem gibi ürün güzelce cilde sürüyorum iyice kuruyunca yıkıyorum. Siyah noktalarıma ve cilde pütürcüklere iyi geliyor. Cildim karma (t bölgesi yağlı siyah noktaya yatkın, yanaklar aşırı kuru)

  24 şubat 21:25

  167. Ben yeşil kili kantaron yağıyla birlikte karıştırıp uyguluyorum. Cildimi yumuşacık yapiyor. Fakat cildim hassas olduğundan mıdır nedir kızarır maskeden sonra. Bir yarim saat sonra kızarıklık geçince geriye yumuşak, parlak bir cilt kalır.

  24 şubat 19:28