yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (97)
  • medya (0)

  97. Çok kısa sürede kilo almaya çalışmayın. Çatlak görünümün sebebi kısa sürede alınan kilolar çünkü. Egzersizle destekleyin Ki karın bölgesi düz kalsın. Böylelikle kiloyu Göğüs ve popodan alıp kum saati görünümü oluşturabilirsiniz.

  Canınız hiçbir şey çekmediğinde, öğün atlamak istediğinizde bonus olarak 1 kaşık fındık-fıstık ezmesi yiyin. Bu yoksa tahin-pekmez sürülmüş ekmek. veya avokado ile cevizler. Bu saydıklarım vücudumuza dost yağları içeren besinler ve gerekli kalori açığını tamamlamanızı kolaylaştıracak.

  30 temmuz 13:49

  96. Öncelikle (link: https://youtu.be/JPpJBqsE9RE şunu) ardından da (link: https://youtu.be/PVx1dz8shJ8 bunu) buraya bırakıyorum. İki hafta da bir kilo aldım düzenli yapamadım yoğun çalıştığım için ama gece yarısı margarinli ekmek yemektense en azından işi bilen birinden tavsiye alıp uygulamak daha mantıklı diye düşünüyorum. 46 dan 47ye çıktım. Yavaş yavaş, acelesi yok...

  4 haziran 14:24

  95. Yiyin gari...

  2 mayıs 20:23

  94. kesinlikle kuru yemişin bununla bir alakası olmalı. ben kilo almak isteyenlerden değilim ama zayıflamak istediğimde kuruyemişten ara öğün yapmıştım bir ara aksine kilo almaya başladım.

  kuru incir ve ceviz ikilisinin de kilo aldırmaya yaradığını söyleyenler var. ne olursa olsun kendinizi sevin de kilolu ve zayıf sağlıklı olduğunuz müddetçe gerisi bir şekilde hallolur.

  24 ağustos 2018 12:28

  93. doktora gidip önce gerekli kan testlerini yaptırın. vücudunuza çöp kovası muamelesi yapmayın. "onu ye bunu ye" diyerek çözülmez o iş. neden mi?

  çünkü insan sosyobiyolojisi zaten kilo almak üzerine kurulu. yani artık atalarımız gibi avlanmıyoruz. av peşinde koşturmuyoruz. gidiyoruz marketten ne istiyorsak alıp yiyoruz. sonrasını da düşünmüyoruz. iş yerindeysek oturuyoruz. evdeysek uzanıyoruz. çünkü dolapta istiflenmiş bir sürü gıda var. yani yediklerimizden aldığımız enerjinin çok azını kullanıyoruz. geri kalanı depolanıyor ve göbekleşiyor.

  özetle: deli gibi yemene rağmen kilo alamıyorsan. sorunun patlojik. doktora görün.

  24 ağustos 2018 00:18 24 ağustos 2018 00:19

  92. kendimden örnek verip herkes gibi tavsiye vermeyeceğim maalesef. Çünkü herkesin bünyesi farklı. Yazılanları okudum da;

  *her gece makarna denmiş 3 ay boyunca yaptım sonuç sıfır

  *bebe bisküvisi yedim her gece yine olmadı

  *sağlıksız ama aburcubura abanayım dedim o da fayda etmedi

  Yani vs vs örnekleri arttırabilirim süslüler.

  24 yaşımda ve 43 kiloyum. 5-6 ay öncesine kadar 38 dim. O kadar zayıftım yani ve asla alamıyordum 2-3 kere diyetisyene gittim son gittiğim diyetisyen "herkes kilo vermeye çalışıyor sen almaya çalışıyorsun" diyerek beni ciddi ciddi azarladı. Tekrar gitmedim.

  7-8 ay önce hormon tedavim için 3 aylık süreçte doğum kontrol hapı kullandım ve bununla beraber hergün yulaf süt badem bal karışımı yedim geceleri. Hangisi etki etti bilmiyorum ama 5 kilo aldım basenlerim çıktı ben bile şaşırmıştım. Hapı bıraktım hala aynı kilodayım (gizlinot: 38 değil 43 te tıkandım bu kez çok şükür :)). Ve yine alamıyorum :) sanırım bana hap aldırdı. Bunu öneri olarak okumayın kendi deneyimlerimi paylaştım. Gerçekten zayıf olmak o kadar zor ki. 24 üm ama 18 gibi gösteriyorum herkes küçük sanıyor falan zor iş süslüler. ama 43 olunca biraz kendime geldim. Kesinlikle uzman tavsiyesi alın. Bunlar sadece benim deneyimim :) ve hala da kilo almaya çabalıyorum

  gerçekten işe yarar önerisi olan süslüm varsa mesaj kutumu cırmıklarsa mutlu olurum :)

  23 ağustos 2018 20:23 23 ağustos 2018 22:02

  91. Kendimi bildim bileli hep zayıftım. Sürekli kilo almak için uğraşıp durdum. Şimdi normal kilomdayım allahtan. Kilo problemi olan süslülere tavsiyem çnce bütün değerlerine, hormonlara baktırmaları ve daha sonra bi diyetisyene gitmeleri. Çünkü herkesin vücut yapısı ve vücudunda bulunun yağ oranları çok değişken. Kişiye göre hazırlanan programlara uymak gerekiyor. En son 39 kiloya düştüğümde bi diyetisyene gittim. Üstünden 2 sene geçti ve şimdi 50 kiloyum. Gerçekten tek başınıza kilo almanız çok zor. Diyetiysenlee sizin vücut değerlerinize göre liste hazırlıyor. Öyle sürekli makarna-ekmek yemekle olacak bi iş değil yani. İhmal edilmemesi gereken önemli bi konu. Ben extrada pilav ve makarna yerine bulgur pilavı tükettim. Ekmeği de hep tam buğday veya tam tahıllı yedim. Akşamları atıştırmalık olarak da bebe bisküvisi, süt, muz, fıstık ezmesi vs yedim. Bunlar kalorisi yüksek besinler olduğu için daha daha sağlıklı kilo almada işe yarıyor. Tabi en önemlisi bi diyetisyenle birlikte beslenme programı hazırlamanız

  23 ağustos 2018 15:54

  90. ton balığı ve bebekler için ek besin toz karışımlarını diyetinize ekleyin. bir de doğum kontrol hapına başlayınca alabiliyorsunuz, halihazırda işlevini görecekse denenebilir.

  edit: tabii ki bu bir öneri değil(gizlinot: doğum kontrol hapı) nacizane kendimden ve çevremde kullananlardan yola çıktığım görüşüm, kesinlikle doktorunuza danışıp başlayın

  23 ağustos 2018 03:37 27 ağustos 2018 02:51

  89. Bunun cevabı gece yatmadan önce kuruyemiş yemektir. Yenir ve uyunur. Kilolar alınır.

  23 ağustos 2018 00:25

  88. bu dertten muzdarip biri olarak size ancak şu tavsiyede bulunabilirim: hayatınızı gözden geçirin. yani eğer iştahınız yerindeyse, yemeğinizi normal hızda yiyorsanız ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa o zaman içinde bulunduğunuz psikolojik durumunuza odaklanın. hayatınızda sizi sürekli strese sokan, huzursuz eden durumlar mı var? ya da hayatınız genel olarak düzgün gittiği halde, siz bazı şeyleri gereğinden fazla kafaya takıyor olabilir misiniz?

  22 ağustos 2018 21:57