girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • medya (0)

95. kesinlikle kuru yemişin bununla bir alakası olmalı. ben kilo almak isteyenlerden değilim ama zayıflamak istediğimde kuruyemişten ara öğün yapmıştım bir ara aksine kilo almaya başladım.

kuru incir ve ceviz ikilisinin de kilo aldırmaya yaradığını söyleyenler var. ne olursa olsun kendinizi sevin de kilolu ve zayıf sağlıklı olduğunuz müddetçe gerisi bir şekilde hallolur.

24 ağustos 12:28

94. doktora gidip önce gerekli kan testlerini yaptırın. vücudunuza çöp kovası muamelesi yapmayın. "onu ye bunu ye" diyerek çözülmez o iş. neden mi?

çünkü insan sosyobiyolojisi zaten kilo almak üzerine kurulu. yani artık atalarımız gibi avlanmıyoruz. av peşinde koşturmuyoruz. gidiyoruz marketten ne istiyorsak alıp yiyoruz. sonrasını da düşünmüyoruz. iş yerindeysek oturuyoruz. evdeysek uzanıyoruz. çünkü dolapta istiflenmiş bir sürü gıda var. yani yediklerimizden aldığımız enerjinin çok azını kullanıyoruz. geri kalanı depolanıyor ve göbekleşiyor.

özetle: deli gibi yemene rağmen kilo alamıyorsan. sorunun patlojik. doktora görün.

24 ağustos 00:18 24 ağustos 00:19

93. kendimden örnek verip herkes gibi tavsiye vermeyeceğim maalesef. Çünkü herkesin bünyesi farklı. Yazılanları okudum da;

*her gece makarna denmiş 3 ay boyunca yaptım sonuç sıfır

*bebe bisküvisi yedim her gece yine olmadı

*sağlıksız ama aburcubura abanayım dedim o da fayda etmedi

Yani vs vs örnekleri arttırabilirim süslüler.

24 yaşımda ve 43 kiloyum. 5-6 ay öncesine kadar 38 dim. O kadar zayıftım yani ve asla alamıyordum 2-3 kere diyetisyene gittim son gittiğim diyetisyen "herkes kilo vermeye çalışıyor sen almaya çalışıyorsun" diyerek beni ciddi ciddi azarladı. Tekrar gitmedim.

7-8 ay önce hormon tedavim için 3 aylık süreçte doğum kontrol hapı kullandım ve bununla beraber hergün yulaf süt badem bal karışımı yedim geceleri. Hangisi etki etti bilmiyorum ama 5 kilo aldım basenlerim çıktı ben bile şaşırmıştım. Hapı bıraktım hala aynı kilodayım (gizlinot: 38 değil 43 te tıkandım bu kez çok şükür :)). Ve yine alamıyorum :) sanırım bana hap aldırdı. Bunu öneri olarak okumayın kendi deneyimlerimi paylaştım. Gerçekten zayıf olmak o kadar zor ki. 24 üm ama 18 gibi gösteriyorum herkes küçük sanıyor falan zor iş süslüler. ama 43 olunca biraz kendime geldim. Kesinlikle uzman tavsiyesi alın. Bunlar sadece benim deneyimim :) ve hala da kilo almaya çabalıyorum

gerçekten işe yarar önerisi olan süslüm varsa mesaj kutumu cırmıklarsa mutlu olurum :)

23 ağustos 20:23 23 ağustos 22:02


92. Kendimi bildim bileli hep zayıftım. Sürekli kilo almak için uğraşıp durdum. Şimdi normal kilomdayım allahtan. Kilo problemi olan süslülere tavsiyem çnce bütün değerlerine, hormonlara baktırmaları ve daha sonra bi diyetisyene gitmeleri. Çünkü herkesin vücut yapısı ve vücudunda bulunun yağ oranları çok değişken. Kişiye göre hazırlanan programlara uymak gerekiyor. En son 39 kiloya düştüğümde bi diyetisyene gittim. Üstünden 2 sene geçti ve şimdi 50 kiloyum. Gerçekten tek başınıza kilo almanız çok zor. Diyetiysenlee sizin vücut değerlerinize göre liste hazırlıyor. Öyle sürekli makarna-ekmek yemekle olacak bi iş değil yani. İhmal edilmemesi gereken önemli bi konu. Ben extrada pilav ve makarna yerine bulgur pilavı tükettim. Ekmeği de hep tam buğday veya tam tahıllı yedim. Akşamları atıştırmalık olarak da bebe bisküvisi, süt, muz, fıstık ezmesi vs yedim. Bunlar kalorisi yüksek besinler olduğu için daha daha sağlıklı kilo almada işe yarıyor. Tabi en önemlisi bi diyetisyenle birlikte beslenme programı hazırlamanız

23 ağustos 15:54

91. Kuru incirin içine ceviz koyarak güzel bir ara öğün yapabilirsiniz, çok sağlıklı, ama kilo almayı beklemeyin. Kuru incir ve 1 ceviz 80 kalori yapıyor. Neredeyse 1 muz yemek gibi, hatta daha az. Nasıl aldığınız besin miktarını sabit tutarak günde 2 muz yiyip kilo alamazsanız, bu yöntem de işe yaramaz.

23 ağustos 10:48

90. ton balığı ve bebekler için ek besin toz karışımlarını diyetinize ekleyin. bir de doğum kontrol hapına başlayınca alabiliyorsunuz, halihazırda işlevini görecekse denenebilir.

edit: tabii ki bu bir öneri değil(gizlinot: doğum kontrol hapı) nacizane kendimden ve çevremde kullananlardan yola çıktığım görüşüm, kesinlikle doktorunuza danışıp başlayın

23 ağustos 03:37 27 ağustos 02:51

89. Bunun cevabı gece yatmadan önce kuruyemiş yemektir. Yenir ve uyunur. Kilolar alınır.

23 ağustos 00:25


88. bu dertten muzdarip biri olarak size ancak şu tavsiyede bulunabilirim: hayatınızı gözden geçirin. yani eğer iştahınız yerindeyse, yemeğinizi normal hızda yiyorsanız ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa o zaman içinde bulunduğunuz psikolojik durumunuza odaklanın. hayatınızda sizi sürekli strese sokan, huzursuz eden durumlar mı var? ya da hayatınız genel olarak düzgün gittiği halde, siz bazı şeyleri gereğinden fazla kafaya takıyor olabilir misiniz?

22 ağustos 21:57

87. Susluler İskender abaniyoruz...

22 ağustos 16:35

86. Kas kütlenizi,kan değerlerinizi etkileyen bir durum yoksa almayın. Yaş ilerleyince metabolizma da yavaşlıyor ve az az almaya başlıyorsunuz.

Boşverin ya ohhhhhh.

Edit: almanız gerekiyorsa da bunu diyetisyenle yapın, kendi kafanıza göre gelsin kebaplar, gitsin tulumbalar ohh fıstık, fındık, çikeleta... obeziteye adım atmayın.

22 ağustos 14:42 22 ağustos 14:53